Jump to content

Sta biste sve pokazali strancu u BG-u?


Recommended Posts

Koja su to vasa kultna mesta na koje biste obavezno odveli ortaka iz inostranstva?

Dolazi mi jedan drug iz italije, bio je nesto kratko ranije u srbiji, naravno svidelo mu se do jaja, hoce moar!

Dogovorili smo se da dodje na 7 dana, bas bih se iscimao tih nedelju dana da mu pokazem Bg, lik je vise u fazonu da upozna nas srbende i kako zive ljudi, boli ga pisa realno za klasicni turizam.

Dobro,

Kalis ne gine, mada nije mi on nesto preterano zanimljiv,

jedno vece KST kao rupchaga, prosli put kad je bio smo izblejali u dangubi, kao svidelo mu se

drugo vece neka bas stara kafanica, nesto kao Mlava u Marsala Tolbuhina valjda (ribic u kajmaku ftw)

neki seljano splav, nekako su bas fascinantni strendzerima =/

preko dana rostilj na Kosutnjaku, rekose mi da je to strancima pojam, kako wtf kako mozete tek tako u parku?!

ruchak kod mene gajbi, jbga rano je jos za sarme, ali da budu neka jela koje mi redovno hasamo

burek kod Petrovica u bezanijskoj, najbolji u gradu

You get my drift, zelja mi je da lik upozna bg kroz neke nase obicne aktivnosti, kapiram da je to najbolje da za kratko vreme oseti duh zemlje.

Sta vi mislite?

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odvedi ga ispred ambasada takodje da vidi redove i nek vidi sirotinju :)

realno odvedi ga na neki splav da jebe srpske fukse koje cim cuju da je neko stranac sire noge.

Ja bi coveka vodio :

-Sednemo u random bus jedan dan i ttako idemo i blejimo po raznim krajevima.

-Centar/knez/kalis pre podne.

-Ada ciganlija

-Gardos

-bajsevi pa na njima ceo grad pored reka.

-na jagnjetinu

-Cigansko naselje

-Komunisticka arhitektura : kapija na konjarniku, banjica one VIIIISOOOKE zgrade, kajblo.

Ma ima tu acija

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

drugo vece neka bas stara kafanica, nesto kao Mlava u Marsala Tolbuhina valjda (ribic u kajmaku ftw)

14. decembra tj. Cara Nikolaja II je ulica. A vidiš, zanimljiva je ta Mlava, ispred nosa mi je praktično a nikad mi ne bi pala napamet da odem tu... bio sam poslednji put pre brat bratu 15 godina. Valjda zato što nema nikakvu baštu pa nema šta da skrene pažnju.

A gde da vodiš stranca, nemam pojma ... ako kao hoće nešto da vidi, onda standardno kombo:

- Hram Sv.Save, Knez Mihajlova, Kalemegdan itd.

A od nekih ovako "običnijih" stvari, šta znam:

- Stara Hercegovina za klopu, Kosančićev venac, malo kombinacija kaldrme i pogleda na reku, i samo Ušće što da ne, pa onda Brodić, ja bih tu odveo stranca, možda neki fin deo Dorćola ... ako je u fazonu baš to, kao, standardne stvari Beograda.

Link to comment
Share on other sites

Koja su to vasa kultna mesta na koje biste obavezno odveli ortaka iz inostranstva?

Dolazi mi jedan drug iz italije, bio je nesto kratko ranije u srbiji, naravno svidelo mu se do jaja, hoce moar!

Dogovorili smo se da dodje na 7 dana, bas bih se iscimao tih nedelju dana da mu pokazem Bg, lik je vise u fazonu da upozna nas srbende i kako zive ljudi, boli ga pisa realno za klasicni turizam.

Dobro,

Kalis ne gine, mada nije mi on nesto preterano zanimljiv,

jedno vece KST kao rupchaga, prosli put kad je bio smo izblejali u dangubi, kao svidelo mu se

drugo vece neka bas stara kafanica, nesto kao Mlava u Marsala Tolbuhina valjda (ribic u kajmaku ftw)

neki seljano splav, nekako su bas fascinantni strendzerima =/

preko dana rostilj na Kosutnjaku, rekose mi da je to strancima pojam, kako wtf kako mozete tek tako u parku?!

ruchak kod mene gajbi, jbga rano je jos za sarme, ali da budu neka jela koje mi redovno hasamo

burek kod Petrovica u bezanijskoj, najbolji u gradu

burek kod Trpkovica u Nemanjinoj (pri Slaviji), najbolji u gradu

You get my drift, zelja mi je da lik upozna bg kroz neke nase obicne aktivnosti, kapiram da je to najbolje da za kratko vreme oseti duh zemlje.

Sta vi mislite?

Fixed :)

Korcagin kao shto neko reche.

Plastic

Teatro

Stefan Braun

Od splavova Ambiss/Blaywatch (sad se valjda otvaraju)

Kafana ispod tramvajskog mosta kod zheleznichke (stalno zaboravim kako se zove)

Chobanov odmor na svinjetinu u lepinji sa chvarcima i domacim kmlekom

Maderu

Karton City

Bok 70

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Wow, sjajne ideje, bas mi to treba.

Odvedi ga u kafanu Korčagin. Kontam da će se oduševiti.

Ada? Avala? Ušće? Košutnjak? Roger Sanchez? :D

Korcagin je kafanica u komunjarskom stilu, iza dangube? Brate tamo nikad ne moze da se nadje mesta =p

-Sednemo u random bus jedan dan i ttako idemo i blejimo po raznim krajevima.

-Centar/knez/kalis pre podne.

-Ada ciganlija

-Gardos

-bajsevi pa na njima ceo grad pored reka.

-na jagnjetinu

-Cigansko naselje

-Komunisticka arhitektura : kapija na konjarniku, banjica one VIIIISOOOKE zgrade, kajblo.

Ma ima tu acija

To to, kako sam jagnjetinu zaboravio!

Vodi ga u neki domaćinski restoran, ima recimo Kod Neše u Žarkovu, ako se izuzmu Dražine slike na zidu, roštilj je oh majn got

Nisam cuo za ovo, koja je to ulica? Bas me zanima, pogotovo ako je to jedno od onih mesta za koje ne zna puno ljudi a klopa je da dumres.

Fixed :)

Korcagin kao shto neko reche.

Plastic

Teatro

Stefan Braun

Od splavova Ambiss/Blaywatch (sad se valjda otvaraju)

Kafana ispod tramvajskog mosta kod zheleznichke (stalno zaboravim kako se zove)

Chobanov odmor na svinjetinu u lepinji sa chvarcima i domacim kmlekom

Maderu

Karton City

Bok 70

Kafana ispod zeleznickog, ona gde ima tavce na nesto =), onaj pasulj u zemljanim cinijama?

Sta je maderu, nikad cuo?

Da da, chobanov ftw.

14. decembra tj. Cara Nikolaja II je ulica. A vidiš, zanimljiva je ta Mlava, ispred nosa mi je praktično a nikad mi ne bi pala napamet da odem tu... bio sam poslednji put pre brat bratu 15 godina. Valjda zato što nema nikakvu baštu pa nema šta da skrene pažnju.

Jeste, bas je neugledna Mlava, ali je preporuka, rostilj solidan ali zato neka kuvana jela su bas dobra, kao ribitj u kajmaku ili skembici ko voli, cene pristojne.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Kafana ispod zeleznickog, ona gde ima tavce na nesto =), onaj pasulj u zemljanim cinijama?

Sta je maderu, nikad cuo?

Da da, chobanov ftw.

Ne ne ispod tramvajskog kod zheleznichke i zove se neshto "Kod mike" ili tako neshto, mislim da nema pasulj :D Mikan kod trga tj garazhe zeleni venac, ima povremeno neke djakonije tipa paprikash od zeca (300RSD) i uvek ima jebeno dobar pasulj (300RSD)

Madera ti je jedno od mesta koje je obelezhilo Beograd devedesith zajedno sa Franshom, Dorian Gray-om i drugim 'elitnim' mestima. Nalazi se na tjoshku Svetozara Markovica i Bulevera Kralja Aleksandra (tash park). Sad ne izlaze devedesete tamo, al izlaze ruske njushke :D

Al koga bole kurac za to sem ako nije pajser ko ja.

No zashto bi njemu bilo 'interesantno' da mu prikazhesh u kontrastu sa karton cityem, jer to ti je ono restoran gde lepo imash garderoberku, one time use chetkice za zube u kupatilu, wineman-a i sve u svemu top service. A nisu neshto mnogo skuplji od restorana u skadarliji...

Na foru od necivilizacije kartin citya da mu pokazhesh kako smo civilizovani i na novom japi talasu. I da dobro krkash :D

Mozhesh i u Dorian da ga vodish na crne shpagete sa dimljenim lososom (600RSD) kontam da se i u svetu ne susretjesh tek tako sa crnim shpagetama. Usvs je trip jesti ih, a i namaz i hlebchitj koji dobijesh pre toga je isto preterano dobar :D Tjoshak Kralja Petra i Strahinjica Bana.

Mislim naravno sve zavisi koliko godina ima i u kom fazonu je...ako je paljevina ko ja, def ga vodi u Maderu...bar na flashu vina i dezert. Flasha finog belog vina ti je do 4000. Zaboravih koji dezert pd jagoda u JANUARU je koshta 260, i jebesh mi mater ako nisu uvezli te jagode sa nekog tropskg mesta...jer uopshte nisu bili 'sintetichke'

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

'Crne spagete' (lol) ti kostaju jedva 5e u bilo kom hiper marketu preko :)

Vodi ga samo gde ima riba. Ada,klubovi, pa i splavovi jebeni, bolece ga tuki za muziku, sta zna svinja sta je dinja ;)

Da si ti Italijan iz recimo Mantove, i da imas ortaka koji zivi u zemlji gde sve radi do 6 ujutru,gde su sve ribe skockane,izlazi se svako vece, jel bi te bilo briga za ribic u kajmaku?

Link to comment
Share on other sites

Nisam cuo za ovo, koja je to ulica? Bas me zanima, pogotovo ako je to jedno od onih mesta za koje ne zna puno ljudi a klopa je da dumres.

http://www.011info.com/en/view_details.php?fid=13262&sid=84

Baš je onako što bi rekli "kouzi", nema mnogo ljudi a opet nije ni sablasno prazno, ima gore mapa al nisu lepo potrefili tačku, odnosno nalazi se tačno na onom trouglu gde je slovo "V" od Vodovodske.

Relativno lako se dolazi kolima ako ideš preko sajma, samo pratiš kuda ide 88 (poz) i u jednom momentu skreneš sa žutog puta :)

Hrana je (meni) super, yet again ja volim roštilj više nego leba pa možda nisam 100% merodavan (ali kažem, možda :D )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...