Jump to content

Australia: Ecstasy safer than booze


Recommended Posts

nije se raspadao, ko se predozirao od droge - umro je.

droga mozda nema fizickih posledica na licu mesta kao alkohol, ali jako lako moze da izazove psiholoske poremecaje usled iscrpljivanja i/ili inhibitovanja mozdane hemije i receptora. tako da kod uzimanja vecine droga, depresija moze da nastupi vec sutradan, i ako se pretera, da traje jako dugo.

ipak mislim da je mentalna higijena bitnija od toga sto ti nece biti dobro dva dana jer si se usrao od pica.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sustina je da ljudi kad kazu ekser odma pomisle narkoman, a kad kazu pivo ne pomisle na alkoholicara. Jel vidis razliku? Vecini ljudi je isti djavo dal neko zabada jedan il deset komada on je narkoman, a da bi nekoga proglasili alkoholicarem taj mora da zaboravi da prica od alkohola fazon.

bravo torimax, ovo i meni isto ide na kurac...

Link to comment
Share on other sites

pa taj fazon. pune deci glave glupostima, pa se stvara kontra efekat kad deca iskuse sve to sama i vide kako je u stvari. ne kazhem da ne treba upozoravati na shtetnost i razne negativne posledice, ali treba se drzhati chinjenica i biti objektivan, kad su tako vazhne stvari u pitanju.

mislim eto, probali smo sa pristupom "there be dragons" i ne ide. kod dece je droga sve popularnija, a na ove malo starije te babaroga priche ne pale. ako nishta drugo, ja bih bio otvoren za nove predloge da sam na vashem mestu :]

ma tooo bratjori.. gomila ljudi koji imaju kesh nije davala bogatstvo da promeni krv/ da se skine sa gudre. pajdomani vole to sto radi i pricinjava im zadovoljstvo, a kad se smore od toga, samo ce prestati da se gudraju. sta nas plase koji kurac! ne krade se i ne ubija za mitj dopa jer ti frka, nego zato sto je uzbudljivo! TAI RAD TORIMAX

@corey: a ako ocu da palim samo svoj stan/kucu/kola/imovinu.. to ok?

Edited by qwertyuiop
Link to comment
Share on other sites

da, ali drustvo mora da bude generalno na nekom nivou svesti i informisanja da bi se tako neke krucijalne stvari sprovodile. ovde ako legalizujes nesto, pomrece 50% dece starije od 12 godina za pet dana otprilike:) mora ekstremno polako, jeste to kod nas sad sranje, ali mislim da bi bilo jos vece kad bismo isli na neko informisanje i 'apel na samosvest'.

Nismo još na tom nivou da se kod nas legalizuje barem trava.Nezaposlenost, odsustvo svesti i nedgovornost su previše izraženi da dođe to toga iako sam ja za.

@Daki

Matori nemoj tako da ulećeš, napiši nam jedan post šta tačno ti misliš o svemu ovome.

Edited by Corey

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije se raspadao, ko se predozirao od droge - umro je.

droga mozda nema fizickih posledica na licu mesta kao alkohol, ali jako lako moze da izazove psiholoske poremecaje usled iscrpljivanja i/ili inhibitovanja mozdane hemije i receptora. tako da kod uzimanja vecine droga, depresija moze da nastupi vec sutradan, i ako se pretera, da traje jako dugo.

ipak mislim da je mentalna higijena bitnija od toga sto ti nece biti dobro dva dana jer si se usrao od pica.

Pa niko ne kaze da nije, ali znas kad covek nema fizickih posledica odmah nakon konzumacije pomisli da je to sve ok i da moze da uzima na duge staze kolko hoce, zato sto se posledice ne primecuju odmah, naravno droga menja licnost to sam vec govorio i to je najgore kod iste.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Evo josh jedne potvrde iz UK-a

Ecstasy To Be Downgraded to Class B Drug / UK is Cool.

Ecstacy could become a class B drug next year after findings of drug bodies and police suggest that it is at "the bottom of the scale of harm."

The Advisory Council on the Misuse of Drugs (ACMD) have told MPs that the third most popular illegal drug in the UK is several thousands times less harmful than its class A counterparts such as heroin.

There are less than 10 ecstacy-related deaths in the UK each year.

The ACMD will carry out an evidence session next Friday, 26 September, but a consequent decision will not be made until next year.

Drugs Minister Vernon Coaker claims he will oppose the move to downgrade the drug.

Pilule za lilule :))

Edited by VoOdoO...

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Auuuuuuuuuhhhhhh, al se nachitah gluposti, puk'o sam posle manje od 3 strane.

Lik koji je radio testiranje je radio sa alkoholom kvaliteta koji i mi inache pijemo, i loshijim(nema u Australiji rakije [:)] ), dok je verovatno uzeo eskere po nekim "standardima", tj sigurno ima 10-20% MDMA-a, koji inache koshta 10-30 evra, u proseku 15. Djubre koje se mozhe naci kod nas za 200 kinti, na veliko koshta 50din, ne sadrzhi MDMA uopshte(shto bi trebao da bude glavni sastojak), ili maksimalno 1%. Umesto toga tu je gomila raznih sranja, do otrova za pacove i josh gorih, al shta da se radi kad nam je trzhishte takvo da nikog ne zanima shta jede, samo bi neku vrstu izmenjene svesti dok se trese uz FullOniju. Svako ko je probao chist MDMA ce se sigurno slozhiti sa ovim.

Elem, svakoga ko jede eksere kapiram da uopshte ne zanima shta neki chika doktor ima da kazhe, ove ostale ne bi ni trebalo da zanima.

Drushtvenih tripova oko toga shta bi trebalo da bude legalno, shta na, i sl. necu ni da se dotichem, ne zanimaju me mishljenja ljudi zasnovanih samo na predrasudama, bez ikakvog znanja o tome.

Svako ima svoju drogu, stanja svesti koje voli, i trenutke koje zheli provedene u odredjenom stanju svesti. Oni kod kojih je drugachije, po mom mishljenju, to rade iz navike, ili dosade, ili shta god...

Negativne posledice konzumiranja psihoaktivnih supstanci se javljaju kao i inache bez njih izazvane samo nachinom razmishljanja o tome. Ako se neko plashi da ce dobiti astmatichni napad bash kad najvishe oseca rad eksera, velika je verovatnoca da ce se bash to i desiti. Evo uzecu sebe za primer, kad sam kao klinac bez problema gutao 7-8 eksera u kombinaciji sa brda spida, alkohola i vutre bilo mi je do jaja, a sad kad bih pojeo 2 komada i popio 3-4 rakije (bez prethodne psiholoshke pripreme) bacio bih peglu, jer u glavi imam negativno mishljenje o ekserima.

Naravno tu je i uchestalost konzumacija, ali je po meni glupo non-stop raditi bilo koju vrstu droge, jednostavno ne mozhesh da se osecash dobro, jer je normalno da se kad vec menjash stanje svesti odmorish od toga, makar nekom drugom drogom.

Shto se pozitivnih posledica tiche, po mom mishljenju, najvishe ih imaju halucinogeni (acid, pechurke i vutra), koji su inache i jedini od kojih je fizichki nemoguce predoziranje. Najbolji efekat se postizhe ako se uzmu u skroz pozitivnom raspolozhenju, sa odgovarajucom ekipom ljudi (pravim prijateljima, ne nekim random ala-drugarima), mestom (za acid i churke je priroda fenomenalna, shuma, nepregledne livade, obala mora i sl., dok je shto se vutre tiche do jaja i PES sa drugarima, ili zabod sa ribom uz film) i vremensim prilikama (suvo i toplo je najbolje, na moru mozhe i da pada pljusak, ako blejish na plazhi). Najbolji su za samospoznaju i shirenje svesti, a uvek znash shta si zavrshio (osim mozhda shto se prskanih trava tiche, al to neko ko je inache pushi mozhe odma da zakljuchi po mirisu). Acid i churke ne treba raditi chesto, pauza izmedju 2 uzimanja minimum 3 dana, koliko ostaje u krvi, za koje vreme je tolerancija smanjena. Shto se vutre tiche mozhe i svaki dan, ali smori, pa nije to TO.

E da, umalo da zaboravim nashe mozhda i najvece prirodno bogatstvo, bufo zhabe. Vecina vas mora da je gledala epizodu sa Homerom, valjda negde u africi, gde ih lizhe(ne pokushavajte to, mozhete da zavrshite u bolnici).

Bufo zhabe imaju na vratu 2 zhlezde koje izmedju ostalog luche bufotenin, veoma halucinogenu supstancu. Vecinom imaju i kraste na ledjima(kod par vrsta i cela kozha ledja sadrzhi bufotenin), a najhalucinogenija je Bufo Bufo zhaba, koja je u stvari najobichnija zhaba krastacha, najrasprostranjenija na prostorima bivshe SFRJ. Kada se Bufo zhaba nadrazhi dodirom po zhlezdama, tad luche sluz. Po mom iskustvu najbolji nachin konzumiranja je pushenje, jer je jedini bezopasan i u principu je najlakshi. Samo se nekim papirom predje 20ak puta po krastama i kad se osushi, spreman je za pushenje. Lichno sam koristio rizlu, nije mi se pushilo previshe papira :) . Osecaj je neopisivo dobar, evo jednog primera: Valjda 1992 god. na Olimpijadi su kineski atletichari postigli nenormalno dobre rezultate, i skoro gomila drzhava je protestvovalo jer su svi proshli doping kontrolu. Posle dodatnih testova, pronadjen im je u krvi bufotenin. Leonardo da Vinci je takodje bio veliki ljubitelj zhaba [:)]. Da ne kenjam mnogo, evo par linkova, pa ko voli nek izvoli.

Psihodelichne zhabe

I opet zhabe

Stimulante i disociative po mom mishljenju treba konzumirati u stanjima vec izmenjene svesti (ako za default uzmemo dobro raspolozhenje i funkcionalnost organizma). Ustanesh ujutru sav nikakav popijesh kafu da te digne. Hocesh totalno opushteno zezanje bez bilo kakvih negativnih socialnih tripova, alkohol keva(Nikad jachi izraz za, po ovoj podeli, tu vrstu droge, disociativ).

Od stimulanata na 1. mestu je kafa(pije je verovatno oko 85% populacije), dobrom turchinu po meni nema zamene.

Dalje razni amfetamini, uglavnom spid(otprilike suprotnost heroinu), baca organizam u totalno alert stanje. Nisi gladan, nemash seksualnih potreba, savrsheno ako zhelish da se naterash da radish neshto shto ne zhelish(uchenje, dosadna shljaka), ili ako recimo idesh na zhurku od 8 sati, pa hocesh da izdrzhish celu bez ikakvih problema. Dalje methamfetamin, kod nas prilichno nova stvar, jako opasan proces dobijanja iz totalno legalnih supstanci, da ne mozhesh da eksplodirash dok ga pravish gram ne verujem da bi bio iznad 500 din(inache 2000). Osecash da bi mogao da uradish sve shto pozhelish, ali nema nekontrolisanog treshenja delova tela ni nervoze ako blejish i ne radish nishta. Drzhi duzhe od spida, i dosta se sporije podizhe tolerancija. Shto se chistog MDMA-a tiche, topljenje od emocija, fino radi kao stimulans, savrsheno za neki festival u prirodi. Ekseri, bar ovi domaci, s' 2. strane su chisto govno, lazhniju emociju nije moguce dozhiveti, al opet i to je dobro za domaci trens, gde sam poslednji put bio na dobroj zhurci pre 3 god. Koku bash i ne kapiram, po meni je to neshto toliko debilno da... Ma nemam pojma nemam rechi... Nishta od ovoga ne treba raditi uchestalo, a "popravljanje" ujutru je najgluplja moguca stvar. Lepo kad krene da te pushta udri po alkoholu, mozhe i neki dzok, ako se vec jedan od onih koje smara ta vrsta promene svesti, pa neka punjena i krevetac.

Disociativi, najrasprostranjeniji su ubedljivo alkohol i duvan. Kapiram da vecina zna, ili misli da zna sve o tome, tako da nemam nameru da se pravim pametan [:p]. Osim toga, kod nas veoma popularan pajdo, pored zhestine savrshena stvar za hladne zimske dane, neke zabode gajbi, ili akcije tipa sa ribom, prvi put u bulju. Pauze po mom iskustvu nikako ispod 3-4 dana, jer je stvarno kralj gudre, i toliko dobar da zhelish da se osecash tako stalno, a tolerancija jako brzo raste, kao i kolichina potrebna da zavolji organizam. Shto se vene tiche stvarno ne znam, ne smem da probam [:D]. Tu je i brda raznih lekica, od trodona(zamene za dop), do raznih "zepama" kako ih ja zovem, al to je sve sranje.

I da, na kraju opet na poentu, sve mozhe biti dobro, ako znash na koji nachin ce ti prijati najvishe. Toliko...

Link to comment
Share on other sites

Izvalite sad i ovo :))

Ganja now Legal for Italian Rastas

In Italy a new ruling by the Supreme Court of Cassation has sided with the Rastafarian religion's treatment of marijuana as a sacred sacrament.

The news from Rome hit the streets Friday morning, as a case brought before appeal judges against a reggae musician sentenced to 16 months in prison by a lower court in Perugia , was overturned.

Virtually unheard of in Roman Catholic Italy, Rastafarians were presented to the court as a faith that allows its members to smoke even 10 grams of marijuana daily.

In the ruling the Court of Cassation stated, "Members of the Rastafari faith were entitled to have in possession 'abundant' amounts of marijuana since smoking is an integral part of their religion."

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...