Jump to content

Australia: Ecstasy safer than booze


Recommended Posts

@psy

ekstazi ti unishti memoriju ako se sa njim gudrash onoliko koliko ti treba da od alkohola sjebesh jetru i polovinu drugih organa. i to nije 100% sigurno za ekstazi za svaku osobu. fale informacije, istrazhivanja, studije.

ono shto je za sada medicinski ustaljeno mishljenje je da se posle prekida unosa ekstazija nivo serotonina u mozgu vratja u normalu, osim kod dugog i teshkog unosa. ali tu oept dolazimo do toga da je sve u velikim kolichinama sranje.

shto se poredjenje kolichine tiche, tu maud ima pravo donekle. meshamo babe i zhabe. drugi je rad potpuno, i taj drugi rad uslovljava drugachiji vid korishtjenja, druge posledice i benefite, itd. ali ako govorimo konkretno o ovoj studiji doktora sa kojom je krenula tema, poenta je da treba razbiti tu drushtvenu dogmu da je alkohol u redu a droga ne. razbiti uopshte dogmu da je sva droga ista. edukacija pre svega.

za heroin si i sam rekao "jednokratne posledice", iako vrlo dobro znash kakve su dugorochne. te dugorochne su dovoljne da dop ispada iz kombinacije zbog zdravog razuma. a tu dolazimo i do tebe i tih ljudi sa kojima si ishao na zhurke tada. nije vam ekser kriv za paju, nego manjak zdravog razuma, za koji opet nije ekser kriv.

@stija

klikeh prvi chlanak na koji sam naleteo

ili biraj neki sa linka ispod

bootcamp

@igor

da ti shto ubijaju i kupaju gutaju eksere mesto da toliko piju, bili bi sretjniji :D

shalu na stranu, mdma-u priznaju neverovatan potencijal u borbi protiv post traumatskog stresa, i drugih psiholoshkih problema. mozhda se na kraju ispostavi da je preveliki rizik koristiti ga u medicini, a mozhda i ne. i kad kazhem mozhda, to nije neki mali procenat shanse, nego se ne zna uopshte. neistrazhena teritorija. ima studija na obe strane, vrlo kontradiktornih. jednom rechju, nemaju pojma za posledice, benefite vrlo dobro znaju.

ne govorim ja da je droga do jaja. ima sve tu svoj cost-benefit, i subjektivno je od osobe do osobe. samo me smara licimernost gde je kao normalno, ili chak kul, da pushish i pijesh, a uzhasno da se "drogirash". navodnici su tu jer je vetjini ljudi isto drogirao se sa vutrom ili pajdom.

a za te primere shta da ti kazhem... znash i sam da bi oni zabrazidili negde i da nema tih eksera. krivo im je drushtvo, porodica, prijatelji, oni sami mozhda, ali ne mogu da krive neku supstancu da ih je upropastila. mogu oni i da jedu eksere i da budu konstruktivne jedinke drushtva, a mogu i da su strejt i da su blejachi bez granica.

@vudu

za tu takstistkinju, i inache... ne znam kako zamishljash lika na ekseru pravo da ti kazhem :]

nije to neki drugi chovek, nije nepredvidiv, nije loshija osoba, ne razmishlja kako da ukrade, povredi nekoga, whatever. mislim, prichamo o radu eksera, a ne ekser koji meshaju sa ovim i onim, ili sa zabodenim 10 eksera. ali to je ono, mozhesh da kazhesh da ti je lik koji je popio boga oca sigurniji poshto znash na chemu si (mada kolko stvarno znash na shta je on spreman takav), ali to je samo zbog toga shto si takve likove vidjao ihahaj jer je drushtveno prihvatljivo. zabrani alkohol pa tjesh videti kako tje za 20 godina neko da gleda na te pijanice (tu bi se i drastichno smanjio kvalitet alkohola jer je nelegalan, kao i kod nelegalne droge). ili legalizuj ekstazi i uchini ga sigurnijim ako ga vetj legalizujesh (da ne bude lutrija od serije do serije shto maud kazhe), pa tje ljudima biti normalno da vide nagutane ljude i znatje shta da ochekuju od njih.

mislim ono, nije ekser kriv shto ga neko zabode po 10 komada. kao shto ni viski nije kriv shto neko tuche flashu dnevno.

i ovo ne govorim da bih branio "svog konja", lol, kapiram da sam od svih ovde koji su se radili ekstazijem najmanje istog pojeo. jednostavno mi je zasmetao psy sa tim mamlaz pristupom i rezonovanjem. klasichan zilot koji se konvertovao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1) jesam lepo gore rekao da se razlicite stvari uzimaju u razlicitim dozama, dakle ne gutas ekser svaki dan kao sto pijes svaki dan. ILI DA TI POJEDNOSTAVIM POSTO VIDIM DA TI JE MOZAK NA MALO GORIVA NIJE ISTO KRIGLA PIVA I KRIGLA RAKIJE

Pa zato lepo i pivo i pljuge i kserove ili na trafici ili od lerdija ...

A ja sam se rodio sa 25? Ljudi koji imaju tendenciju da od ksera dodju do pajda bi se ako ih zatvoris u kucu godinu dana na kraju izboli nozem ...

Alo dulijo brate radis ono sto tebe najvise nervira ... uzimas neciji post i trazis na sta mozes da das upecatljivu repliku nevezano za to dal se taj post odnosio na to.

PET PUTA SAM GORE REKAO DA NE PRICAMO O PAJDU I POMENUO DA BI SAMO PAJDO MOGAO DA SE POREDI SA NOTORNIM ALKOHOLICARIMA PO SVOJIM KVALITETIMA dok ostale droge tj one o kojima je zapravo rech ne mogu da prismrde ...

Sto se tice ovoga "svako svoga konja hvali" pa nisam ja ovde pricao da treba legalizovati kserove, a zabraniti pljuge i alkohol nego sam misljenja da treba ili dozvoliti sve ili zabraniti sve. Vi ste ti koji branite svoje konje (alkohol i pljuge), a inace koji bi moj konj bio ovde? Pijem uvek kad izadjem i kako se ja onda uklapam u tu vasu SUBJEKTIVNU klasifikaciju?

oj oj, veruj mi da nisam u tom modu, znaci moj post je 70% saljiv, verovao ili ne:) ova rasprava je od kulina bana i necemo nista postici, tako da se nisam udubljivao u materiju, niti sam zauzimao strane, veruj mi. mislim da je sve to sranje, ali isto tako, ja bih sve to legalizovao, ali naravno, na nekom vecem stupnju drustvenog razvoja, svakom svoje i to je to.

sto se tice hvaljenja svoga konja, nisam mislio na tebe, nego generalno na topic, tako mi se ucinilo, ono, da svako skace za svoje, pa sam i ja u tom maniru polu-skocio za svoje. a znam da je sve sranje, ali mi je bilo interesantno da tako uskocim i dernjam se 'alkohol je do jaja!':) veruj mi, nisam imao nameru otprilike da izazovem niciji post i komentar, tako da si sve trebao da shvatis ka zajebanciju. ako hoces, evo ti sta stvarno mislim, dal sam u pravu, ne znam:

-sve je to droga, a sto se tice legalnosti, ja bih to uredio stepenasto, znaci podelio bih od zeznutijeg ka laksem, znaci, lupam, dop ne smes uopste, a alkohol ne smes, lupam vise od tolko i tolko (ovo pricam potpuno banalno i idiotski, cisto kao neki model, znaci ipak bih klasifikovao droge u lakse i teze i to jos u deset kategorija izmedju, ako ne i da svaka ima svoju kategoriju). da nam je svest i informisanje na nivou, sve bih legalizovao i stavio granicu za godine, pa nek radi ko sta oce, sad je to nemoguce, najvise stradaju tupavi klinci, tako da je nedopustivo izlegalizovati sve.

-od svega toga, kad pricamo o onim najodmaklijim fazama, meni je, po onome sto sam video, alkohol najgori, gori i od dopa koji je otprilike simbol za sjebanost u kasnijim fazama. znaci, ne falim konja, ja pijem dosta, ali alkoholicarima je mnogo zajebano. e sad, ono sto sam napisao ranije, to stvarno i mislim, da ti alkohol daje dosta vecu margin of error, pa je sa te strane manje opasan, ali ako govorimo vec o zakacinjanju solidne zavisnosti, oba su sranje, alkohol mozda i vece.

-alkohol ima jednu stranu koju sam pomenuo, a ovde je ona iskljucena iz rasprave. svako je uzeo zdravo za gotovo da svi piju alkohol u nekim tamo kolicinama i da ga svi piju iz razloga sto oce da se odvale. sta cemo sa ljudima koji gotive da popiju casu vina uz pastrmku, lupam, vole ukus? zato mi je zeznuto ubacivati ga u isti kos, jer kod alkohola postoji i taj faktor koji apsolutno ne postoji ni kod jedne druge droge, ne mozes da uzmes malkice dopa, da te ne uradi uopste nego da uzmes zbog ukusa, mislim, to ne postoji. a alkohol moze biti i gotivan u malim kolicinama i kad se kao takav ne pije sistematski, tako da bih tu mogao da se slozim oko nekog sankcionisanja kolicine ili poskupljivanja, ili dizanja starosne granice, ali ne mogu da ga ubacim u isti trip sa ostalim gudrama.

-pusenje je sranje, licno mislim da je stetnost pusenja prenaduvana i imam tendenciju da verujem da je to omg svetska zavera omg farmaceutskih kompanija ili tako nesto:) ali stoji da je stetno. i purnjanje ima jednu osobinu koju nema nista drugo, a to je stetnost po okolinu, znaci pasivno purnjanje i te stvari, po tome se izdvaja od svega ostalog. ali dobro, to moze da se regulise, moze da se purnja napolju recimo i da ima ono pusaci-nepusaci fazon, sto je kod nas reseno ili totalno u korist pusaca ili totalno u korist nepusaca zato sto smo mi car od drzave i organizacije, al dobro, u teoriji to moze fino da se sredi. tako da moze da se podvede pod sve ostalo u ovom mom tripu. e sad, nikotinska zavisnost je jedna od najzajebanijih, a strastveni pusac u krizi je isto zeznut prizor i potpuno je nemoguce saradjivati s njim, tako da nemojte da se tripujete da nesto izdvajate cigare. a cigare nemaju ni onaj trip koji sam naveo kod alkohola, tj neki ukus, imaju trip konzumacije, ali je meni to minorno, to je navika na nacin konzumacije, a ne nesto tipa 'uh sto je ukusan ovaj dim', mislim, niko tako ne purnja. tako da su cigare najdebilnije, ne uradis se ko stoka, a navuces se ko majmun.

-eto toliko, ja pusim i pijem, dunem ponekad, ovo ostalo jok, napisao sam onako kako mislim, isprozivao sam i svoje i tudje konje koliko mislim da treba, a za prosli post, mohi, opusteno, nisam njime ni hteo da udjem u raspravu.

e da, jos da kazem da mislim da je tesko porediti tako razlicite supstance, koliko piva da ja uporedim sa jednim singlicem? a koliko eksera da uporedim sa gramom koke? mislim, samo moze da se lupeta. takodje, eto, citamo da je lik umro od vode u mozgu sto je posle maratona pohaso milion litara vode, znaci, sve moze te rokne i sjebe.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@igor

da ti shto ubijaju i kupaju gutaju eksere mesto da toliko piju, bili bi sretjniji :D

shalu na stranu, mdma-u priznaju neverovatan potencijal u borbi protiv post traumatskog stresa, i drugih psiholoshkih problema. mozhda se na kraju ispostavi da je preveliki rizik koristiti ga u medicini, a mozhda i ne. i kad kazhem mozhda, to nije neki mali procenat shanse, nego se ne zna uopshte. neistrazhena teritorija. ima studija na obe strane, vrlo kontradiktornih. jednom rechju, nemaju pojma za posledice, benefite vrlo dobro znaju.

ne govorim ja da je droga do jaja. ima sve tu svoj cost-benefit, i subjektivno je od osobe do osobe. samo me smara licimernost gde je kao normalno, ili chak kul, da pushish i pijesh, a uzhasno da se "drogirash". navodnici su tu jer je vetjini ljudi isto drogirao se sa vutrom ili pajdom.

a za te primere shta da ti kazhem... znash i sam da bi oni zabrazidili negde i da nema tih eksera. krivo im je drushtvo, porodica, prijatelji, oni sami mozhda, ali ne mogu da krive neku supstancu da ih je upropastila. mogu oni i da jedu eksere i da budu konstruktivne jedinke drushtva, a mogu i da su strejt i da su blejachi bez granica.

Drugaru ti pokusavas da branis ekstazi, i da mu dajes medicinsku mogucu upotrebu. Rofl.

Jeste medicinske kvalitete i mogucnosti upotrebe eksera razmatrali prilikom zaboda na neku klupicu posle rejva?

Ej bre...za 2 godine ces, ne daj boze, pricati kako je pobogu i H dobar samo ga ljudi ne kapiraju. Ionako ga je bauer prodavao kao lek.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jao bre igore :]]

ne izvlachi iz konteksta. ne kazhem da je ekstazi do jaja, i da svi trebaju ejdan dnevno, da ne chuje zlo (kuc kuc u drvo). samo kazhem da je od svih tih popularnih droga, ekstazi najmanje istrazhen. to za medicinske benefite sam dodao jer za razliku od pljuga i viskija, eks makar ima taj potencijal.

inache se slazhem sa dulijom. istrazhivanje, edukacija, razbijanje tabua, nova kategorizacija, zabrane koje variraju po kategorijama, i tako to.

razumi i tu drugu stranu. netju da me zhigoshu kao propalog komana zato shto sam pojeo ekser za neku zhurku jer sam hteo da se istopim u tim dobrim vibracijama. josh gore, netju da imam dosije u policiji zbog toga. a pogotovo netju da mi neko ko ima potpunu slobodu da se truje pljugama i viskijem (koju mu ja ne branim) kenja kako tako treba da bude.

Link to comment
Share on other sites

Al sa jedne strane mi je neverovatno uporedjivati 2 eksera i litar viskija.... ti da bi popio litar viskia moras da imas kondiciju, makar u 98% slucajeva. Znaci ko prvi put cirka ili nije dugo dugo cirkao ili cirka ponekad brzo ce se razbiti. Nema sanse da stuce litar viskija. A prvi put kad uzimas eksere, uzeces 2 na keca, jel tako? Pitam, zato sto nisam uzimao niti gledao nekog iz drustva kako ih uzima.

A sa druge strane, kad uporedis litar viskija i 2 eksera oba su do jaja stetna. Ne znam koji vise, koji manje, al realno oba su stetna jako.

Sperminator - zaštitnik materice

Link to comment
Share on other sites

jao bre igore :]]

ne izvlachi iz konteksta. ne kazhem da je ekstazi do jaja, i da svi trebaju ejdan dnevno, da ne chuje zlo (kuc kuc u drvo). samo kazhem da je od svih tih popularnih droga, ekstazi najmanje istrazhen. to za medicinske benefite sam dodao jer za razliku od pljuga i viskija, eks makar ima taj potencijal.

inache se slazhem sa dulijom. istrazhivanje, edukacija, razbijanje tabua, nova kategorizacija, zabrane koje variraju po kategorijama, i tako to.

razumi i tu drugu stranu. netju da me zhigoshu kao propalog komana zato shto sam pojeo ekser za neku zhurku jer sam hteo da se istopim u tim dobrim vibracijama. josh gore, netju da imam dosije u policiji zbog toga. a pogotovo netju da mi neko ko ima potpunu slobodu da se truje pljugama i viskijem (koju mu ja ne branim) kenja kako tako treba da bude.

Realno onda bolje uzmi koks, jebiga imas bolji rad od ekstazija a manje stetnog dejstva zar ne? U svakom slucaju ako ne mozes da uzivas u muzici bez opijata onda ocigledno ne preferiras tu vrstu zvuka, svojevremeno kad sam isao na koncerte nikad nisam bio nit pijan ni drogiran i proveo sam se nikad jace, u svakom slucaju to sve zavisi od osobe do osobe. Ono sto je cinjenica je da svi ti psiho stimulansi menjaju licnost vremenom, a to je meni opasnije nego sto ces malo naskoditi zdravlju.

Znas kako viski i pljuge ne mozes ni da poredis sa ekserima, 2-3 casice viskija da se malo dobijes je svakako mnogo zdravije od eksera, dalje pljuge nisu ni blizu tim drogama, realno pakla cigareta nije stetna kao jedan ekser, evo ti primer, uzmi nekog ko uzima 2 eksera svaki dan, ja ne verujem da bi mu zdravlje bilo ok posle godinu dana toga, dok kad imas pusaca koji pusi paklu-dve dnevno godinu dana njegovo zdravlje je u mnogo boljem stanju nego onog ko uzima eksere i to je cinjenica.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

prvo, nije poenta u tome na koji nachin ja uzhivam u muzici, ili ti, nego mogutjnosti koje nam ostavljaju zakon ili drushtvo. ja nisam neki koman, ne prodajem niti kupujem eksere. u zhivotu sam na iste dao oko 1500 dinara, ukupno, a prvi sam pojeo u gimnaziji, pre 5-6 godina. dakle, ako mi to verujete, onda je jasno da mi nije motiv za ovo to shto mi nije stran taj vid zabave. stvar je principa, licimernosti, zdravog razuma.

ovo za doziranje pljuga, viskija i eksera ne bih da komentarishem. prichali smo o tome vetj, i bespredmetno je.

Link to comment
Share on other sites

ja sam alkoholichar i bole me paja a i oni mogu da mi ga balvni

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

U cemu je fora sa "jao ne izvlaci iz konteksta"? Ovde se stalno iyvlacenje iz konteksta spominje, kad se zapadne u corsokak.

ekstazi nije medicinski istrazen? rofl ne da je testiran nego zabada matori. afetamin sa dodatkom lsda, ooo 2in1 po istoj ceni.

kakvi bre pozitivni vajbovi na zurkama, bre vukasine, nosiocu r14? Cak sam i ja koji sam se druzio sa sve finom i dosadnom decom i bio socijalno nezreo, prestao sa tim detinjarijama u 22goj

a opet, da se vratimo na sam topic, koji je potpuno perfidno smisljen. naravno da je 1 ekser nedeljno bwzopasniji od brda alkohola stalno.

Realno onda bolje uzmi koks, jebiga imas bolji rad od ekstazija a manje stetnog dejstva zar ne? U svakom slucaju ako ne mozes da uzivas u muzici bez opijata onda ocigledno ne preferiras tu vrstu zvuka, svojevremeno kad sam isao na koncerte nikad nisam bio nit pijan ni drogiran i proveo sam se nikad jace, u svakom slucaju to sve zavisi od osobe do osobe. Ono sto je cinjenica je da svi ti psiho stimulansi menjaju licnost vremenom, a to je meni opasnije nego sto ces malo naskoditi zdravlju.

Znas kako viski i pljuge ne mozes ni da poredis sa ekserima, 2-3 casice viskija da se malo dobijes je svakako mnogo zdravije od eksera, dalje pljuge nisu ni blizu tim drogama, realno pakla cigareta nije stetna kao jedan ekser, evo ti primer, uzmi nekog ko uzima 2 eksera svaki dan, ja ne verujem da bi mu zdravlje bilo ok posle godinu dana toga, dok kad imas pusaca koji pusi paklu-dve dnevno godinu dana njegovo zdravlje je u mnogo boljem stanju nego onog ko uzima eksere i to je cinjenica.

c/p iz bazara/ane/beogradske hronike itd....totalno genericki odgovor

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

uf, nisam bio par dana :)

izazivaju zavisnost, ubijaju i pogledaj coveka koji prestaje da pusi ili koji je bez cigarete duze vreme ? Pre u otrov nego u droge , i ivn je u pravu ako si razumeo sta je hteo da kaze. Naravno da cigare nisu droga, o cemu pricamo bre...

ti izgleda nisi skapirao poentu, a onda i potvrdio ono shto sam ja rekao ;)

istina

ne mozhe se ni heroin i ekser porediti jer heroin je gori jedno triput!

:|

odmori sine

kada si popušio prvu cigaretu, bio si onako ošamućen i malo šašav, tj. bilo ti je izmenjeno stanje svesti*. onda si nastavio da ih pušiš, pa si sad "normalan" dok pušiš, a ako prestaneš, onda si "izmenjen".

to se zove zavisnost, dragane :)

* - druga stvar je što je nikotinski rad sam po sebi sranje, tj. od svih droga oni su legalizovali jednu koja smara i jednu koja pomaže ružnim ribama da nađu dečka. a obe su štetne do jaja. :)

a ti mene sad zajebavash :) ja samo kazhem da ne mozhesh porediti cigarete sa alkoholom ili drogom, to je sve :-)

Link to comment
Share on other sites

oh pa ako cemo tako, kad vidish garija na kokainu samo ne prichash sa njim a ako gari pushi u istoj prostoriji kao i ti shteti ti koliko i sebi omg?

ustvari cigare i duvan je izmislila majka tereza da spase decu od alkohola i drugih stvari kojima ljudi shtete drugim ljubima

btw, ja se ne secam da je meni neko na spidu shtetio, a ne secam se ni da su mi ljudi na ekseru neshto mnogo shtetili

opet, ima i ljudi koji su, kad su mrtvi pijani, bili zanimljivi i najbolji mi drugari

dok su prepushene osobe koje znam bile poprilichno izdrkane tokom celog dana

da li je to onda do droge ili do osobe?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...