Jump to content

Australia: Ecstasy safer than booze


Recommended Posts

ekstazi pored toga pruzha vishe konzumentu, jeftiniji je, i posledice su slabije.

matori,na lecenje... mislim pazi,kad vec krenes da kalkulises sta je jeftinije/bolje/cega vise ima,znaci da je kriticno,nebitno da li je to ekser,alkohol ili nesto trece.

jebote,ako se drogiras,ok,ali nemoj da pricas bajke kako je to manje stetno od alkohola ili cega vec.

ako pijes,ok,ali nemoj da seres kako je to dobro i ostalo.

ovo kazem uopsteno svima,ne tebi ramize. i zanima me odakle sve te teorije o ekserima odjednom? pa jebote,jos ce lekoviti da postanu.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ ramirez sa mnogo toga se ne slazem ali me stvarno mrzi da pishem sve

apsolutno se ne slazem,i ne mogu da verujem da neko moze ovo da napishe

stani,a od ekstazija "povratno propadash"?pa on ti unishti memoriju

bez namere da se svadjam,ovo je totalna glupost.prvo,da razjasnimo,daleko od toga da sam alkoholicar,napijem se vikendom i to je to.to na stranu,gudra koja ti totalno i nepovratno menja psihu,i pretvara u totalno drugu osobu je ekstazi,spid,slicice.to je 100% cista hemija.cak te heroin ne sjebava psihicki kao brzine.fizicki normalno,ne treba ni komentarisati,dop je samoubistvo.

heroin moze da se koristi (i koristio se) u medicini(kao painkiller),pruza vishe konzumentu i od alkohola i od ekstazija,koshta kao 2 exera i jednokratne posledice apsolutno ne postoje.

jel to znaci da je heroin "way to go"? ma daj

a shta mislish zashto?

mi poredimo shtetnost alkohola i shtetnost ekstazija.ne mozesh da napishesh da je alkohol shtetniji a kao poredjenje koristish primer svakodnevnog pijancenja po ceo dan i gutanja 4 eksera mesecno.

naravno,ali situacija je trenutno takva

ne mogu ja da znam shta se deshavalo u tvojoj shkoli i kod tebe.ja znam da su 80% ljudi sa kojima sam ishao na zurke 2001. sada na dopu

mislim,rasprava je suvishna,i nikad necemo da se slozimo.

svako ima pravo na svoje mishljenje,a video bi tebe kako bi reagovao kada bi video mladjeg brata/sestru iskrivljene od eksera

PA KOJA JE TVOJA MERA MR MEGABRAIN?

UBIJANJE OD ALKOHOLA SVAKOG DANA===3 EXERA MESECNO?

pih,pa tako ja mogu da kazesh da je sedenje za kompom opasnije od igle u veni,poshto ja koristim mernu jedinicu 10h dnevno za kompom(koji ce ti sjebati kicmu i oci) naspram jednog fixanja mesecno

ja ne branim nikakve konje,ja ovo pishem iz iskustva i dobre namere,ne da bi se pravio pametan i svadjao kao odredjeni nizi oblici zivota npr TI.

ajde priznaj,realno,shta ti znash o ovoj tematici?

procitao si neki flajer dok si cekao kod zubara?

video na netu dok si licovao av?

Uf, ajmo lagano ...

Prvo kser se ne zabada svaki dan ne zato sto ne mozes i RIKNUTJE TI CHUKA OMG nego zato sto nema potrebe za time, ti uzimas kser kad ides na zurku, koncert, neki peti event ... Ako cemo da pricamo o ljudima koji preteruju sa ijevima to su ljudi koji za jednu zhurku zabodu deset komada, ali oni posle te zurke opet nece zabadati neko vreme sa izuzetkom festivala koji traju nekoliko dana ali opet posle tih festivala ti ljudi ne zabadaju. Alkohol ako si u problemu pijes svaki dan ... probudis se iz pijanstva i popijes pice ... to su alkoholicari ... a ako cemo da pricamo o umerenom pijenju stetnije je svako vece 4 piva popiti nego 2-3 eksera nedeljno za zhurku ...

Sustina je da se kser zabada za dobro raspolozenje i pospesivanje istog, a alkohol se pored toga moze piti i za ubijanje tuge i tu nastaje problem i po tome je alkohol slican pajdu dok ekser sa tom kategorijom veze nema.

Inace znam brdo ljudi koji su zabadali na zhurkama i niko nije na paji zavrshio. Sustina je, kao sto rekoh vec 20 puta do sada ali se ti osvrces samo na stvari na koje mislis da mozes da odgovoris, da onaj ko zavrsi na pajdu, da nije pajda zavrsio bi mrtav od predoziranja lekovima, alkoholom ... sletanjem kolima u reku itd itd, a ako ti to nije jasno onda si plain old naivan i KRIVIS POSLEDICE ZA UZROK mada kapiram da neces skapirati ovaj boldovani deo.

I ako bash hotjesh da pravimo mere konzumiranja ...

4-5 piva dnevno u kraju = recimo 2x2 eksera za petak i subotu (ovo nije merilo stetnosti nego ekvivalent likova koji bleje u kraju na pivu likovima koji zabodu za zhurku i to sam cak stavio ekstremniji slucaj likova koji zabodu na dve zurke nedeljno, a brdo prosecnih likova pije kolko sam naveo)

Ekvivalent pijanduri koja ne moze da prica kolko je pijan i raspada se totalno je lik koji ode na zhurku dva puta nedeljno i zguta recimo 6-8 ijeva po zurci i onda se raspada par dana i "lechi" od toga i kod njega se primecuje da je flipnuo malo po nacinu govora i razmisljanju. I to je to ne postoji gori stupanj od toga od ijeva, ali tu na red dolaze mamlazi koji bi da se spuste sa 10 ijeva i onda uzmu pajdo ali to je irelevantno za nasu diskusiju jer ne pricamo o tome "kakvu sve glupost ljudski mozak moze da smisli" nego o realnim posledicama ijeva i alkohola.

Znam poprilicno o tematici jer sam probao vecinu stvari. Koja su tvoja iskustva? Ortaci blokemoni iz srednje sa samoubilackim tendencijama i ekserom kao trenutno dostupnim orudjem i katalizatorom ka pajdu? Tako da bolje cuti, em sam stariji, em sam vise toga o cemu pricas video u zivotu.

Sustina ovog konflikta su dogmatska razmisljanja koja su nametnuta od sistema i sluze zastrasivanju i kontroli masa, kao i sve ostale dogme izmedju ostalog. Nasuprot tome mogli bi da imamo edukaciju o drogama i njihovom sastavu, stetnim dejstvima pa da imamo normalne klince koji ce umesto litra viskija za vece zabosti 1-2 ksera, a ja iako nemam neko medicinsko znanje mislim da su par ijeva manje stetni od litra viskija.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kako mozes da znas?

jel bilo neko istrazivanje ili sta? kao prvo,alkohol se pije stotinama godinama,njegove posledice su sasvim poznate i predvidljive,jer ga konzumira mnogo vise ljudi i mnogo duze nego sto je to slucaj sa hemojim. necu da pricam napamet jer ne znam,ali da kazemo da se ekseri masovnije koriste,pa neka bude i 50 godina ajde,to je mali vremenski interval da bi sa sigurnoscu mogli da tvrdimo kakve posledice on zaista ostavlja na coveka.

drugo,ovde se prica o alkoholicarima i ljudima koji zgutaju ekser 2 puta nedeljno na zurkama. ali da li je bolje zabosti dva eskera jednom nedeljno ili popiti par piva i par zestine,za tu zurku. ne zelim da favorizujem ni jedno ni drugo,ali mislim da je ova druga varijanta bolja...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Od par piva se neces napiti.

Da bi dobio dejstvo dva eksera moras popiti recimo pola litra do litar zestine.

Ovaj clanak oko koga se vodi ovaj topik je OD STRANE DOKTORA a ne pere, zike, mike i to doktora koji je upravo sproveo istrazivanje koliko je to zapravo stetno.

Sustina je da ljudi kad kazu ekser odma pomisle narkoman, a kad kazu pivo ne pomisle na alkoholicara. Jel vidis razliku? Vecini ljudi je isti djavo dal neko zabada jedan il deset komada on je narkoman, a da bi nekoga proglasili alkoholicarem taj mora da zaboravi da prica od alkohola fazon.

Odvojili smo se od teme koja je neosnovana drustvena neprihvacenost party droga, a oberucke prihvatanje i zasnivanje "industrije zabave" na alkoholu i vama koji ste progutali tu pricu. Kad su vam teorije zavere vec toliko drage sto se ne udubite u ovu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ako ništa, zdravija je. Ima vitamina B. Šta ima u ekserima? Vitamin E?

Nema ciroze jetre.

Ima fizicke aktivnosti.

and we have a fucking winner [roflmao]

Litar viskija ili jos gore neke brlje vs 1-2 ksera? Ask me again?

Ako ti sam ne uvidjash koliko podlezesh drustvenim dogmama vezano za ovu tematiku ja ti ne mogu pomoci isto kao sto sa religioznim covekom nema rasprave o crkvi.

Pritom opet napominjem da sam neutralan u prichi alkohol vs droga jer su mi ok i jedno i drugo dok si ti osvedoceni zastupnik alkohola, a skeptik droze i tvoje misljenje je 101% subjektivno.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa taj kome treba litar viskija da bi se proveo do jaja za vece,jeste alkoholicar ili ako je mlad,buduci alkoholicar. i onda rasprava gubi smisao.

zasto kad se prica o alkoholu ide se u extreme,tipa litar zestine/brlje a o ekserima,dva nedeljno? pa jebi ga,opet mesamo...

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

pa da imamo normalne klince koji ce umesto litra viskija za vece zabosti 1-2 ksera

e tome trebamo da tezimo...

Znam poprilicno o tematici jer sam probao vecinu stvari. Koja su tvoja iskustva? ... Tako da bolje cuti, em sam stariji, em sam vise toga o cemu pricas video u zivotu.

u ovo debelo sumnjam.ja sam godinama ziveo ovo o cemu ti pricash,a price koje ovde prosipash sam pricao sa 17 godina.e sada kada sam sve to odjebao,pokushavam da druge upozorim koliko su te stvari opasne.i veoma mi idu na kurac likovi koji pishu ovakve gluposti koje ti pishesh,a koje citaju deca na forumima...jer,shvatao ti to ili ne,opasno je za klinca da procita kako mu je bolje da guta exere nego da pije alkohol

Link to comment
Share on other sites

pa taj kome treba litar viskija da bi se proveo do jaja za vece,jeste alkoholicar ili ako je mlad,buduci alkoholicar. i onda rasprava gubi smisao.

zasto kad se prica o alkoholu ide se u extreme,tipa litar zestine/brlje a o ekserima,dva nedeljno? pa jebi ga,opet mesamo...

Ko prica o ekstremima? Pricamo o tome da neko zeli izmenjenu svest na zurci. Dobice je sa 1-2 eksera, a da bi ekvivalent dobio u alkoholu morace da popije litar zestine ako ne i vise posto zurka traje recimo 6 sati. Ovo nisu neke omg nepoznate informacije ... zna se kolko sta i kako radi. Jeste ofrlje ali stvarno nije bitno dal treba 0.9 ili litar ...

stija zove mohija, mohi javi se. esmo nas dvojca juce blejali na istoj gajbi ili je to bio neki drugi mohi?

i kako si dosao do tog zakljucka? da sam ja to osvedoceni zastupnik alkohola, a protivnik droge?

esi ti mene cuo nekad da kenjam/osudjujem ljude sta rade/kako rade, ili da nesto propagiram? nisi.

nego imas neku pricu koja pije vodu, pa ako se cinjenice ne uklapaju u tu pricu, onda necemo da menjamo pricu nego cinjenice

tako da ne seri leba ti

Osvedoceni si zastupnik alkohola jer imas akcije da na bleji stuces litre zestine i odvalish se, a nemas akcije da zabodesh neshto. Niko te nije nazvao zagovaracem alkohola ali je ocigledno sta su ti favoriti.

I to nema veze sa ne uklapanjem u moju pricu, ti smatras da je droga stetnija iz tvog nekog istrazivanja ili verujes u price koje si slusao dok si odrastao? Its that simple, usadjuje ti se od malih nogu.

e tome trebamo da tezimo...

u ovo debelo sumnjam.ja sam godinama ziveo ovo o cemu ti pricash,a price koje ovde prosipash sam pricao sa 17 godina.e sada kada sam sve to odjebao,pokushavam da druge upozorim koliko su te stvari opasne.i veoma mi idu na kurac likovi koji pishu ovakve gluposti koje ti pishesh,a koje citaju deca na forumima...jer,shvatao ti to ili ne,opasno je za klinca da procita kako mu je bolje da guta exere nego da pije alkohol

Bolje se zapitaj jel kriva droga ili si ti kriv za to sto se tebi desilo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@ mohi: pa daj onda da prodajemo viski,ako ce svako da uzima po flasu za vece...

mislim jebi ga,ja cu da se povucem iz price onda,jer su ovde sve neki zajebani momci kojima treba po litar zestine da bi se proveli za vece.

nije nemoguce naravno,ali taj ko svako vece kad izadje na zurku, rasturi sam flasu viskija svakako da je alkoholicar ili blizu toga bar. i onda kazem opet,rasprava nema smisla. to su ekstremi po meni.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Bolje se zapitaj jel kriva droga ili si ti kriv za to sto se tebi desilo.

shta se to meni desilo?

na osnovu ovih postova izgleda mi da ti imash problema

ja sam se svojih problema odavno reshio,pa cisto bacam hintove drugima,zato shto znam o cemu pricam

a ti guraj ovde tvoju pricu o tome kako je hemija bezopasna,to je tvoje pravo,boli me kurac,ne znam ni zashto gubim vreme

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

////

Nekad kao da imas 16 godina. Mohi udara kontru iz principa kratko i tvrdo. Ti navuces pricu i na kraju se zalupas ramice.

Alkohol je statisticki mnogo vise odgovoran za svinjizme, to stoji.

Ali samo pomisli na sta bi licilo da ti koji pijani lupaju kola / ubijaju zene /kumove, gutaju.

A sem toga i ti i mohi ste matori da i dalje furate pricu kako su droge do jaja.

A svak ko misli da ekseri/duvanje i ostalo nije stetno, moze doci da uzivo gleda morone koji ponekad vise ispred deusa (tj ne znam da li vise vise). Da ramirez - vutrica, nesa.THC, ujdovic, unja, prki, pajser, ciglafon - bas divni primeri zdrave dece koja malo gurtaju i imaju bas lepu perspektivu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nisam sam stukao onu rakiju, KRUKO MI JE POMOGAO!

dve su ravni price

prvo

da, verujem da je sintetika stetnija od alkohola, ali nikad me neces cuti da kenjam nekom "e brate pusti to iz ruku nesreco, uzmi flaju i bog da te vidi", sto ti radis, u obrnutom smeru

drugo

u to sta je stetnije, sta ne, svako ima svoju teoriju, i u to uopste necu da ulazim jer je mnogo deplasirano, i te stvari se ne daju porediti. ovde pricas o drustvenim dogmama, i tu se slazemo da je opsteprihvaceno da je alkohol kul, a droga ne, ali ne znam kako ti se ja uklapam u tu koncept kao neko kome su prodali pricu?

jel mislim da je "zdravo i normalnio" da popijem pola litra zestine za noc? pa ne, ali ja nemam problem stim, nemam potrebu da ikome dokazujem da je to kul, kao sto nemam potrebu da ikome pricam kako je droga zla

Ne nagovaram ja nikoga da uzme gudru vetj na ovom topiku zagovaram napustanje te alkohol-kul droga-ne misljenja jer ono ima agresivno dejstvo prema onima koji se ne slazu. In simple words ili osudjujte i alkohol i drogu ili nijedno ...

Cek cek nisi li se roflovao gore kad sam rekao da mislim da je 1-2 ksera bolje nego litar zhestine? Rofl je poprilicno puno smejanja za neutralan stav po pitanju te teme? Navodi me da zakljucim kako mislis da je litar zestine kul, a kser UMORSTVO i pritom imas potrebu da to objavis.

Ne mislim da je zdravo ni jedno ni drugo ali selektivno osudjivanje tek nije u redu jer to znaci da zapravo favorizujes jednu stranu iz licne koristi i zato su danas alkohol i pljuge legalne jer je neko davno favorizovao doticne.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mohi, da ti citiram jednu taksistkinju što je bio intervju u novinama pre više godina, kad su je pitali da li je teže sa pijanima ili drogiranima koji uđu noću u kola da ih vozi: "sa pijanima znam šta i kako treba da pričam, sa drogiranima ne".

Mojne samo da mi kažeš da kada bi gutanje eksera bilo društveno prihvatljivo narednih 30 godina, da bi se i to stanje urađenosti "standardizovalo".

Link to comment
Share on other sites

Mohi, da ti citiram jednu taksistkinju što je bio intervju u novinama pre više godina, kad su je pitali da li je teže sa pijanima ili drogiranima koji uđu noću u kola da ih vozi: "sa pijanima znam šta i kako treba da pričam, sa drogiranima ne".

lol nab, pa drogirane samo slushash!

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Mohi, da ti citiram jednu taksistkinju što je bio intervju u novinama pre više godina, kad su je pitali da li je teže sa pijanima ili drogiranima koji uđu noću u kola da ih vozi: "sa pijanima znam šta i kako treba da pričam, sa drogiranima ne".

Mojne samo da mi kažeš da kada bi gutanje eksera bilo društveno prihvatljivo narednih 30 godina, da bi se i to stanje urađenosti "standardizovalo".

Pa naravno da ce zena koju pijani muzh bije svako veche da zna kako sa pijanima ...

A evo za tebe opet

Ne mislim da je zdravo ni jedno ni drugo ali selektivno osudjivanje tek nije u redu jer to znaci da zapravo favorizujes jednu stranu iz licne koristi i zato su danas alkohol i pljuge legalne jer je neko davno favorizovao doticne.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Slušaš kurac, kad krene da te gleda belo i ćuti, ne znaš dal da zaključavaš vrata da ne otvori u putu i iskotrlja se napolje u nekom tripu.

Pa naravno da ce zena koju pijani muzh bije svako veche da zna kako sa pijanima ...

Da, u Srbiji svi muževi kad se napiju, biju žene. Jel to piše u pamfletu LDP-a?

Link to comment
Share on other sites

Slušaš kurac, kad krene da te gleda belo i ćuti, ne znaš dal da zaključavaš vrata da ne otvori u putu i iskotrlja se napolje u nekom tripu.

E to vec snimash, pa kachish na jewtube for our viewing pleasure.

Da, u Srbiji svi muževi kad se napiju, biju žene. Jel to piše u pamfletu LDP-a?

Dobar muz bije zenu i kad je trezan!1!!1

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj, ja koliko sam razumeo ovde se govori o prelasku sa vece kolicine alkohola na malu kolicinu extasija...

Bez obzira na to sto verovatno covek koji se odvaljuje od alkohola malo verovatno moze da se presalta na "umerenu" kolicinu extazija ma kolika ona bila, ovde govorimo o zameni jednog zla drugim... Tako da po meni to nije nikakvo resenje ali ajde.

Drugo, istrazivanja ovog tipa ili komentari koje ovde citam samo mogu da stete a nikako donesu neki napredak u borbi protiv bolesti zavisnosti. Citam komentare pojedinih koji sebe predstavljaju kao zrele odrasle osobe, da li ste svesni kako vasi komentari mogu delovati detetu od 14/15 godina i da li mozda klinac moze da pomisli kako je extazi tek nesto malo jaci od cigarete i tako ohrabren odluci da proba to sranje? Ja bi stvarno sutra mnogo bezbrizniji bio ako bi moje dete video pijano posle nekog izlaska nego ukocene vilice, suvih usta i "otkacenog" pogleda koji svakako dolazi posle veceri provedene na nogama uz dva/tri iva.

Isto tako sam svestan da su narkomanija i alkoholizam bolesti protiv kojih se treba boriti i traziti lek, ne pravim razliku izmedju njih i ne smatram da jednu treba manjati drugom. Ma koliko par iva nedeljno nekima deluje bezazleno to ipak povecava sansu da tog klinca sutra zateknemo na lecenju u Drajzerovoj a to je po meni metoda koja nikako nebi trebala da postane praksa ili sta vec u odvlacenju dece od alkohola...

Mozda su sada exeri slabiji ili sta vec ali do 2002 kad sam ja prestao sa konzumiranjem istih to nikako nije bilo nesto sto bi pozeleo sutra mom detetu ili bilo kome. Jos nesto, ti nalazis 2 iva ekvivalentom litri viskija?

Sad mozete da me pljujete koliko hocete ali to je jednostavno moje misljenje

Edited by Hybris
Link to comment
Share on other sites

koja bofl rasprava, pokushavate da poredite babe i zhabe .. ko da sve mozhe da se svede na neku univerzalu jedinicu shtetnosti. ne mozhe. ne odvajate psihichku i fizichku shtetnost, a obe strane je imaju na razlichitim dozama i razlichitim amplitudama.

sve je individualno, vezano za godine, psihu, lichne preferencije. nikoga ne radi alkohol identichno kao shto ni gudra ne radi identichno, i to ne samo jednu osobu, nego ni istu osobu u multiple pokushajima. to shto neki govore o posledicama na bazi lichnih iskustava je isto smeshno, niste verovatno nikad bili na kompletnom pregledu, nikad niste bili kod psihijatra/psihologa, da ne prichamo o tome shto se vetjini stvari posledice vide posle vishe godina i ne moraju da budu direktno povezane. vi ovde pokushavate da opovrgnete celokupnu neku medicinsku nauku (praksu i teoriju) vlastitom empirijom. rofl.

kao shto sam rekao i na onom drugom topicu, the poison is the dose, znachi u svemu shto se preteruje je shtetno. kolika je ta doza ? pa to ne postoji jer ni alkohol ni gudra nisu personalizovani za vas. tu je chak i u nekoj blazhoj prednosti alkohol u smislu shto se on pravi identichan, dok kod gudre od serije do serije mozhe da bude lutrija shta upadne. ali porediti opet neke ekstremne kolichine alkohola i neke manje kolichine gudre .. jednostavno to poredjenje mi bez neke medicinske studije ne mozhemo izvesti, zato postoje ovakva istrazhivanja na kojima je baziran ovaj topic. naravno ni tim studijama ne treba slepo verovati jer npr. u poslednjih 6 godina sam prochitao 20x medjusobno oprechnih chlanaka o vinu. svako treba da nauchi da poznaje svoje telo, sam svoj doktor .. pogotovo ovde kod nas gde su lekari mamlazi.

neko ko je mamlaz tje se upropastiti ili sa alkoholom ili sa gudrom ili sa lepkom ili sa teretanom, tako da deco ne budite mamlazi :]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...