Jump to content

vesti


Guest

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to su sastavljali brošure kad su išli da predstavljaju svoje viability planove kongresu, ne verujem da je išta što tamo piše istina.

(viability plan je ono kad idu da traže još para.)

Link to comment
Share on other sites

Brate mili, da mi neko donese ovakvu prezentaciju ne da mu ne bi dao pare nego bi ga deportovao iz zemlje...

edit: ovo se odnosilo na novi 300c i jeep

A kadilak izgleda zaista simpa, samo bojim se da nece imati svetlu buducnost.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

meni se jako sviđa i ovaj cts kupe, i ona dva sedana (cts-v i onaj malo veći, iz matriksa). al kontam da bih se ipak odlučio za nešto evropsko ako bi došlo dotle da kupujem neki takav auto.

Link to comment
Share on other sites

Jeste lepsi od fantoma, ali izgleda mi nekako "jefitno" ... tj. cini mi se da RR polako gubi tu svoju posebnost i ekskluzivnost, sve vise lice na neki "serijski" BMW ili Mercedes, slicno se desilo i jaguaru pre par godina.

Eh, jebi ga...

RR 200EX, odnosno buduci RR4, ce kostati 250.000 evra i imace V12 sa 500 konja. Mozda se na slici ne vidi i da je dugacak 5,4 metra, tek nesto manje od npr. Maybach-a, da su ono 20" felne, da je sirok skoro 2 metra itd. Ista je prica bila i za Phantoma - svi su govorili "ma daaaaj, kakva je ovo ekskluziva, kocka, kanta, malecno... " i tome slicno. A Phantom ustvari dugacak 6m i sirok 2m, pa se jebeno uplasis kad ga vidis uzivo. Posvedocice oni koji su imali to iskustvo. :) Sto se izgleda tice, uvek treba imati u vidu da je modernizacija i "biti u toku" vrlo bitno za svaku industriju, te stoga mislim da RR tu radi mozda i najbolji posao u ogranku, imajuci u vidu njihovu tradiciju.

Fazit: ne dirajte Rols! :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Iz današnjeg Blica:

SAAB odlazi u bankrotstvo

Autor: Beta, AP | 20.02.2009. - 13:44

Proizvođač automobila SAAB zatražio je danas sudsku zaštitu u bankrotstvu i razdvajanje od matične kompanije, američkog Dženeral Motorsa, saopštili su danas zvaničnici.

Zahtev za bankrotstvom, koje bi omogućilo reorganizaciju fabrike locirane u Švedskoj, podnet je sudu u Vanersborgu, izjavila je predstavnica Saaba Margareta Hogstom.

Potez je povučen pošto je švedska vlada odbila zahtev Dženeral Motorsa da ubrizga novac u SAAB, sa obrazloženjem da je na američkoj kompaniji da spasava marku.

Dženeral Motors je tražio kupca za svoj pogon u Švedskoj ali je rekao da mu treba više novca da bi pripremio SAAB za prodaju.

"Tragamo za svim raspoloživim opcijama da finansiramo i/ili prodamo SAAB, a reorganizacija je najbolji način da se stvori zaista nezavisna kompanija spremna za ulaganja," kaže direktor SAAB-a, Jan Ake Jonšon, u saopštenju.

Ako sud odobri banrotstvo, koje će privremeno zaštiti Saab od poverilaca, reorganizacija će biti sprovedena za tri meseca pod uslovom da se pojavi finansijer.

Dženeral Motrost kaže da mu treba oko 6 milijardi dolara podrške vlada Kande, Nemačke, Britanije, Švedske i Tajlanda da bi mogao da finansira rad svojih pogona u tim zemljama.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...