Jump to content

vesti


Guest

Recommended Posts

ok, lupio sam za 407, vise zbog cene sam uporedio sa calibrom, da izbegnem bmw. A naravno da calibra i shiroko imaju dosta slicnosti, pre svega ista grupa ljudi se lozila na oba automobila u devedesetim, kod nas su to bili shabani-lozaci :D

Mislim da to danas nije tako, tj. mislim da ce se novi modeli vise razlikovati i po tome, tako da ostajem pri tome da nece biti konkurencija.

Edited by Neecola-
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ivane, vec si jednom napisao ovako nesto, al nisam zeleo da ulazim u neku raspravu, al sada posto ponovo seruckas, moram :)

Tako da bih te molio da napises koje su to 3 razlicite klase, a da ne napises referat kao neki PR tipa: "BMW6 je automobil za mlade uspesne biznismene zeljne uzivanja u voznji bla bla", posto to NIJE podela po klasama, a ja mislim da ti na to mislis :)

Ja kada kazem klasa automobila mislim na kupe, SUV, "golf klasa", roadster i slicno. I to je podela po klasama, i po tim klasama se dele titule "Automobil godine" u nekim izborima. Recimo onaj mali suzuki JESTE ista klasa kao i mini moris, iako su potpuno dva razlicita pojma kada su ciljna grupa i cena u pitanju.

Edited by Neecola-
Link to comment
Share on other sites

Dobro bre ljudi, Scirocco nije kupe vec kompakt i buduca Calibra ce verovatno biti isto to... Znaci, bice iskoriscen samo naziv modela koji je nekada bio popularan. Isto kao sto je prva Tigra bila "Corsa 2+2", a sledeca mali roadster.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ivane, vec si jednom napisao ovako nesto, al nisam zeleo da ulazim u neku raspravu, al sada posto ponovo seruckas, moram :)

Tako da bih te molio da napises koje su to 3 razlicite klase, a da ne napises referat kao neki PR tipa: "BMW6 je automobil za mlade uspesne biznismene zeljne uzivanja u voznji bla bla", posto to NIJE podela po klasama, a ja mislim da ti na to mislis :)

Ja kada kazem klasa automobila mislim na kupe, SUV, "golf klasa", roadster i slicno. I to je podela po klasama, i po tim klasama se dele titule "Automobil godine" u nekim izborima. Recimo onaj mali suzuki JESTE ista klasa kao i mini moris, iako su potpuno dva razlicita pojma kada su ciljna grupa i cena u pitanju.

bmw6 - veliki gt kupe na platformi sedana više srednje klase (petice); ima pogon pozadi i uzdužno postavljene i6, v8 i v10 motore iza prednje osovine

407 kupe - srednji kupe na platformi sedana srednje klase (407); pogon napred, poprečno postavljeni i4 i v6 (ako uopšte ima v6, mrzi me da proveravam) direktno na prednjoj osovini

calibra - namenski pravljen kupe srednje veličine u vreme kada je "srednja veličina" bila manja nego danas. ne znam kakve motore je imao, al znam da je imao namenski pravljenu šasiju i fwd uz awd opciju.

da ne pričamo o inherentnim razlikama između proizvođača - bmw pravi luksuzne automobile koji naginju sportskoj vožnji dok pežo pravi evropske econobox-ove, a opel je jedan od 1000 naziva za GM beta, teta, zeta i ostale platforme :)

mini i suzuki svift jesu u istoj klasi po dimenzijama i upotrebljenoj tehnologiji, ali marketing prvog svrstava u lifestyle automobile a drugog u econobox-ove.

Link to comment
Share on other sites

shasija vektre nije bila namenski pravljena za nju nego je bila samo donekle izmenjenja shasija prve generacije vektre...

"šasija kalibre nije bila..."?

onda calibra i 407 coupe jesu slične, a za bmw ostaje.

Link to comment
Share on other sites

chemu ovo malo prozorche kod c stuba....bash je ruzno a nije da nije mogao c stub biti malo veci a prozor manji

Fazon kod njega (a i kod svih 'cedesa iz ove loze, kojoj je poslednji pripadao CLK) je da nema B-stub i da mu se do kraja otvaraju i prednji i zadnji prozori. Ovaj kurac pozadi je ili leptir-staklo kako bi celo to zadnje moglo povrsinski da unidje pod krilo, ili plasticni trougao koji, jel, nije staklo uopste. Ja mislim da je ovo drugo...?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

e Ivane, dobra je ta fora, ponovis isto sto smo i ja iguana napisali, samo malo zamaskiras, i onda si kao ti u pravu :) Mislim niko nije ni rekao da je calibra u klasi sa BMW6 (tj. jesam ja al sam se ispravio vrlo brzo).

sad ispada da i vi od starta pričate da su u pitanju tri potpuno različita automobila? ne znam što si onda reagovao kad sam rekao da poredite babe i žabe.

Link to comment
Share on other sites

taj faj

ne izvaljujem šta je drugačije osim izduva

uglavnom, quattroporte je jedan od onih automobila na koje sam se naložio tek kad sam ih video irl. jako bih ga vozio :)

Link to comment
Share on other sites

taj faj

ne izvaljujem šta je drugačije osim izduva

uglavnom, quattroporte je jedan od onih automobila na koje sam se naložio tek kad sam ih video irl. jako bih ga vozio :)

Pa ima dosta razlike - prednji deo vise nije onako "kvrgast" vec ovalan, maska je dobila sportski oblik sa modela GranTurismo, nove felne (20"), LED pozicije i stopaljke, a Sport GT S verzija ima i crne farove, nize ogibljenje i drugacije izduve pozadi. Naravno, sa 4,2 se preslo na 4,7 V8 kod S i Sport GT S verzija... ma nije ni bitno, bio bi moj izbor svakako!

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...