Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

privatni fax se zavrshava brzhe iz jednog prostog razloga. njima se isplati da na papiru kad pogledash prosek studiranja bude kratji nego kod drzhavnog. zashto ? zato shto ljudi razmishljaju po principu shto pre (shto je i legitimno) i novije generacije sa stavom "samo da zavrshim neshto/samo da upishem neshto", a naravno privatni univerziteti zhive od toga da im se upishe shto vishe studenata i to je veliki biznis, zato se i otvorilo pun kurac tih fakulteta privatnih (chast izuzecima).. da nabrzaka namaknu lovu.

Znam da su jednog lika na megatrendu cimali 6 puta da polazhe jedan ispit...

brate, taj raf je privatni, i upisuju ga burzuji, bacio si pare, trebalo je na ETF

Nznm znam da su Petrovicu priznali diplomu u americi na uncl nivou aka MIT i Berkli itd... :P

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Predpostavljam da ti ne studirash.

Tj da si zavrshio srednju i nisi upisao fax.

Jel ?

Dobra dijagnoza bas si mi spustio onako :(

Ali totalno pogresna,radio sam kao crnac da sam sebi omogucim da odem iz Srbije, zavrsim 2 godine dodatno srednje skole (sa 20 godina sam isao u skolu sa 17godisnjacima) jer nisu isti programi za srednje skole, ucio vredno da dobijem stipendiju i upisem fax koji sam hteo, nikada nisam imao ni jednu vezu u zivotu da me neko negde ubaci,sam sam radio za to i uspeo. Zato sto sam zeleo da idem na fakultet od koga cu da imam nesto a ne kao vecina mog kraja da idem na privatni fax da bi bio kul u drustvu i da trosim zivot i pare koje moji roditelji nemaju na takve gluposti.I na kraju ne studiram u Srbiji jer ti je manje vise bilo sta beskorisno da zavrsis u Srbiji, ali da sam hteo da ostajem i studiram u Srbiji to bi bio neki drzavni fakultet a ne neki shnjt privatni faks bez ikakvih akreditacija. Ja nisam kul ili bilo sta samo sam resio da ucim i da se ne zajebavam vise.

Pretpostavljam da ti studiras tako neki privatni fax pa sam te uvredio, izvini da si ti ziv i zdrav, kao sto rekoh nije fakultet za svakoga i to nije nikakva sramota; svuda u svetu gde se placaju univerziteti velike pare (sa razlogom) samo odredjeni broj ljudi ide na fakultete, i bas zbog toga sto te godina fakulteta kosta mnogo para ne postoje slucajevi kao u srbiji da se studira po 10 godina itd ili dajes u roku ili si cao sa faksa. Nije za svakoga i nije nikakva sramota.Dok se u Srbiji plasira ta ideja da svako mora da ima fakultet makar bio i neka farsa of skole.....dobar ortak na bk studira neki menadzment u sportu ili sta je vec cepa 10 i 9 a uci sve zajedno za kolokvijume i te zajebancije po 2-3 sata (po kolokvijumu/ispitu) alo bre gde ces da ti spremis nesto za 9 ili 10 za 3 sata ucenja na normalnom fakultetu ..............a decko se mucio u osnovnoj sa 2-3kama nije mogao ni regularnu srednju da zavrsi pa je isao u privatnu neku i to nekako zavrsio............on je meni dobar drug i drago mi je da nesto uci ,znam da nece imati problema kasnije jer mu roditelji imaju para ali jebes ti takav fakultet koji je na nivou prvog razreda osnovne da dobijas pecate i samo da padaju pcelice za nikakvo znanje. Vecina tih privatnih fakulteta da ne kazem svi su samo napravljeni za uzimanje para od likova koji su srednju morali da vandredno zavrsavaju itd............I uostalom nema sta da se raspravljamo dal su privatni faksovi do jaja ili ne, ljutite se koliko hocete, svima zelim srecu ali po meni je privatni faks zapocinjanje trke sa slomnjenom nogom.

Edited by makiii

/ignore.

neki ljudi ne razumu neke stvari!1!

Link to comment
Share on other sites

jbg raspitaj se malo, ali privatni faxovi su danas daleko od onoga sto su nekada bili... pogotovo megatrend u bg-u...

najlaksha varijanta na priv. faxu je da mozesh nauchiti ono sto zelish a ono sto ne zelish mozesh se nekako provuci... ali ta situacija se menja sve vise... ako ne planirash da se bavish nauchno-istrazivachkim radom na priv. faxu ne gubish nishta ako imas dovoljno veliku zelju da nauchish... svi ce ti maximalno izaci u susret i pomocice ti u tome bez ikakvog cimanja...

ili upishesh pravo na drzavnom u novom sadu i vidish kakva je boza od faxa :P

ono sto je bitno je da priv.faxovi ostavljaju vremena da radish josh nesto u zivotu...

mada sve je to prdenje ako upishesh ono sto volish seva ti paja sta si upisao ili gde...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ono sto je bitno je da priv.faxovi ostavljaju vremena da radish josh nesto u zivotu...

diskutabilno je to, ja sam na bk u prvoj godini imao po 8-10 sati predavanja dnevno..

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

To koliko je neki fax tezak ili dobar u idnosu na neki drugi ja jako tesko reci jer ja ne znam ni jednog lika koji za zavrsio i ekonomski i megatrend pa da kaze. A i da ga znam bio bi budala jer koji ce ti 2 diplome dipl ekonomiste :)

PS: ja sam na megatrendu i jedan ispit sam polagao oko 9 puta ;) iskreno samo taj jedan je bio tako spektakularan ali eto :)

Obnovio sam i jednu godinu. Cisto za one koji misle da se ocene dobijaju na lepe oci.

Dakle koji je fax kvalitetniji nikada neces znati koji je fax tezi mozda, a sa kojim ces bolje da prodjes uz zivotu, e to je vec pitanje za vracaru a ne za forum :)

Link to comment
Share on other sites

To koliko je neki fax tezak ili dobar u idnosu na neki drugi ja jako tesko reci jer ja ne znam ni jednog lika koji za zavrsio i ekonomski i megatrend pa da kaze. A i da ga znam bio bi budala jer koji ce ti 2 diplome dipl ekonomiste :)

PS: ja sam na megatrendu i jedan ispit sam polagao oko 9 puta ;) iskreno samo taj jedan je bio tako spektakularan ali eto :)

Obnovio sam i jednu godinu. Cisto za one koji misle da se ocene dobijaju na lepe oci.

Dakle koji je fax kvalitetniji nikada neces znati koji je fax tezi mozda, a sa kojim ces bolje da prodjes uz zivotu, e to je vec pitanje za vracaru a ne za forum :)

rofl ahhahahaa

megatrend

sori brate ali lool

Link to comment
Share on other sites

za megatrend ne znam al znam za singidunum

ja sam apsolvent na istom, turizam i hotelijerstvo

meni je iskreno da vam kazem bila bleja na faxu, jos uvek je.

ali stvar je u tome sto svaku sledecu generaciju sve vise i vise jebu.

tako jedan ispit koji smo mi polagali pro forme radi, ovi novi padaju po 3-4 put

krenuli su ZESTOOOOKOOOO da cimaju nove generacije. sto je meni vrhunski :)

ja sam prosao lagano, a na klincima grade ime.

evo ja sad svima koji se dvoume sta da upisu savetujem iz dubine srca da upisu singidunum, turizam i hotelijerstvo, smer hotelijerstvo

zasto?

zato sto fax drzi baaaas prisne odnose sa svim hotelima u srbiji

zato sto se do 2010 planira otvaranje 6+ hotela od 5* i 6+ hotela od 4*

sto znaci dosta mogucnosti za zaposlenje

no za sve one neverne tome koji kazu "pa kakve to veze ima sa faxom, ko jos priznaje taj fax", ja radim u jollyju, 5 mojih drugara radi u kontikiju, moj ortak jedan radi u hyatt-u drugi ortak u slaviji lux, jedna ortakinja je nedavno dobila posao u holiday inn-u, jedan lik kog poznajem je dobio posao u in hotelu, jedna devojka je dobila posao u country club hotel babe. SVE PREKO FAXA. plus kad postanes apsolvent/diplomiras ti automatski dolazis na listu faxa za zaposlenje, sto znaci svaki put kad neki hotel/agencija/firma trazi ljude oni prvo zovu ljude sa tog spiska

citate novine, svakih mesec dana i manje procitate "ovaj hotel se renovira ulozeno toliko i toliko" "ova zgrada prodata taj i taj lanac pravi hotel"

koliko sam ja za sada upucen, inter continental se gradi na nbg-u, metropol je prodat i renovira se u vrednosti od 30 miliona evra, continental je prodat i renovira se, sheraton se gradi, marriott se gradi, ritz carlton se gradi,

tako da... :)

a posla uvek ima za onog ko hoce da radi.

ako si jedan od ljudi koji su u fazonu "ja hocu posao al se molim da ga ne dobijem" e onda tjao zdravo

Edited by Dylan Dog

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

diskutabilno je to, ja sam na bk u prvoj godini imao po 8-10 sati predavanja dnevno..

auf jbte...

jos ispade da ja i voodoo studiramo sranja :((

vi studirate elektrotehnichki?

jbg koliko ja znam josh nema privatnih ... a i kad se pojave bice sranje... u pocetku...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja studirao (back in nam), oni koji nisu završavali državni prebacivali su se na privatni.

U principu, pravni upisuj ako nameravaš da učiš na faksu, da bi, kada ga završiš, mogao da sedneš da učiš, natenane.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Je l' ima neko na RuR-u da studira japanski ?

Ozbiljno se razmišljam da upišem, pa me interesuju iskustva :)

neka moja bivsha je to studirala i kaze je je uzasno zajebano jer su profesori veliki komplekashi koji preziru srbe i preziru sebe sto predaju srbima :) eto toliko znam

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@stator

To važi i za većinu svetskih jezika :)

Baš sam pre neki dan upoznao nekog francuza, oženio se baja japankom pre ~5 godina, priča skoro perfektan japanski, a nikada ga pre toga nije učio :)

@G!!!

Uh. Uvek neka caka :)

Edited by Atomic
Link to comment
Share on other sites

Uh. Uvek neka caka :)

Ja ne znam za ovu prichu ali znam dve devojke na japanshtini (dva odvojena sluchaja skroz) koje kazhu da je teshko ali ne pominju to izhivljavanje. Sto je sa druge strane interesantno, obe su u fazonu da posle cetiri godine faksa mogu da sastave par rechenica i eventualno ne bi u japanu umrle od gladi ili tako nesto ;) No da je "izazovan" jezik, jeste.

Na kraju krajeva, profani preziru srbe ... mis'im, ne verujem da ih je neko puskom naterao da predaju u srbiji, mogu lako da odju u madjarsku npr.

Link to comment
Share on other sites

ja singidunum nikad nisam poredio sa ekonomskim ako cemo realno

mada ja se izvinjavam... zestoko sam se ogresio o sve vas, vidite ja sam mislio da je glavno pitanje sa kojim fakultetom mozemo imati posao i uspesnu karijeru a ne sa kojim fakultetom moramo uciti 5+ sati dnevno, ocigledno je to daleko vaznije

what a mistake to make...

no zarad vas svih sto pljuju po privatnim faxovima napravicu jedno malo poredjenje izmedju ekonomskog faxa i singidunuma, ne mogu da pricam o onome sto ne znam, pa cu zbog toga da se baziram na ono sto znam, dakle na singidunumu turizam i hotelijerstvo smer hotelijerstvo, i na isti smer na ekonomskom faxu

predmeti koji su boldovani su uskostrucni predmeti za turizam/hotelijerstvo

da li treba napomenuti da se na ekonomskom uci jedan jezik?

izvinite... na ekonomskom se uci 5 sati dnevno... :P

ekonomski fax

Основи економије

Социологија

Математика

Основи макроекономије

Економика предузећа

Основи статистичке анализе

Финансијско рачуноводство

Теорија цена

Економско математички методи и модели

Међународна економија

Стратегијски менаџмент

Национална економија

Страни језик за економисте

Економика туризма

Маркетинг

Економика саобраћаја

Међународно привредно право

Пословне финансије

Организација предузећа

Канали маркетинга

Међународне финансије

Економска статистика

Маркетинг у туризму

Менаџмент предузећа у туризму и хотелијерству

Социологија слободног времена

Понашање потрошача

Организација и заштита простора у туризму

Истраживање тржишта и МИС

Страни језик за економисте III и IV

30.- 31. Два изборни предмет

Менаџмент квалитета

Монетарна економија

Јавне финансије

Међународни маркетинг

Економика аграра

Урбана економика

Савремени привредни системи

Теорија и планирање привредног развоја

singidunum

Ekonomika turizma

Osnovi ekonomije

Osnovi prava

Sociologija

Engleski jezik I

Drugi strani jezik I

Kvantitativne metode za menadžment

Računovodstvo

Marketing

Menadžment

Osnovi finansija

Poslovna informatika

Engleski jezik II

Drugi strani jezik II

MArketing u turizmu

Turizam i prostor

Informacioni sistemi u hotelijerstvu

Kontrola i revizija hotelskog poslovanja

Menadžment turističkih agencija i organizatora putovanja

Principi ishrane i rekreacije

Finansijski i devizni menadžment

Marketing usluga

Menadžment hotelskih preduzeća

Engleski jezik III

Drugi strani jezik III

Međunarodna ekonomija

Poslovna etika i komuniciranje

Pravo Evropske unije

Projektovanje, izgradnja i zaštita prostora u hotelijerstvu

Tehnologija u hotelijerstvu

Engleski jezik IV

Drugi strani jezik IV

edit2:

eh da, setio sam se jos jedne zanimljive stvarcice, vidite pre cetiri godine ja sam zavrsio srednju skolu zajedno sa 30tak mojih vrsnjaka i vrsnjakinja

sada 4 godine kasnije, neki su na kraju faxa, neki su jos uvek na drugoj godini, nekima ide bolje, nekima ide losije, jebiga takav je zivot. kad sam odlucio da upisem ovaj fax svi su mi se smejali uz pricu "hohohogrokhoho plati pa klati hohoho"

od svih njih, ja sam jedini apsolvent, od svih njih ja jedini imam posao u mojoj bransi, od svih njih jedino meni tece radni staz.

od svih njih ja jedini imam 8+ meseci radnog iskustva u mojoj bransi posla, i ja se sad pitam, da li je vreme da kazem [simpsons]HA-HA[/simpsons]

ali fkros, ovo sve pada u vodu jer ja nisam ucio 5+ sati dnevno... :(((((

Edited by Dylan Dog

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...