Jump to content

Razlika medju nama


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

volim da mrzim! [:D]

elem,dz,nemora da znachi da je dark pesimizam...sve zavisi od choveka...nekome dark prestavlja srecu...

secam se na ekskurziji u arandjelovcu da je grupa dizelasha shtanglama izlomila bob marlijeve fanove...i nisu bili klinci...tako da to nema veze sa godinama proizvodnje nego stanjem u mozgu [:D]

i da...ko kaze da je trens muzika samo za narkomane?

vidjao sam i fensere koji se vishe lupaju po nosu i venama nego neki trenseri pa nikom nishta,opet ponavljam sve je to od choveka do choveka i njegovog lichnog stava kao i muzichkoj kulturi.

ps:muzika ne pravi razliku medju ljudima,nego to rade sami ljudi!!!

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

ps:muzika ne pravi razliku medju ljudima,nego to rade sami ljudi!!!

Ali ljudi su stvorili muziku...

Brate nije muzika jedinjenje koje lebdi u vazduhu i obitava... Ljudi koji su stvarali i definisali odredjene pravce muzike su imali svoj neki trip odevanja, ponasanja i filozofije zivotne i samim tim su svoj pravac necim odvojili od ostalih... i svaki muzicki pravac (pogotovo danas) ima jasne stereotipe o ljudima koji je slusaju....

Tako da muzika hteo ti to ili ne, itekako pravi razliku medju ljudima....

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Sama muzika ne predstavlja tu nikakav problem, stvar je u tome sto slusanje odredjene muzike u mladosti (a svima je muzika kao klincima OMG NAJVAZNIJA STVAR U ZIVOTU!1) obavezno sa sobom vuce i ukalupljivanje u nacin zivota koji kao ide uz tu muziku (ide jer si glupi klinac, a onda porastes i skapiras da ne moras da imas kosu od pola metra da bi slusao metal i sl.).

metalci piju pivo na klupici, fenseri zakupljuju separee u fensi klubovima, trenseri gutaju eksere i idu kuci jutarnjim, i onda svako svakog mrzi jer je ovaj gej fenser, onaj narko trenser, a onaj alko metalac, i jeb'o bi kevu i njemu i njegovoj glupoj muzici.

LOL evo ja sam trenser pa u zivotu nisam zgutao nista !

To su sve predrasude .

PS: a opet sam se proveo i bez toga bolje i vise pao u trance za razliku od nekoga ko je zgutao Boga oca .

Link to comment
Share on other sites

Koliko je teško shvatiti da ljudi nešto mogu da voleti i samo zbog muzike... ja sam npr. death metal počeo da slušam pre četiri godine kad sam čuo "Symbolic" od Deatha, a pojma nisam imao kako izgledaju ni ljudi koji to sviraju niti ovi što slušaju.

Link to comment
Share on other sites

nije problem u razlikama, koje razni muzichki pravci stvaraju... a stvaraju ih definitivno, da ne bude dileme oko toga. razlichitost je kul. chak i sve te razlichite filozofije zhivota, oblachenja, ponashanja, shtagod. to nam treba kao ljudima, da se bolje medjusobno shvatimo, a da se pritom ne ogranichavamo kulturno, opet filozofski, intelektualno, itd.

problem je shto smo kao ljudi glupi i sujetni, netolerantni, samozhivi, and the list goes on and on :[

a mozhda je tu najvetji problem taj shto, opet gledano uopshteno, kao ljudi, ne umemo da uzhivamo u muzici. jako je malo nas kojima je muzika soundtrack zhivota koji zhivimo. to ide dotle da bih ja pre izabrao da umrem sada nego da ne chujem muziku do kraja zhivota, dok vetjini ljudi ne bi predstavljalo problem da se odreknu tako neke "sporedne" stvari. muzika je sushtinski deo zhivota. njen uticaj na chovekovu psihu, mozak, intelekt, i sve shto proizilazi iz toga, je nemerljiv. u globalu, toliki uticaj nema nijedna druga umetnost, i kad bih mogao da biram izmedju muzike sa jedne strane, i svih ostalih umetnosti sa druge, izabrao bih muziku. koliko ona stimulishe choveka, koliko sretje, ili bilo koje emocije kad smo kod toga, mozhe da izazove sa par akorda... to je neverovatno.

a tako bi bilo kul da mozhemo da funckionishemo u svim tim razlikama koje muzika proizvodi, i da josh profitiramo, kao lichnosti, od toga. :[

Link to comment
Share on other sites

koliko ona stimulishe choveka, koliko sretje, ili bilo koje emocije kad smo kod toga, mozhe da izazove sa par akorda... to je neverovatno.

"pa iako me proklela, razorila mi dom

still i love my faithless flora, the lilly of the west"

[:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nije problem u razlikama, koje razni muzichki pravci stvaraju... a stvaraju ih definitivno, da ne bude dileme oko toga. razlichitost je kul. chak i sve te razlichite filozofije zhivota, oblachenja, ponashanja, shtagod. to nam treba kao ljudima, da se bolje medjusobno shvatimo, a da se pritom ne ogranichavamo kulturno, opet filozofski, intelektualno, itd.

problem je shto smo kao ljudi glupi i sujetni, netolerantni, samozhivi, and the list goes on and on :[

a mozhda je tu najvetji problem taj shto, opet gledano uopshteno, kao ljudi, ne umemo da uzhivamo u muzici. jako je malo nas kojima je muzika soundtrack zhivota koji zhivimo. to ide dotle da bih ja pre izabrao da umrem sada nego da ne chujem muziku do kraja zhivota, dok vetjini ljudi ne bi predstavljalo problem da se odreknu tako neke "sporedne" stvari. muzika je sushtinski deo zhivota. njen uticaj na chovekovu psihu, mozak, intelekt, i sve shto proizilazi iz toga, je nemerljiv. u globalu, toliki uticaj nema nijedna druga umetnost, i kad bih mogao da biram izmedju muzike sa jedne strane, i svih ostalih umetnosti sa druge, izabrao bih muziku. koliko ona stimulishe choveka, koliko sretje, ili bilo koje emocije kad smo kod toga, mozhe da izazove sa par akorda... to je neverovatno.

a tako bi bilo kul da mozhemo da funckionishemo u svim tim razlikama koje muzika proizvodi, i da josh profitiramo, kao lichnosti, od toga. :[

tako je

kada bi mi neko izbrisao svu muziku koju gomilam na hardu godinama, skenjao bi se gore nego kada bi puko neki bolji kesh :)

Link to comment
Share on other sites

to ide dotle da bih ja pre izabrao da umrem sada nego da ne chujem muziku do kraja zhivota

aj ne prdi, itekako bi ziveo da ogluvis :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

aj ne prdi, itekako bi ziveo da ogluvis :)

ma tu je samo pitanje dal bih imao muda da se roknem. ako ne bih, zhiveo bih kao najsmoreniji stvor na svetu. husk of a man :]

mada si stvari stavio u neki "realni" okvir... a ja sam vishe bio u fazonu, ako bi mi sada rekli da imam da biram izmedju zhivota u kom nikada netju chuti muziku, i smrti, izabrao bih smrt.

plus je bitam momenat taj da nije da samo ja ne mogu da chujem ziku (zato shto ogluvim recimo), nego da muzika prestane da postoji. nestanu svi nosachi zvuka na svetu, i svaki chovek dobije blokadu za stvaranje muzike :] horor

@gruja

pa i ja bih verovatno pre bio gluv nego slep, ali to je druga pricha. zhivimo u takvoj dimenziji gde nam je gubljenje vida mnogo vetji hendikep za normalno funkcionisanje, nego shto bi to bio sluchaj sa sluhom.

Link to comment
Share on other sites

Au Rami, daj da skupimo pare da ti svi skupa uzmemo veću wc šolju.

Kažeš da ako imaš mogućnost da biraš između smrti i toga da nikada ne čuješ muziku u životu, ti bi izabrao smrt.Kako može da ti nedostaje neko iskustvo ili stvar koju nikada nisi imao ?

Meni nikada neće nedostajati sposobnost da letim, bacam vatru iz očiju i prolazim kroz zidove.Tebi možda hoće, ne znam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja slusam jazz.

i kako sad ja da podnosim lika koji je nalozen na metal gde ima 2 i po akorda sa solazama koje se baziraju na razlozenim akordima koje vrte tako u krug, sa tekstovima o teskom bolu, napacenim dusama, etc koje pisu likovi koji leze na lovi i uzivaju u zivotu u svakom mogucem pogledu, pri tome najcesce nemaju veze sa muzickim obrazovanjem (sto se i vidi po pesmama), neretko i ne znaju da pevaju obicno je to neko dranje koliko sam ja cuo, etc mogao bih tako do sutra. Pa onda ovaj tehno i to, gutajmo exere skacimo celu noc sve je tu lepo ali tu nema muzike... Rock, tu je bilo energije ali vremenom je komercijalizovano toliko da sada Nickelback nazivaju alternativom. lol ?!?

I kako sad ja da podnosim likove kojima je Timbaland uzor, lik koji zgrne $100k sto isproducira 3 minuta beata za timberlakea ili ne znam ni ja koga, dok se moji ortaci koji su ceo zivot ucili muziku, virtuozi svog instrumenta i vrsni kompozitori, bore za egzistenciju!?!

Treba i tu stranu muzike uzeti u obzir pre nego sto se zapitate zasto jedni druge ne podnosimo...

www.mmc4life.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...