Jump to content

Omiljeni c-RPG


voodoo_

Omiljeni c-RPG  

102 members have voted

  1. 1. Omiljeni c-RPG

    • Baldur's Gate 1/2
      33
    • Icewind Dale 1/2
      10
    • Neverwinter Nights 1 sa ekspanzijama
      9
    • Neverwinter Nights 2 sa ekspanzijama
      6
    • Planescape: Torment
      11
    • Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura
      17
    • The Elder Scrolls 3/4
      16
    • Gothic 1/2/3
      17
    • Fallout 1/2
      35
    • Vampire: The Masquerade - Bloodlines
      12
    • The Witcher
      9
    • Star Wars: Knights of the Old Republic
      11
    • Temple of Elemental Evil
      1
    • Divine Divinity/Beyond Divinity
      1
    • Arx Fatalis
      1
    • Nešto što nije ponuđeno
      14


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

baldurs gate

fallout

nwn 2

torment

igre sa ubedljivo najboljom atmosferom ikada

G> porediti nwn1 i nwn2 je kao porediti govna i cokoladu sa lesnicima

fallout 1 i 2 ipak imaju istu grafiku, isti smek, isti trip, dvojka je za nijansu bolja ali opet nema drasticne razlike

a morrowind i oblivion je isto sranje :)

inace nikad nisam igrao arcanum duze od 10tak minuta... uvek se smorim jer zelim da napravim rolanda od gileada a igra je u fazonu mach >>>>> gunslinger

Edited by Joe Kerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ja sam za ostalo glasao:)

kako sam getingovo older, sve je manje moglo nesto da me fascinira, pogotovo mi je smetalo to sto su svi crpgovi ograniceni, a opet pogotovo jer sam igrao pen end pejpr.

tako da su mi u najlepsem secanju ostali:

eye of the beholder 2

realms of arkania

betrayal at krondor

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

best poll ever, samo je trebalo razdvojiti morrowind i oblivion. i moram se suzdrzati da ne glasam za previse igara :)

edit: mislio jedno 10 minuta, shvatio da bih morao da zaokruzim 6-7 igara jer je jednostavno premnogo fantasticnih naslova, i odlucio da na kraju zaokruzim samo dve najomiljenije, a to su torment, kao najbolja prica, dijalozi, questovi i atmosfera ikada zamisljeni; i morrowind, kolko god mana imao svet igre je jedan od najmastovitijih ikad, lore je fantastican, dizajn (svega!) je originalan i mastovit, writing u knjigama je verovatno samo iza tormenta po kvalitetu, i exploration je neopisiv iako to i nije neki role play element.

honorable mentions bi bili gotici, fallouti, witcher, i arcanum, po kvalitetu neverovatno jaki ali po "omiljenosti" su mi ipak iza ove dve iznad spomenute igre.

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

G> porediti nwn1 i nwn2 je kao porediti govno i govno sa lesnicima

=)

skoro ista situacija je i sa morrowindom i oblivionom :)

a bogu mi tolika je i razlika izmedju fo-a, ako zanemaris grafiku i okruzenje porpilichno se razlikuju, meni lichno se vise svidja fo jer nema previshe nametnutog humora koji je mnogo prefinjeniji u fo a nema i referenci da danashnji svet, mnogo je mrachniji, nema turbo plasma riflea i sl :) ali to su finese koje retko ko i primecuje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bolje da su serijali stavljeni svi pod jedanu tacku da se ne bi rasipali glasovi, realno (mada sada vidim da moze za vise od jednog da se glasa, sto je takodje glupo).

edit

A mogao bih vec jednom da odigram ovaj mascarade.

edit 2

Ovo nema nigde. Strasno. OK, glasao sam za FO2, mislim, nisam promasio temu topika jer je ovo glasanje koje je centralna tema, ne znam u cemu je problem?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Chujte i pochujte!

Daje se na znanje da Wulfgar i kombinovana moc severnih plemena ulazu snazan protest na sadrzaj liste, tj. njenu zagadjenost naslovima koji na dotichnoj ne pripadaju.

Iz istog razloga nasha organizacija je odluchila da bojkotuje ove izbore i poziva sve svoje chlanove i simpatizere, kao i druge ljude chvrstog i chasnog kova da ne uchestvuju u ovoj besramnoj travestiji i na taj nachin uskrate validnost ovom neveshto skrojenom pokushaju prepravljanja istorije.

Nije prvi put da nelegalna zlochinachka organizacija "voodoo" svojom medijskom propagandom, slatkorechivim manipulacijama i neobuzdanom relativizacijom pokushava da privoli neodluchne i slaboumne mase na svoju stranu, a sve u cilju rehabilitacije takvih zlochinaca chiji sam pomen navlachi mrachnu grimasu svakom istinoljubivom cRPG pokloniku.

Braco, ne dozvolite da vas lazu. Ne dozvolite da pljuju na nashu slavnu proshlost. Ne dozvolite da nasha deca zbog toga izgube buducnost. Ne dozvolite da pobedi zabluda, obmana i losh ukus!

Do kraja! Do konachne pobede!

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

dakle,brao voodoo shto si otvorio ovaj topic da se prisetimo starih dobrih stvari pritom da spojimo nasha mishljenja zajedno sa novim ostvarenjima iz ovog zanra interaktivnog filma iliti igrica [:D]

moji favoriti su :

Baldurs gate 1(To January, 2001, The Baldur’s Gate series has sold over 4 Million copies world wide.

Baldur's Gate was named 1998 Game of the Year) i 2

kao i icewind dale 1 i 2

zatim mi se svidja dosta i nvn 1 kao i 2,jeste da se dosta razlikuju po nekim stvarima ali opet treba sagledati realno i reci da su mozda chak i druge igre samo u istom mestu odigravanja.

zatim Vampire the mascarade bilo kakav komentar je suvishan osim jedine mane da je ne optimizovan za to vreme proizvodnje.

KOTOR...jedan veliki aplauz za najbolje odradjenu svemirsku rpg igru koja je postavila neke standarde u domenu space-rpg-a!!!

templ of elemental evil mi je isto extra igra jer je jedna od prvih koja je unela revoluciju interfejsa borbe po trecoj ediciji d20 pravilia(ako me pamcenje dobro sluzi ili je nvn 1 izasho pre nje tipa godinu dana ranije?),jedina mana shto je bila preterano bagovita stim da je moglo da se urade neke neverovatne stvari tipa da ubijesh neke odredjene bogove i ostale stvari vezane za karaktera kao shto je skinesh shlem sa glave on i dalje stoji na glavi i imash posle 2 shlema...

jedna isto stara dobra igra koja nije spomenuta a to je Pool of radiance,jedna od mojih prvih(posle baldura i icewind dale) igra na kompu koja me je uvela u svet dnd-a i fantazijskog mashtarenja o tom svetu i uopshte o razmishljanju rpg-u na drugachiji nachin!

i dont know...maybe im too honest..but i like this games [:D]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...