Jump to content

Rihanna


Veljok

Recommended Posts

mare, nemam nameru da se prepucavam s tobom, ali evo čisto par stvari koje mi onako na keca padaju na pamet. imaš 18 godina, što znači da si brucoš na filološkom, eventualno si položio neki početni engleski, a to te ne kvalifikuje za tumačenje poezije ni u kom slučaju.

pesma koju citiraš je jedan od nastavaka u priči o dani, izmišljenoj junakinji koja poseduje sublimaciju negativnih osobina bivših devojaka entoni kidisa. strofe koje tebi verovatno zvuče kao brbljanje sadrže reference na kulturne fenomene koje pevača nerviraju, i u suštini su kritika kalifornijske pop-kulture i ljudi koji su joj podložni. "skin that flick", recimo, znači "nemamo dovoljno golih sisa u novom filmu o transformersima, zovite megan foks". dogtown je deo los anđelesa poznat po skejterima i surferima (gudri i kurvicama sa plaže)... nemam sad vremena da ti pojašnjavam celu pesmu, većina pojmova je guglabilna pa samo izvoli.

s druge strane, rijanine pesme su standardni rnb (koji inače gotivim, ali sigurno ne zbog poetske vrednosti), što znači da imaju prilično pojednostavljenu ljubavnu tematiku koja je bliska pre svih tinejdžerima i ljudima sa jako jednostavnim ljubavnim životima. umbrella jeste lepa ljubavna pesma, ali je toliko uprošćena da bi čak i deci u vrtiću bila jasna.

no, da ne dužim nepotrebno, možda rhcp tekstovi nisu za svakoga, ali bar ih piše čovek od krvi, koke i mesa, možeš ih interpretirati i možda čak i pronađeš sebe u nekom od njih. rijanu gura def jam, tekstove kupuju od megaprofi mtv tekstopisaca (umbrella je prvo ponuđena britni, recimo) a produkciju rade heavyweights ranga timbalanda i skota storča. meni to sve liči na ovo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam ja za tu pricu o toj devojci, ali, iskreno, mislim da je to gomila konjskih govana.. (prevedi to na engleski)

Napises 15 reci koje se rimuju, i onda dodas neku emo pricicu o nekoj dani i eto ti tekst pesme, sa naravno dobrim izgovorom za pozadinu celog teksta cisto da bi im fan-ovi bili srecni.

Iskreno, ja ne volim rijanu, niti bilo koju vrstu rnb-a, slusam uglavnom trance/psy/eventualno progressive house i house kad izlazim sa nekim drustvom iz srednje (uglavnom devojke/par ortaka).

U pravu si za rijanu, nikad gora komercijala, ali RHCP + duboko znacenje = no way.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

od nekoga drugog bi mozda ocekivao ali ne od tebe :>

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja ne volim rijanu, niti bilo koju vrstu rnb-a, slusam uglavnom trance/psy/eventualno progressive house i house kad izlazim sa nekim drustvom iz srednje (uglavnom devojke/par ortaka).

jel ucis engleski i francuski i jedes medela keks?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ne, jedem o'cake, medela keks je so out, o'cake je in, veruj mi probaj i jebaces sve ribe po beogradu.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

anytime

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

kako bih obuko onu maju i dosao ko poslednji smeker, ali furo bih je u body fazonu.

SVAKA JEBENA RIBA BI SE OKRENULA ILI ME PITALA ZA MAJU UZ OSMEH OLOLOLOLO

EDIT: iako ne volim rhcp, slazem se sa ivanovim postom. podsetio me na venice beach. OMG OCU DA IDEM TAMO I MUVAM NAFURANE KURVE NA ROLERIMA!!!

Edited by 47@mission
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...