Jump to content

Prvi test GeForce 8800 GT


voodoo_

Recommended Posts

Sajt Expreview.com napravio je prve testove nove GeForce 8800 GT kartice i ispitao njene sposobnosti kako u igrama, tako i pri dekodiranju HD video materijala.

Kako kažu, na test kartici nalaze se 65-nm G92-270 čip sa funkcionalnih 112 shader procesora i 512 MB GDDR3 memorije koja radi na 1.8 GHz. Test mašinu činio je Intelov Core 2 Quad Q6700 na 3 GHz, Asus P5E3 Deluxe ploča, Vista Ultimate 32-bit i Forceware 167.26 drajveri. Rezultati su sledeći: 8800 GT potukao je i Radeona HD 2900XT i obe 8800 GTS kartice u Stalkeru, 3DMarku 06, Quake Warsu, Colin Dirtu, Lost Planetu i Bioshocku. Kartica je sporija jedino od 8800 GTX, a takođe se dobro pokazala i pri reprodukciji HD videa gde je opterećenje procesora bilo dosta manje nego sa G80 čipovima. Naravno, i potrošnja struje je bila ispod svih 8800 GTS i GTX kartica, a kako je najavljena cena oko 250 dolara, to jest 250 evra kod nas, čini se da dosadašnje 8800 GTS kartice treba potpuno izbaciti iz razmatranja pri planiranju buduće kupovine.

http://www.tech-industry.com/singlenews.php?id=2606

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sticajem okolnosti sam danas pricao bas sa covekom iz nVidie i zakljucio da oni mnogo ocekuju od ove kartice. Kod nas bi u prodaji trebala da se nadje sredinom, ali realnije krajem novembra. I on mi je rekao upravo ovo, trebalo bi da bude jeftinija, a brza od 8800GTS 320MB, plus sto je single slot.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

http://www.overclock.net/hardware-news/250...marks-done.html

ovo sam nashao juce, izgleda ce karta biti novi vest buy, ali ne verujem da ce da je daju bash tako jeftino, 512 verzija verovatno nece biti jeftinija od 320gts-a. Ocigledno je da nvidia planira da ugura ovu kartu izmedju gtx-a i gtsa i da na taj nacin ne poremeti mnogo prodaju ove dve. Ovako za svakog kupca po neshto.

Edited by Immortalis

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

ovo sam nashao juce, izgleda ce karta biti novi vest buy, ali ne verujem da ce da je daju bash tako jeftino, 512 verzija verovatno nece biti jeftinija od 320gts-a. Ocigledno je da nvidia planira da ugura ovu kartu izmedju gtx-a i gtsa i da na taj nacin ne poremeti mnogo prodaju ove dve. Ovako za svakog kupca po neshto.

Negde sam čitao da će NVIDIA prestati sa isporukom GTS 320 MB po izbacivanju GT-a, tako da će ostati GT, revidirani GTS 640 MB (112 naspram sadašnjih 96 šejder procesora, jer običan GTS 640M više nema smisla) i GTX. GT ima sve uslove da bude isti ili bolji od sadašnjeg GTS-a 640M - tih 128 MB memorije više se i ne oseti toliko (512 MB je sasvim dovoljno za AA i AF modove u visokim rezolucijama), a 112 sp naspram 96 sp nije za bacanje. Plus što je cena stotinak evra niža.

Da podsetim:

		  | 8800 GTS 320M | 8800 GTS 640 MB | 8800 GT  | 8800 GTX | 8800 Ultra

----------+---------------+-----------------+----------+----------+-------------

GPU takt  |	   500 MHz |		 500 MHz |  600 MHz |  575 MHz |	612 MHz

SP takt   |	  1200 MHz |		1200 MHz | 1500 MHz | 1350 MHz |   1500 MHz

MEM takt  |	  1600 MHz |		1600 MHz | 1800 MHz | 1800 MHz |   2160 MHz

MEM count |		320 MB |		  640 MB |   512 MB |   768 MB |	 768 MB

SP count  |			96 |			  96 |	  112 |	  128 |		128

Link to comment
Share on other sites

da, odavno je prestala proizvodnja i isporuka gts320 tako bi tu trebalo da upadne gt256. Sad pitanje je koliko ce se odrzati 640gts s obzirom da ta revizija treba da prodje neprimetno poshto je nvdia zahtevala od proizvodjaca, da ne stavljaju posebna imena koja bi nagovestila da je reci o drugacijoj karti. Sumljam da ce uopshte biti dostupne u nabavci dok se ne isprazne zalihe stare.

edit: inace ja sumljam da ce uopshte biti te revizije, nema neke logike, a i ako je bude to ce biti neke simbolicne kolicine.

Edited by Immortalis

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pa Pin je iz Novog Sada :)

Lol njub im :))

Nego video sam sada izasla je verzija sa 256 MB rama i kosta verovali ili ne 149 eura . To je barem za standardnu kartu , a one sa XXX oznakama kostace malcice vise .

PS: kontam da je bolje dati 300 eura za SLI sa ove dve grafulje nego uzeti jednu sa 512 rama .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...