Jump to content

Ostavljanje cigara


Recommended Posts

lichno u mom shirem drushtvu ni na jednom mestu u gradu gde sam bio sa istima, a ima alergichnih nepushacha nije bilo potrebe da isti pada u fras ili izlazi napolje da udahne svezh vazduh.

jeeeel?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jbga srbi smo, cela evropa sere po pushenju ali neee mi smo pametniji od svih mi cemo u inat da budemo no.1 pushachi na svetu, teorija zavere sta li... meh... pametni ljudi seli izrachunali da drustvo vise gubi od pushacha i cao...

svetska zdravstvena organizacija je utvrdila da u razvijenijim zemljama svaki cetvrti muskarac je umro zbog odredjenih posledica pusenja :|

kolicina proizvedenih spermatozoida je znatno manja, a ako je srbiji danas sta potrebno to je vishak spermatozoida ;)

neko spomenuo automobile? eee ljudi da znate koliko se u toj jevropi paznje posvecuje ekologiji i sa te strane :| sure svestan sam da je tamo daleko od idealnog po pitanju svega, ali oni su jebeno svesni sta je problem i rade na njegovom reshavanju, dok mi ladimo muda pod parolom opshteg hedonizma... meh...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dobro, niko sem ivana. stalno zaboravim koliko je on poseban i nezhan pa njega uvek zaboravim da izopshtim iz grube i snazhne generalizacije.

pusa

moja poenta je bila da vi uglavnom ni ne primetite da se mi mučimo, izlazimo napolje, otvaramo prozore, sedimo 2m od stola u kafiću, i tako dalje.

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam da li ste vi ljudi normalni :) ima toliko sjebanijih stvari od pushenja a vi ste se uhvatili za to :) recimo, pre neki dan, OGROMAN chlanak u novostima kako je crni hleb u 80% sluchajeva obojeni beli hleb, i da postoji velika opasnost da je kancerogen... al' neee, boli vas patka shto se mozda trujete na XXX nachina, bitno je baciti pushache na lomachu :)

nisam u fazonu da smaram nekoga zato shto sam ja lichno pushach, shtavishe, sigurno necu zapaliti pljugu ako to nekome zaista smeta, al' ovo shto chitam ovde je preterivanje na sve strane... ja sam za to da se definitivno uvedu posebne prostorije za pushache/nepushache po kaficima, restoranima, klubovima itd.. na ulici mi je bezveze da pushim, mada se desi ponekad... kod kuce mi je 24x7 otvorena terasa u dnevnoj i kuhinji tako da generalno nikome do sada nije smetalo (iako su oko mene ljudi uglavnom pushachi)...

Link to comment
Share on other sites

Nije preterivanje brate ja prvi ne kenjam kad mi neko dodje na gajbu i pushi ali zato posle moram da provetravam celu gajbu da bi mogao da spavam kao chovek ...

A ono da nikome ne smeta po klubovima kafitjima i sl? LOL? Meni prvom smeta i ekstremno se smorim ako je u klubu zagusljivo pa MAKAR MI SKAZI SVIRAO NA UVCE ...

A najvise od svega mrzim smrad odece posle neke vecheri u klubu ...

Ali avaj nije to poenta diskusije jer kamo srece da je zabranjeno smrdeti vetj je poenta da taj smrad konkretno shteti meni ni krivom ni duzhnom ... ja ako hocu da pijem alkohol jedem drogu i sl to je moj izbor ali nema niko drugi pravo meni to da radi ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

U pojednim situacija jebesh to shto se gushim,naviko sam,nego shto ochi hoce da mi se istope koliko dima ima.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam da li ste vi ljudi normalni :) ima toliko sjebanijih stvari od pushenja a vi ste se uhvatili za to :) recimo, pre neki dan, OGROMAN chlanak u novostima kako je crni hleb u 80% sluchajeva obojeni beli hleb, i da postoji velika opasnost da je kancerogen... al' neee, boli vas patka shto se mozda trujete na XXX nachina, bitno je baciti pushache na lomachu :)

znaš kako, ja sam prihvatio da živim u 21. veku i da sam okružen raznim opasnostima po zdravlje, i trudim se da to anuliram sportom, zdravom ishranom i tako tim sranjima. uostalom, nije sve u dugovečnosti, nego kako proživiš tih 50-60-70 ili koliko već godina dobiješ, pa ću radije živeti u beogradu okružen sranjima nego na planini nekoj.

a dim cigareta mi smrdi, peku me oči od njega, zaboli me glava, smuči mi se... prosto mi je neprijatan, i neću da budem okružen njime gde god da krenem. ne zalažem se za kvadrate pored kontejnera, memljive podrume i slična rešenja, ali i to bih više voleo nego sadašnju situaciju gde u 90% slučajeva rizikuješ svađu ako nekome kažeš da ugasi cigaru. naravno, idealno rešenje bi bilo to što kažeš, da se razdvoje prostorije za pušače i nepušače pa kud koji.

p.s. znam to za hleb, tačnije u pekarama u kojima kupujem "crni" hleb prave od mešavine belog i crnog brašna. ne verujem da je to kancerogeno.

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche drugih, tj. starog principa "sjebi svoga bliznjeg" mogu reci da sam tolerantan. Kad god je neko u drushtvu a ne pushi gledam da shto dalje motam dim od njega/nje. Isto tako i u zatvorenom prostoru prvo dobro iskalkulishem koliko smoukera ima pa da vidimo da li vredi zapaliti a pritom ne oshtetiti puno zdravlje onih koji nemaju taj porok. :)-`

Mislim da mi najvishe prija da zapalim dok shetam (sam f'kors), iako to i nije neka kultura al whatthehell. A shto se ostavljanja tiche hmmm.. Nikad nisam ni pokushao a slusham priche svaki dan. Ljudi koji ostavljaju shvataju to kao korak ka osvajanju zlata na olimpijadi pa ochekuju od drugih da im prosvetle put i budu tu da slushaju istu prichu svaki dan; umesto da jednostavno sakupe volje da ostave on their own. Bar sam se ja naslushao takvih pricha mostly i ne verujem da cu u skorije vreme quitovati. :D

In Memphis we trust.

||If this be error and upon me proved, I never writ, nor no man ever loved. .:: Sonnet 116 ::. ||

Link to comment
Share on other sites

a dim cigareta mi smrdi, peku me oči od njega, zaboli me glava, smuči mi se... prosto mi je neprijatan, i neću da budem okružen njime gde god da krenem. ne zalažem se za kvadrate pored kontejnera, memljive podrume i slična rešenja, ali i to bih više voleo nego sadašnju situaciju gde u 90% slučajeva rizikuješ svađu ako nekome kažeš da ugasi cigaru..

Upravo je ista situacija kod mene, glava zna uzasno da me boli od dima, slican trip i sa ocima, a ljudi kojima kazem da ugase ili da se sklone se ponasaju ko da si im oca ubio, ukljuchujuci i moje ukucane. Trujte se negde drugde sami, nemojte nas da smarate

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Brate pasivno pusenje steti pa ti jedi govna kolko hoces.

O da voznja u pijanom stanju se i te kako sakncionise ne znam gde ti zivis.

Nikad nisam imao problema sa navijacima jer ne idem na utakmice, a ko ide na konfliktne utakmice i nije za bolje.

Argumenti suvlji ne mogu biti, a to sto si ti neobrazovan pa ne znas da pasivno pusenje steti jako nije moj problem tako da odjebi.

Bu!

Cigarette.jpgA2E46E01-6CCB-4EC3-99028877B3821B90.jpgLarge.jpg

Mrtav si!

thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dal je neko od vas uopshte svestan koja govna sve uvlachi u pljutja kad povuche dim cigare?

Mislim prvi razlog zbog koga sam ja prestao da pushim nije bio tipa "aaa,ubice me cigare,dobicu rak plutja,etc.", nego sam jednostano hteo da podignem kvalitet zivota na vishi nivo.

Kao shto rekoh i dan danas po neki put zapalim cigaru kad mi dodje,ali se posle toga osecam nenormalno prljavo shto sam to uradio,kako spolja tako iznutra.

Edited by Savkeeeeeee...e!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Factory workers: With a hidey lidey lidey and a hidey lidey lay

We work and we make cigarettes all hidey lidey day

So folks can get a breaky from their stressful lidey lives

And relaxy with the cigarettes we make all day and night

Young Worker: I like to have a cigarehette every now and then

It makes me fee-l calmer when the day is at an end.

Older Worker: And if it gives me cancer when I'm eighty I don't care

Who the hell wants to be ninety anyway?

Factory workers: So with a hidey lidey lidey and a hidey lidey lay

We work and we make cigarettes all hidey lidey day

So folks can get a breaky from their stressful lidey lives

And relaxy with the cigarettes we make all day and night

@ivan

drvodelja se zove milos al mu je nick ranije bio demijan, mislim? :)

@topic.

ja sam strastveni pusac. volim da zapalim cigaretu. znam da nije zdravo. to je moja i samo moja odluka. kad sedim u kaficu sa ortacima za koje znam da su antipusaci uvek prvo pitam dal mogu da zapalim cigaretu. ako sedim negde gde je pusenje zabranjeno necu pusiti.

ovaj argument sam davao i ranije.

ako vam smeta dim cigarete u kaficu gde je 90% ljudi pusaci, resenje je jednostavno, napustite kafic.

Edited by Joe Kerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

al fora je sto jos nije naucno dokazano da pasivno pusenje skodi. to su sve teorije.

udisanje bilo kakvog dima nije zdravo, sta ti tu nije jasno, i sta tu treba dokazivati?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ako vam smeta dim cigarete u kaficu gde je 90% ljudi pusaci, resenje je jednostavno, napustite kafic.

Bravo,kako si izveo tako inteligentan zakljucak,znaci treba da udjem u svaki kafic i izadjem,jer u svakom su trovaci u vecini

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

taj fazon, sledeci put cu da serem na sred kafitja, pa ako se nekome ne svidja, neka izadje..

[roflmao]

Moram da priznam da si dosta inspirativan,kad je u pitanju borba protiv pushacha.

btw.Od kas sam ja prestao da pushim,uspeo sam sa sobom za 2 i po godine da povuchem josh 4 osobe:2 vrlo dobra ortaka, tjaleta,i tetku.

Nalozt oko mene mnogo vishe raste broj pushacha,nego shto opada :(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ne drzi vam ta teorija sa kaficem vodu. aj idi u tursku i seri im sto su muslimani i konvertuj ih u pravoslavce. ako vidis da u kaficu svi puse jbg sta oces, ili trpi ili izadji. ako postoje sekcije za pusace i nepusace opet nemate sta da kenjate. ako je izmedju onda sednes dalje od pusaca ili pokusas neki dogovor da napravis. mislim ono...pored svih sranja od kojih covecanstvo pati ovo ste stavili na vrh kao problem. ne budite ko onaj debeli iz south park epizode sto je joker dao lyrics

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

ne drzi vam ta teorija sa kaficem vodu. aj idi u tursku i seri im sto su muslimani i konvertuj ih u pravoslavce. ako vidis da u kaficu svi puse jbg sta oces, ili trpi ili izadji. ako postoje sekcije za pusace i nepusace opet nemate sta da kenjate. ako je izmedju onda sednes dalje od pusaca ili pokusas neki dogovor da napravis. mislim ono...pored svih sranja od kojih covecanstvo pati ovo ste stavili na vrh kao problem. ne budite ko onaj debeli iz south park epizode sto je joker dao lyrics

Ne drzi tebi vodu citanje iz osnovne skole ... Pricamo o situaciji kad je u kaficu zabranjeno pusenje, a svi ipak puse, a kad prokomentarises to dolazi do svadje ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...