Jump to content

Ostavljanje cigara


Recommended Posts

Ima li neko na forumu da je dobio ovu bitku? :) na koju foru?

pored resenja u glavi, jeste koristili neka pomagala, tabletice, zajebancije?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

poshto sam u jednom trenutku skapirao da tju kad tad morati da ostavim cigare uzeo sam da skupljam iskustva preko neta i in vivo i ovo je neki presek shto sam izvukao.

- najbitnije je tvoja zhelja da ostavish cigare (doh!). mislim glupo je sada da ulazim u neku dugu prichu al bukvalno se 99% svodi na ovo, sve ostalo je ispomotj. znachi sednesh sam sa sobom i ako si reshio reshio si.

- pomagala u vidu tableta, sprejeva, flastera itd. pomazhu u tom smislu shto tranziciju chine mnogo lakshom, jer je fizichki stvarno dojaja teshko i nema potrebe preterivati sa testiranjem svoje volje da izdrzhi i fizichku zavisnost, ako si vetj odluchio da pobedish psihichku zavisnost. ima dve shkole shto se tiche preparata (iz ovih iskustva koje sam ja skupio). jedna je tablete (sad davno je bilo al setjam se da su na Z i guglabilne su). to je hevi varijanta gutaju se dugo znachi nekih metar dana i shtetne su dojaja, al rade u tom smislu da chak i da nemash psihichki deo priche ogade ti ukus pljuge. ponavljam shtetne su dojaja. druga shkola su flasteri. mnogo blazha varijanta jel ti ne rade nishta na mozak nego rade da ti zavaraju telo da i dalje pushish, a ustvari ne pushish. chuo sam da postoji sada neki novi sprej koji isto mega radi posao al o njemu ne znam nishta vishe od toga. zhvake (ne obichne nego sa namenom za ovo) su sranje i shtetne su dojaja.

- ako se ne koristi neko invanzivno sredstvo (kao gore pomenute tablete, mada i sa njima imash neke fizichke frke) bitka traje oko 2 godine, od kojih prvih 6 meseci je najgore. u prvih 2 meseca tjesh se razboleti ono mega, znachi temperatura ~40c, treshenje, neki chak padaju u nesvest. nekima se deshava 2x. posle 6 meseci tjesh prestati da imash fizichku frku, al tje psihichka frka trajati josh godinu i po dana. to trajanje od 2 godine je usushtini i period u kome se organizam chisti i popravlja do 80% shtete koju mu cigare rade (znachi ono plutja, mozak, ukus, miris). 20% je nereverzibilno.

- chuvena pricha da se svi nagoje kada ostave cigare ustvari nema toliko veze sa samim cigarama nego sa psihom. chovek mora da ima neku supstituciju za neshto u rukama i ustima i obichno to bivaju slatkishi. naravno slatkishi su logichan sled jel slatko na neki nachin i smiruje. lichno znam ljude koji su nabacili 2kg, a znam i ljude koji su nabacili 30kg. sve zavisi od kontrole i substitucije koje ti organizam trazhi.

- kada si u procesu ostavljanja najvetji problem (pored fizichkog) ti predstavlja ako drushtvo sa kojim visish su pushachi. znachi to predstavlja jedan od najvetjih problema procesa u tom smislu da ljudi na koje se oslanjash na podrshku su ustvari isti ti koji su deo problema. za ovo niko nije nashao odgovarajutje reshenje sem nekih drakonskih mera tipa nevidjanje ili zabrana pushenja kad se nadju.

naravno shto je pushachki stazh duzhi do je tezhe. ova pricha gore je uglavnom za osobe koje su 6-12 dina aktivni pushachi. kad vetj rekoh aktivni pushachi jako je bitno i koliko cigara dnevno se sprzhi u smislu da ako je enormni broj (preko paklo), uvek je bolje da se prvo smanji na 10 cigara dnevno pa tek onda ide na ostavljanje, jel je shok tolikog preseka prevelik za vetjinu osoba. ono zajebanije u celoj prichi shto je smanjenje tezhe od ostavljanja .. tako da sve se svodi na neki zacharani krug.

ima josh dosta tu malih trikova al usushtini to je to i najvishe se sve svodi na prvu stavku.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

iskreno, ostavljanje cigara i nije neki problem, ja sam ih ostavio bar 4-5 puta do sada :D

bash sam chekao da vidim koju tjesh oneline mudrost da prospesh i onda mi se u jednom trenutku javilo da tjesh ovako neshto =)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko na forumu da je dobio ovu bitku? :) na koju foru?

pored resenja u glavi, jeste koristili neka pomagala, tabletice, zajebancije?

Evo ti moj lichni savet.Ja sam pushio 5,5 godine,prestao sam pre oko 2 ,5 godine,tj aprila 2005.-te.

Kako?

Kao prvo morash da imash neki snazan razlog zashto zelish da prestanes,nije dovaljno samo reci "e necu vishe da pushim".Ja sam pushio po 2 pakle lakija na dan,i doshao sam dotle da sam bio takav da ne mogu da istrchim 100 metra,a da ne umrem.Ili tako sedim i odjenput mi blokiraju pluca i pochnem da se gushim.Posle jedne takve situacije sam se i zareko da vishe necu da pushim.

Kao drugo momentalno pochni sa da se bavish nekim zamornim fizichkim aktivnostima,i to po moguctvu onim koje ti udaraju na kondiciju,a ne na snagu.Na taj nachin se lishavash nikotina iz organizama,i istovremeno gubish zelju za pljugom.

Pochni da trchish redovno i posle mesec dana trchanja i bez cigara oseticesh vec kako lakshe dishesh i bicesh zadovoljan sobom,pa cesh se prosto pitati kako si uopshte dovolio sebi da se tako trujesh.

Izbegavaj pushache!

Trudi se da se u prvih mesec ili 2 ne napijesh neki put ko svinja,jel su to obichno idealne situacije za vratjanje cigarama!

Obavezno natji altrenativnu zaminaciju!Obichno su to zvake,uglavno neke jake koje ti zgade osecaj cigara.Ja recimo zvatjem Orbit eukaliptus.

Trudi se da ti dan bude ispunjen,da konstatno neshto radish,jel ljudi najcheshtje pushe upravo iz dosade!

To ti je neka osnova za pochetka dalje razradjuj sam po tvojim potrebama.

Ja odavno ne pushim,a posle 6 meseci ne pushenja,zaboravio sam da sam uopshte ikad bio aktivni pushach!Vrlo je bitno da izdrzish da ne zaplaish ciagretu bar 3-4 meseca,kako bi se oslobodi navike,i kako bi ti se ochistila plutja.Ako izdrzish do tad,posle ce ti se pljuga gaditi,veruj mi!

Ja iskreno i dan danas(reimo jedno u 2 meseca)zapalim po nekad pljugu,ali to uradim vrlo svesno jer eto zelo sam malo da iskulim cigaru,a ne zato shto kao moram,ili we..

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja sam bogami samo reko taj rad i ostavio:)

ali sam onda ponovo poceo posle dinu dana lol:) ali dobro, smanjio sam bruka, znaci sa pakle sam dosao do par cigara, ali ovaj broj varira:

-ako sedim gajbi i ne radim nista ne moram uopste da zapalim (znaci, bilo je perioda od tipa 15 dana)

-na bleji moram da zapalim par.

-na bleja+pivo kombinaciji ode pakla za tri sekunde.

sve ovo kad se iskombinuje izlazi mi na nekih 5-7 cigara dnevno:) tako da je meni mnogo jaci psihicki trip od fizickog koji nisam ni osetio u bilo kojoj fazi odvikavanja/navikavanja/prestajanja/pocinjanja.

tako da, iz mog nekog licnog iskustva, mada kontam da je dosta stvari individualno, samo kazes nema i cao. i nemoj to da radis 'da vidis jel mozes' nego nema. gotovo. finito. napravi ugovor sa samim sobom da ces odseci sebi kurac ako zapalis jos jednu, nije da sam probao al mozda je delotvorno:))) cigare su jos gore od alkohola, ono, sindrom prve casice i to, ako ostavis, ostavio si, tako da, ako prestajes da pusis, nemoj odmah ako kontas da nisi spreman ili sta god. ovo sto sam ja uradio je sranje, zato sto sam skontao da nisam ni prestao, nego samo odlozio na neodredjeno vreme, za koje se ispostavilo da je bilo godinu dana. prva high level psihicka kriza i eto mene kako se gusim u cigari od koje mi se vrti u glavi jer nisam takao godinu dana:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Muade objasnio si ...

iskreno meni je jedina frka to shto su mi cigare u skolopu svega shto radim ...

kad visim za kompom ili u shkoli ili kad sam u gradu uvek mi je cigara u ruci tako da mi je nekako bzv bez cigare kad sam navikao ...

tako je bar meni ... mada ja ne pushim dugo i kontam da ne bih imao velike frke s tim , al josh nisam pokushavao ...

a moj matori je pushio 20 dina i navukao rak prostate valjda i batalio je pljuge snagom volje , al jbg , trajalo pola godine to i o5 propushio ...

iskreno mislim da bi bilo najbolje da se obratish nekom doktoru koji tje ti retji pravu stvar a ne ovako .

Link to comment
Share on other sites

Pokusao sam, nisam uspeo.Zanimljivo da je fizicka potreba zanemarljivo slaba.Psiha ubija.Izdrzim ja da ne zapalim 5-7 dana, ali mi svi idu na zivce, svadjam se sa najbilizima bez razloga, nervira te cak i sto pesacki prelaz nije ofarban :).Kad sam se zgadio sam sebi vratio sam se cigarama.Mozda u nekoj blizoj buducnosti.Mislim da je kruko ostavio vidi sta on ima da kaze.

Link to comment
Share on other sites

moj jedan prijatelj je kupio neke tablete koje se placaju samo prvi put posle toga sa istim rachunom u bilo kojoj apoteci uzimash turu za dz i tako nesto, i za manje od dva meseca je ostavio pljuge a pushio je vise od 3 pakle dnevno

nikakve fizichke traume nije doziveo, organizam mu je skroz okej, nije bio bolestan, nije imao temperaturu, ono sto je maud spominjao me totalno podseca na trainspotting :) pored svega covek je presao i na dijetu te je znacajno i smrsao pored ostavljenih cigareta i izgleda preporodjeno...

iscimacu ga kasnije na msnu da vidim kako se zovu tablete, cena i to :)

u glavnom da moze da se ostavi moze

e da generalno, pushachi me smaraju u pm :) mislim nije da se nisam navikao nego jednostavno je zapanjujuce koliko ljudi pushi :( da ne pricamo o izlascima gde je ventilacija slaba... dough...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije kruko ostavio samo je smanjio.

mislim da se nismo razumeli oko fizichke i psihichke podele. ovo shto vi navodite kao psihichku frku je sve fizichka .. nerviranje, smorenost i slichni aspekti su sve psihichka manifestacija fizichke zavisnosti. ili sam se ja loshe izrazio.

chisto psihichka manifestacija bi bila ne znam shta tju sa rukama, ne mogu sebe da zamislim bez cigare, itd ..

zato se savetuje da se koristi neki od preparata za odvikavanje od pushenja u tom smislu shto period tranzicije od toga imam pljugu do toga nemam pljugu chini blazhi za psihu u tom smislu shto vrshi substituciju/blokiranje/shtavetj u glavi i telu i time kroz fizichko varanje olakshava psihichke probleme.

naravno niko (a ni vi sami) ne bi trebali da mislite da ste manje vredni ili slabe ziljave pichke ako koristite neke od preparata, a ne ko pravi macho mushkarci na suvo ..

<edit> @G and slichni

ma dajte jebote koje su to priche o 3 pakle, 4 pakle DNEVNO bilo koji duzhi period .. niko ne pushi toliko. 2 pakle su maximum dnevno. mozhe da se zalomi da se popushi 10 pakla za jedan dan al sledetji dan tje se popushiti 1 pakla.

a ono manifestacije u vidu temperature i slichno su normalne pojave za ljude koji pushe 10+ godina, aktivno (znachi pakla i vishe dnevno). naravno naveo sam najekstremniji sluchaj (tj ima josh i ekstremnijih al nisam smeo zbog gadljivosti [:D]). naravno vetjina ex-pushacha ne voli da pricha o tome nego se boostuju sa prichom "ma na suvo brate, zagrizao granu i vidi kako mi je jaka volja nishta mi nije bilo" .. kurac, mada kapiram da znam zashto to prichaju jel moraju sebe da snazhe.

mislim smeshno zvuchi al cigare su gore od pajda. cigare mozhesh da zavrshish na svakoj trafici, a pajdo tako samo u rakovici.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

jbga maude nisam verovao dok nisam video svojim ochima, lik popusi 5 komada za 10 minuta dok sedne na brzaka kod mene u kanc. ... da ga ne poznajem licno ne bih ga ni spominjao u celoj prichi... covek je bio CRN od pushenja u licu...

narafski pretpostavljamda nije svaki dan pusio 3 pakle, ali preko dve redovno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jbga maude nisam verovao dok nisam video svojim ochima, lik popusi 5 komada za 10 minuta dok sedne na brzaka kod mene u kanc. ... da ga ne poznajem licno ne bih ga ni spominjao u celoj prichi... covek je bio CRN od pushenja u licu...

narafski pretpostavljamda nije svaki dan pusio 3 pakle, ali preko dve redovno

pa to kazhem. ne mozhe niko da pushi 3-4 pakle dnevno svaki dan za duzhe od 6 meseci svaki dan .. mislim prosto organizam ne mozhe to da istrpi. a shto se tiche gluposti da se za dan mozhe popushiti 6 pakli i vishe znam suvishe dobro, al netju da se 'hvalim' :/

i mislim da sve tablete su suvishe hevi, al najdelotvornije :( mada nekako prospekt da su za 2 vrste koje sam chuo saznali kasnije da su mega kancerogene rekao sam sebi da tablete nisu put. po nekom mom istrazhivanju i mishljenju mislim da su flasteri a way to go, al ne mora da se drzhish toga ko pijan plota.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Najvaznija je zelja ... a ovo u vezi boleshchina itd nema veze sa vezom ... jebote cale mi je pusio 25 godina i prestao vec 10 god ne pusi nikakvih problema nije imao. To sa temperaturom nema veze i ostalim fizickim poremecajima. Sve je na bazi psihe.

Doduse ovo sto je maud napisao da se nagojish je istina ... iz razloga sto si onda pod stresom ... a vrlo lako taj stres te tera da jednostavno jedes vishe ... najbolje je to da se reshi da ides i da trchis ili radis neke vezbe itd.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

slazem se sa scionom, moj cale je pusio 20 godina, i batalio je, i ne pusi vec 15 godina..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prestao da pusim iz inata, tj da bi mogao da kenjam osobama iz okolin koje puse.

Od maja sam zapalio 2-3 u spec. prilikama

Ne nisam jebao samo 2-3 puta od maja, nego ono kao momacko vece/svadba i tako te spec prilike

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

probaj prvo da smanjis na 5-10 dnevno pa ako ti to uspe posle ces lako, ali svakako racunaj da ces se ugojiti. zvake, grickalice i ostale gluposti mogu malo pomoci ali kontam da bi vise pomoglo bavljenje sportom. cisto da se izbaci nervoza koja ce te vatati.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...