Jump to content

Ostavljanje cigara


Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

drugo, neko tamo :) spomenu beer u poredjenju sa cigarama, izvinite molim vas koga ja trujem osim sebe time sto pijem pivo, da li narusavam okolinu (ne rachuna se prdez izjutra :] )...procenat dobijanja raka kod pasivnog pushacha je neverovatno zaprepascujuc, i ljudi kod nas toga nisu nimalo svesni :(( posle se svi pitaju otkud to majkumu, mora da je od nato bombardovanja

Ne bih da se mnogo uplicem u ovu plitku diskusiju, al' samo ovo.

Kako koga truje pivo? Pa truje mene smrad pivcuge u svim klubovima i kaficima, sto proliven, sto popijen, sto izpodrigivan. Jos kada krene neki smor pijani da me davi... Koliko ljudi gine u saobracaju zbog pijanih vozaca? Mislis da bi bilo ovoliko frka sa navijacima da nisu non stop odvaljeni od kojekakvih derivata? Mislis da bi nekoga bolela kara da ide na utakmice da se bije i lomi sta stigne? Alkohol direktno utice na psihicko ponasanje, cigareta ne.

Da me neko ne shvati pogresno, nisam ja za prohibiciju. Samo vam pokazujem kako je lako kenjati drugima. Mrzite me samo zato sto sam crn!

All we are saying is give peace a chance!

Edited by Drvodelja
thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pogledajmo prost primer:Soba 2 sa 2,ja sedim i pijem pivo,ti sedish i pushish cigaretu.Da li tebe to pivo dotiche na bilo koji nachin?Ne.

Da li mene ta cigareta dotiche?Da.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da se mnogo uplicem u ovu plitku diskusiju, al' samo ovo.

Kako koga truje pivo? Pa truje mene smrad pivcuge u svim klubovima i kaficima, sto proliven, sto popijen, sto izpodrigivan. Jos kada krene neki smor pijani da me davi... Koliko ljudi gine u saobracaju zbog pijanih vozaca? Mislis da bi bilo ovoliko frka sa navijacima da nisu non stop odvaljeni od kojekakvih derivata? Mislis da bi nekoga bolela kara da ide na utakmice da se bije i lomi sta stigne? Alkohol direktno utice na psihicko ponasanje, cigareta ne.

Da me neko ne shvati pogresno, nisam ja za prohibiciju. Samo vam pokazujem kako je lako kenjati drugima. Mrzite me samo zato sto sam crn!

All we are saying is give peace a chance!

Miris piva ne ubija, dim cigarete ubija.

Voznja u pijanom stanju povlaci gubitak dozvole i poprilicno se sprovodi dok nisam jos cuo da je nekome naplacena kazna za pushenje na javnom mestu.

Frku sa navijacima ima murija stoga opet su sankcionisani.

Primeri su ti do moga ... ne smeta nikome sto ti pusis jebe nam se skoci sa mosta ako hoces ali chinjenichno stanje je da ubijas druge ljude svojim pushenjem.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

i odem kod lekara, (imenica muskog roda, mogao si i odavde) i prvo sto me je pitala jeste dal sam pusac, ja kazem naravno jesam. drzala mi je govor ......... istog lekara koji mi je kenjao o pusenju kako pali cigaru i njegovu srecu u ocima dok uvlaci taj predivni dim...

Moglo je da stoji "istu lekarku koja ... kenjala ... njenu".Nekako je prirodno da tako nastavis.Ali ajde mozda si se istripovao.Posumnjao sam jer sam slicnu pricu cuo zilion puta.

ontopic: Ja sam pusac i zaista me je sramota.Bez zezanja, laznog foliranja.Pusim od 16, pluca su mi se jos razvijala kad sam poceo.Nemam muda da odem kod doktora da proverim u kolikom sam sranju.Sad imam 22, to je 6 godina pusackog staza.Ne cini se puno vremena ali da je tesko ostaviti

jeste.Primljen sam na posao na kojem je zabranjeno pusenje.Kao sto je Laki rekao iako imam i prostoriju, i dve pauze po 15 min + pauza za rucak od pola cuke, mnogo se radi i nemas vremena.Iskreno se nadam da ce mi taj posao pomoci da ih se resim jednom zauvek.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da se mnogo uplicem u ovu plitku diskusiju, al' samo ovo.

Kako koga truje pivo? Pa truje mene smrad pivcuge u svim klubovima i kaficima, sto proliven, sto popijen, sto izpodrigivan. Jos kada krene neki smor pijani da me davi... Koliko ljudi gine u saobracaju zbog pijanih vozaca? Mislis da bi bilo ovoliko frka sa navijacima da nisu non stop odvaljeni od kojekakvih derivata? Mislis da bi nekoga bolela kara da ide na utakmice da se bije i lomi sta stigne? Alkohol direktno utice na psihicko ponasanje, cigareta ne.

Da me neko ne shvati pogresno, nisam ja za prohibiciju. Samo vam pokazujem kako je lako kenjati drugima. Mrzite me samo zato sto sam crn!

All we are saying is give peace a chance!

kenjas, od isparenja piva ne mozes da dobijes rak

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

eee al onda nisu isparenja nego radioaktivno zrachenje ;o)

eventualno ako je pivo dozhivelo neku konverziju pa ima hemijska toksichna isparenja, no da je tako onaj ko ga ispija ne bi pozhiveo previshe da svoji pivom zasmeta velikom broju ;o))

sve u svemu, ko oce nek safta falusne simbole po kantri/gentlemens klubovima, tajnim drushtvima i slichnim power establishmentima, manite se lokacija za nas obichne plx, zbog vas narkomana ne mogu da zaspim dok ne operem kosu svaki put kad prodjem kroz zadimljenu prostoriju

ili lepo budite profi...destilujte chist nikotin iz jedne cigarete i ubrizgajte si IV, sretja radost...

Link to comment
Share on other sites

Miris piva ne ubija, dim cigarete ubija.

Nemoj da kenjas toliko. Na koju foru moze da te ubije jebeni dim koji si samo pomirisao? Ako zaista moze, onda stvarno zasluzujes da umres. Neces umreti od dima cigarete, umreces dok prolazis pored zapaljenog kontejnera, zapaljene gume na autobuskoj stanici ili neceg treceg.

Voznja u pijanom stanju povlaci gubitak dozvole i poprilicno se sprovodi dok nisam jos cuo da je nekome naplacena kazna za pushenje na javnom mestu.

Samo cu se nasmejati.

Frku sa navijacima ima murija stoga opet su sankcionisani.

Ti ocigledno zivis u Diznilendu.

Primeri su ti do moga ... ne smeta nikome sto ti pusis jebe nam se skoci sa mosta ako hoces ali chinjenichno stanje je da ubijas druge ljude svojim pushenjem.

Bitno je da si izdeklamovao samo suve argumente, mladi mutante. To sto nazivas cinjenicama su najobicnije gluposti.

Edited by Drvodelja
thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

nije zdravo, cak kazu da vise skodi nego pusacima(ne znam jel istina), ali stvarno vajnujete za medalju. cela poenta mog posta koji je pokrenuo ovu raspravu je da se problem ne resava ljudski. drustvu se namecu brutalna i nerealna pravila koja neizbezno dovode do konflikta. ja nisam kriminalac ako hocu da popusim cigar, ali onaj koji me zbog toga progoni poput nekog kriminalca (radi para) svakako jeste. neam nista protiv da se uvede nepusacki deo u kafice i da se ne pusi na poslu, ali sto je previse, previse je. kako bi se vi osecali da vam lepe slike na pivo, najodvratnije moguce slike jetre i ostalog kod ljudi koji su umrli od alkohola, ili izmasakrirana tela od ljudi poginulih u saobracaju jer su bili pijani. its just wrong.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

poenta je da drustvo, hvala bogu, polako evoulira dovoljno da nije dozvoljeno javno shiriti stetnu supstancu, znachi fixaj se ako ocesh al nemoj da shirish stetne supstance oko sebe (ni da ubijash pod dejstvom istih)...tj to kad neko pushi nepushachu smeta kao da neko pored njega prdi /nije se kupao 10 dana + sto je dokazano stetno za zdravlje, o chemu mi ovde prichamo....to sto je nesto loshe tolerisano vekovima ne chini takvo stanje stvari manje pogresnom.

i niko vas ne progoni ko kriminalce, niko vam ne uskracuje osnovna ljudska prava (jer pravo da trujesh ljude oko sebe bez zakonske reperkusije josh uvek ne postoji) - imash pravo da sebi radish sta ocesh, nemash pravo da to radish drugima.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da kenjas toliko. Na koju foru moze da te ubije jebeni dim koji si samo pomirisao? Ako zaista moze, onda stvarno zasluzujes da umres. Neces umreti od dima cigarete, umreces dok prolazis pored zapaljenog kontejnera, zapaljene gume na autobuskoj stanici ili neceg treceg.

Samo cu se nasmejati.

Ti ocigledno zivis u Diznilendu.

Bitno je da si izdeklamovao samo suve argumente, mladi mutante. To sto nazivas cinjenicama su najobicnije gluposti.

Brate pasivno pusenje steti pa ti jedi govna kolko hoces.

O da voznja u pijanom stanju se i te kako sakncionise ne znam gde ti zivis.

Nikad nisam imao problema sa navijacima jer ne idem na utakmice, a ko ide na konfliktne utakmice i nije za bolje.

Argumenti suvlji ne mogu biti, a to sto si ti neobrazovan pa ne znas da pasivno pusenje steti jako nije moj problem tako da odjebi.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

i niko vas ne progoni ko kriminalce, niko vam ne uskracuje osnovna ljudska prava (jer pravo da trujesh ljude oko sebe bez zakonske reperkusije josh uvek ne postoji) - imash pravo da sebi radish sta ocesh, nemash pravo da to radish drugima.

ne. stvar je u tome sto je lova pokrenula ovu borbu protiv pusenja a ne svest i dobrota. ko ima prava meni da brani na ulici da pusim? rekao sam da je ispravno na javnim mestima da se ne pusi ili da postoje zone ali ici u krajnosti je kriminal. ni jednom pusacu ne predstavlja zadovoljstvo da gleda ne pusaca kako se gusi pored njega. pricam o tome kako uopste ne postoji ideja o nekom razumnom kompromisu nego se udara divljacki kako vetar dune.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

niko ovde (ko je pri zdravoj pameti) ne govori da je pushenje zdravo, al sve ostalo pochev od pasivnog pushenja, do borbe protiv pushenja, do same shtetnosti pushenja je penaduvano i donekle licemerno.

najuzhasniji primer koji mi sada pada na pamet, a primer je izdrkane diskriminacije, mislim da je belgija gde na ulici (znachi na otvorenom) mozhesh da pushish samo na zhuto obelezhenim kvadratima na plochniku koji se nalaze pored kontejnera. mislim sada odjedanput pushachki dim na otvorenom je shtetniji od automobilskog smoga.

isto ovi koji govore o tome kako smrde posle posete prostoriji u kojoj su bili pushachi isto preteruju sem ako ne vise u podrumima 2x2. malo manje izdrkavanja.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

da maude, prenaduvano je da je moja tetka umrla od raka na plutjima dobijenog od godina pasivnog udisanja dima u svom birou i da, prenaduvano je da imatE u proseku 4x slabiji miris i ukus od ljudi koji ne troshe duvan...kao sto ima ljudi kojima znachi 6.1 zvuk dok je meni dobar obichan stereo tako ima ljudi koji osete intenzitet ukusa i mirisa mnogo vishe nego sto se tebi chini.

takodje, svestan sam ja da su velike pare i limecerje iza svega toga, ali trenutno, realno me zabole sta mi vadi duvan iz ochiju i plutja, dal plavokosi andjeli koji mirishu na ljubichice ili svinjoliki birokrate koji pritom fatiraju svoje dzhepove.

Link to comment
Share on other sites

shto se tiche zabrana pushnje kod nas , to kao da ni ne postoji , poshto je retko ko upoznat sa zakonom u vezi toga ...

recimo u igraonici u koju zalazim je zabranjeno pushenje , ali svi pushe pa sa njima i ja , al inache mi nije ugodno da pushim u zatvorenim prostorijama i ne volim da boravim u jako zadimljenim prostorijama , ne zato shto mi smeta duvan nego iz razloga shto se vrlo brzo usmrdim ...

i pre mozhda godinu dana ili toliko je chak bilo kao nemojte da pushite mozhe kontrola da naidje i naplati vam kaznu , al od toga naravno nishta nije bilo ..

dok je recimo u italiji mnogo rigoroznije ... koliko se setjam sa ekskurzije , pushenje u zatvorenom prostoru 20 jura ako je neka trudnica u blizini 40 jura ako te uhvati kontrola , chak i u hotelima ako pushish unutra dolaze vatrograsci da ti naplate kaznu (video sam to svojim ochima)

ne poduzima se mnogo u vezi toga kod nas , verovatno s razlogom ...

Link to comment
Share on other sites

kole sve to znam i svako mozhe da navede primer za svaki vash primer. tipa evo ja poznajem dedu od 88 godina koji 72 godine pushi 2x pakle dnevno i deda mozhe da te opere u shahu, pritom nema nikakav kashlj, nishta mu ne smeta chuka. i shta sad to govori ? govori da je sve individualno. govori da je mozhda tvoja tetka imala genetski predodredjenu mogutjnost vetju da u odredjenim situacijama razvije rak, koji naravno svi tvrde da je od sekundarnog udisanja duvanskog dima iz biroa, al isto tako mozhe da bude i od kancerogenih lekova i sto drugih govana.

za slabiji miris i ukus takodje znam, al isto tako da svako ko ne pushi ima hipersenzitivan miris i ukus mi ide na qrac. lichno u mom shirem drushtvu ni na jednom mestu u gradu gde sam bio sa istima, a ima alergichnih nepushacha nije bilo potrebe da isti pada u fras ili izlazi napolje da udahne svezh vazduh. znachi sve je koliko toliko provetreno, naravno nije chist planinski vazduh, al hej nalazimo se u Beogradu.

meni lichno najgori duvanski smrad koji pamtim jeste posle 2 vezana chasa na faxu, izadje 1000 izdrkanih studenata na plato medjusprata ispred A1 i njih 800 zapali pljuge, e tu je i meni sa pozamashnim pushachkim stazhom smetalo, al evo sada su zabranili pushenje na celom faxu tako da je opushteno.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ako idem ulicom gde prolazi milion govnavih automobila, jedem 'ranu koja se konzervira kancerogenim tripovima, przim jaja na ulju na kome se vec przilo nesto (valjda je i to kancerogeno), pijem kocu iz plasticne flase (uh, to je zajebano kancerogeno), verovatno je i komp kancerogen, ali nemam konkretan primer, mozda mi je i odeca kancerogena, a tek mobilni, e, on je kancerogen kolko oces...

sto se mene tice, ako zabrane pusenje skroz, meni je do jaja, imam razlog da prestanem i sa ovim neredovnim i slabasnim pusenjkanjem koje primenjujem poslednjih godinu dana, ali zahtevam da se onda ukine i ovo ostalo nabrojano, nema zezanja, du or daj:) dobro, komp, koca, ulje, to ne smara ljude oko doticnog konzumenta, ali auto bogami smara:)))

i da, mislim da je WoW kancerogeniji od VB:P

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...