Jump to content

Ostavljanje cigara


Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poslushaj sve ovo shto su ti isprichali maud i ekipa, ali AKO ti nishta od toga ne pomogne idi na akupunkturu. Moja tetka je pushila 17 godina (mada mislim da nisi ti taj sluchaj [:D] ) i nishta od gore navedenog joj nije pomoglo... Ovo bockanje je pomoglo, iako da me iskreno pitash nemam pojma, znam samo da je ishla redovno na te terapije itd. I da je posle odredjenog broja tih "seansi" ostavila... Mada kazhe mi ona i dan danas iako ne pushi da SANJA kako pushi i kako je svuda dim oko nje... mislim sick...

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

kako ono kazhu mudraci... najbolja je prevencija! nemojte ni pochnjati, luzeri!!1 :D

uu wineru !!!

aj da pochnemo raspravu sad dal je bolje da se igra wow ili da se pushi , chisto da bi ubedili ramiza da je pogreshio shto nas proziva i da je on u stvari luzer jer je zavisan o wow-u ?! [:D]

@voodoo mislim da su joj igle pomogle jer se usrala igli i jer ju je lechio neki nadri doktor koji nije znao gde ubada pa ju je bolelo do jaja [:D] [:D] [:D]

Edited by -protA
Link to comment
Share on other sites

Otac moj je pusio 4 pakle za jedan dan u periodu od '91 do '99. Znaci od kako se probudi do leganja 4 pakle odu. Znam jer je kupovao na boks cigare i tacno vidis da iz dana u dan vadi po 4. Tad je jos pusio Classic, one mrsave plave pakle. Onda je spustio na 2, pa sad pusi samo kad je budan i kad ne radi a to mu dodje 1 pakla. Ali ako zaredi, moze da pali jednu za drugom. Nego, rece kruko da je asmaticar postao a vidim da i vama smetaju. Jel ima jos neko gag faktor kad oseti miris nekih "domacih" cigara? Mislim, prosto ti dodje da zakasljes a pluca ti se stegnu. Meni to od skora stvarno smeta. Covek da se zapita sta pusite i sta vam stavljaju u te cigare.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

hvala svima

ova iskustva nisu za mene (ne pusim) nego za meni blisku osobu koja zeli da ostavi :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Otac moj je pusio 4 pakle za jedan dan u periodu od '91 do '99. Znaci od kako se probudi do leganja 4 pakle odu. Znam jer je kupovao na boks cigare i tacno vidis da iz dana u dan vadi po 4. Tad je jos pusio Classic, one mrsave plave pakle. Onda je spustio na 2, pa sad pusi samo kad je budan i kad ne radi a to mu dodje 1 pakla. Ali ako zaredi, moze da pali jednu za drugom. Nego, rece kruko da je asmaticar postao a vidim da i vama smetaju. Jel ima jos neko gag faktor kad oseti miris nekih "domacih" cigara? Mislim, prosto ti dodje da zakasljes a pluca ti se stegnu. Meni to od skora stvarno smeta. Covek da se zapita sta pusite i sta vam stavljaju u te cigare.

pa ko josh pushi u snu ? xD

inache miris je jako gadan , al zato ukuuus - josh gori ...

pre jedno 2 nedelje trazhio cigaru od druga , kad ono vadi drinu , a meni bilo shelo sad kao netju da pushim to sranje , ko ti kriv shto nemash kesha za marlboro , i zapalim ...

iskreno , gori ukus nisam osetio ..

tako da stvarno treba da se zapitamo shta trpaju u te domatje cigare !?!

Link to comment
Share on other sites

mrzim pušače i nadam se da će svi pocrkati

i ja tebi olol.

maud:

brate, ako mogu bez pljuga neogranicen period sem ako nisam u odredjenom okruzenju ili situaciji, to je psihicka zavisnost.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ne pusim oko 4-5 meseci sada, ni ne secam se kad sam prestao. Ali mi i dalje nedostaje onaj trip kad si u drustvu pa svi zapale pa i ja. Ali onda se setim tog ukusa, pa mi se kao zgadi. Osecam se mnogo bolje, i kondicija mi se polako vraca (teretana pomaze), ali istina je da mi nedostaje da drzim cigaru u ruci. Srecom, secam se kako sam se osecao kada sam se vracao cigarama posle neuspesnog prekidanja, tako da ovaj put je za stalno :).

Kod mene je trik bio da sam stvarno zeleo da prekinem (pare, kondicija, a pluca su me ubijala), i sto kazu kanadjani "cold turkey" iliti odjednom. Nema ono da smanjujes pa da stanes, nego brate stanes skroz, kupis 5 paklica zhvaka i vozi.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Narkomanija - bolest zavisnosti

Pusaci = zavisnici, samim tim i narkomani :)

Eto ti ga na :P

Banalizovanje, ali da su cigare teze pristupacne, tj. da se u nekom trenutku zabrane, na ulici bi sad imao par miliona ljudi koji kriziraju

Kad se setim samo vremena bombardovanja i redova od stotinak metara ispred trafika

Kad ljudi nisu imali za hleb, ali za cigare je moralo da se nadje

Ne mora dete da pije mleko, cigara mora da ima

Eh zivote...

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

bah smorio sam se. razmisljam i ja da ostavim pljuge, pushim aktivno (paklu, dve) oko godinu dana. mada kapiram da osetjaj zadovoljstva popushene cigarete posle obroka ili ujutru uz kafu nikada netju prezaliti, ako prestanem. sve mi se chini da tju prestati kada umrem, previshe volim da pushim da bih prestao at this moment iako znam da je to najbolja odluka koju bih mogao da donesem u zivotu. :S

Link to comment
Share on other sites

poshto sam u jednom trenutku skapirao da tju kad tad morati da ostavim cigare uzeo sam da skupljam iskustva preko neta i in vivo i ovo je neki presek shto sam izvukao.

- najbitnije je tvoja zhelja da ostavish cigare (doh!). mislim glupo je sada da ulazim u neku dugu prichu al bukvalno se 99% svodi na ovo, sve ostalo je ispomotj. znachi sednesh sam sa sobom i ako si reshio reshio si.

- pomagala u vidu tableta, sprejeva, flastera itd. pomazhu u tom smislu shto tranziciju chine mnogo lakshom, jer je fizichki stvarno dojaja teshko i nema potrebe preterivati sa testiranjem svoje volje da izdrzhi i fizichku zavisnost, ako si vetj odluchio da pobedish psihichku zavisnost. ima dve shkole shto se tiche preparata (iz ovih iskustva koje sam ja skupio). jedna je tablete (sad davno je bilo al setjam se da su na Z i guglabilne su). to je hevi varijanta gutaju se dugo znachi nekih metar dana i shtetne su dojaja, al rade u tom smislu da chak i da nemash psihichki deo priche ogade ti ukus pljuge. ponavljam shtetne su dojaja. druga shkola su flasteri. mnogo blazha varijanta jel ti ne rade nishta na mozak nego rade da ti zavaraju telo da i dalje pushish, a ustvari ne pushish. chuo sam da postoji sada neki novi sprej koji isto mega radi posao al o njemu ne znam nishta vishe od toga. zhvake (ne obichne nego sa namenom za ovo) su sranje i shtetne su dojaja.

- ako se ne koristi neko invanzivno sredstvo (kao gore pomenute tablete, mada i sa njima imash neke fizichke frke) bitka traje oko 2 godine, od kojih prvih 6 meseci je najgore. u prvih 2 meseca tjesh se razboleti ono mega, znachi temperatura ~40c, treshenje, neki chak padaju u nesvest. nekima se deshava 2x. posle 6 meseci tjesh prestati da imash fizichku frku, al tje psihichka frka trajati josh godinu i po dana. to trajanje od 2 godine je usushtini i period u kome se organizam chisti i popravlja do 80% shtete koju mu cigare rade (znachi ono plutja, mozak, ukus, miris). 20% je nereverzibilno.

- chuvena pricha da se svi nagoje kada ostave cigare ustvari nema toliko veze sa samim cigarama nego sa psihom. chovek mora da ima neku supstituciju za neshto u rukama i ustima i obichno to bivaju slatkishi. naravno slatkishi su logichan sled jel slatko na neki nachin i smiruje. lichno znam ljude koji su nabacili 2kg, a znam i ljude koji su nabacili 30kg. sve zavisi od kontrole i substitucije koje ti organizam trazhi.

- kada si u procesu ostavljanja najvetji problem (pored fizichkog) ti predstavlja ako drushtvo sa kojim visish su pushachi. znachi to predstavlja jedan od najvetjih problema procesa u tom smislu da ljudi na koje se oslanjash na podrshku su ustvari isti ti koji su deo problema. za ovo niko nije nashao odgovarajutje reshenje sem nekih drakonskih mera tipa nevidjanje ili zabrana pushenja kad se nadju.

naravno shto je pushachki stazh duzhi do je tezhe. ova pricha gore je uglavnom za osobe koje su 6-12 dina aktivni pushachi. kad vetj rekoh aktivni pushachi jako je bitno i koliko cigara dnevno se sprzhi u smislu da ako je enormni broj (preko paklo), uvek je bolje da se prvo smanji na 10 cigara dnevno pa tek onda ide na ostavljanje, jel je shok tolikog preseka prevelik za vetjinu osoba. ono zajebanije u celoj prichi shto je smanjenje tezhe od ostavljanja .. tako da sve se svodi na neki zacharani krug.

ima josh dosta tu malih trikova al usushtini to je to i najvishe se sve svodi na prvu stavku.

Jeste brate tjile ne ostavljas paju jebote nego cigare ... Koje crno razboljevanje temperature i kurci?

Moj tjale je pushio 20ak dina i prestao, poceo da se bavi jogom, tokom prestajanja je bio nervozniji nego obicno ali nikakvi napadi/temperature/kurci ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

stvarno jbt... jedno 2-5 dana ti je frka fizicki da se osecas mega nadrkano bez razloga, posle toga je sve psiha... da ubijes navike koje si stekao

a za kilazu ima pomalo od oboje.. cigare suzbijaju apetit.. tako da deo jede jer je nervozan.. a delu se vrati apetit pa jede "normalno"

e sad za oporavljanje organizma ne znam sigurno , al neka globalna racunica je kolko se secam 1 dina za 5 "staza" ... da se oporavi ono sto je moguce

po meni najbolje resenje je da se zatvoris gajbi bez pljuga na 2-3 dana i da qntas kolko mozes [:D] .. tako ces imati najmanje problema s tim fizickim delom... dosta vode i pomalo vezbanja kad te uhvati kriza i to je to u sustini ako si RESIO da ostavis pljuge... e sad ... ako nisi siguran dal oces dal neces bolje ni ne pocinji.. samo ce da bude mucenje 2-3 dana.. pa nazad na staro

u sustini nije problem da uskratis organizmu nikotin jer ta kriza prolazi za par dana , kolko da se odviknes pljuge uz kafu.. pljuge uz klonju.. pljuge posle sexa... dok cekas bus..itd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...