Jump to content

VLADE DIVAC


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zola cita topic, jedva cekam da napishe neshto! [:D]

edit - e jebiga nije nishta postovao :D

da ne bude offtopic skroz, Divac gogogo!

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ajde svi koji govnate topik politikom, mars.

Sto se tiche toga, zasto je car... pre svega je car zato sto polazi od sebe chovek... znaci dodje i kaze "Moramo pruziti dom i krov nad glavom onima koji to nemaju" i ne sere samo o tome, nego prvi da primer i usvoji devojcicu ciji su roditelji ubijeni na kosovu. Mislim, ova akcija je jedna, on se tokom cele svoje karijere bavio humanitarnim radom, ali nije prdeo o tome u novinama.

i sto se tiche toga kolko para ima... svaki cent je zaradio.

ps: jedan od retkih poznatih ljudi u Srbiji o kome niko ne moze da kaze ama bash nista loshe iz prostog razloga sto to loshe ne postoji.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

kolko ljudi bilo kod skupshtine?

a da dodam da mi je divac gotiva i zato shto je uvek pozitivan (chak i kad deluje natmuren, oept ima tu mrzovoljnu-dobrotjudnu facu i mimiku:), i nije napadan. pod napadan mislim, ne gura se u sve emisije; ne govori velike rechi u intervjuima; ne sili po svaku cenu (ovi njegovi pokushaji ulaska na veliak vrata u srpsku privredu); ne eksponira se politichki; itd itd :]

ne radi ono shto 98% drugih ljudi na njegovom mestu radi

Link to comment
Share on other sites

Ajde palite vise sa politikom svi znamo da nam je to donelo samo jada i ocajanja u nasim zivotima zato ne treba trositi vise reci na STOKU ( SRS , SPS , DSS , NS and etc.. ) nego se skoncentrisati i reci svako iz svog ugla zasto je on tako plemenit i cool lik jednostavno CARINA :)

Evo moje zapazanje :

Prvo i prvo Prvi covek u NBA iz srbije , pa nas je tolike godine predstavljao u najboljem svetlu znaci sve narode sa ovih prostora ( mislim na EX. Yugoslavia ) i narucito Srbiju .

Onda nikada nije nas obrukao negde javno uvek bio i ostao uz nas. Covek koji se nikada nije zalio i uvek se trudio ma koliko mu bilo tesko .

On je jednostavno VELIKI COVEK sa VELIKIM SRCEM i ne moze se to ni recima opisati . Sve znamo koliko je velik i za ovo sto sve cini za te bezpomocne ljude .

Svaka cast .

Go GO GO VLADE >>>>>>>>>>>>>>>>> DIVAC >>>>>>>>>>>

Link to comment
Share on other sites

Divac je faca i car i treba da radi sve sto radi i svaka mu chast na svemu sto radi i sto planira da uradi i srbiji treba vishe ljudi kao sto je on. Radije bih da 50 srba koji su otisli u svet i tamo postali neko i nesto i zaradili ozbiljne pare bez kradje dodju ovde i budu deo vlasti nego domaci retardi koji su postali deo aparata zato da bi krali/bogatili se kriveci sistem koji je vec skenjan (a pod retardi mislim sve i jedan poslanik u skupstini).

Link to comment
Share on other sites

jeste faca... nije car... treba jos da se pokaze....

mene je smorio kada je pocheo da kenja o svima koji ne igraju za repku a iz nba su a zato hvali stojakovica koji je toliko puta ispao seronja.... no nebitno...

mnogo mi je drago sto je organizovao ovo sto jeste za izbegle.... ako se udruzi sa nekim politicharem i zasluzuje da radikali kenjaju po njemu....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne znam g, po meni nema on sta da se pokazuje, ono, u promilima se mere ljudi koji toliko uspeju, a ostanu normalni. kad vidis one silne likove sto su ga pozdravljali (basketasi, treneri, stern) vidis da pricaju od srca, nekako mi bas ne deluje ko da kenjaju neke replike radi reda. lik je izgleda ostavio bruka pozitivan utisak na sve zive koji ga poznaju.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja idalje ne vidim zasto je on car.

Predstavljao je Srbiju u svetu, pa to rade mnogi nasi ljudi. Hoce da bude humanitarac, pa to hoce mnogi isto. Hoce da promeni kosharku na bolje, pa to svi hocemo. Pozitivan je, pa i Nole je pozitivan. :)

itd

Ima josh 100 takvih stvari...

Da se ne lazemo, ja ga jako gotivim, sve je super to sto on radi, tako da nemojte da mislite da ga pljujem ili nesto slicno da ne zavrhismo na tome da mene neko opsuje.

Jedino ne kontam koja je poenta toga nazivati ga carem i bukvalno nekom ikonom, a hvalite ga svi samo neki povrshinim stvarima...

joj pijan sam majke mi

Link to comment
Share on other sites

Zato.

Petak, 21. septembar

Toni Kukoč, trostruki osvajač šampionskog prstena sa Čikago Bulsima, bivši igrači Kingsa - Skot Polard i Kris Veber prve su NBA zvezde koje su došle u Beograd povodom humanitarne manifestacije „Možeš i ti” koju organizuje Humanitarna organizacija Divac.

„Kada me je Vlade pozvao da dođem nisam se dvoumio, toliko ga volim da bih za njega sve uradio. Veliki koncert koji se održava u subotu 22. septembra je vrlo značajan prvenstveno zbog toga što ćemo pomoći ljudima, uz to se i zabaviti.” bile su prve reči Skota Polarda nekadašnjeg saigrača Vlade Divca u Sakramento Kingsima.

NBA centar je naglasio da je uzbuđen zbog dolaska u našu zemlju.

„Nisam do sada bio u Srbiji. Baš sam u avionu pričao sa Tonijem Kukočem. Da mi je on rekao da mi je pre deset godina rekao da ću danas biti u Srbiji, ne bih mu verovao. Ipak, izuzetno sam uzbuđen zbog dolaska”, dodao je Polard.

Kris Veber, uz Divca i Predraga Stojakovića zvezda čuvenog tima Sakramenta u Beograd je došao sa devojkom Erikom.

„Došao sam da vidim svog prijatelja Vlada. Volim ga, on mi je kao stariji brat. Uvek mi je govorio da će me dovesti u Srbiju gde ćemo se dobro zabavljati. Sada sam došao da pomognemo njegovu dobrotvornu akciju i da se ujedno dobro zabavim sa mojim drugom Divcem. Jedva čekam koncert u subotu. Rekli su mi da će doći par ljudi, njih oko 100, 200 hiljada i time pomoći ljudima koji su u nevolji.”, istakao je Veber.

Osim trojice čuvenih igrača, danas je u Beograd stigao i Greg Popović, trener NBA šampiona San Antonija. Danas i sutra najavljeni su dolasci ostalih zvezda poput Predraga Stojakovića, Šarunasa Marčuljonisa, Panajotisa Janakisa...

Do sada (petka) je skupljeno 89 379 evra.

****

Legendarni centar svetske košarke, ekskluzivno za „Politiku”, najavljuje da će dugo iščekivana manifestacija prerasti u humanitarnu akciju u kojoj će se prikupljati sredstva za otkup seoskih domaćinstava za izbeglice i raseljena lica u Srbiji.

– Akcija pod nazivom „Možeš i ti” trajaće četiri meseca. Svaka izbeglička porodica koja se zbrine za nas će biti veliki uspeh. Naš početni cilj je da smestimo što više unesrećenih ljudi u nove domove. Obilazio smo poslednjih godina sa Svetskom pravoslavnom organizacijom izbegličke kampove, ne samo u Srbiji. Nažalost, skloni smo da veoma brzo zaboravljamo te ljude. Moj motiv je da izbeglicama obezbedimo domove kakve zaslužuju – kaže Divac u svom stanu u centru Beograda, posle nekoliko dana maratonskih razgovora sa potencijalnim sponzorima ove akcije, predstavnicima političkog establišmenta i medija.

Razgovaramo oko ponoći, posle izgubljene utakmice Slavnićevih moskitosa u produžecima od Grčke.

– Šteta, klinci su odlični – kaže Vlade, džin od 212 santimetara, dok priprema svoju redovnu večeru – plazmu i mleko. I sam je doživeo teško vatreno krštenje u reprezentaciji, dok nije postao najpoznatiji Srbin na svetu, prvi Evropljanin koji je obukao magijski dres „Lejkersa”. Kada je kao osamnaestogodišnjak u polufinalu Svetskog prvenstva 1986. godine protiv SSSR-a u poslednjim sekundama napravio grešku u koracima i dozvolio da Valters trojkom izjednači, posle čega je Jugoslavija izgubila, čvrsto je odlučio da „napusti košarku”.

Utešio ga je Dražen Dalipagić uveravajući ga da će Rusima „sve vratiti s kamatom”, a selektor Ćosić ga je sutradan, u utakmici za bronzanu medalju, stavio u prvu petorku – kao da se ništa nije desilo.

Divac se seća te noći, dok obavlja poslednje pripreme, kako bi zaokružio program zbrinjavanja izbeglica, pod pokroviteljstvom Ujedinjenih nacija i Komesarijata za izbeglice.

– Naš komesarijat nam je ponudio ovaj program i on se učinio zaista dobrim. Većina izbeglica i raseljenih lica dolazi iz ruralnih sredina. Nažalost, u Srbiji ima puno napuštenih kuća, sela odumiru i nama se svidelo da podržimo taj program, te ljude i lokalne zajednice. Mislim da se ovde dosta govori o društvenoj odgovornosti, a da se, u stvari, ne zna najbolje šta to zapravo znači. Od prikupljenih sredstava kupićemo imanja u blizini izbegličkih kampova koji su, ako se tako uopšte može reći, predstavljali i ekonomsko opterećenje za te sredine – ukazuje Divac, dok mu supruga Snežana, koja je istovremeno pomoćnik, pi-ar, savetnik i poslovna sekretarica, čita i-mejl koji je tek stigao: makedonski premijer Nikola Gruevski poziva ga da bude jedan od ekskluzivnih gostiju na oktobarskoj Međunarodnoj konferenciji o međureligijskoj saradnji u Skoplju.

To je Vlade Divac, nezvanični ambasador pozitivne energije, čiji se akreditivi primaju bezuslovno, na sam pomen njegovog imena. On je srećan što njegova zemlja dobija dostojne naslednike u teniskim junacima Novaku, Jeleni i Ani, koji na sportskom terenu promovišu svoju zemlju mnogo uspešnije od vašingtonskih konsultantskih i lobističkih grupa.

Iako je imao neprijatna iskustva sa kupovinom akcija „Knjaza Miloša” i „Večernjih Novosti”, kada se Srbija možda i nije baš najbolje odužila svom idolu, Divac kaže da Srbiju ne posmatra kroz pomenuta iskustva.

Uverava me da humanitarna misija ne predstavlja predvorje za njegov ulazak u srpsku politiku.

– I ako uđem u politiku – to je isključivo zgrada „Politike”. Želim nešto drugo: da na pozitivan način utičem na prilike u Srbiji. Ovo je jedna od takvih prilika. Taj uticaj je mnogo jači i pozitivniji od samog uključivanja u politiku, gde bih, verujem, izgubio 100 odsto! Mislim da sam prepoznao gde mogu najviše da pomognem. Svima nama može da se desi da ostanemo bez igde ičega, u situaciji da zavisimo od drugih. Pomažući njima, pomažemo i sebi, budeći sve ono dobro ponekad uspavano u nama. Glavni cilj ove akcije je da skućimo ljude i animiramo one kojima je bolje, da počnu da se osvrću oko sebe.

Divac je, inače, osnivač fondacije koja nosi njegovo ime i koja je 15 godina, uz rad američkih volontera, deo novca ostavljala lokalnim zajednicama u SAD, dok je najveći deo donosila Srbiji.

Mnogi naši ljudi, smatra nekadašnji broj 12 slavne generacije jugoslovenske košarke, sve ove godine žele lidera koji će ih organizovati, pored koga će znati da neće biti izmanipulisani. Vlade veruje da je on taj kome se može verovati.

– Ljudi će moći da prate trag i najmanje svote novca koja će biti prikupljena za zbrinjavanje izbeglica.

Trenutno, Vlade živi na nekoliko adresa, u gradovima u kojima je igrao.

– I Prijepolje, i Los Anđeles, i Kraljevo, i Beograd su moji gradovi!

Zadovoljan je Madridom, gde ujutro putuje, da bi upisao decu u školu. Svetski igrač, kao nekada na parketu, sada je savetnik predsednika „Real Madrida” za košarkaška pitanja.

Dobijao je nagrade za humanitarni rad u NBA ligi, SAD i Srbiji. Vozio je lično, iz Sakramenta, humanitarnu pomoć kamionom unesrećenim Amerikancima, posle štete koju je načinio uragan „Katrina”, inspirisan angažmanom svog prijatelja Šona Pena. Tako je Vlade dokazao da i jedan Srbin može ponekad da pruži utehu Amerikancima.

*****

Oprosteno ti je... pijan si :)

A kako ga je Srbija (ne mislim na narod) docekala:

Na dobrotvornom prijemu u Belom dvoru u Beogradu, koji je princ Aleksandar Karađorđević noćas priredio povodom završetka igračke karijere srpskog košarkaškog asa Vlada Divca, prikupljeno je 70.000 evra, saopšteno je posle manifestacije.

Prijem je protekao u znaku nestanka struje, zbog kojeg je početak večere kasnio sat i po, a od ličnosti iz političkog života viđeni su samo predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić, gradonačelnica Novog Sada Maja Gojković i supruga ubijenog premijera Srbije Zorana Đinđića, Ružica Đinđić.

Među brojnim zvanicama bili su bivši Divčevi saigrači iz reprezentacije Jugoslavije i NBA lige - Aleksandar Đorđević, Žarko Paspalj, Predrag Danilović, Toni Kukoč, Saša Vujačić, Predrag Stojaković, Bob Džekson, Kris Veber, Saraus Marčuljonis, Skot Polard, Glen Rajs i Panazatis Fasuljas.

Struja je, usled kvara na lokalnoj trafo-stanici, nestala oko 19.45 a došla je u 21.15, samo nekoliko minuta pošto je završeno montiranje agregata. Predstavnici protokola su rekli Beti da je agregat donet sa strane, ali nisu umeli da kažu ima li Beli dvor sopstveni agregat.

Preko govornog automata na info-telefonu Elektrodistribucije Beograd, emitovano je saopštenje da je zbog kvara bez struje ostao veći deo Savskog venca, kao i deo Voždovca.

Vlade Divac je sa suprugom Snežanom stigao ispred Belog dvora nešto posle 20 sati. Ulaz je bio osvetljen svećama, kao i ceo dvor, a kada su blicevi fotoreportera počeli da sevaju, Divac je rekao: "Da nije vas, večeras ne bi bilo svetla".

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

c/p koji je stavio brue definitivno pokazuje ko je vlade... ali tu postoje i snimci koji pokazuju jos vece stvari..

od uvek sam ga voleo, volim ga i sad, vlade jeste car !!

@pesma

prikljucujem se shorki D:

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...