Jump to content

vracaju li se devedesete


Recommended Posts

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E sad, dobra stvar je sto 90% takvih ljudi ce to prerasti, od recimo sad neke ekipe 92' njih dvoje il troje ce ostati u tom fazonu, ostali ce shvatiti da je to retardirano i preasce, bar je do sada tako bilo...

To da, al opet zavisi i u koju srednju školu upadneš.Po levim školama likovi su još uvek u tom fazonu i opet ista priča.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E sad, dobra stvar je sto 90% takvih ljudi ce to prerasti, od recimo sad neke ekipe 92' njih dvoje il troje ce ostati u tom fazonu, ostali ce shvatiti da je to retardirano i preasce, bar je do sada tako bilo...

Mada kada pogledas klince evo iz mog kraja... Ni u jedan lokal nece da ih puste subotom jer su klinci, uglavnom nemaju para, mladi su i veliki je uticaj starijih klosara na njih... Tako da jedino sto im ostaje subotom je dvolitra od 100 dinara i onda klosarenje i tuca sa drugim ekipama... Iz mog iskustva, kad si klinac, taj period tuce i klosarenja mozes da izbegnes jedino ako:

1.Ozbiljno treniras nesto

2.Imas brdo para

3.Pametan si i iznad si toga i shvatio si da to ne vodi nicemu (sto je retko)

mislim da malo preterujes sto se tice tog "klosarenja" mislim, ja sam 15,16 i 17tu godinu proveo tako klosareci i nista mi ne fali. ekipa sa kojom nikad nije usla u neku frku, nikad nije bilo tuce nicega od toga. kad sam izlazio po kaficima ili diskacima, tu su obicno nastajale frke i sranja... e da i taj period klosarenja mi je sad kad se setim bio tako genijalan i dan danas odem ponekad kod te ekipe sa krmachom piva, sednemo na spomenik(mesto gde se okuplja takva masa u mitrovici) zapalim pljugu i uzivam. nema nista lose u kvalitetnom klosarenju.

fora je sto su klinci danas glupi, osecaju da moraju da se dokazu nekome, vole da se kurce. pre neki dan bas pricam sa ortakom, i slozili smo se da je ova zemlja otisla k'vragu. jebote setim se jedne devojcice sa kojom sam se kao klinac igrao u pesku, ili druge devojke koja je stvarno pametna devojka, dve srednje skole odlicna ucenica, i onda mi drugar donese dva snimka u kojima ove puse kurac likovima u wc-u kafica...

kad smo vec kod toga, secam se kad sam bio klinac, 14-15 godina, jebote izadjem u grad i vidim neku ribu koja je obukla minic, ma svi buljimo u nju, ne mozemo da skinemo oci sa nje, imamo materijala za desanku nedeljama.

danas? nedavno slusam dve klinke kako razgovaraju, 13-14 godina, jedna u minicu, kad hoda dupe seva i neki topic(pretpostavljam charape u brusu), druga neki sorcic, kaze jedna drugoj "pa jebote koji je debil, imam trinaest godina a on misli ja nevina... koji selja". i sto je najgore tako vecina omladinki razmislja! meni to zaista nije jasno... naravno ja sam musko, ali imam odredjene standarde(jesu niski al su standardi), to sve izjebati i mars u pizdu materinu... mene bi licno bilo sramota da tako nesto uhvatim za ruku i prosetam gradom...

lepo kaze moj cale "vidis sine, nema danas finih devojaka, lepo slusaj ti mene, pridjes devojci, budes dzek, platis pice, otpratis do kuce, izjebes i kazes joj MRS U PIZDU MATERINU i onda ponovo ispocetka sve"

ja recimo dosta izlazim u grad, volim da upoznajem nove ljude, od svih riba koje sam upoznao u poslednjih godinu dana, mozda je bilo dve vredne da se uhvate za ruku i setaju(nisam bio sa njima)... mada za jednu nisam bas potpuno siguran...

kao klinac ovde u sm-u su uvek bile tuce izmedju naselja, secam se jednom prilikom jedan lik je izvadio bokser i uleteo u tucu, NJEGOVA ekipa ga je prebila jer je pederski uleteti sa oruzijem. danas? gledam klince 90-91 godiste kako izlaze u grad sa bokserima i nozevima. oni su kao jebena zaraza... mali, slabi al ih ima kao kineza... uvek idu u grupama od 15+. more MURSH DECO KUCI!

edit: inace nikad nisam imao problema sto se tice tuca... izgleda da nas dvometrase od 105+ kila vole da izbegavaju :)

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

[M]en - and I don't mean to generalize - are crap. They're the human race's only failed gender. Who needs them? And why are they so difficult to keep hold of? Do you think they realize, that were it not for the genetic imperative to populate the earth, they wouldn't get a date? That's one hell of an inducement: no pressure, girls, but shag one of these or it's curtains for all humankind! That's harassment. But do you know what? Do you know what's even more crap than men? We are more crap than men.... [T]hese magazines! A hundred pages of "men are useless bastards," and an article about why you should wake him up with a blow job. Am I alone in spotting the inconsistency here?

Coupling

edit : juhu dve tisuce postova :))

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

a da, i majspejs je pun ovoga:

l_5454a037ec028038445d605dda0c3ec4.jpg

l_99d6a6d5498d48c5afab4114fd2297f8.jpg

i imena poput serbian badass, i dont discriminate i hate every1, i ovako neke slike.

svukle se treshe obukle se majice iz zare i teranove

Hahahahahahahahahahahaha! Provali ih. Pazi ovog gore što ima lepe srebrne patikice i drugog gospodina koji demonstrira bonton na javnom mestu. Ljudi dajte još slika šabana! Ovo je jebeno genijalno.

Edited by Drvodelja
thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ne znam daki, moja iskustva su skroz drukcija... Zna se ko je ko i sta od koga mozes da ocekujes u NS-u, znaju se ekipe, znaju se pojedinci, ja nikada nisam imao problema jer ih znam dosta i nisu to sve takvi ljudi kake ih predstavljate...

Nije da ih branim, ali recimo sta da radi takav covek? Evo jedan moj drug... Realno, nije pametan, umro mu cale, ostali su on keva i sestra, skolu je nekakvu zavrsio i sada ne mozes ti njemu objasniti da on ide da konobarise ili da radi tako neki low-end posao za neke sitne pare, kada poznaje samo jednu stranu zivota a nije pametan pa da ti njemu objasnis kako to nije u redu... Jos kada neki burzujcic od 18 godina prodje u novom dzipu sto mu je tatica kupio, jedino sto ti je u glavi je kako i ti da zaradis brzo pare...Dakle nije pravdanje njihovih radnji vec eto, druga strana medalje.

A sto se tice toga da te neko prebije/ubije/napadne, to se stvarno retko desava... Ekipe i pojedinci se razracunavaju izmedju sebe, jos ne znam da tako idu ulicom i napadaju normalne gradjane... Boli njih kurac da kace nepotrebno pandure na vrat kada im je jedini cilj da ostanu sto manje primetni kako bi obavljali posao...A klinci koji to rade su smesni realno nisu pretnja...

Ono sto meni vise smeta je sto svaki drugi lik UMISLJA da je zajeban a u stvari nije...Jebote koliko znam njih koji su otisli u teretanu na 4-5 meseci i sad ih sretne a oni svi namrsteni kao iznervirani, lol. I onda kada dodje do tuce, stane iza svoja dva druga i dere se pusti me, jebacu mu mamu, a da oce mogao je vec 10 puta...

edit: A da, zaboravio sam Rane, kao najneshvaceniji film kod klinaca...Film koji treba da pokaze svu patnju tog perioda i dva takva klinca koji su umrli sa 19-20 god. (ne secam se tacno) je uradio suprotno i nalozio ogroman broj dece da kopiraju takvo ponasanje...

Jes to istina... ali razlika izmedju random lika koji bira izmedju kriminala i poshtenog ali teshkog zivota je velika. Onaj koji bira kriminal je realno nista drugo nego mentalno i karakterno defektan dok choveku koji ima izbora i napravi pravi treba skinuti kapu. Dakle, ta situacija ne pije vodu, mislim na "nemam izbora u zivotu, dakle postacu kriminalac jer se tako lakse dolazi do para"... izbora uvek ima, samo sto oni mentalno labilni vide samo jedan. To chak nema veze ni sa pametju, niti sa inteligencijom... pre bih rekao da je to do domaceg vaspitanja i sposobnosti roditelja da usade u svoje dete neke dobre osobine.

Mozda sam to samo ja, pa verujem u dobre osobine kod ljudi... video sam vise dobrih primera nego losih sto se tiche takozvanih krimosa. Od "mlad sam, lud sam, imam para mogu da radim sta hocu...." likove koji se opamete, postanu ponizni i jako dobri ljudi do toga da neko bukvalno nema koricu hleba da pojede, sa 12 godina mu umru roditelji i odgaja se sam decko... sad radi u banci, ima jako dobru platu itd.. a zivot mu je dao takoreci sve uslove da postane kriminalac. Ponavljam, mozda sam samo ja to, ali mogu da navedem samo svetle primere koji pokazuju da su ljudi mentalno stabilni i da znaju da imaju izbora. Meni je chast iskreno da poznajem takve ljude.

Sto se tice tog razracunavanja krimosa i grupa krimosa izmedju sebe... mislim, vidjao sam i to, ali retko, mozda nekoliko puta u zivotu sam imao neko iskustvo. Sad, mozda je to zato sto je Beograd veliki (a opet mali), i veci od Novog Sada (koji je realno jako mali), pa zato i imash izbora gde da se kreces i sta da radis, i onda postoje neka mesta i krugovi ljudi gde jednostavno nema kajli, pistolja, trenerki, dzipova itd. Ali pravih kriminalaca ce uvek biti, ne moze se protiv toga. Sto se tiche novopechenih klinaca sa dzipovima i lovom... pa iskreno, pre bih da postoje ti zajebani i opasni likovi koji samo UMISHLJAJU da su kriminalci nego da postoje isti ti koji jesu kriminalci.

Sto se mog iskustva tiche, ja sam imao srecu da imam jako dobro drustvo kao klinac, i da je mom najboljem ortaku cjale neki zajeban lik u policiji... svaki put kad je izbilo neko kriminalno sranje... nisam se dvoumio i zvao sam policiju. Realno, policija je tu da odgovori na ta sranja, i reshavala ih je dosta efikasno.

Sad se secam jednog primera, koji cak nije bio ni devedesetih.. nego nesto tipa.. 2002/3 , dakle imao sam 18,19 godina i bio u igraonici, palo je neko prozivanje preko kantera, chak nenamerno s moje strane... doshao posle lika sa 5 ortaka i kao "izadji napolje da te polomimo", to su umisljeni krimosi... sad, moje razmisljanje "necu da se spushtam na nivo umishljenih krimosa i zovem ortake da se peglamo" mozda i nije pravilno, ali sam tako vaspitan.... stoga, zvao sam pandure.. "izvinite, ovde stoji 5 likova koji me maltretiraju itd itd." dosli, ubili boga u njima i otisli...likovu su pocheli "videces ti, navatacemo te jednom itd itd." vidjao sam svih tih pet likova slededce 2 godine ni rech nisu rekli... znali su ako nesto urade da ce panduri da ih slome josh jednom, ovog puta gore.

Btw, slazem se za Rane... ali to je bilo i neko ludo vreme... mada chak i taj neki lik sto je glumio (ne znam tacno ko, pinki ili svaba) je umro od droge. Koja jebena ironija.

ps: nisam citirao tvoj post zato sto se ne slazem, naprotiv, slazem se skroz, samo sam se nadovezao posto je bio dobar post.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice spejsa,ma dajte ljudi, jel stvarno mislite da ti sto se slikaju i stavljaju zajebane slike na net su opasni krimosi?? To je pokusaj pozera da muvaju klinke preko neta, nista vishe...

To su shabani, ali su daleko od nekoga ko vraca devedesete... Sto je i dobro.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

meni su najjaci ovi klinci , sto vise na skuterima i zamisljaju da imaju yamahe i ko zna sta

i onda se tako samo vozikaju i kao voze neke klike i svi zajedno su opasni i krimi

a tek sto svi od reda nose air max 180 ili 360... to da ne pricam... po koji ima i lanac oko vrata ,ali to samo glavni :D

omg

idite na karate i nece vam moci nista takvi likovi... LOL

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

i ja sam primetio u poslednje vreme ogroman porast broja motora i skutera po gradu. Valjda je mnogima previse saobracajnih zagusenja, kolapsa i guzvi. Meni su generalno ok, ali nekako su mi to sprave samo za prolece i leto.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

i ja sam primetio u poslednje vreme ogroman porast broja motora i skutera po gradu. Valjda je mnogima previse saobracajnih zagusenja, kolapsa i guzvi. Meni su generalno ok, ali nekako su mi to sprave samo za prolece i leto.

Nije samo to vec i pojavljivanje kredita i povecanje platezhne moci itd. Realno, skuter je 1000 evra, za to ti mesecna rata na 2-3-4-5 godina ispada izmedju 50 i 15 evra, sto je smesno, pa ljudima stvarno nije tesko da plate. A da se stizhe neuporedivo brzhe nego bilo cim drugim, je velika istina, posebno ako treba da ides preko mosta. Jedino sto si realno u problemu od retardiranih vozaca koji ne vide ni druga kola a kamoli motor.

Link to comment
Share on other sites

ma to je razumljivo , ako neki lik ide na posao skuterom zbog guzve.. to razumem i gotivno mi izgleda kada vidim lika u odelu i sa torbom da ide skuterom :)

ali klinja koji vozi da bi pokazao da ima skuter ili ko zna sta to je...

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

ma to je razumljivo , ako neki lik ide na posao skuterom zbog guzve.. to razumem i gotivno mi izgleda kada vidim lika u odelu i sa torbom da ide skuterom :)

ali klinja koji vozi da bi pokazao da ima skuter ili ko zna sta to je...

ne ne, kapiram ja tebe, nego sam bezveze usao u tu pricu sa skuterima, nevezano za to sto si ti napisao.

Link to comment
Share on other sites

kad smo kod skutera za to ti ne treba dozvola za voznju :D ako su ispod 50 kubika ?:D a za ove iznad moras da imas polozeno A ?:D cak iako imas b ili c polozeno ?:D

Ispod 50cc ti treba samo PSP (samo test), jednom ga registrujesh i resheno za sva vremena. Iznad 50cc ti treba A katergorija (test + vozhnja pligon i u gradu, nevezano da li imash B ili shta drugo) i svake godine jebavash registraciju.

da, ali kakav je osecaj voziti po gradu po kishi i snegu. ne govorim o ponasanju vozila na putu nego o osecaju kada te shiba kisha,vetar, hladnoca....meni sve to deluje kao upala pluca u najavi.

Po snegu si jebo jezha, ali ne zbog chinjenice da mali tochkovi + klizavo pravi frku vec u jesen, vec osecaja koji dobijesh u prmrzlim prstima kada pokushash da otvorish shake :)

I da ti odgovorim na pitanje. Osecaj kada te shiba vetar da ne mozhesh da udahnesh, kisha toliko da ne vidish (da je hladno se podrazumeva), plus dodaj noc, nestala struja i munje na sve strane tj. vidish ispred sebe svakih 4-5 sekundi uz bljesak sa 60 na sat, mogu reci da je ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...