Jump to content

Ko je Crnogorac?


Recommended Posts

Auuuu, setio sam se jednog dobrog! Nije tema kao ona o stopalima, ali mi je interesantno.

Dakle, ko je od vas porijeklom iz Crne Gore nam male i junachke?

Po caletu, kevi, nesto dalje, blize rodbinski, ko ima kucu na moru, svejedno? (ovo poslednje nema veze sa poreklom)

Ja sam Neshovic od 1900 i neke, a dok smo bili tamo po krshu zvali smo se Milachic, od plemena Kucha. Posle jedan predstavnik utekao u Srbiju kada su bila ona masovna iseljavanja zbog gladi, a naseljavanja granice sa Kosovom. Tako se moj predak Nesho Milachic doselio u Merdare i promenio prezime, tj. njegova deca su promenila prezime. Inace, lozili su me kada sam bio mali da su ubili nekog Turchina lol, i sa su morali da beze da ih ne bi skalpirali. To se ispostavilo kao lozenje, nisu imali 'leba *Copyright Voodoo_* da jedu.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

haha, dobar topic ;))

sto se tice porekla, bash sam pricahao sa dedom juche, njegov askudjer se valjda prizhenio, ili kako se to kazhe vec, iz Crne Gore u Liku, ali prichao je stalno da je u Crnu Goru prebegao sa Kosova, gde ima neko selo zove po nashem prezimenu.

Tako da ono.. Ima neke veze sa CG, ali nije to to :)

Link to comment
Share on other sites

po tragovima sa groblja iz srbije sam od 1830ih sigurno, za pre toga i nemam neke dokaze, a i to otezava chinjenica da je do tog nekog perioda bila praksa da se za prezima uzima ochevo ime (marko-markovic, petar-petrovic etc) pa je sve malo komplikovanije

inache zaista cudi koliko su svi nekim poreklom iz cg ili bosne, hm. sad ce neko istorijski potkovan da nam objasni zasto :) okej znam da je bilo seoba ali zar bas toliko ljudi nema korene iz srbije je bas cudno (kada kazem srbije podrazumevam i vojvodinu)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

по ћалету сам 100% црн. ђед је рођен у околини Андријевице, племе Васојевића. баба је косовска Црногорка, племе Куча. да не идемо даље у прошлост.

по кеви 1/4 Црногорац, 1/2 Кордунаш и 1/4 Херцеговац.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pravi Srbin, nema shta :o)))

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

по ћалету сам 100% црн. ђед је рођен у околини Андријевице, племе Васојевића. баба је косовска Црногорка, племе Куча. да не идемо даље у прошлост.

по кеви 1/4 Црногорац, 1/2 Кордунаш и 1/4 Херцеговац.

..i 100% bolid [:D]

Link to comment
Share on other sites

ja sam po caletu crnogorac isto, keva mi je licanka, a ja sam beogradjanin haha

enivejz, za moje pleme crnogorsko Vuletici se ne zna puno, fazon divljaci, proterani iz crne gore na metohiju, pa se vratili posle ili tako nesto =)

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Sad sam bio u caletovom selu odakle je moje poreklo(Nadrlje 45 kilomtera od jagodine 20 od Rekovca).Tamo su mi rodjaci pricali da je ipradeda i cukun deda iz Sumadije ali da je otac od cukun deda valjda dosao iz crne gore i zvao se Milic pa su onda promenili u Milicevic kako se i ja sad zovem.Mada ja nesto i neverujem u to a i to je bilo toliko davno da ne moze niko sa sigurnoscu da tvrdi.Tako da nista od crnogorskog porekla nego sam i sa kevine i sa caletova strane iz Sumadije :)

Link to comment
Share on other sites

lol, nisam ni malo, po kevi iz like, a caletov deda rus plemic, zapalio ovde kad su bila sranja u rusiji, valjda cale treba nesto da tripuje sada da je najblizi naslednik pa da denacionalizujemo neke vile i imanja omg:)))

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

po kevi sam Crnogorac.Selo je u okolini Jabuke, tu su vrlo kratko vreme, možda 3 kolena i ne zna se odakle su tačno došli jer to prezime nema nigde sem tu.Predpostavljam da je neka krvna osveta bila u pitanju pa su morali da ga menjaju i pobegnu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pravi Srbin, nema shta :o)))

da, profesionalni Srbin... [:D]

..i 100% bolid [:D]

jbg...

mogao si to i da precutis, Old Grumpy.

[;)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

neka riba koja se bavila tim rodoslovima i sl. mi jednom reche da od ko zna kog kolena unazad vuchem iz cg, okolina berana. nikad se nisam trudio da to istrazhim niti bilo ko iz familije. inache do 5 kolena unazad to je mix svega mogutjeg sa ovih prostora i shire.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...