Jump to content

Ko je Crnogorac?


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ćale je 101% crnogorac, al mnogo interesantniji mi je rodoslov s kevine strane.

inače, ćale je čak krenuo da se interesuje za Porijeklo (čita rodoslove i knjige o plemenu, ispituje matore preživele rođake, čak je jedno vreme hteo on da piše knjigu); izvalio sam da je to trip svim crnogorcima kad omatore. al kul je to...

Link to comment
Share on other sites

ćale je 101% crnogorac, al mnogo interesantniji mi je rodoslov s kevine strane.

inače, ćale je čak krenuo da se interesuje za Porijeklo (čita rodoslove i knjige o plemenu, ispituje matore preživele rođake, čak je jedno vreme hteo on da piše knjigu); izvalio sam da je to trip svim crnogorcima kad omatore. al kul je to...

Hercegovci i ljudi iz Timocke Krajine su u istom fazonu....imaju i sajtove svojih klanova i redovna godisnja okupljanja :D

Link to comment
Share on other sites

kul je to u fazonu za jedno 10 godina da se spustimo dole uz pesmu "doshao djavo po svoje" ?

pa da, taman će do tada struje nestajati samo 2h dnevno, kupiš dobar ups i kul si.

Link to comment
Share on other sites

let me see - Deda Radulovic rodjen na Cetinju,rod Radulovici potiche iz plemena Komani, baba Lakonic rodjena u Herceg Novom.... sa majchine strane Lazici od 19 veka barem svi zhive u Stublinama, a navodno su izbegli sa seobama sa Kosova.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da 99% nas vuce neke korene sa tromedje CG, Srbije i Bosne. Iz tih planina. Rekli su mi da su moji odatle posli sredinom pretproslog veka. Ili tako nekako...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da 99% nas vuce neke korene sa tromedje CG, Srbije i Bosne. Iz tih planina. Rekli su mi da su moji odatle posli sredinom pretproslog veka. Ili tako nekako...

Znachi, svi smo mi Karadzici? [8D]

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pu pu, kakvi crni karadzitji ;D

ja sam iz klana mileusnica, a takvih u CG nema kolko je meni poznato. moj rod po prezimenu (dedi) je iz slavonije i like. od 18xx su uglavnom u okolini pakraca. dizali i neke crkve tamo, mislim da je bilo i jedno mesto nazvano po prezimenu. elem, posle ww2 sve se to drastichno menja, pa vetji deo porodice biva pobijen ili odveden u jasenovac (shto mu dodje na isto, jelte) na pochetku rata.

posle rata mi deda, kao vojno lice, doalzi u bg. dobio je nameshtenje da radi u vojnoj komisiji za dodelu stanova. ali poshto je bio sazdan od principa (i prilichno naivan ako mene pitate), nije sebi uzeo stan "po meri", nego se sa mojom babom selio po zemunu. dobili su dvoje dece ubrzo, i na nagovor babe i svog shefa, deda uzima mali stan u centru bg-a.. neka ulichica pored kneza. ali taj stan je bio prilichno nepraktichan za podizanje porodice, a i bila je neka pricha oko odlaska u skoplje (premeshtaj od vojske), sve u svemu, napustili su stan. ali ipak nisu hteli u skoplje. deda se posvadjao sa pola vojnog vrha i zapalio u penziju. od tada zhivimo u stanu odakle i ja sad pishem ovo. dobra zamena lokacije ako mene pitate.

to je sa dedine strane (a to se valjda najvishe rachuna, s'obzirom na prezime), sa ostalih strana me ima od svuda shto bi se reklo. iz srema, iz dalmacije, cheshke mislim isto, i tako...

sve u svemu, ne, nisam crnogorac :D

ali mi bilo dosadno pa napisah post ipak :]]

edit:

kako sam zaboravi oda istaknem da mi je baba rodjena na lidu :D

pa se vi pitajte shto sam stalno tamo.. its in my blood :] pradeda mi chak jedno vreme bio chuvar plazhe :D

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Glupi forum mi pojede post...

Ukratko iz Plemena Kuca sam porodica Milic. Cale mi rodjen tamo na brdu pa doshao u Beograd sa 15 godina. Tako da sam ja prva generacija koja nije rodjena na brdu :). Deste rodjaci btw \o

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ja sam po caletu crnogorac isto, keva mi je licanka, a ja sam beogradjanin haha

enivejz, za moje pleme crnogorsko Vuletici se ne zna puno, fazon divljaci, proterani iz crne gore na metohiju, pa se vratili posle ili tako nesto =)

Moja keva je iz Like. Pokrenucu i topik "da li vam je keva iz like" :) Odakle? Kada su zapalili?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...