Jump to content

Recommended Posts

Interesantno da sam pre par dana i ja imao sličan san. Doduše, lokacija je približno ista, neka mešavina grčkog i egipatskog hrama sa zilion stubova i više spratova. Dvadesetak ljudi i ja ulazimo u ogromnu salu, u centru tog hrama, gde nas dočekuje neka devojka. Odjednom ona se pretvara u nešto što liči na Saru Kerigan (khm, khm), s' tim što ima sposobnost da iz glave izbacuje šiljke (anime freakovi, ko je gledao Claymore zna o čemu se radi). E sad, ti šiljci imaju range ∞ i iskaču iz svih mogućih zidova. Naravno, većina ekspedicije je sa stilom ubijena, a ja sam taktički koristio njeno zamajavanje sa drugim ljudima i pokušavao da je ubijem. Kada sam izvalio da je nemoguće bežao sam iz hrama kao muva bez glave, pritom izbegavajući šiljke veštinom jednog matriks Nea i u slow motion stilu Max Payne-a. Probudio sam se hepi, ne znam zašto :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obicno kada je u pitanju smrt onoga ko sanja to znaci neku prilicno veliku promenu u njegovoj psihi koja se odrazava direktno u realnom zivotu. Dakle, odbacivanje nekih starih, losih osobina i dobijanje novih, boljih. Grubo govoreci. Ovo je naravno kljucna razlika izmedju Koletovog sna i sna ostalih koji su uspeli da se izvuku na ovaj ili onaj nacin.

Svi ti ljudi koji dolaze kod demona su personifikacije raznih delova licnosti. S obzirom da ih je puno i da ih ne znas (Kole) licno, ne mogu da kazem koliko su bitni, ali je kljuc to sto si ti poginuo. Drugo sto je bitno je taj demon. On moze da predstavlja tvoje nesvesno koje eliminise tvoje "lose strane".

Kole, moj savet bi bio da malo razmislis o stvarima koje se odigravaju u tebi poslednjih meseci, da vidis da li se nesto menja i u kom pravcu. Jedino sto sam siguran to je ti nesvesno salje veoma jasan signal da treba doci do neke vazne promene i cini mi se da ti pocinjes to da prihvatas. Sto pre saznas sta je to na svesnom planu, to ce ti biti lakse i promena ce biti kompletna. Sve ovo naravno zvuci mnogo uopsteno i nezahvalno je pricati o tome prvo jer nisam nikakav ekspert, niti te znam priblizno koliko bi trebalo, ali je san prilicno karakteristican da mozes sam da se posle ovoga snadjes. Moguce je da ces imati jos po koji slican san, idealno sa manje ljudi koje znas.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Najtripuozniji koji sam imao u poslednje vreme, vec drugi put, goes like this.

Znaci idem iz svoje sobe u dnevni boravak i kao kontam nema nikoga, naravno cela stvar je onako mracna tipa probudio sam se u sred noci pa da vidim da li je sve ok u kuci. I sad, kao chujem nesto u kuhinji i da proverim sta se tamo desava, ali ja vec vidim kuhinju dok u isto vreme vidim dnevni boravak. U dnevnoj se pojavljuje jedna macka (neka sharena obichna domaca) kao kroz otvorena vrata i sedne ispred mene. U isto vreme idem iz kuhinje napolje prema terasi, i dalje je nazovi "zagushljiv mrak", i vidim da su vrata od podruma otvorena. Naravno dole u podrumu je josh zheshci mrak, ali kao nazire se neshto gadno iako se nishta ne vidi sem stepenica koje tonu u mrak. I kao da se okrenem od vrata podruma kad ono oko mene puno machaka. Paralelno sa time machka koja je sedela sada skache na ruku i ujeda me za shaku ali bez neke znachajnije frke joj prelomim vrat. I nastaje tajac vise ne vidim ni chopor machaka na terasi a dnevna je prazna. I to je to. Mada najjachi trip je definitivno deshavanja u isto vreme razlichitih stvari.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

retko kad sanjam ali me sinocni jebeno potresao.

vozio sam kola, ispred mene se pali crveno na semaforu a neka zene pre mene prolazi na zuto. odjednom je samo naleteo autobus sa leve strane i razneo je u pizdu materinu. ja sam se zaleteo kroz crveno da bih pomogao zeni. ona je lezala u nekom subveju (!?) mrtva... i krvava...

a drugi je kako sam sa nekim likom koga ne znam bio na nekom predavanju u trezoru banke srbije (!?) koja izgleda kao ucionica gde su nam pokazali 4 bunta od po milion eura (!?) i nas dvojica smo zdipili nekih 400-500 eura. i zajebali smo sekjuriti i pobegli. i to je bio neki deo vezan za kola kad smo bezali ali nemam pojma sta. mozda je cak onaj san gore nastavak ovog.. ?

Link to comment
Share on other sites

bas ti to kratko:)

ja sanjam u poslednje vreme nenormalne i mucne snove, ali svi traju dugo i svi su relativno smisleni, ali nikako da zapamtim. cak sam stavio blokce pored kreveta da zapisem odmasadaodma kad se probudim al nema sanse. a secam se u fragmentima i nikad je jace, mogo bi da radim karakterizaciju ko dostojevski jebote:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

bas ti to kratko:)

ja sanjam u poslednje vreme nenormalne i mucne snove, ali svi traju dugo i svi su relativno smisleni, ali nikako da zapamtim. cak sam stavio blokce pored kreveta da zapisem odmasadaodma kad se probudim al nema sanse. a secam se u fragmentima i nikad je jace, mogo bi da radim karakterizaciju ko dostojevski jebote:)

Nemoguce je zapisati san :) jer ces posle 10 min najvise zaboraviti ostatak sna :)

Inace, u poslednje vreme samo oni glupi snovi gde nista nema veze ni sa cim :)

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

bogami, ortak zapisao san i mejlovo mi i brate, kolko je ono dobro, usro sam se dok sam citao na par mesta. fora je sto je lik sve zapamtio, san je na tipa dve strane, sitan font i ima i pricu i poentu i sve se uklapa. ima nebuloza, ali su povezane, nisu samo ubacene, tj nebulozne su sto su blesave, a ne sto se ne uklapaju. i nije nista zaboravio, sve je nenormalno detaljno, cak je i osecanja stavljao po zagradama:) tipa 'idem ulicom koja je takva takva i takva i skrecem levo u manju ulicu (strah)' i te fore. tako da izgleda da ipak moze da se zapise ako brzo kucas ili ti se ureze u pamcenje.

meni licno ostane negde u podsvesti posto se osecam anksiozno i izdebilisano, pa, maltene ceo dan i znam da je zbog sna koji mi je indukovao taj osecaj i secam se u fragmentima, al da me jebes, nema sanse da rekonstruisem:) a neke snove od pre 15 dina pamtim cele recimo...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da pitam jel ima neki tumac ovde za snove ili zna nekog tumaca za snove.

Otkad znam za sebe ja sanjam jedan isti san po mesec dana ili dva i onda vise nikada pa posle godinu dve opet krenem da sanjam neki drugi san i sve tako i sad sam opet poceo da sanjam.ovaj san vec sanjam 2 nedelje i verovatno ce prestati uskoro ali cisto da pitam da li to znaci nesto jer ja retko sanjam ali desavalo mi se kao sto rekoh i ranije da sanjam ovako neki san vise puta zaredom. I jel neko od vas sanja na taj nacin isti san mesec dana ili 2 meseca svaki dan pa posle nikad vise?

San pocinje ja pred ogledalom jedem veliku zelenu jabuku koja je extra lepa i ukusna ali koliko god se ja trudio da je ne jedem ja je automatski jedem, i negde na pola puta mi se zubi zaglave u jabuci i ne mogu da ih izvucem iz jabuke mogu samo da nastavim da grizem sto i automatski radim i kako nastavim tako mi zubi popucaju(kao da su od stakla) i to je stvarno gadan osecaj(jer gledate u ogledalo kako imate sve zube do pola i taj zvuk pucanja zuba i osecaj da su pukli odvratan) i onda se automatski budim.

PRETERANO SERES

Ja sam prirodni idijot.

Moja familija je došla u Srbiju pre žaba.

Kad se ne glupiram, spava mi se, a sad mi se i ne glupira.

Kad stavim kosu na juriš ličim na Milića Vukašinovića.

AKO STE VI NORMALNI A JA RETARDIRAN ONDA ŽELIM DA BUDEM RETARDIRAN DO KRAJA ŽIVOTA

Link to comment
Share on other sites

Ok, iz kreveta na komp.

Sve vreme u snu mi se vrti u glavi (da li sam pijan, sta li je, nemam pojma). Keva me salje po neke namirnice u Maxi. Dolazim tamo i skontam da nemam dovoljno para za ono sto sam naumio (u pitanju su neka mleka i jogurti, tako da sam siguran da je to zbog onog topica o strajku). U tom trenutku se na vratima pojavljuje neka senka koja ulazi, kupuje pola radnje i placa i moj racun, uz komentar:"ma opljackao sam banku, pa zato imam te pare". Nekako ostajem pribran i izlazim iz radnje. Ulazim u zgradu, teturam se uz stepenice, okrenem se iza sebe i vidim neke ljude. Malo izostrim pogled, proberem kroz maglu i skapiram da je onaj pljackas jedan od njih. U stvari, cela ta grupica su kao pljackasi iz "Home Alone" ili tako neke komedija. Taj muskarac, neka zena, sitna, celava bakica i neko dete [roflmao]

Iskuliram i odem u stan, kad neko zakuca na vrata. Otvori keva i pusti neke ljude. ONE ljude. Ispostavi se da su oni neki majstori za krov. Ajde, cutim ja malo, i kad bi prava prilika, popnem se gore. Nekako se popnem, tj, jer znam da se zesce plasim tog krova. Nadjem caleta i sapnem mu sta sam saznao, i obojica sidjemo. Ok, sad ide bolestan deo: ulazimo u kupatilo i on mi na lavabou pokazuje security number, a sifra ide ovako, 000072. Sto vise tece voda, to ce vise nula da se poklopi sa njegovim brojem telefona (koji se inace i zavrsava sa 72). Kad se sve poklopi, treba da pozovem taj broj. Nebuloza, al jbg. Tu izlazim iz kupatila i nastaje blackout.

Budim se na podu i pitam caleta histericno sta je bilo sa onim lopovima. On kaze "ma jok, nisu to bili lopovi, Miroslav Ilic je snimao neki film!". Ja odgovaram na to:"Ali ja dole nisam video nikakve kamere i reflektore", i tu se budim.

Opsta konfuzija :(.

Btw

@Doolio

evo, bukvalno sam napisao ovo cim sam se probudio, sa svim detaljima i osecanjima kojih se secam ;). A propo dnevnika snova, nemam problem sa zaboravljanjem sna, vec sa tim sto mi se previse spava, pa nemam snage da sve detaljno ispisem, vec pisem po crticama i onda se pola toga ne secam ujutru :(

Edited by Hide
Link to comment
Share on other sites

Hmmm ja uvek imam snove al se vrlo cesto ne secam celih..nego samo delova...a san mi je kao kolazh, random scene stvarne i nestvarne...

Deshava mi se deja vu ponekad...rekao bih jednom u 2 meseca me neka scena zamrzne....zaustavim se na sekund i provalim da sam ovo vec video - sanjao sam to... Tipa - cekam na semaforu da predjem ulicu i prolazi lik na bajsu i ispada mu sveska iz torbe, zeni pored mene zvoni telefon a ona ne moze da ga nadje trolejbusu spadaju trole 10 metara ispred peshachkog prelaza i u tom trenutku meni zeleno....

Mozda deluje cudno al zaista ponekad dobijam po 2 sekunde buducnosti u snu...il je to slucajnost slichnosti...pojma nemam :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...