Jump to content

Deadline - 14 Maj


Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@drashko

hihi, jsh mi nisu rekli da sam skojevac. mozhda zato shto to nema veze sa mozgom al ajde. za takav neki sud bi morao da chujesh mnogo shiru prichu od mene od ove shto sam vetj nakuckao :] kao shto si mislio da sam zadrti i ogranicheni ateista... a valjda si skapirao da nisam posle par rechenica u panchevu onomad :]

ali generalno na vlast gledam bez simpatija. shto je i potpuno normalno imajutji u vidu shta znachi vlast kod nas. a i bolje da ljudi sa podozrenjem gledaju na vlast, da se ova ne bi previshe osilila, jer jednostavno ne postoje mehanizmi kojim tje vlast sama sebe ogranichiti do granice koja je najprihvatljivija za podanike :]

i ne pravim ja od koshtunjavog nekog arhineprijatelja... on je to sam napravio od sebe. postao je sultan umesto sultana... ne u istoj meri i na isti nachin kao i zlobovac, ali opet opasnost po budutjnost i sadashnjost ove drzhave (makar po mojoj meri). i opet se ponavljam... nije dovoljno da preko par postova sudish o mom pogledu na svet :] umem ja da pogledam shitu sliku, umem ja i da predjem preko lopovluka, niskih kompromisa, i slichnih stvari. pobogu, pa mislish da nisam svestan shta je sve zoran morao da uradi da bi se desio peti oktobar i ono posle njega. ili cenish da je "bezkompromisni" koshtunjavi bio iza toga svega?

kolko god meni zoran bio antipatichan, nikad ne bih mogao da ga uskratim za poshtovanje koje zasluzhuje svojom besprekidnom borbom protiv zlobovca, i naporom i energijom koju je ulozhio da sprovede reforme drzhavnog aparata i same svesti naroda. ne zhelim da ovo zvuchi kao neko idealizovanje njega... ali prosto mora tako da zvuchi kad je on, takav kakav je bio, bio najbolja prilika za srbiju da stane na noge kao iole normalna drzhava. zato je i ubijen. pa nije ga ubio neki lerdi koji se smorio shto tje mu opasti zarada za 15% vetj DRZHAVNA BEZBEDNOST, arhineprijatelj svakog ko se nada prosperitetu i slobodi u ovoj drzhavi. DB-u najvishe smetaju promene jer oni praktichno kontrolishu ovu zemlju od kada je tjile riknuo. i to nije neka teorija zavere kako bi to tijanitj i rts zheleo da predstavi vetj chinjenichno stanje. chak sam gledao kod glupe natashe miljkovitj u kljuchu kad je bila tema atentat... i kad se potenciralo da je zoran zapravo ubijen od strane zapada jer je krenuo da se suprotstavlja nezavisnosti kosmeta?!? sretja pa je u emisiji bio i svilanovitj, glas razuma, koji se samo nasmejao i rekao da mu je prosto neverovatno da se neke osnovne stvari tako olako previdjaju. a ako ti ja delujem kao ezoterichni zilot, onda ne znam kako da nastavim razgovor. :]

kako tako lagano prelazish preko svake kritike uputjene voji, prosto me zadivljujesh :]

a ovo:

"problem je sto ne moze da veruje u Tadicevu cvrstinu po pitanju KiM. mada ne cak ni u Tadicevu cvrstinu, vec u spremnost DS-ovog partijsko-ekspertskog aparatusa da vodi odlucnu bitku protiv Zapada po pitanju KiM."???

i mene nazivash skojevskim ostrashtjenim mozgom? :D pa ova rechenica kao da je uzeta iz sps-ovog pamfleta iz 90-tih, samo da se zamene imena.

ja jesam srazmerno ostrashtjen, kao i ti shto si. kao i svi shto smo... to je pirodno. ljudi smo. mada mogu da ti kazhem ovo, i to netju ponavljati, na mene "dobronamerni nezavisni i slobodni" mediji bash i ne utichu. slabo gledam tv, i kad ga gledam, uglavnom se trudim da chujem suprotnu stranu i njihove medije. volim vishe da chujem shta ima da kazhe drzhavni propagandni aparat nego da mi neki nabedjeni dement na b92 sere ono shto i sam znam ili naslutjujem.

a o stranachkoj-politichkoj istoriji '90tih u srbiji, prirodno, znam manje od tebe. shto ne znachi da ne znam dovoljno :]

i josh da dodam da se prosto divim koletu za poredjenje voje i busha. chak sam krenuo da razmishljam i o polozhaju crkve u "vojinoj eri", koja dobija na znachaju i koja se previshe uplitje u drzhavne poslove. mislim da kod nas pochinje da se nazire neshto nalik tradicionalnoj, hrishtjanskoj, konzervativnoj struji koja postoji u americi. samo nam je josh to falilo.

Link to comment
Share on other sites

ja, za razliku od tebe, nemam politickog mesiju, podrzavam u odredjenom trenutku onog koji, po mom misljenju, nosi najbolje Srbiji u narednom periodu, shodno mom vidjenju potreba i izazova Srbije u ovom trenutku. i to me cini NEostrascenim. u sukobu DS-DSS podrzavam Voju. jbg, ovi drugi me nisu ubedili u svoje stavove, a Voja mi je dokazao da je posvecen svojoj misiji, za koju i sam smatram da je od presudnog znacaja za buducnost Srbije.

Drale vracamo se na onu staru, ti u stvari zelis autokratiju jer mislis da je narod glup i da mu treba pokazati pravi put. I o cemu onda raspravljamo? Ti iz ostrashtjenosti prelazis preko neregularnosti koje VELIKI LEGALISTA radi, a da ne pominjem direktan rad protiv srbije koju tolko volish jer mislis da tako treba i da tako mora. Zasto nisi stao na djindjitjevu stranu kad je posle prevrata hteo da na blitzkrieg varijantu smeni proslu garnituru ali nije mogao jer to nije bilo LEGALNO po slobinim zakonima ... Ostrashtjen si jako drashko i ne znam sta bi kostunica morao josh da uradi da se osvestis ... da nas bombarduju zbog njega opet jel bi onda skapirao?

e sad si prevazisao sebe

prema kome sam pristrasan? kostunici? rooo fllllll

oni koji zaista poznaju moja politicka opredeljenja znaju sta mislim o njemu. kako mi ide na kurac to metanje po fiokama

dalje, ti imas takav tok misli gde sve mora da bude 1 na 1, gde neko ako se ne slaze sa tobom, odma je kostunicin simpatizer i zli vladar galaksije ujedno

i naravno da nisi u stanju da pojmis ista izvan takvog koordinatnog sistema

sto se tice politicke pristrasnosti, ti si realno najnalozeniji lik koga poznajem

i neka mi se neko ispisa u oko ako ponovo udjem u ovakvu raspravu sa tobom

// i dalje te gotivim, iako si diletant :*

Evo i tebi i draletu odgovor. Ja sam ostrashtjen? Chime? Kime? Koga ja to glorifikujem? Ja nemam idola na politickoj sceni danashnjice, moram priznati da sam mozda imao u djindjitju al jbg ta vremena su proshla dok vi zauzimate odbrambeni tabor sa kostunicom umesto da izkritikujete istog kad kritici ima mesta. Pa ne ako se neko ne slazhe sa mnom ima vishe putanja na kojima je mozda, a konkretno smo zapeli ovde kod chinjenice da ti mislish da su dss i kostunica bili neki kurac pre 5. oktobra, a ja tvrdim da nisu jer mi memorija i pored sve droge jos uvek hvala bogu funkcionise, a dao bog uchestvovao sam na tim istim protestima poprilicno ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

aj oladite sa tim "zao". nije on zao. nisam ja dete od dve godine koje ne vidi dalje od principa "dobar-zao".

ne kazhem da je koshtunjavi zao, vetj da je ogranichen u svakom pogledu, i sa nekim svojim vidjenjem svetle budutjnosti srbije... a to vidjenje je dijametralno suprotno onome shto ja smatram svetlom budutjnosti i kako dotji do nje.

ovako da odgovorim kad vetj namerno previdjate fakat da je on premijer i da ima sve znachajne poluge vlasti a pritom jedva mozhe da sakupi 15tak% podrshke izashlih biracha... da ne spominjemo njegov "ogroman" trud i napor ulozhen u borbu protiv slobe devedesetih koji ga je na prvom mestu i doveo u poziciju u kojo jeste sada.

Link to comment
Share on other sites

@drashko

hihi, jsh mi nisu rekli da sam skojevac. mozhda zato shto to nema veze sa mozgom al ajde. za takav neki sud bi morao da chujesh mnogo shiru prichu od mene od ove shto sam vetj nakuckao :] kao shto si mislio da sam zadrti i ogranicheni ateista... a valjda si skapirao da nisam posle par rechenica u panchevu onomad :]

ali generalno na vlast gledam bez simpatija. shto je i potpuno normalno imajutji u vidu shta znachi vlast kod nas. a i bolje da ljudi sa podozrenjem gledaju na vlast, da se ova ne bi previshe osilila, jer jednostavno ne postoje mehanizmi kojim tje vlast sama sebe ogranichiti do granice koja je najprihvatljivija za podanike :]

i ne pravim ja od koshtunjavog nekog arhineprijatelja... on je to sam napravio od sebe. postao je sultan umesto sultana... ne u istoj meri i na isti nachin kao i zlobovac, ali opet opasnost po budutjnost i sadashnjost ove drzhave (makar po mojoj meri). i opet se ponavljam... nije dovoljno da preko par postova sudish o mom pogledu na svet :] umem ja da pogledam shitu sliku, umem ja i da predjem preko lopovluka, niskih kompromisa, i slichnih stvari. pobogu, pa mislish da nisam svestan shta je sve zoran morao da uradi da bi se desio peti oktobar i ono posle njega. ili cenish da je "bezkompromisni" koshtunjavi bio iza toga svega?

kolko god meni zoran bio antipatichan, nikad ne bih mogao da ga uskratim za poshtovanje koje zasluzhuje svojom besprekidnom borbom protiv zlobovca, i naporom i energijom koju je ulozhio da sprovede reforme drzhavnog aparata i same svesti naroda. ne zhelim da ovo zvuchi kao neko idealizovanje njega... ali prosto mora tako da zvuchi kad je on, takav kakav je bio, bio najbolja prilika za srbiju da stane na noge kao iole normalna drzhava. zato je i ubijen. pa nije ga ubio neki lerdi koji se smorio shto tje mu opasti zarada za 15% vetj DRZHAVNA BEZBEDNOST, arhineprijatelj svakog ko se nada prosperitetu i slobodi u ovoj drzhavi. DB-u najvishe smetaju promene jer oni praktichno kontrolishu ovu zemlju od kada je tjile riknuo. i to nije neka teorija zavere kako bi to tijanitj i rts zheleo da predstavi vetj chinjenichno stanje. chak sam gledao kod glupe natashe miljkovitj u kljuchu kad je bila tema atentat... i kad se potenciralo da je zoran zapravo ubijen od strane zapada jer je krenuo da se suprotstavlja nezavisnosti kosmeta?!? sretja pa je u emisiji bio i svilanovitj, glas razuma, koji se samo nasmejao i rekao da mu je prosto neverovatno da se neke osnovne stvari tako olako previdjaju. a ako ti ja delujem kao ezoterichni zilot, onda ne znam kako da nastavim razgovor. :]

kako tako lagano prelazish preko svake kritike uputjene voji, prosto me zadivljujesh :]

a ovo:

"problem je sto ne moze da veruje u Tadicevu cvrstinu po pitanju KiM. mada ne cak ni u Tadicevu cvrstinu, vec u spremnost DS-ovog partijsko-ekspertskog aparatusa da vodi odlucnu bitku protiv Zapada po pitanju KiM."???

i mene nazivash skojevskim ostrashtjenim mozgom? :D pa ova rechenica kao da je uzeta iz sps-ovog pamfleta iz 90-tih, samo da se zamene imena.

ja jesam srazmerno ostrashtjen, kao i ti shto si. kao i svi shto smo... to je pirodno. ljudi smo. mada mogu da ti kazhem ovo, i to netju ponavljati, na mene "dobronamerni nezavisni i slobodni" mediji bash i ne utichu. slabo gledam tv, i kad ga gledam, uglavnom se trudim da chujem suprotnu stranu i njihove medije. volim vishe da chujem shta ima da kazhe drzhavni propagandni aparat nego da mi neki nabedjeni dement na b92 sere ono shto i sam znam ili naslutjujem.

a o stranachkoj-politichkoj istoriji '90tih u srbiji, prirodno, znam manje od tebe. shto ne znachi da ne znam dovoljno :]

i josh da dodam da se prosto divim koletu za poredjenje voje i busha. chak sam krenuo da razmishljam i o polozhaju crkve u "vojinoj eri", koja dobija na znachaju i koja se previshe uplitje u drzhavne poslove. mislim da kod nas pochinje da se nazire neshto nalik tradicionalnoj, hrishtjanskoj, konzervativnoj struji koja postoji u americi. samo nam je josh to falilo.

nisam tebe nazvao skojevcem, nego Bebu i Cedu.

ne branim ja Voju, kako biste vi hteli da predstavite, niti pljujem po Djikiju. istina je da bez njih dvojice ZAJEDNO Sloba nikad ne bi pao. i zasto to ne ostavimo na tome?

Vojin stav prema KiM je ono sto ga u mojim ocima kvalifikuje za premijera. to sto se s njim ne slazem u npr. ekonomiji ili reformama aparata je drugorazredno u ovom trenutku. molim Boga za trenutak kad ce te stvari da postanu prvorazredni problem, onda cemo da pricamo drugacijim tonom.

dalje, smatram da je on, buduci i demokrata i nacionalista i evropejac, buduci na specificnoj politickoj poziciji "izmedju", jedini covek koji je u stanju da pomiri podeljenu Srbiju. oni koji dele Srbiju na ovu i onu su neprijatelji svih nas, i "jednih" i "drugih". slusao sam Cekua danas na HRT-u, zapanjilo me koliko slicnosti ima u onome sto on prica i nekih domacih javnih delatnika. i on deli Srbiju na "evropsku, mladu i prosperitetnu" i na "zatucanu, mitomansku". pa zar Cekui u Srbiji da nam sole pamet i da nas dele, jeb'o ih ja?!?!?!?

problem je u ocekivanjima onih koji bi da skupljaju plodove pobede nad Slobom, jer su svoje postojanje oformili na "borbi protiv vlasti" i "spoiles of war", bez da brinu o drzavi. nama su ovde zamenjene teze. nalazimo se u nemogucoj poziciji. hocemo li stvoriti konsenzus? hocemo li se boriti da nas svet uvazava kao bilo koju drugu drzavu? dok god postoje dve Srbije, imace uporiste da nas tretiraju kao pse, imajuci uporiste u samom Beogradu. pa zar ne vidite da nije problem samo u KiM, vec u odnosu "prijatelja" prema nasoj drzavi i narodu? sta ce da dodje posle KiM? Sandzak, Vojvodina? pa to nije smesno, ljudi saberite se... jedinstvo nije jednoumlje, mozemo da se raspravljemo zucno i celu deceniju oko kamatnih stopa, ali oko suvereniteta drzave bar ne bi trebalo da bude sporenja. moramo jedinstveno i tvrdo i nedvosmisleno da nastupimo. licno bih voleo da se formira Vlada, i voleo bih da svi popuste, ali pogledajte dugorocno. koliko ce opstati Vlada koja bi trebalo da funkcionise preglasavanjem? nema poverenja... nadam se da ce se svi prizvati pameti pre nego sto bude kasno.

ne vidim sta je pogresno u mojoj analizi oko nespremnosti DS aparatusa da se ozbiljnije suprotstavi Zapadu po pitanju KiM i Vojinog nepoverenja po tom pitanju. jasno je meni da su oni u nebranom grozdju, da su izmedju "evroatlantskih prijatelja" i duznosti prema narodu i drzavi. e, pa jebiga, morace da biraju... zasto je to pamflet iz '90-tih?

Drale vracamo se na onu staru, ti u stvari zelis autokratiju jer mislis da je narod glup i da mu treba pokazati pravi put. I o cemu onda raspravljamo? Ti iz ostrashtjenosti prelazis preko neregularnosti koje VELIKI LEGALISTA radi, a da ne pominjem direktan rad protiv srbije koju tolko volish jer mislis da tako treba i da tako mora. Zasto nisi stao na djindjitjevu stranu kad je posle prevrata hteo da na blitzkrieg varijantu smeni proslu garnituru ali nije mogao jer to nije bilo LEGALNO po slobinim zakonima ... Ostrashtjen si jako drashko i ne znam sta bi kostunica morao josh da uradi da se osvestis ... da nas bombarduju zbog njega opet jel bi onda skapirao?

Evo i tebi i draletu odgovor. Ja sam ostrashtjen? Chime? Kime? Koga ja to glorifikujem? Ja nemam idola na politickoj sceni danashnjice, moram priznati da sam mozda imao u djindjitju al jbg ta vremena su proshla dok vi zauzimate odbrambeni tabor sa kostunicom umesto da izkritikujete istog kad kritici ima mesta. Pa ne ako se neko ne slazhe sa mnom ima vishe putanja na kojima je mozda, a konkretno smo zapeli ovde kod chinjenice da ti mislish da su dss i kostunica bili neki kurac pre 5. oktobra, a ja tvrdim da nisu jer mi memorija i pored sve droge jos uvek hvala bogu funkcionise, a dao bog uchestvovao sam na tim istim protestima poprilicno ...

nece nas niko bombardovati, Mohi.

kad bi Voja bio siguran u dobre namere DS oko KiM, siguran sam da nikakvih natezanja oko resora ne bi bilo. kako zameriti coveku nepoverenje, kad su Tadic i njegovo okruzenje vise nego jednom napravili diplomatske gafove?

kako ne mozes da razumes, da su KiM jedina stvar koja je DSS-u bitna u ovom trenutku?

oko cega da kritikujem Voju, da vidis da nisam mali ostrasceni kostunjavi? hmmmm...

evo.

i pored borbe za KiM MORAO je MNOGO vise da uradi na unutrasnjem planu. trebalo je da pokrene reformu policije, vojske i sudstva, MORAO je da postavi kvalitetnije ljude na neka mesta, drzava je MORALA da napreduje i pored spoljnog fronta. uzmimo kao pozitivan primer resore koje je vodio g17+, zatim Parivodica i Popovica npr. postoje sigurno mnoga opravdanja zasto nije sve to uradio, ali onda moram da kazem da nije u potpunosti odgovorio CELOKUPNOM zadatku, iako je glavno pitanje vodio za svaku pohvalu.

jel' ok, Mohi? jesam li sad malo veci demokrata, malo manje zadrt?

:*

edit>

typo

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nece nas niko bombardovati, Mohi.

Nikad ne reci nikad. Ono 99 je nit prvo nit poslednje.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa ne lupa. ti drashko, i tvoji istomishljenici, se hvatate za tu odbranu kosmeta samo zato shto nizashta drugo i ne mozhete. taj nachin i pristup "odbrani" kosmeta koji je poveo dss sa vojom na chelu je losh, ili da budem politichki korektan, nije dobar. samo shto tebi podsvest kazhe da je ta odbrana, losha kakva jeste, ipak poslednji manevar pred nezavisnost pa ti i ne pada na pamet je kritikujesh. sa chim su izashli pred svet osim sa onim shto niko i ne razume: "manje od nezavisnosti, vishe od autonomije"?

istina je da bez njih dvojice ZAJEDNO Sloba nikad ne bi pao. i zasto to ne ostavimo na tome?

to je neka tvoja istina mozhda? ja ostajem pri svome da je on bio nebitan lik, pajac, u celoj toj prichi pre petog oktobra. mogli su da nadju nekog drugog... i trebali su. ali lako je meni to retji sada iz ove perspektive :]

as for the "dve srbije"... pa nije ih taditj ili ds, ili tako neko stvorio. oni samo konstatuju istinu. lepo bi bilo biti slozhan i imati konsenzus, i da nema bolesti, i rata, itd... to nije realnost, niti tje biti nazhalost. a iskreno, nije mi jasno koji moralni osnov imash da kao "predstavnik" jedne srbije, trazhish slogu tako shto tje ta druga srbija pritji tvom taboru?

pritom, dss nije centar pa da imash taj argument. dss je mozhda centar u odnosu na radikale... isto koliko je ds centar u odnosu na ldp recimo.

i josh neshto da dodam. treba da izadjem pa nemam vremena sad opshirnije da piskaram... ali kad si vetj toliko principijalan. dal shvatash da je od atentata pozicija srbije u pregovorima o budutjem statusu kosmeta, i uopshte u svim spoljnim prgovorima, dosta slabija. onaj zamah koji se dobio posle 2000-te je nestao zajedno sa zoranom, a taj voja i taj dss su dali sve od sebe da se djindjitj (koji se takodje supratstavio oduzimanju kosmeta) diskredituje... a kasnije i pripremi za atentat. alo bre, prozivati choveka za telohranitelje iako je vetj pokushan jedan atentat na njega, kao da se radi o kriminalcu.

shta, tad je bilo u redu da se ili podriva ili ne podrzhava SVAKI napor vlade da se reformishe drzhava... valjda pod okriljem legalizma, a sada ne treba kritikovati vladu jer nam je potrebno jedisntvo?

izvini brate, ali meni je daleko bitnija bila ta reforma drzhave od statusa kosmeta (dal treba da spomenem da jedno nije moralo da iskljuchuje drugo?).

shta tje mi koji moj kosmet, ili vojvodina, ili rashka.. ako zhivim u DBovskoj drzhavi i ako mi treba viza da idem u wc?

i sa druge strane, da nismo DBovska drzhava, da je doshlo do reforme kako je trebalo... zar ne bi imali vetje shanse za kosmet?

Link to comment
Share on other sites

pa ne lupa. ti drashko, i tvoji istomishljenici, se hvatate za tu odbranu kosmeta samo zato shto nizashta drugo i ne mozhete. taj nachin i pristup "odbrani" kosmeta koji je poveo dss sa vojom na chelu je losh, ili da budem politichki korektan, nije dobar. samo shto tebi podsvest kazhe da je ta odbrana, losha kakva jeste, ipak poslednji manevar pred nezavisnost pa ti i ne pada na pamet je kritikujesh. sa chim su izashli pred svet osim sa onim shto niko i ne razume: "manje od nezavisnosti, vishe od autonomije"?

to je neka tvoja istina mozhda? ja ostajem pri svome da je on bio nebitan lik, pajac, u celoj toj prichi pre petog oktobra. mogli su da nadju nekog drugog... i trebali su. ali lako je meni to retji sada iz ove perspektive :]

zasto bih morao da se hvatam izasta?

zasto je los? zato sto "zrtvuje narod radi mitova"? ili zato sto su mu "bitnije teritorije od ljudi"? ili zato sto "ne uvazava stanje na terenu"? ili zato sto "ne cuje prijateljske pozive da se priblizi naprednom svetu"?

kako ja to "znam" da je ovo poslednji manevar pred nezavisnost? to mozda ti znas, ja ne. meni se, pak, cini da smo tim manevrisanjem napravili neki napredak, koliko vidim, KiM ni pored svih samouverenih najava, nije postalo nezavisno ni u novembru, ni u decembru, ni u aprilu, a ti si i tad verovatno "znao" nesto sto ja ne znam.

ok, ostani na stanovistu da je Voja pajac, a Djiki mesija. sta da ti radim... [:p]

as for the "dve srbije"... pa nije ih taditj ili ds, ili tako neko stvorio. oni samo konstatuju istinu. lepo bi bilo biti slozhan i imati konsenzus, i da nema bolesti, i rata, itd... to nije realnost, niti tje biti nazhalost. a iskreno, nije mi jasno koji moralni osnov imash da kao "predstavnik" jedne srbije, trazhish slogu tako shto tje ta druga srbija pritji tvom taboru?

pritom, dss nije centar pa da imash taj argument. dss je mozhda centar u odnosu na radikale... isto koliko je ds centar u odnosu na ldp recimo.

DS mozda nije to stvorio (to je jos Sloba radio, pa Ceda nastavio), ali se secam da je moj predsednik rekao da postoje dve Srbije, on, koji je predsednik samo jedne i nedeljive Srbije.

sta? "samo je konstatovao realno stanje na terenu"? to nije dovoljno. on je morao da RADI na prevazilazenju podela. to mu je duznost, moralna, politicka i ustavna. samo je problem sto njemu odgovara da bude lider "jedne" Srbije, kad vec ne moze CELE (ili ne zeli da se potrudi).

ja nisam predstavnik ni "jedne" Srbije, vec Srbije kao jedne. jedno su unutrasnje politicke podele, sto se mene tice moze da bude i deset Srbija (i dobro je da ih je sto vise), ali u nastupu prema svetu ne smeju biti dve Srbije. to je onda izdaja. to je toliko jadno, kao otisao sam kod svojih lepih, bogatih i naprednih zapadnih prijatelja, ponizno balim pred njihovim divnim drzavama, uverevam ih da zelim i ja kao oni, ali eto, ne da mi se, jer kod kuce imam "drugu Srbiju". pa jos se potrudim da ispljujem tu "drugu" Srbiju, da izdejstvujem neku milosrdnu "prijateljsku" izjavu, u kojoj ce "prijatelji" da daju podrsku samo "mojoj" Srbiji. jadno!!! onda i ti napolju krenu da pricaju kako postoje dve Srbije. i daju podrsku samo jednoj, koja bi, valjda trebalo da prihvati sve sto joj se servira? to je kul? ja mislim da je po toj osnovi Djiki i platio glavom. neko nekoga tu nije razumeo. kad Tadic kaze da postoje dve Srbije on verovatno misli na proevropsku i antievropsku (entuzijasti i skeptici - toga ima u svakoj drzavi EU), ali onda ovi napolju to shvate kao kooperativnu (vazalsku) i nekooperativnu (slobisticku) Srbiju. i gde smo onda?

CELA Srbija zeli bolje da zivi. CELA Srbija zeli dostojanstven odnos sveta prema svojoj drzavi. CELA Srbija zeli manje natezanja politicara, a vise rada. e, sad, samo "jedna" Srbija to moze da donese? ne bih rekao.

DSS je centar izmedju DS-a i SRS-a, dve najvece stranke. LDP je nebitna stranka. ona nema nikakvu bitniju gravitaciju da bi izmestila centar politickog zivota blize sebi.

sabiranje Srbije pod jednu zajednicku kapu ne znaci ukljucivanje jednog tabora u drugi, vec nalazenje najveceg zajednickog delioca, najosnovnijih usaglasenih principa. ne verujem da bi to bilo tesko, samo mislim da to nekom nije u interesu, jer je ovako u mogucnosti da profitira od svog (makar i izmisljenog) liderstva i da se predstavlja bitnijim nego sto jeste.

i josh neshto da dodam. treba da izadjem pa nemam vremena sad opshirnije da piskaram... ali kad si vetj toliko principijalan. dal shvatash da je od atentata pozicija srbije u pregovorima o budutjem statusu kosmeta, i uopshte u svim spoljnim prgovorima, dosta slabija. onaj zamah koji se dobio posle 2000-te je nestao zajedno sa zoranom, a taj voja i taj dss su dali sve od sebe da se djindjitj (koji se takodje supratstavio oduzimanju kosmeta) diskredituje... a kasnije i pripremi za atentat. alo bre, prozivati choveka za telohranitelje iako je vetj pokushan jedan atentat na njega, kao da se radi o kriminalcu.

shta, tad je bilo u redu da se ili podriva ili ne podrzhava SVAKI napor vlade da se reformishe drzhava... valjda pod okriljem legalizma, a sada ne treba kritikovati vladu jer nam je potrebno jedisntvo?

izvini brate, ali meni je daleko bitnija bila ta reforma drzhave od statusa kosmeta (dal treba da spomenem da jedno nije moralo da iskljuchuje drugo?).

shta tje mi koji moj kosmet, ili vojvodina, ili rashka.. ako zhivim u DBovskoj drzhavi i ako mi treba viza da idem u wc?

i sa druge strane, da nismo DBovska drzhava, da je doshlo do reforme kako je trebalo... zar ne bi imali vetje shanse za kosmet?

pozicija Srbije od 2000. do 2003. je bila tuzna da tuznija nije mogla da bude. nismo imali nikakav glas, sve se sprovodilo po diktatu, "prijatelji" su nas ucenjivali, a Djiki je, jadan sve ispunjavao, misleci da ce sve to jednom prestati. ali, kad je video kako stvari idu oko KiM, par nedelja pre atentata, popizdeo je. sigurno zbog fantasticne pozicije u kojoj se nalazila nasa drzava.

za zamah se jos i mogu sloziti. Djindjic je bio izuzetno energican covek i posvecen reformator. steta sto je oterao DSS iz Vlade, uz podrsku mikroskopskih partija koje evo danas ne postoje. kapiram da bi njih dvojica odlicno funkcionisali, a Srbija bi imala kompletne i zaokruzene kvalitetne reforme. i dan danas smatram da nema valjanih reformi bez saradnje DS-a i DSS-a.

o ucescu Kostunice u atentatu na Djindjica necu da razgovaram, nemoj da se ljutis, ali ta prica je toliko retardirana, navucena i neverovatna, da nema smisla trositi reci na takve gluposti.

u redu je da tebe licno boli uvo za KiM ili Rasku ili Vojvodinu, ali, srecom, postoji Ustav, koji treba da spreci da takve preferencije pojedinaca ili grupa pojedinaca, dovedu u pitanje opstanak drzave.

reformu sluzbi bezbednosti i celog drzavnog aparata sam i sam naveo kao zamerku Voji tokom poslednje tri godine vladavine, tako da se unekoliko i tu slazemo. pitanje je samo kakva reforma treba da bude? da sve rasturimo i da gradimo iz pocetka, ili da menjamo postepeno. da li da upregnemo (ipak dobrim delom kadrovski, tehnoloski i doktrinski reformisane) sluzbe u trenutnu borbu za drzavu, ili da ih rasturimo sad kad su nam te sluzbe kakve-takve najpotrebnije. promisli, stavi se u poziciju coveka kome je ocuvanje suvereniteta vaznije od brzine unutrasnjih reformi. nemoj pogresno da me razumes, licno sam FRUSTRIRAN sto se ne krecemo brze, ne mogu da opravdam zastoj iskljucivo pitanjem KiM, ali ipak, pravim prioritete.

DB danas ne ubija i ne prati politicke protivnike vlasti, ne gusi slobodu medija i ne sluzi jednom coveku. ne kazem da je to dovoljno (treba se usresrediti na to sta i kako radi, a ne samo sta vise ne radi), ali daleko je drugacije nego sto je bilo.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

!

edit>

oko nekih sitnica se ne slazem (jbg, to je tvoj ugao gledanja), ali analiza ti je ful fulova.

svaka cast.

i nadam se da da te nece pojesti demokratski mrak. [;)]

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

DB danas ne ubija i ne prati politicke protivnike vlasti, ne gusi slobodu medija i ne sluzi jednom coveku.

lol :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

zasto bih morao da se hvatam izasta?

zasto je los? zato sto "zrtvuje narod radi mitova"? ili zato sto su mu "bitnije teritorije od ljudi"? ili zato sto "ne uvazava stanje na terenu"? ili zato sto "ne cuje prijateljske pozive da se priblizi naprednom svetu"?

kako ja to "znam" da je ovo poslednji manevar pred nezavisnost? to mozda ti znas, ja ne. meni se, pak, cini da smo tim manevrisanjem napravili neki napredak, koliko vidim, KiM ni pored svih samouverenih najava, nije postalo nezavisno ni u novembru, ni u decembru, ni u aprilu, a ti si i tad verovatno "znao" nesto sto ja ne znam.

ne mroash, ali se pak hvatash. nisam video da hvalish voju za neshto drugo sem oko kosmeta.

a mozhda sam se pogreshno izrazio. plan nije losh... plana nema. to shto se zove "manje od nezavisnosti a vishe od autonomije" je sharena lazha. ne postoji ni izraz za to. kako da podrzhim strategiju za kosmet kada je nema. ili je ima ali mi smrtnici nismo uputjeni u nju jer nas se to ne tiche? and whats with the "prekinutjemo odnose sa zemljama koje jednostrano priznaju nezavisnost kosmeta"? to izjavish, pa poreknesh i mislish da tje svi zaboraviti?

a ja "znam" da je ovo poslednji manevar jer analiziram stvari logichki a ne emotivno. jedina, i ponavljam, jedina shansa da kosmet ostane u okviru srbije je ruski ili kineski veto. o verovatnotji da se tako neshto desi netju ni da razmishljam (nishta manji presedan nije bilo bombardovanje jedne suverene zemlje u evropi pa se rusi nisu pretrgli. chak su poslali primakova ovde sa chuvenom prichm o ravnom stolu), a chak i da se desi... shta onda? mislish da tje shiptari da se pomire sa tim i postanu lojalni gradjani?

DS mozda nije to stvorio (to je jos Sloba radio, pa Ceda nastavio), ali se secam da je moj predsednik rekao da postoje dve Srbije, on, koji je predsednik samo jedne i nedeljive Srbije.

sta? "samo je konstatovao realno stanje na terenu"? to nije dovoljno. on je morao da RADI na prevazilazenju podela. to mu je duznost, moralna, politicka i ustavna. samo je problem sto njemu odgovara da bude lider "jedne" Srbije, kad vec ne moze CELE (ili ne zeli da se potrudi).

ne zheli da se potrudi... taj komentar je previshe cinichan i nekonstruktivan. jednostavno nije u ljudskoj motji da ujedini radikalsku i socijalistichku srbiju sa "demokratskom". predsednik ili ne, on je i dalje chovek a to je jednostavno neizvodljivo za choveka. shto se mene tiche, to konstatovanje stvari mozhe da se shvati kao pokushaj da se urazumi birachko telo ove "druge" srbije, da vidi gde ih je njihova politika dovela i koje su mogutjnosti demokratske srbije.

ali u nastupu prema svetu ne smeju biti dve Srbije. to je onda izdaja. to je toliko jadno, kao otisao sam kod svojih lepih, bogatih i naprednih zapadnih prijatelja, ponizno balim pred njihovim divnim drzavama, uverevam ih da zelim i ja kao oni, ali eto, ne da mi se, jer kod kuce imam "drugu Srbiju". pa jos se potrudim da ispljujem tu "drugu" Srbiju, da izdejstvujem neku milosrdnu "prijateljsku" izjavu, u kojoj ce "prijatelji" da daju podrsku samo "mojoj" Srbiji. jadno!!! onda i ti napolju krenu da pricaju kako postoje dve Srbije. i daju podrsku samo jednoj, koja bi, valjda trebalo da prihvati sve sto joj se servira? to je kul? ja mislim da je po toj osnovi Djiki i platio glavom. neko nekoga tu nije razumeo. kad Tadic kaze da postoje dve Srbije on verovatno misli na proevropsku i antievropsku (entuzijasti i skeptici - toga ima u svakoj drzavi EU), ali onda ovi napolju to shvate kao kooperativnu (vazalsku) i nekooperativnu (slobisticku) Srbiju. i gde smo onda?

pogrshno rezonujesh stvari. probaj ovako... na zapadu prichaju kako je u srbiji nedovoljno jaka demokratija, reforme idu jako sporo, radikalska podrshka raste... i onda ode taj predsednik, ili kogod, i kazhe da je sve to tachno, da problem postoji. ali da ne treba ditji ruke jer je to ipak samo jedan deo srbije, i da postoji i ona druga, takozvana demokratska ili proevropska. i oni napolju dobbro shvataju shta to znachi... jer ZAISTA postoje te ve srbije o kojima prichash. kooperativna i nekooperativna. nije kul da si kooperativan, ali je to nuzhnost. valjda ti je poznat pojam politichke nuzhnosti. iste one nuzhnosti koja je zahtevala da se reforme sprovedu munjevito posle pada slobinog rezhima. nuzhnost koju dss i voja ne zhele da razumeju.

a ovo za platjanje glave ne kapiram? shta, kao on je prihvatao sve shto su diktirali pa se smuchio nekim patriotama koji su ga roknuli?

CELA Srbija zeli bolje da zivi. CELA Srbija zeli dostojanstven odnos sveta prema svojoj drzavi. CELA Srbija zeli manje natezanja politicara, a vise rada. e, sad, samo "jedna" Srbija to moze da donese? ne bih rekao.

DSS je centar izmedju DS-a i SRS-a, dve najvece stranke. LDP je nebitna stranka. ona nema nikakvu bitniju gravitaciju da bi izmestila centar politickog zivota blize sebi.

sabiranje Srbije pod jednu zajednicku kapu ne znaci ukljucivanje jednog tabora u drugi, vec nalazenje najveceg zajednickog delioca, najosnovnijih usaglasenih principa. ne verujem da bi to bilo tesko, samo mislim da to nekom nije u interesu, jer je ovako u mogucnosti da profitira od svog (makar i izmisljenog) liderstva i da se predstavlja bitnijim nego sto jeste.

CELA srbija ima razlichit stav po pitanju kako da ostvari tu bolju budutjnost.

a kad se pricha o politichkom centru, misli se na univerzalni, referentni sistem a ne na lokalne prilike. pa je tako na mestu moja konstatacija da je ds na istoj udaljenosti od centra u smeru ldp-a kao shto je dss u smeru srs-a. ne postavlja se centar u odnosu na jachinu ili velichinu stranaka. po ovom tvom, da uzmemo da je stormfront politichka partija i da ima recimo 25% birachkog tela... srs bi bio politichki centar u odnosu na njih i dss recimo. a srs je politichki centar isto kao shto sam ja notjas prcao visoku, dugonogu, zelenooku crnku, obuchenu u full body mrezhicu, potpuno slobodnih shvatanja i neverovatnog osmeha.

a najvetji zajednichki delioc u sadashnjem stanju za ove stranke je jedan. imaju totalno drugachije poglede na to kako dotji do bolje budutjnosti. totalno drugachije poglede na to kako se treba postaviti prema svetu. u tom svetlu, sabiranje srbiju pod jednu kapu jeste asimiliranje jednog tabora u drugi.

pozicija Srbije od 2000. do 2003. je bila tuzna da tuznija nije mogla da bude. nismo imali nikakav glas, sve se sprovodilo po diktatu, "prijatelji" su nas ucenjivali, a Djiki je, jadan sve ispunjavao, misleci da ce sve to jednom prestati. ali, kad je video kako stvari idu oko KiM, par nedelja pre atentata, popizdeo je. sigurno zbog fantasticne pozicije u kojoj se nalazila nasa drzava.

za zamah se jos i mogu sloziti. Djindjic je bio izuzetno energican covek i posvecen reformator. steta sto je oterao DSS iz Vlade, uz podrsku mikroskopskih partija koje evo danas ne postoje. kapiram da bi njih dvojica odlicno funkcionisali, a Srbija bi imala kompletne i zaokruzene kvalitetne reforme. i dan danas smatram da nema valjanih reformi bez saradnje DS-a i DSS-a.

o ucescu Kostunice u atentatu na Djindjica necu da razgovaram, nemoj da se ljutis, ali ta prica je toliko retardirana, navucena i neverovatna, da nema smisla trositi reci na takve gluposti.

u redu je da tebe licno boli uvo za KiM ili Rasku ili Vojvodinu, ali, srecom, postoji Ustav, koji treba da spreci da takve preferencije pojedinaca ili grupa pojedinaca, dovedu u pitanje opstanak drzave.

ma de je bila tuzhna pozicija. od miloshevitjevkse, zlochinachke i mrachne srbije, smo postali demokratska, izdrzhljiva, proreformska i nasmejana srbija. makar shto se stranih medija tiche. popravljaju se odnosi sa vetjinom bitnih drzhava-igracha. izruchuje se miloshevitj i drugi hashki optuzhenici. gleda se u svetliju budutjnost bez obzira na sve prepreke. i zashta su nas to ucenjivali osim da se pohapse optuzhenici? dal je tebi jasno da ti optuzhenici ne treba da se hapse jer to evropa ili amerika zahtevaju, vetj zato shto to moral nalazhe. a pricha da "ako mi ne mozhemo da im sudima, niko netje", je pishanje uz vetar. ja na ta izruchenja uopshte ne gledam kao na ucene koje je jadan zoran morao da ispunjava, vetj na neshto shto mu je bila duzhnost kao choveka i shto je trebao da uradi i da nije bilo "pritisaka".

te mikroskopske partije koje danas ne postoje su bile isti faktor u dosu koliko i dss. i smeshno je to "oterao ih djiki iz vlade". sami su izashli. nisu bili spremni da pristanu na neke stvari, izmedju ostalog, i one nuzhnosti koje sam napomenuo i izashli su. i ne samo da su se povukli, nego su chinili sve u njihovoj motji da se sabotira rad dosove vlade. a birachi samo imaju da prate dve priche na tv-u... dosovsku koja insistra na shto brzhm reformama na jednoj strani, i voju koji se deklarishe kao legalista i koji upozorava narod da dos ne radi po zakonu, ustavu, itd. i narod, glup ko shto jeste, se uhavti za te priche i zato sad i imamo situaciju u kojoj smo. zato dss i ima podrshku ovih 15ak%.

po ovome shto si ti napisao ispada da je voja jadni hteo da reformishe ali ga je nitkov djindjitj oterao i tako uskratio sve nas za tandem iz snova.

a ti ne morash da prichash o ucheshtju dss-a ili voje u atentatu... ali to netje nestati. to je bilo politichko ubistvo koje je mozhda organizovao i izvrshio DB... ali kome je opet bila potrebna neka politichka podrshka. a ne znam ko tje da me ubedi da su sps ili srs bile te stranke koje su trebale da obezbede tu vrstu podrshke.

e, ja ntju da pricham o ustavu. jednostavno mislim da zasluzhujemo bolji ustav i ne vidim zashto nije mogao da bude bolji kad se pisao. da ne spominjem shto imam ogroman problem oko same procedure donoshenja istog.

reformu sluzbi bezbednosti i celog drzavnog aparata sam i sam naveo kao zamerku Voji tokom poslednje tri godine vladavine, tako da se unekoliko i tu slazemo. pitanje je samo kakva reforma treba da bude? da sve rasturimo i da gradimo iz pocetka, ili da menjamo postepeno. da li da upregnemo (ipak dobrim delom kadrovski, tehnoloski i doktrinski reformisane) sluzbe u trenutnu borbu za drzavu, ili da ih rasturimo sad kad su nam te sluzbe kakve-takve najpotrebnije. promisli, stavi se u poziciju coveka kome je ocuvanje suvereniteta vaznije od brzine unutrasnjih reformi. nemoj pogresno da me razumes, licno sam FRUSTRIRAN sto se ne krecemo brze, ne mogu da opravdam zastoj iskljucivo pitanjem KiM, ali ipak, pravim prioritete.

DB danas ne ubija i ne prati politicke protivnike vlasti, ne gusi slobodu medija i ne sluzi jednom coveku. ne kazem da je to dovoljno (treba se usresrediti na to sta i kako radi, a ne samo sta vise ne radi), ali daleko je drugacije nego sto je bilo.

to nije tek tako neka zamerka. to je prime evil. to je kljuch problema i reshenje stagnacije. a dss nije prstom mrdnuo da se to reshi. ne da nisu dobrim delom, nego nisu uopshte kadrovksi reformisane, a tehnoloshka i doktrinska reforma je mazanje ochiju.

kad je to recheno, trebalo bi da bude jasno da tu nema vishe mogutjih pristupa reshenju problema. jedini svrsishodan pristup je da se rushi ceo taj sistem i postave novi temelji. cela ta ekipa ljudi da se izbaci, da se sudi onima kojima treba a ostalima da se zabrani pristup i rad u bio kojoj drzhavnoj sluzhbi ili firmi. ovakve kakve su, nisu nam potrebne. te sluzhbe ne sluzhe da se bore za interese drzhave, one se bore iskljuchivo za svoj interes, za svoj status u drzhavi. one se ne bore protiv neprijatelja drzhave, oni se bore protiv naroda ove drzhave. nisu prstom mrdnuli tokom kosmetske krize devedesetih, ili crnogorskog pitanja. ni sada povodom vehabija for that matter (zajebi shta vam rts kazhe. dovoljno je da skapirate da svaki lik u tom novom pazaru zna isto shto i DB zna o tim teroristima). nisu prstom mrdnuli u inostranstvu. nikakvo prikupljanje dokumenata i svedoka za hashke odbrane ili neshto slichno.

ne mozhe se sistem sluzhbi, takve kakve su, jednostavno "upregnuti" da krene da radi u drzhavnom interesu sa istim kadrom kao i do sada. a ako mislish da lupetam, wait and see. videtjemo shta tje uraditi "sada kada su nam najpotrebnije"...

i ja nisam frustriran brzinom reformi. ja sam frustriran sa nepostojanjem istih.

a za ovo poslednje ti je igor dao dobar reply. ja mogu da ti dodam jedan R O F L :]

i da istaknem kako ne verujem da DB uopshte sluzhi nekom politicharu. naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...