Jump to content

OMG Evropa 3 izasla a svi cute


dvnityCker

Recommended Posts

Dakle, jedna od najboljih strategija ikad dobila je nastavak

http://www.gamespot.com/pc/strategy/europa...a%20universalis

nemam kila da poteram treci deo al ako je neko igro, cekam utiske :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

patch 1.1 je dobar, ima josh par bagova ali je kool!

Igram vec nedelju-dve. Nikada nisam pre igrao EU, ali moram da kazem da ovaj sabija mame! :)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Evo pocetni tip sa Srbijom sto sam okacio na drugom forumu

Stavish datum pocetka na 23.jul 1456 i Turska ce biti u miru sa tobom pa ces moci na miru da se razvijesh. Svaki datum pre toga Srbija je u ratu sa Turskom, tako da stavi ovaj datum pocetka i nema problema. Ja sam odmah objavio rat Ragusi i Albaniji (ako ne objavish istog momenta rat Ragusi cim pocne igra posle ce biti u alijansi sa Venecijom pa je nikad neces osvojiti) i zatrazio military access kroz Crnu Goru. Za ono malo para sto imash unajmi jednu placenichku vojsku i sa dve koje imash prvo osvoji sa njima Albaniju a onda i Ragusu. Posto para nemash, a zajam nemoj da uzimash nikako moracesh da povecash inflaciju kako ne bi otishao u minus. Ja sam se tu ujedinio sa Bosancima jer ne mozesh sve sam, a Crnu Goru sam usput osvojio. To je za pochetak

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

Evo pocetni tip sa Srbijom sto sam okacio na drugom forumu

Stavish datum pocetka na 23.jul 1456 i Turska ce biti u miru sa tobom pa ces moci na miru da se razvijesh. Svaki datum pre toga Srbija je u ratu sa Turskom, tako da stavi ovaj datum pocetka i nema problema. Ja sam odmah objavio rat Ragusi i Albaniji (ako ne objavish istog momenta rat Ragusi cim pocne igra posle ce biti u alijansi sa Venecijom pa je nikad neces osvojiti) i zatrazio military access kroz Crnu Goru. Za ono malo para sto imash unajmi jednu placenichku vojsku i sa dve koje imash prvo osvoji sa njima Albaniju a onda i Ragusu. Posto para nemash, a zajam nemoj da uzimash nikako moracesh da povecash inflaciju kako ne bi otishao u minus. Ja sam se tu ujedinio sa Bosancima jer ne mozesh sve sam, a Crnu Goru sam usput osvojio. To je za pochetak

nub :P

veliki sting je dokazao da pravi mushkarci krecu od starta u ratu sa turcima

Link to comment
Share on other sites

Daj Sting ne seri da mozes da prezivis Turke koji te napadaju. Mislim verovatno mozes kad bi uzeo zajam i za sve pare iznajmio vojsku, ali ko je toliki manijak?

jedna od najneizbalansiranijih fora je zajam.

poenta je samo da se odbranish sa shto manjom vojskom placenika da ne bi bankrotirao prebrzo

Link to comment
Share on other sites

Pravi mushkarci igraju od pocetka, gej drugari pocinju kasnije. Jel ste vi pravi mushkraci ili gej leptirici koje se plashe Turaka? Ako niste gej leptirici, procitajte sledeci text ^^ :

Evo vam fora. Kada igrate sa Srbijom od pocetka cilj vam je da uzmete zajam odma i da Bankrotirate jednom. Posle toga morate da budete u + na godishnjem nivou i u miru sa Turcima ili ste najebali. Mozete dva puta da bankrotirate, ali ce vas to ozbiljno ujebati. Kako to uraditi? Lako uz Sinalco :

Odma poshaljete Royal Marrige Hungary i Wallachia. Ako vas useru Hungary to je extra, jel to znaci da ce Hungary ranije da napadnu Turke i pomognu vam bez obzira shto niste u savezu (verovatli ili ne, ja probao vishe puta). Znaci sa parama koje ste uzeli za zajam kupujte mercenary-je. ALI! Nemojte kupovati jadnu peshadiju. Kupite prvu konjicu koju imate na raspolaganju. Otrprilike imate 15tak dana da skupite vojsku jer mi se cini da prva Turska vojska stize 17tog Oktobra. NE KUPUJTE MERCENARY PESHADIJU! Ako je budete kupovali to znaci da se konjica nece pojavljivati =/. Cekajte da se konjica pojavi i odma je kupite. Skupite jedno 5-6k konjice. Poshto konjica u tom dobu voshti mame, to ce vam otprilike biti dovoljno da oterate prvi napad turaka (uz malo srece na kockicama). Posle toga samo pratite kuda idu vashi saveznici iz Hungary i Transylvania. Kazem "saveznici" mada nema shanse da budete u alijansi do tada osim ako vas opasno ne usere ali realno bijete se protiv Turaka svi i ako budete na istoj provinciji bicete na istoj strani i racunati se kao jedna vojska pri peglanju protiv Turaka. Poshto cete imati konjicu vecinom u vojsci ne trudite se mnogo da siege-ujete gradove vec to ostavite saveznicima a vi pocepajte bilo koju peshadiju koja im zapreti. To vec procenite sami, jer je drugacie u svakoj partiji, da li treba da ostanete da cuvate armiju koja siege-uje grad ili presretnete neku Tursku peshadiju itd.

Svo to vreme treasury marker mora da bude do kraja stavaljen (polozaj kad je najveca inflacija) da biste shto duze izbegavali Bankrot. Vecina sad misli : shto si glup necu da budzim inflaciju, ali zajebali ste se. Shta vam znaci tih 1-2% inflacije u odnosu na 5% koje dobijete automatski kad bankrotirate. A mnogo vam je vaznije da vam moral armija nije -200% nego jebena inflacija u tom pocetnom delu igre.

Ok, ako ste sve ovo uspeli u momentu kada bankrotirate svi Mercenary vas napushtaju (ili ako vas ne napuste OBAVEZNO ih disbandujte!). Vojska vam je u kurcu sa moralom. Nadam se da ste dobili mir sa Turcima do sada. Bilo shta, White Peace, kurac peace, Serbia will pay 5 ducats, shta god jebeno. Ja sam opushteno cak i dobijao po 5-6 ducats od Turaka za mir sa ovom strategijom =/.

Ok, sad ste u miru sa Turcima, vojska vam je u kurcu sledecih 5 godina (-200% moral), drzava vam je u kurcu sledecih 5 godina. Iskoristite to vreme da nabudzite neke parice i polako se spremite da sevnete Montenegro i Bosnu (oni ce biti u savezu provereno). Nema poente troshiti diplomate i sranja i ulaziti u alijanse sa njima kad morate da ih zveknete. Iskoristite prednosti Royal Marriege-a u to vreme u napravite jedan sa Montenegro (moze i sa Bosnom, ali lakshe vam je ovo prvo). Onda kad ste spremni za rat (mozete da sacekate da prodje 5 godina od bankrota a mozete i posle jedno 2-3, procenite sami) uradite Claim Throne i dobijate Casius Belli na godinu dana valjda. Declare War na Montenegro, Bosna ce vama objaviti rat u roku od par dana. Izgazite ih, anex Montenegro a Bosni uzmite Hum. Posle kraja Primirja opeglajte Bosnu do kraja i anex-ujte i nju.

E sad imate lepu malu poziciju. Mozete da gazite Ragusu, eventualno Wallachiu i da se polako spremate za rat za Hungary. Ne pokushavajte da ubijate Turke pre nego shto ste JEBENO jaki, jer oni sabijaju mame. Shto se tice national ideja idite na sve za vojsku (znaci moral+manpower combo 4tw!) jer ce vam trebati. Kad ste spremni uradite cuveni claim throne sa Hungary i opeglajte ih. Pazite se Transilvanije. U svakom slucaju odavde procenite sami shta treba, jer je svaka igra drugacija. Da li cete se shiriti na zapad ili istok odatle, to je vec subjektivno, mada je ipak rekao bih lakshe na zapad kroz austriju/veneciju nego na Turke. Jebeni Ottomani su jebeno jaki...

Naravno sve ovo sa patch-om 1.1 instaliranim. Ima li pitanja? ^^

p.s.

Zaboravio sam da kazem da sam ovo izvalio u svojoj prvoj partiji EU3 ikada (i EU shto se toga tice, nisam igrao ranije delove), ali sam ipak prekinuo tu partiju posle jedno 150 godina da bi poceo novu i odigrao bolje poshto sam saznao gomilu stvari u toku igranja. Drugim recima, jebem mame kako sam dobar [:D].

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

jedini problem shto vidim tu je shto ti je Bad Boy rejting otishao kroz krov :D

bolje je umesto claim throne raditi Insult/Warn.

Sa Claim Throne sjebesh odnose sa svim zemljama sa kojim imash royal ties, a royal ties je jedina besplatna opcija za budzenje odnosa sa drugim zemljama. plus shto, ako te ukenja, mozhesh da nasledish zemlju s kojom si vezan :)

Insult daje njima Cassus Belli tako da su mnogo vece verovatnoce da oni tebe napadnu, a kad vodish defanzivne ratove pijesh duplo manje BB poena po aneksiranoj provinciji.

Warn ti daje Cassus Belli na tu zemlju ako nekom objavi rat, a do sada nije bilo zemlje koja je non-stop mirovala.

Link to comment
Share on other sites

Mala su to osvajanja da bi ti BB rating skocio toliko. Uostalom, Bosna i Montenegro nece nikada da ti objave rat. Montenegro nema para da izdrzava ni jednu jedinu regimentu, a Bosna ima za jednu, eventualno dve za vreme rata. Uostalom, do tada (osim ako te nije usralo ono na pocetku za Royal Marrige sa Hungary) ne treba da imash Royal Marrige ni sa kim osim sa Montenegro :). Na sve sam mislio nemoj da se brinesh ^^

Dodushe, kada dodje vec to toga da mozesh da se bijesh sa Hungary, mozda mozesh da probash to shto si ti rekao. Iz mog licnog iskustva niko mi nije objavio rat na taj nacin. Mozda sam zajeban ili neshto, ali slao sam i po 10 insulta i nishta :(.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

nije bash da su mala. moguce da cu pogreshiti, ali ti dobijesh:

2 BB za objavljivanje rata.

2 BB po prisvojenoj provinciji za ofanzivni rat

1 BB po prisvojenoj provinciji za defanzivni rat

4-9 BB za aneksiranje drzhave.

Sa boljim vladarom gubish 2 BB na tri godine.

btw Insult je tu vishe da spustish odnos kako ne bi popio 1 stability penalty kad objavish rat :)

Warning je ono shto ce ti najcheshce obezbediti rat

Link to comment
Share on other sites

A pa to naravno :). Valjda se podrazumeva :D

Ali to je opet 10 BB za ceo rat generalno (poshto imash i neke pauze) tako da si skroz cool!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Neće to da radi kod mene... :(

- Ne, ne trebaju mi pare. Ja se ne prodajem za pare. Ja sam umetnik i jebe mi se za pare! Jebe mi se za vas i vašu jebenu modu, jebe mi se za vaše liftinge, stajlinge, pilinge, i kenja mi se od vaših dijeta, bookova, lookova...

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam otkrio bug. Nasledio sam throne Macklenburga malopre, drzave otprilike 70-80% moje trenutne velicine. Taman sam se obradovao kako cu da pokidam sad kad sam skoro udvostructio provincije kada su svi redom poceli da mi objavljuju rat.

Onda sam pogledao reputaciju i video da imam 48 od mogucih 35. Zashto kako niko ne zna, ali kontam da mi je sracunao sve ove provincije kao da sam ih osvojio....glupa igrica. Pre toga BB mi je bio negde malo ispod 10.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

zato ja i kazhem da chekam patch pa cu opet da krenem.

generalno paradox igre izlaze sa dobrom kolichinom bagova i neizbalansiranosti, pa se cheka post-retail patch kad dobiju feedback od narodnih masa i i ispeglaju nepravilnosti.

chast izuzetku - hearts of iron 2. on je bio igriv od samog starta :)

Link to comment
Share on other sites

Ma izashao je patch 1.1 ali ima josh bugova kao shto su :

- Dobijanje BB rating-a na vec opisani nacin

- Flote brodova koje nikada ne stignu u sledecu provinciju/more

- Nemogucnost da nekada stavish novog "Leader-a" na celo vojske

- Glupi idiotski Turci protiv kojih ne mogu da dobijem vishe od 2 na roll-u, i koji mi voshte 40k veliku vojsku sa 5k raspalih jedinica (mada ovo nije bug, nego vishe whine :D).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam zavrshio igru sa Srbijom! Na kraju zavrsih sa 170+ provincija i Kastiljom i Portugalom kao vazalima. Igra se zavrsila u trenutku kada sam pregazio celu Francusku i njima ostala samo jedna provincija (a imali su rejting odmah iza mene i oni su meni objavili rat). Steta, ovih poslednjih 20 godina u igri su mi bili najzanimljiviji, 20 godina rata bez prestanka:)

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

Ma igrivo je skroz, ali da ima bagova ima. Ja sam primetio i da kada ti neko objavi rat, izgube se sve diplomate koje si imao. Urbino u HREu glasa sam za sebe i ako to nije dozvoljeno pravilima. U sustini nista toliko strasno...

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...