Jump to content

OMG Evropa 3 izasla a svi cute


dvnityCker

Recommended Posts

jbga, samo do 1793 :(

elem final za Srbiju od pocetne do te godine (ne rachunam nikakve vazalne teritorije ofc) :

- cela evropa osim pola Irske i Pariza, i par provincija Moskve i Novgoroda ,bilo mi ih zao, jbga ipak su "nashi"

- na istoku od Urala do Kaspijskog mora

- jug - deo Bliskog Istoka i deo Severne Afrike

- plus veci deo Severne i Srednje Amerike

jbga, to je bio normal...sad sve iz pocetka, na hard ofc :P

btw, sve skupa ne znam dal sam imao ukupno 3 god da sam u miru, al ipak je palo jebanje keve :P mada kad se setim pocetka sa onim prokletim Turchinima...ufff. Zato su na kraju svi zeleni postali pravoslavci ;)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Surovo :). Ja se smorio nisam zavrshio sa Srbijom zato shto mi se u dve partije desio bug koji me je skroz sjebao.

Zato cu da iskuliram, trebalo bi da 1.2 patch izadje uskoro. Rekli su u Aprilu :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

jbga, samo do 1793 :(

elem final za Srbiju od pocetne do te godine (ne rachunam nikakve vazalne teritorije ofc) :

- cela evropa osim pola Irske i Pariza, i par provincija Moskve i Novgoroda ,bilo mi ih zao, jbga ipak su "nashi"

- na istoku od Urala do Kaspijskog mora

- jug - deo Bliskog Istoka i deo Severne Afrike

- plus veci deo Severne i Srednje Amerike

jbga, to je bio normal...sad sve iz pocetka, na hard ofc :P

btw, sve skupa ne znam dal sam imao ukupno 3 god da sam u miru, al ipak je palo jebanje keve :P mada kad se setim pocetka sa onim prokletim Turchinima...ufff. Zato su na kraju svi zeleni postali pravoslavci ;)

Igrao si kao Bad Boy? Kad igrash u BB granicama ne moze da se priblizish takvom osvajachkom pohodu, makar ja nisam uspeo.

Nego ima na zvanichnim forumima da se nadje hak exe fajla koji omogucava da se igra preko 1973. godine, cisto da vam javim. Ja sam ga probao i radi skroz normalno.

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

da, bio sam most hated on planet :P

mada, od pre 1500te retko da sam ikom objavio rat...uglavnom su me napadali... "uspeshno" :P

btw, poceo sam na hardu, opet isto...konstanti rat

Na pocetku kad me napadnu Turci, objavio sam rat svim onim manjim u okolini dok nisu usli u saveze, odbio prvi turski napad, napao onaj sitnish i pustio Madjare da se *ebu sa Turcima dok ne potpisu primirje koje i mene kachi. Nakon osvajanja Ragushe, Zete i Bosne, pocela je festa sa "declared war"... al, eto, chupam se polako, Hungary pala, a i Turska do pola Male Azije :P

btw, koristim foru , iako kosta dosta, da zbog toga sto Srbija ima usran razvoj "tehnologija" kupujem novu vojsku po osvojenim provincijama i manjam staru postojecu za tu novu. U tim pocetnim godinama, Turci imaju sasvim pristojne jedinice. Posto non stop ratujem, war tradition za land armije mi je skoro uvek 100, tako da maximalno koristim generale.

A da, i sto se tice tehnologija, od pocetka posle napada Turaka, uzimam 3 advisora, sto bolja kad se ukaze prilika i na pocetku svake godine, uglavnom Land, Stability i Gouverment, ako nema nekih od tih onda production.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

uzimam igru u ponedeljak . Pa cemo da vidimo .

Igrao sam sa Srbijom dvojku i secam se da sam kretao od starta i zavrshavao sa drzavom od indije na istoku do poljske na severu na jugu do etiopije i na zapadu do italije . Davno sam igrao , ali se dobro secam da sa Turcima moras da se obracunas na startu i da ih na startu criplujes tako sto ces ih uvesti u serije ratova gde ces ti da ih muchki cepas jednog po jednog . Itd ... zaista sam davno igra tako da se ne secam detalja sem ovoga ... ali videcu u trojci kako je i koliko drugacije .

Takodje da ... preziveti tursku i posle madjarsku je sve sto treba da uradis ... kada to prezivis koliko se secam jedini potencijalni neprijatelj ( a imaces mnogo vremena da se stalozis posle turaka i ugara ) jeste venecija ... posle je lako . Kada pojedes turke ides i gazis sa svojom profesionalnom i do kraja razbudzenom vosjkom zaostale zemlje istoka i pripajas bogate provincije , dok na zapadu radis diplomatijom itd.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Sad sam citao readme file patch-a i vidim da su oslabili konjicu pa je moguce da strategija koju sam postovao mozda vishe ne radi :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

probao sam Srbiju sa novim patchom na very hard...lol

Znachi, kupio vojsku da ih ima 10k, od 12 pokusaja bitke samo 1 dobio i to na jedvite jade. Jedina promena koju sam primetio za to kratko vreme je da sad i Austrija nudi alijansu. Inace, Turci pociste "saveznicke" trupe ko jaje s' groba :)

Link to comment
Share on other sites

probao sam Srbiju sa novim patchom na very hard...lol

Znachi, kupio vojsku da ih ima 10k, od 12 pokusaja bitke samo 1 dobio i to na jedvite jade. Jedina promena koju sam primetio za to kratko vreme je da sad i Austrija nudi alijansu. Inace, Turci pociste "saveznicke" trupe ko jaje s' groba :)

al ti ih tada (turke) docekas kob beograda i razbijes ko panta pitu,a?:)

igra je zaista sjana,tj ceo serijal (EU i HO Iron) ali mi smeta ta nerealnost..u HOI sam sam jugoslavijom osvojio pola azije, severnu afriku i sve do granica italije i nemacke, skoro da sam na zapadnim granicam imao nemacku a na istocnim japan:), dok su se nemci klali sa rusima negde u evropskom delu rusije i oduzeli im par teritorija:) da su me nemci napali,lepo prebacim glavni grad na bagdad i trebalo bi im 10godina samo da dodju do bagdada:)

a to je stvarno vise nego smesno:)

inace neka "realna" igra bi bila tek pun pogodak..u svakom slucaju moze se napraviti takva varijanta igre (tipa ogromni penali za evropsku zemlju koja osvoji tipa bliski istok..sem recimo za najvece sile..)glupo je da je tako nesto moguce prakticno sa svakom zemljom...pa recimo razlicita kultura i religija da bude mnogo veci problem...raspradanje velike drzave...i slicni nacini...kao realna varijanta..plus eventualno rat sa celim svetom ako neko uveca svoje teritoriju za 500+% , ili penali ako mala zemlja ima vise od 1o a velika vise od 50-100 provincija ,pa moral srpskih rodoljuba i cro domobrana kad ih posaljes u osvajanje bagdada ne pesku bliskog istoka ravan nuli...i sl...

da se zna kad se uzme recimo rusija i nemacka,engleska sta moze da se uradi a takodje sta moze i sa srbijom,hrvatskom,bosnom...malo realnosto...

za male balkanske zemlje bi bilo i previse dominacija na samom balkanu...

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ma najveci problem je AI, maximalno sto rade za tezinu je (kao i u pomenutim igrama), aj za hard stavimo penaltyje igracu i bonus AIu, a za very hard, aj josh vishe...

A sam Ai sux.

To sto ti pricas qwerto, mozda i moze da se napravi u ovim igrama, sa modovima, nisam proveravao sta se nudi od opcija za modifikovanje.

Mada, savrsenu strategiju nece izbaciti nikad :)

Link to comment
Share on other sites

Ma najveci problem je AI, maximalno sto rade za tezinu je (kao i u pomenutim igrama), aj za hard stavimo penaltyje igracu i bonus AIu, a za very hard, aj josh vishe...

A sam Ai sux.

To sto ti pricas qwerto, mozda i moze da se napravi u ovim igrama, sa modovima, nisam proveravao sta se nudi od opcija za modifikovanje.

Mada, savrsenu strategiju nece izbaciti nikad :)

hehe:) tacno da nece... ali moze da se napravi sto realnija, i to cini mi se i nije preveliki problem u poteznim igrama cak i kad je AI bas losh...

ps. jel se to meni cini ili se ti samo pojavljujes sa komentarima u delu dobrih igara, svih zanrova:) ili je to cista slucajnost:)

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

sto se tice realnosti i osvajanja pola azije, qwertoo koliko bi bilo realno da igras protiv 20 ljudskih igraca i to osvojis?

spomenuli su gore AI, jbg ipak je to komp a igrac ljudski mozak

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

crashuje mi se igra kako je pokrenem... ima li neko slicna iskustva?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Igra li neko ovo josh uvek? Samo sam hteo da se iskukam za patch 1.3 ono nije normalno :D. Sa srbijom (i ostalim manjim zemljama) bukvalno nema poente igrati. Litvanija, poljska i francuska su jebene supersile, Ottomani sabiju majku kad dodju do land tech 6 a jebeni Ming napada evropu sa milion jedinica do 1550 godina max. Ja ne znam koji su oni kurac mislili ali kad Turci imaju standing army samo na mojoj granici od 15k konjice i 20k peshadije nije mi nishta jasno...whinewhine i ostale reci...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo da kazem da sam promenio mishljenje i da mislim da je EU losha strategija zapravo :).

btw ekspanzija ladno ima 15 mb lmao! Ovi iz paradoxa shrafe koliko su pametni keve mi moje.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ovaj, ja uzo ovo da pikam i neke stvari mi nisu najjasnije:)

konkretno sam uzeo ovaj in nomine, posto sam za onaj matori mnogo glup i turci me pojebu odmah, a sad se pocinje 1399, pa si lepo u miru sa svima:)

e sad, dosta stvari mi ne predstavlja problem, ali me jebe jedno: dobijam neke pare mesecno (lupam, dinar i po) i sve je kul i onda odjednom ode sve na nulu ko iz picke, a ja nemam pojma zasto kad nista nisam radio. samo sam blejao i ubrzao vreme da skupim neke parice i ne znam, odu pare na deset kinti i dropuju na nulu. i opet krene ispocetka normalno dinar i po mesecno. gledam onaj report za kintu i sve je okej, nemam nista sto moze da me kara, tipa advajzori, gomila vojske, loanovi i tako to. sve super i odjednom cvik. i znam pouzdano da nisam nijednom stigao da imam vise od deset kinti:) ono, ocu da kupim generala za 11 i gledam i dodje na deset i cao, nula:) wat?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...