Jump to content

OMG Evropa 3 izasla a svi cute


dvnityCker

Recommended Posts

Ma slazem se. Potpuno je igrivo, ali dovoljan je jedan bug u pogreshno vreme da ti totalno zasere celu igru shto se meni i desilo. Tako da, bolje da se ne nerviram ^^

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma igrivo je skroz, ali da ima bagova ima. Ja sam primetio i da kada ti neko objavi rat, izgube se sve diplomate koje si imao. Urbino u HREu glasa sam za sebe i ako to nije dozvoljeno pravilima. U sustini nista toliko strasno...

single player jeste igriv, ali je za multi skroz sjeban. svodi se samo na to ko ce brzhe pregaziti komshije i imati veci broj konjice u momentu kad krene pvp pegla. nema diplomatije, nema ekonomije, nema nicheg od toga.

a mnogo manji bag je dovoljan da sjebe partiju.

Link to comment
Share on other sites

Troublemaker:

Upravo sam zavrshio igru sa Srbijom! Na kraju zavrsih sa 170+ provincija i Kastiljom i Portugalom kao vazalima. Igra se zavrsila u trenutku kada sam pregazio celu Francusku i njima ostala samo jedna provincija (a imali su rejting odmah iza mene i oni su meni objavili rat). Steta, ovih poslednjih 20 godina u igri su mi bili najzanimljiviji, 20 godina rata bez prestanka:)

jesi poceo od pocetne god, na normal ili hard lvl tezine, bez upotrebe chitova? ako jesi aj ispricaj kako, cisto da znam koliki sam idiot il nesrecan na onom prokletom rollanju itd :)

tja, sad videh da si stavio "koju" godinu kasnije od startne, nebitno...bah, chicken ;)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

A shto sam ja sve ovo pisao na prvoj strani onda? Detaljno uputstvo kako preziveti ako pocinjesh od prve godine :P :

Pravi mushkarci igraju od pocetka, gej drugari pocinju kasnije. Jel ste vi pravi mushkraci ili gej leptirici koje se plashe Turaka? Ako niste gej leptirici, procitajte sledeci text ^^ :

Evo vam fora. Kada igrate sa Srbijom od pocetka cilj vam je da uzmete zajam odma i da Bankrotirate jednom. Posle toga morate da budete u + na godishnjem nivou i u miru sa Turcima ili ste najebali. Mozete dva puta da bankrotirate, ali ce vas to ozbiljno ujebati. Kako to uraditi? Lako uz Sinalco :

Odma poshaljete Royal Marrige Hungary i Wallachia. Ako vas useru Hungary to je extra, jel to znaci da ce Hungary ranije da napadnu Turke i pomognu vam bez obzira shto niste u savezu (verovatli ili ne, ja probao vishe puta). Znaci sa parama koje ste uzeli za zajam kupujte mercenary-je. ALI! Nemojte kupovati jadnu peshadiju. Kupite prvu konjicu koju imate na raspolaganju. Otrprilike imate 15tak dana da skupite vojsku jer mi se cini da prva Turska vojska stize 17tog Oktobra. NE KUPUJTE MERCENARY PESHADIJU! Ako je budete kupovali to znaci da se konjica nece pojavljivati =/. Cekajte da se konjica pojavi i odma je kupite. Skupite jedno 5-6k konjice. Poshto konjica u tom dobu voshti mame, to ce vam otprilike biti dovoljno da oterate prvi napad turaka (uz malo srece na kockicama). Posle toga samo pratite kuda idu vashi saveznici iz Hungary i Transylvania. Kazem "saveznici" mada nema shanse da budete u alijansi do tada osim ako vas opasno ne usere ali realno bijete se protiv Turaka svi i ako budete na istoj provinciji bicete na istoj strani i racunati se kao jedna vojska pri peglanju protiv Turaka. Poshto cete imati konjicu vecinom u vojsci ne trudite se mnogo da siege-ujete gradove vec to ostavite saveznicima a vi pocepajte bilo koju peshadiju koja im zapreti. To vec procenite sami, jer je drugacie u svakoj partiji, da li treba da ostanete da cuvate armiju koja siege-uje grad ili presretnete neku Tursku peshadiju itd.

Svo to vreme treasury marker mora da bude do kraja stavaljen (polozaj kad je najveca inflacija) da biste shto duze izbegavali Bankrot. Vecina sad misli : shto si glup necu da budzim inflaciju, ali zajebali ste se. Shta vam znaci tih 1-2% inflacije u odnosu na 5% koje dobijete automatski kad bankrotirate. A mnogo vam je vaznije da vam moral armija nije -200% nego jebena inflacija u tom pocetnom delu igre.

Ok, ako ste sve ovo uspeli u momentu kada bankrotirate svi Mercenary vas napushtaju (ili ako vas ne napuste OBAVEZNO ih disbandujte!). Vojska vam je u kurcu sa moralom. Nadam se da ste dobili mir sa Turcima do sada. Bilo shta, White Peace, kurac peace, Serbia will pay 5 ducats, shta god jebeno. Ja sam opushteno cak i dobijao po 5-6 ducats od Turaka za mir sa ovom strategijom =/.

Ok, sad ste u miru sa Turcima, vojska vam je u kurcu sledecih 5 godina (-200% moral), drzava vam je u kurcu sledecih 5 godina. Iskoristite to vreme da nabudzite neke parice i polako se spremite da sevnete Montenegro i Bosnu (oni ce biti u savezu provereno). Nema poente troshiti diplomate i sranja i ulaziti u alijanse sa njima kad morate da ih zveknete. Iskoristite prednosti Royal Marriege-a u to vreme u napravite jedan sa Montenegro (moze i sa Bosnom, ali lakshe vam je ovo prvo). Onda kad ste spremni za rat (mozete da sacekate da prodje 5 godina od bankrota a mozete i posle jedno 2-3, procenite sami) uradite Claim Throne i dobijate Casius Belli na godinu dana valjda. Declare War na Montenegro, Bosna ce vama objaviti rat u roku od par dana. Izgazite ih, anex Montenegro a Bosni uzmite Hum. Posle kraja Primirja opeglajte Bosnu do kraja i anex-ujte i nju.

E sad imate lepu malu poziciju. Mozete da gazite Ragusu, eventualno Wallachiu i da se polako spremate za rat za Hungary. Ne pokushavajte da ubijate Turke pre nego shto ste JEBENO jaki, jer oni sabijaju mame. Shto se tice national ideja idite na sve za vojsku (znaci moral+manpower combo 4tw!) jer ce vam trebati. Kad ste spremni uradite cuveni claim throne sa Hungary i opeglajte ih. Pazite se Transilvanije. U svakom slucaju odavde procenite sami shta treba, jer je svaka igra drugacija. Da li cete se shiriti na zapad ili istok odatle, to je vec subjektivno, mada je ipak rekao bih lakshe na zapad kroz austriju/veneciju nego na Turke. Jebeni Ottomani su jebeno jaki...

Naravno sve ovo sa patch-om 1.1 instaliranim. Ima li pitanja? ^^

p.s.

Zaboravio sam da kazem da sam ovo izvalio u svojoj prvoj partiji EU3 ikada (i EU shto se toga tice, nisam igrao ranije delove), ali sam ipak prekinuo tu partiju posle jedno 150 godina da bi poceo novu i odigrao bolje poshto sam saznao gomilu stvari u toku igranja. Drugim recima, jebem mame kako sam dobar [:D].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

mene mrzi da se cimam sa srbijom, jer me je smorilo vekovno cimanje, pa sam igru obrnuo dva puta, sa francuskom i burgundijom. ali posto se sada izneli svoja iskustva sa srbijom, ipak cu opet probati sa njom kada izadje sledeci patch

ali ipak Hearts of iron 2 >>>>> EU 3. Jedva cekam da izadje trojka Hearts-a

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Sting:

procitao sam sto si napisao, a i video sam na forumu od igre da se neko zalio na 98% inflaciju sa tim tvojim sabijanjem svega u oklini osim Turaka...

zato sam pitao njega, jer nisam u startu video da je pomerio godinu, kako je on to izveo.

Pogotovo sto su ti isti Otomani meni obajvili opet rat cim su krenuli na zapad...ne znam dal je proslo 20-30 god.

Tako da, cisto me zanima, sta se zbivalo i na koji nachin je neko zavrsio sa srbima do kraja...zanimacije radi.

btw, random eventi/ishod bitaka sux, aj da je mala razlika pa ok, ratna sreca itd, al totalni random....pih

btw2. u tom postu na forumu od igre, znachi smorili su oni papci sa "learn the game by choosing best (easy) nation"" a niko nece od struchnjaka da pokusha sa nekom manjom zemljom u odvratnoj situaciji..poput Srbije tad.

Link to comment
Share on other sites

98% inflacija? Nikad nisam imao inflaciju vecu od 13% na kraju. U stvari, lazem imao sam kad sam zabo sve rudnike zlata u Amerikama :D.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Srbiju bre biras tako sto na glavnoj mapi vuces misa u desno dok ne naletis na Srbiju i kliknes na nju. A nisam mazohista zato sam krenuo sa Srbijom par godina kasnije. Sto bi tamo neko ko igra sa Francuskom imao brdo para u startu, vazale i dobru ekonomiju, a ja sa ochajnom Srbijom da pochinjem i u ratu protiv Turaka. Pa taj zajam te diskvalifikuje jos na pocetku partije i umesto da za to vreme kao ja napadas Austriju ti ces razmishljati o tome kako da vratis zajam. A ako odmah ne uspes da se kroz Austriju ili Veneciju probijes na zapad bice ti sve teze i teze jer oni su tehnoloshki daleko razvijeniji i dok ti vracas zajam oni stancuju armije i unapredjuju kopnenu vojsku. Austrija ima brdo bogatih provincija a Srbija ako osvoji susede i dalje ima shaku jada tako da kada budes oduzeo jakima par bogatih provincija onda mozesh da budesh miran za pochetak.

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

"Srbiju bre biras tako sto na glavnoj mapi vuces misa u desno dok ne naletis na Srbiju i kliknes na nju."

jel moze biti besmislenije...

aj da preciziram, i da prebacim diskusiju sa Stingom, sobzirom da je Troublemaker na drugim talasnim duzinama. Dakle Sting:

1. ok, rokno sam Turke, sklopio mir, uspeo da vratim dug odmah po isteku roka za placanje i stabilizovao inflaciju

2. prosirio se na sve do Austrije (uzeo im sve osim Beca i nekih par provincija sa kojima nemam dodira), zauzeo Hungary, unistio Veneciju (ostala samo sa 2 provincije, isti problem kao sa Austrijom).

3. oterao Turke sve do bosfora i imaju 3 provincije na dnu Grcke

lova ok pici iako sam na tresuri stavio sto manje zbog inflacije

dobio sam loop sa okolnim drzavama tja naizmenichno napadaju, tako da sam u ratu konstantom od 1490 do trenutne 1530 itd nebitno

e sad, par pitanja:

1. da li postoji ikakva mogucnost da se stabilizuje odnos sa drugim drzavama (nisam objavio rat nikom vec decenijama, same napadaju). Da li je to zbog ratinga? BB mi jeste veliki ali je bez veze to sto sam ga dobio sa napadom na samo Austriju i Hungary.

2. da li Srbija takva kakva je ikako moze da "nabudzi" tehnologiju, posto pomalo smara onoliko chekanje

3. kako oboriti inflaciju? ok, jedno je preko National Banke, ali gradjevine po gradovima za taxe itd su nedostizne zbog techa potrebnog pa se sve opet vraca sve na pitanje broj dva, jbga

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

1. Pada ti valjda godishnje BB za 0.60 mada nisam siguran. Meni se desio bug u mojoj drugoj partiji i dobio sam BB 44 pa sam u ratu sa svima i na kraju sam prestao da igram tako da nisam najbolje istrazio taj BB deo igre :).

2. Pa, malo je teze sa Srbijom izgleda budziti tehnologiju. Ali jebiga ja sam zaostajao za susedima ali sam bio manje vishe kul. Ishao sam samo na Land/Navy i Gov tech (mada najvishe na land i gov) i bio sam uvek 2-3 nivoa iza jacih suseda.

3. National Bank i zgrade. To je jedini nacin u igri. Izgleda da ti ide cool, probaj malo da kolonizujesh. Mogu reci da je to veoma interesantno ^^

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na drugim talasnim duzinama... okkkkkk

Svejedno dobices odgovor. Kada te napadnu, odbaci ih i pregazi im zemlju da bi napravio warscore preko 70%. I nudi im samo vazalizaciju za mir. Vazalizacija kosta 70 warscore poena tako da ako ti imas preko 70% a oni odbijaju mir (vazalizaciju), svaki put ce im pasti stabilnost za 1 poen pri odbijanju tvog predloga vazalizacije. I tako kada im stabilnost udje u minus verovatno ce prihvatiti tvoje uslove. Kada ti postanu vazali kupuj im stalno poklone da bi nabudzio dobar odnos sa njima (preko 150 mada mozes da teras i do 200). Onda im ponudi vojnu alijansu i tako dobijash vernog slugu u svakom ratu. Kada ti je neka drzava vazal makar 10 godina i odnosi sa njom preko 190 dobijas mogucnost da ih aneksiras mirnim putem, ali nema potrebe da to radis jer verni sluga je ponekad bolja solucija od proshirenja teritorije.

Budzi na slajderu kvalitet, a ne kvantitet i land trupe. Sporo traje ali se kasnije vise nego isplati.

Ja sam inflaciju oborio tek kasnije idejom nacionalne banke i stavljanjem slajdera na tresuru na nula, ali tad sam vec imao para pa sam mogao bez problema da istrpim mesecni minus. Moja najveca inflacija je bila 22 i od tada je samo padala dok se ponovo nije vratila na nula.

Inace stalno te napadaju jer imaju core provincije u Srbiji a samim tim i casius beli protiv Srbije. Kada sklapas mir nateraj ih da se odreknu core provincija u Srbiji i to ce ti na kraci period resiti problem, ali kompjuter kao i ti moze da dobije event o carkama na granici tako da ponovo mogu da dobiju core provincije na tvojoj teritoriji i casius beli. Zato koristi dugorocno resenje sa vazalizacijom ako je moguce.

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

pa jbga Troublemaker, kad si prosli onaj replay poceo sa rechima u fazonu "e pazi debilu" :). Mada, probaj sa Srbijom od startne god, zanimljivo je dosta, frka itd :P

ok, tnx za neke infoe, nesto sam znao nesto ne (najvise oko BBa jer me izludjuju ostrvske zemlje koje su u fazonu misha koji preti slonu i trazi mu 500g za mir) :)

Dobar tip za guranje protivnika u minus sa vazalizacijom i stabilitijem.

1. Sta ste radili sa Holy Empire eventom? ono, odje*** ih ili prihvatite itd? :)

2. Ima li josh shta zanimljivo kasnije, kad se zauzimaju kolonije...nisam josh ishao na konolizaciju...prvo da pripitomim Evropu ;)

3. igrate josh? shta se vama deshava sa "mini" Srbijom? :)

ps. ulazim u neke detalje itd, chisto da bi zaintresovali ostale a i da nekima olakshamo neke stvari, jer je ok igra skroz. ima nekih bugova, mrzim sto je previse random za moj ukus, al sve u svemu : igram je :)

Link to comment
Share on other sites

I ja sam obicho odbijao da udjem u HRE i prihvatao da izadjem iz HREa ali nisam video nikakvu razliku u globalu ako prihvatish i ako odbijesh. Ti i ako nisi clan HREa mozes da budes izabran za Emperora tako da to koliko provincija imash u HRE nece imati nikakve veze. Moja poslednja 3 kralja u igrici su bili Emperori tako sto su skoro svi iz tela bili moji vazali sa odlicnim odnosima pa su glasali za mene.

Kolonije ti mogu doneti odlicne prihode. Kad napadas Maje, Asteke i Inke imaj na umu da oni imaju brdo zlata pa im prilikom trazenja mira mozesh uzeti preko 1000 zlatnika svakoj zemlji ponaosob. Naravno kad im pokupis sve pare slobodno im pouzimaj teritorije. Maje i Asteci su stvarno laki za osvajanje i oni ti se nalaze negde na teritoriji danasnjeg Meksika i nize. Inke ce vec biti veci problem ali niko te ne juri da ih poosvajash odjednom. Oni su ti na levoj strani Juzne Amerike cisto da znas orijentacije radi. Ako vodis recimo sa Kastiljom rat u Evropi a i ti i oni imate kolonije po Americi besnece rat i u Americi ako ste u blizini.

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...