Jump to content

end of WoW


moyo

Recommended Posts

posto vidim da se sva diskusija na ovom subforumu svodi na topic "wow-pricajete" mislim da ovaj topic

nece skoditi

Evo pre par dana je bilo 2 godine od startovanja igre u Evropi. Svaka cast ali to me je navalo na

razmisljanje. Koliko dugo ce wow jos da se pika? Koliko sam upucen Blizzard je najavio 1 expanziju

godisnje ali od te ljubavi nema nista. Licno mislim da je TBC zadnje sto cemo videti novo (neracunajuci

eventualne nove instance u patchevima) Realno od novih inovacija u TBC tu su samo flying mountovi i ove

PvP arene, sve ostalo je vec vidjeno i jedino sto se menja su boje i brojevi. Ali naravno dogod bude ljudi

kojima je igra idalje zanimljiva wow ce se igrati. Naravno i meni se jos igra jer bi voleo da vidim pre svega

Ilidana a i ostale bossove za koje sam znao pre wow-a. Ali sta posle? Evo proslo je malo vise od mesec dana a neke gilde su ocistile Karazhan i Grull's lair ...prvi Magtheridon sigurno pada u naradnih mesec dana a i Lady Vashj nece jos dugo biti ne pobedjena. Sve u svemu hocu da kazem da je sve vec provljeno i da se bilo koji boss encounter moze nauciti za manje od nedelju dana dogod tank moze da primi vise od 1 udarca. Naravno to nemogu svi ali dovoljno je da Nihilum ubije bossa prvi i za nedelju dana ce na wowwiki biti detaljan opis fighta tako da ce i prosecan guild posle nekog broja wipova moci da ubije tog bossa. Meni pomalo nedostaje stari wow posto tamo nisam dostigao maximum. Taman kada smo stigli do C'thuna i ubili Anuba oni su nerfovali pvp sistem i onda se prestalo raidovati u 99% guildi. Takodje mi nedostaje Dire Maul u 3 ujutru :) To su bili dani Zao mi je sto nisam igrao od samog pocetka igre i sto sam propustio prve MC, Onyxia killove, wipovanje u BWL i ostalo . Mislim da je to neki vrhunac wow-a (kraj 2005/pocetak 2006) kada je igralo najeci broj kvalitetnih igraca. Malo me i nervira TBC kad vidim one plave iteme sto imaju isti model kao i T2 samo druge boje. Vidi se da im ponestaje ideja i mislim da je to pocetak kraja...Elem da skratim. Kao i svemu i wow-u ce doci kraj samo je pitanje dana. Ja posto sam navucen kao i vi necu jos prestajati :)

Zanima me kakav vi komentar imate na sve ovo i u koji period igranja bi ste se najradije vratili?

P.S.

Da sam prso....jesam :P

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ocekuje se da ce sledeca expanzija podrzavati dx10 i da ce sam izgled igre biti znacajno unapredjen. Wow nema konkurenciju (bar ne ozbiljnu) i zato se sada ne moze videti njegov kraj. Dok se ne pojavi nesto revolucionarno novo i zanimljivo (kao sto je to bio wow pre 2 godine) ogromna vecina igraca koji zele da igraju nesto online ce igrati wow. S druge strane, blizzard je pokazao da nema granica u kradji ideja iz popularne kulture , filmova, bestselera, muzike itd. S obzirom na pare koje prave na mesecnom nivou, nije tesko predvideti da ce uraditi sve sto je potrebno da prezive sto duze. Do sada su pokazali da im nije frka smanjenje glavnih dungeona, totalna promena pvp sistema itd. Sve ce uraditi da prezive, a imaju i kes za to.

I wish it need not have happened in my time,' said Frodo.'So do I,' said Gandalf, 'and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Link to comment
Share on other sites

Tehnichki, lore wise, ostaje Northrend i Twisting Nether od contenta koji bi mogli da rabe, iskreno ne mislim da ce biti u stanju da nastave nesto posle toga... Mislim da ce izaci za jedno dve godine

Tehnichki, Arthas/Lich King je zadnji, poslednji, kkgoodbye boss u ovoj igri...

bash mislim da su zato zaustavili Starcraft Ghost kako bi imali nesto za period kasnije...

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

WoW ce da traje jos dosta dugo, zadnja ekspanzija ce da sadrzi northrend sa glavnim bossom u wow-u koj se zove Arthas, barem ja tako mislim. WoW su smislili 2 godine, a poceli su da ga preve 1 i po godinu pre nego sto je izasao. Javili su da pocinju da preve sledecu expanziju, a garant sad uveliko rade na njoj. Mozda su ljudi koj rade za Blizz kao GM i slicno debili ali ovi sto programiraju igricu se dave do guse od posla i para 24/7 u americi. Blizz je mogao da izbaci TBC i u 2005oj, a sad bi smo igrali 4. expanziju, ali to nije ekonomija nego bankorot. Evo gledajte samo kako je uradjena "okolina" u wow, ne postoje dva ista drveta u celom azarothu i outlandsu i sve uradjeno skoro do perfekcije, kako bi bilo veoma tesko da se smorimo od wow-a.

Meni pomalo nedostaje stari wow posto tamo nisam dostigao maximum. oni su nerfovali pvp sistem i onda se prestalo raidovati u 99% guildi. Takodje mi nedostaje Dire Maul u 3 ujutru :) To su bili dani Zao mi je sto nisam igrao od samog pocetka igre i sto sam propustio prve MC, Onyxia killove, wipovanje u BWL i ostalo . Mislim da je to neki vrhunac wow-a (kraj 2005/pocetak 2006) kada je igralo najeci broj kvalitetnih igraca. Malo me i nervira TBC kad vidim one plave iteme sto imaju isti model kao i T2 samo druge boje. Vidi se da im ponestaje ideja ...Elem da skratim. Kao i svemu i wow-u ce doci kraj samo je pitanje dana. Ja posto sam navucen kao i vi necu jos prestajati :)
Takodje. I meni je krivo sto najaceg bossa kog sam video je raptor guy u ZG-u, blooddrinker or somthing. I ja sam hteo da ubijem ostale bossove i nosim shadowcraft, shampion, darkmantile, T1, HW, T2, aq40 i T3 set ali jbg :(. Zato cu se potruditi da to nedozivim opet sa TBC, sakupicu T4 i T5 polako ali sigurno, jel sam siguran da se blizz nigde ne zuri.

EDIT:

Tehnichki, lore wise, ostaje Northrend i Twisting Nether od contenta koji bi mogli da rabe, iskreno ne mislim da ce biti u stanju da nastave nesto posle toga... Mislim da ce izaci za jedno dve godine

Tehnichki, Arthas/Lich King je zadnji, poslednji, kkgoodbye boss u ovoj igri...

bash mislim da su zato zaustavili Starcraft Ghost kako bi imali nesto za period kasnije...

omg, dok sam ja kucao svoj post ti si ovo postovao, sad ja ispadam kao neki repeater noob /cry [:(]

Edited by Xzor

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

nova ekspanzija se vec radi, shto se tice kradja (rofl) moze se reci da blizz krade od warhammer lorea i kulture, koji je mnogo matoriji od warcrafta. Ali isto tako moze da se prica i za Tolkiena. Manve, ti verovatno mislish na kradje tipa negatron , gnomi u star trek uniformi, to su Easter Eggs. Blizz malo preteruje sa tim u odnosu na druge igre, ali opet moze da nasmeje. Evo neke definicije da bude jasnije

Easter Eggs are hidden links or files coded into software or websites.

In the end, they are useless gags that programmers include for fun.

http://blizzplanet.com/content/669/

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Dok se ne pojavi nesto revolucionarno novo i zanimljivo (kao sto je to bio wow pre 2 godine) ogromna vecina igraca koji zele da igraju nesto online ce igrati wow.

WoW je mnogo toga, ali nije revolucionaran. Dobra igra da, revolucionarna ne. Ko zna kako blizzard radi godinama zna da oni ne prave revolucionarne stvari vec uzimaju sve postojece i dizu na novi nivo davajuci mu najbolji shminku koja postoji.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

odlichani, ako ne i najbolji cinematici doshli su pravo od blizza

gameplay wowa je po meni najbolji od svih, manite eve i gw, eve je ko 'space football menager, sve je tako ravno, gw je ko arkada, wow nije nista revolucionarno, ali je najbolji od gomile, to sto itemi izgledaju kao i neki stari, je u generalnoj slici ne bitno, glavni cilj izdavachke kuce jeste da je njihova igra igrana. Da li je igramo mi il je igraju neka deca iz amerike je blizzardu 'veoma' bitno, mojih 13 evra, isto vrede koliko i 13 evra iz britanije, koliko i vrede 13 evra iz kine, mesechno.

hardcore ljudi mogu da napuste wow zbog ponavljanja, istog izgleda itema, dosadnih reputacija, ali oni nisu vecina, vecina je casual-2-sata na dan u proseku bagra koja ima posao i slichno.

generalno mislim da ce wow opstati barem josh jedno 3-5 godina minimum

Link to comment
Share on other sites

Pa nije blizz lud da izbacuje nesto sto ce imati kratki rok xD

zato i drze ljude na lancu sa novim instancama , expanzijama i slicnim...

jos godinu i nesto ce da traje , barem toliko ja mislim

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

hardcore ljudi mogu da napuste wow zbog ponavljanja, istog izgleda itema, dosadnih reputacija, ali oni nisu vecina, vecina je casual-2-sata na dan u proseku bagra koja ima posao i slichno.

upravo razlog sto vise ne igram ...

sve se na isto sranje svodi

u wowu su barem bile mozda par frakcija sa kojima ti je trebao rep

sad u bcu ne zna ni blizzarrd de je im je dupe a de glava

posto u svakoj zemlji ima po 30 reputacija koju moras da grindujes i farmujes

lepo rename igru u "FARM THE REP." i idemo

necu da igram tako nesto

sad inspcetujem ljude u bc-u i trenutno najbolji itemi koji ljudi imaju iz bc-a su iz reputacija

znaci head je exalted ovo , neckless revered ono itd ...

kao bravo uspeo si da izgrindujes ko kinez -.-

i sve se svodi na to

jedino sto mogu da pohvalim je pvp

u kome sada za razliku od wow-a zaista moras da pobedjujes partije da bi dobio iteme (arena)

a ne kao ranije kad je svako dobijao rank koji oce koji samo zavisi od play time-a nebitno da li ga igraju 20 kineza koji ne znaju da pritisnu jednu dugme ili neko dete koje je kupilo account

ali i ti arena itemi opet nisu ni priblizno dobri pve itemima sem u izgledu mozda -.-

ali je opet fazon da ako igras arenu MORAS da igras 2 meseca posto toliko traje "sezona" jedna :s

i tako sve se svodi na farm svega i vrtenja u krug [:D]

sto se tiche kraja

to ce se desiti mozda posle sledece expanzije ako bude isto govno farmersko kao i ovo [:D]

pa onda mozemo da ocekujemo novi igru od blizzarda tipa diablo ili sc mmo ili slicnu money making masinu koja ce opet trajati nekoliko godina i tako ode ceo zivot na igre ...

Edited by killYg0r
Link to comment
Share on other sites

Samo nagadjajte dokle ce da traje ali da ponovim, blizz gleda i razmislja unapred, oni sad trenutno imaju problema sto je wow izaziva zavisnost i imo rade neke stvari da bi smorili zavisnike i da bi smanjili pricu kako wow previ probleme itd... Oni kao da igraju sah dok prave wow.

u wowu su barem bile mozda par frakcija sa kojima ti je trebao rep

sad u bcu ne zna ni blizzarrd de je im je dupe a de glava

posto u svakoj zemlji ima po 30 reputacija koju moras da grindujes i farmujes

lepo rename igru u "FARM THE REP." i idemo

necu da igram tako nesto

sad inspcetujem ljude u bc-u i trenutno najbolji itemi koji ljudi imaju iz bc-a su iz reputacija

znaci head je exalted ovo , neckless revered ono itd ...

kao bravo uspeo si da izgrindujes ko kinez -.-

i sve se svodi na to

jedino sto mogu da pohvalim je pvp

u kome sada za razliku od wow-a zaista moras da pobedjujes partije da bi dobio iteme (arena)

a ne kao ranije kad je svako dobijao rank koji oce koji samo zavisi od play time-a nebitno da li ga igraju 20 kineza koji ne znaju da pritisnu jednu dugme ili neko dete koje je kupilo account

ali i ti arena itemi opet nisu ni priblizno dobri pve itemima sem u izgledu mozda -.-

ali je opet fazon da ako igras arenu MORAS da igras 2 meseca posto toliko traje "sezona" jedna :s

i tako sve se svodi na farm svega i vrtenja u krug [:D]

sto se tiche kraja

to ce se desiti mozda posle sledece expanzije ako bude isto govno farmersko kao i ovo [:D]

pa onda mozemo da ocekujemo novi igru od blizzarda tipa diablo ili sc mmo ili slicnu money making masinu koja ce opet trajati nekoliko godina i tako ode ceo zivot na igre ...

"moras"?

Sam sebi odredjujes sta moras i sta nemores. Ti verovatno oces da budes imbha pa sebi odredjujes sta moras da redis. Stani ispred ogledala, nalupaj sebi samare i POCNI da RAZMISLJAS. Salim se :) ali gledaj i ja sam imao taj fix u mozgu. "MUST BE IMBA, MUST BE IMBA" ali dok nisam igrao mesec dana wow malo sam se probudio, ali ne dovoljnoi :( . Bas me briga ako me sabijaju, ali sabijacu i ja nekog sa plavim itemeima, radim koliko mogu ako nemogu jbg, necu sad da prestanem zato sto me sabijaju a ja sam imao naviku njih da sabijam i da pizdim zbog toga. It is just a game. /dance z z z z z z /lol

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

Realno ako hoces da budes najbolji moras da imas uber imba big karu na forumima za wowere . Time mozete pokazati vashu dominantnos alfa muzijaka medju tunjavim wow geekovima i prigrabiti sve zenke iz wowa i dalje u reproduktivnom ciklusu produziti vashe imbalanced wow gene na potomstvo koje ce vam farmovati epixore i prupleze zajedno sa vasim mnogobrojnim wow zenkama !!!11

Ojha epeen growz .

Edited by Ayreon

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Meni su genijalne 2 stvari na ovom topiku:

1) To shto je Topic Maker, jelte moyo, uspeo da odvoji "ne" svuda gde nije trebao, a da to isto "ne" spoji tamo gde isto ne treba.

2) Shto ljudi koji su batalili igru sada dolaze jednom dnevno da napishu samo hejt prema WoWu koji je vetj miljunash :) puta vidjen "ponavljanje, pametni su shvatili, igra sucks,.. etc etc"

/golfclap

Link to comment
Share on other sites

odlichani, ako ne i najbolji cinematici doshli su pravo od blizza

gameplay wowa je po meni najbolji od svih, manite eve i gw, eve je ko 'space football menager, sve je tako ravno, gw je ko arkada, wow nije nista revolucionarno, ali je najbolji od gomile, to sto itemi izgledaju kao i neki stari, je u generalnoj slici ne bitno, glavni cilj izdavachke kuce jeste da je njihova igra igrana. Da li je igramo mi il je igraju neka deca iz amerike je blizzardu 'veoma' bitno, mojih 13 evra, isto vrede koliko i 13 evra iz britanije, koliko i vrede 13 evra iz kine, mesechno.

hardcore ljudi mogu da napuste wow zbog ponavljanja, istog izgleda itema, dosadnih reputacija, ali oni nisu vecina, vecina je casual-2-sata na dan u proseku bagra koja ima posao i slichno.

generalno mislim da ce wow opstati barem josh jedno 3-5 godina minimum

U ovome ima dosta istine. WoW je sigurno jedna od najboljih igara svih vremena, shto svedoci njen uspeh. Takodje jedna od najboljih igara svih vremena (verovatno po statistikama i najbolja) jeste The Sims.

Jednu stvar samo da dodam za EVE. Igram 3 godine, i svake nedelje (da ne preterujem sa svaki dan) mi se desi neshto novo. Da li to ima u WoW-u posle 3 godine igranja? Nema. Pre nego shto me neko ispamuje, da igrao sam WoW i imam ortake koji ga igraju aktivno na veoma visokom nivou (fazon jake gilde itd) pa sam dosta upoznat sa tematikom :).

Shto se tice koliko ce WoW trajati. Trajace josh minimum 5 godina (od toga barem josh 3 going strong), mada ja cenim optimisticno 10 godina bez problema.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

O "boze".. kretjemo.. WoW vs EVE, who will win. Criple fight imho. KKthxbye.

About topic:

Ja stvarno ne kapiram shta vi hotjete od igre, shta vam smeta i shta ne valja. Linearnost? Ponavljanje? Sve se svodi na isto? NO SHIT SHERLOCK! Stvarno ne vidim poentu u prosipanju "pametnih" postova oko nechega shto ste trebali da shvatite posle 10 dana igranja. Takodje stvarno ne znam shta vi zelite od Blizzarda i uopshte od online igrica. Kakav vi expansion zelite? "Today Blizzard announced new expansion set for their popular game, World of Warcraft. They also said this expansion will make current WoW game into some FPS RPG FRP Point and click avanture fusion.. etc", da li bi ste onda bili sretjni? Sve se svodi na isto. Svaka igra, svaka jebena stvar u zivotu.. ako hotjete tako da gledate. Jeste Exp je doneo nove levele, novi instance, nove iteme.. sve se svodi na isto: leveluj, radi instance, skupljaj bolje iteme, tuci poslednjeg bossa kog je vetj milion gildi ubilo milion puta. OMG? Nishta novo u Expu? Samo to? Recite vi meni jednu igru koja se svakim danom menja i chiji kreatori revolucionarno menjaju tok igre? Ne postoji. WoW je takav kakav jeste, Expovi tje i TRBAJU da donose nove stvari koje se sa razlogom svode na isto. Ajde ne moramo da prichamo o MMORPG igrama. Koliko se FIFA promenila za 10 godina? Koliko se WC3 promenio? StarCraft? Etc etc.. samo u nijansama, grafici, novim jedinicama, etc etc a sushtina je ostala ista. Vash zivot, posao koji radite, shkola, ambicije, bleja sa ortacima, odlazak na fudbal/kosharku/stoni tenis, jebanje pichki etc etc, koliko se to menja? Opet samo nijanse, sushtina uvek ostaje ista.

E pa lepo, onda ako vam se WoW vishe ne igra, ako ste otkrili toplu vodu, ako ste shvatili da vam vishe nije zabavno da radite uvek iste stvari iz dana u dan - lepo prestanite da igrate, uzmite neku novu igru ili bilo koju drugu zanamciju i rolajte to dok vam ne dosadi a onda opet neshto novo. SAMO NEMOJTE DA DOLAZITE OVDE JEDNOM U PAR DANA TRAZETJI TOPIK NA KOME MOZETE DA IZHEJTUJETE IGRU KOJU STE IGRALI 15h NA DAN PROSHLE 2 GODINE I DA SERETE KAKO JE JADNA, ISTA, GLUPA, etc etc.

Koliko tje WoW biti popularan? Jednostavno, sve dok interesovanje bude bilo medju ljudima. Trenutno ima 8 miliona pretplatnika. Zashto uopshte raspravljamo? Netje za nedelju dana odjednom svi da batale. Sledetje godine mozda bude 10 miliona pretplatnika, a mozda 5 miliona. Da li je vazno? NIJE! Ako ostane i 10 hiljada ljudi, to je dovoljno da se napune 4 servera i sve dok Blizz podrzava i radi na igri ja sam zadovoljan a takodje bi ste i vi trebali da budete.

/rent_off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...