Jump to content

Nove zdravstvene knjizice


Recommended Posts

Ustao, krenuo da jedem, stizu moji iz grada. Kazu bili su po "novu" zdravstvenu knjizicu, trebam i ja da idem, istice mi overa 30. Ok, kazem, sta sve treba

Oni su prvo bili u socijalnom, gde su dobili neki obrazac, koji su ispunili i uz koje su morali imati i dva svedoka koji ce to da potpisu. Onda se uz fotokopiju licne karte i radnicke knjizice ide u opstinu gde se sve to overava (uz pomoc svedoka) pa se sve to overeno vraca u socijalno gde se predaje i onda vam oni svecano uruce vasu novu knjizicu. Studenti mogu preko roditelja da se osiguraju, treba potvrda sa fakulteta.

Ok, pitam, gde su te nove knjizice, eno ih u kesi na stolu

Kao svakom radosnom detetu, kroz glavu mi prodje kako ta knjizica moze da izgleda. Zamislih je u obliku halo kartice sa elektronskim cipom sa strane. Verovatno ima ugravirana i slika, ime i podaci. A cip sadrzi sve podatke, od krvne grupe, vakcina, overe, rekacije na penicilin, poseta lekaru, dijagnoza, prepisanih medikamenata, terapija, ovog onog. Vec videh u tom cipu celu svoju medicinsku istoriju. I onda krenuh da ceprkam po kesi trazeci nase nove moderne knjizice. Napipah nesto i izvukoh. Karton od carapa? ne, pa to je nasa nova zdravstvena knjizica. Nigde cipa, nigde ugravirane slike. U rukama sam drzao onaj karton od carapa, presavijen na tri dela. Na njemu satro neki podaci. To je nasa nova zdravstvena knjizica. O srbijo medju sljivama na njivama

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

o ne, shta cemo da radimo. nemamo digitalnje zdravstvene knjizhice koje 80% zdravstvenih ustanova ne bi moglo da ochita.

ne treba nam bas ni karton od carapa

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

jednom da se složim sa sikerom, više bih voleo zdravstvenu sa čipom nego ličnu sa čipom.

užasna mi je ta situacija, milicija vozi punto grande a po čoveka koji je doživeo infarkt dolazi stojadin.

Link to comment
Share on other sites

omg im on a lucky streak............

kakvo zdravstvo takve knjizice

sto je totalna istina,stare knjizice bi bile sasvim okej da zdravstvo radi kako treba i da nije sve korumpirano i raspad sistema totalni kao da je ratiste neko.......................

Edited by marxus
GOT MIT UNS
Link to comment
Share on other sites

tu boju mora da su dobile u okviru nekog srecnog i nasmejanog drzavnog programa "volimo svoju vladu!". dobro da nemamo ljubicastu licnu kartu, i bebi blu saobracajnu.

sad sam dobio ideju za nove korice zdravstvenih knjizica!

MBXMickey.gif

[roflmao]

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Direktorka RZZO najavila je i uvođenje jedinstvene elektronske baze osiguranika, čime će komunikacija osiguranika sa Zavodom, domovima zdravlja i apotekama biti br

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

pa ne razumem, shta sad loshi su i bar kodovi ? bolje i to nego nishta.

mislim da je ceo koncept nasheg zdravstva pogreshan, al ne mogu to da to preseku preko notji jel kapiram da bih onda bilo ritualnih samoubistava penzionera :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ma bre muka mi vise da se u ovoj drzavi sve proba zadnjih 7 godina, sve probamo, trudimo se, a nista ne funkcionise kako treba, a na idealnom smo putu za evropu... oooyeah...

generalno birokratija se utrostruchila ne samo u zdravstvu neko svuda... chudo smo mi... sto moze jednostavno kad je lepse komplikovano...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...