Jump to content

Nova nuklearna sila ?!


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Smeshno je da Amerika ili Rusija ili neka druga Nuklerna Sila prica o tome kako Koreja ugrozova ostale poshto oni imaju XY nuki vishe od Severne Koreje. Jedino mi zao shto je Juzna Koreja odma tu pored :D, mogu da sjebu StarCraft progamere :P.

Nisam skontao, jel su izvrshili probu ili shta? Poshto sam cuo da su najavili a da su ameri rekli da to tako ne moze i ostala proseravanja, bottom line ako to urade grunuce ih?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

izvrshili su testiranje ali generalno ne mislim da to znachi ista vishe nego ono obnogatjivanje uranijuma u iraku...jednostavno frka je "velikim bajama" da postoje centri u svetu gde se stancije materijal za potencijalne neautorizovane nukice i josh bitnije osoblje koje mozhe da napravi istu (a potkupljivo je za kikiriki jer svi znamo kako su platjeni nauchnici u tim zemljama)

sad moje je uverenje da:

a) ako se ikada desi teroristichki napad nechim nukELarnim i materijal i osoblje ce biti iz pakistana

b) ako ijedna od "lowbie" zemalja sa nuklearnim materijalom pokusha da ucenjuje okolinu time sadzgace ih ceo svet

i

c) ako severna koreja nesto krene da serenda razbice ih kinezi na dobar dan (jer im ne treba militantno kuche na povodcu u ovom trenutku kad polako preuzimaju kontrolu nad planetom preko ekonomije =o)))

Link to comment
Share on other sites

bas htedoh da otvorim topic...sta reci, samo su potvrdili ono u sta se vec odavno sumnjalo/znalo...mislim jebote, severna koreja, jedan od najgorih komunistickih rezima na svetu, nemaju sta da jedu, a prave atomsku bombu, sernjaju po zapadu i kurce se...

btw kole, mislim da ce materijal stici iz bivseg sssr-a...cini mi se da je jedan ruski general pri nekoj istrazi o kradji nukleanog materijala prokomentarisao da se i krompiri bolje chuvaju:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

E ovako.Posto sam video debilne postove da se i ja izjasnim povodom toga.

mislim da nuklearna sila podrazumeva da imaju ICBM, a oni imaju onog srednjeg dometa, znachi treba da tresu gace samo oni u okolini.

Pazi realno armagedon moze da izbije samo u slucaju rata izmedju Amera i Rusa.Zasto?Jedan ICMB ima specificno gorivo i pogon za koji trebaju milioni $ da bi se odrzavalo kamoli pravilo.Ameri se boje korejanaca zato sto oni nemaju potencijal ih gadjaju po celoj teritoriji nego samo po priobalnim gradovima.GG no re.Da im nije atomske bombe ameri bi uradili koreji isto sto i iraku,nama i sl.Tako da mi ne treba da se brinemo nego samo ameri.I da severna koreja nece upotrebiti nuklearno oruzije na juznoj koreji.Zasto?Jer je koriscenje jednog takvog oruzija na svojoj teritoriji apsurdno zbog nuklearnog raspadanja.A zasto oce ameri da okupiraju koreju?Pa da bi imali bazu blizu kineza.Sipmle.

Link to comment
Share on other sites

1) one rakete shto su testirali ne mogu da dobace do amerike.

2) imaju samo jednu vrstu raketa koji mogu da dobace do amerike i to do aljaske (taepodong2) .. u suprotnom pravcu ne mozhe ni do moskve.

3) tih taepodong2 raketa imaju jako malo.

e a sad ovo za bazu si tako roflmaovo da je to neverovatno. mislish da ce im neshto znachiti ta razlika od 30km koliko je od juzhne do severne koreje =) ?

realno nuklearni rat se nikad nece desiti jel tu svi imaju vishe da izgube nego da dobiju. jedino ako bude bilo kakvih lansiranja to ce biti u sledecem scenariju:

oni koji imaju nuke >>> oni koji nemaju nuke

(naravno ne rachunaju se kofer bombe)

gg no re

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Vec vidim expansion!!

Defcon : Rogue States! Mozes da izaberes malu drzavicu, opremis i unistis jedan grad jednoj nuklearnoj sili :p

Ko je gledao najavu na njihovoj TV? Kako se voditelj prima!! Da smo mi imali onakve voditelje Sloba bi jos bio na vlasti :P :P :P

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam prave i raketice sto mogu da pogode ameriku

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

мислим, слажем се са Колетом и са Ћилетом. и драго ми је због косооких, сад и они имају чему да се радују у својој беди. 50 година комунизма и глади је релативно мала цена да се обезбедиш да те никад нико више не нападне.

капирам да ће ово да доведе до смиривања стања у Корејама. и то из простог разлога што ће утицај САД после овога још брже да слаби у региону. сад је Н(а)ДРК на потезу, и уколико одиграју паметно, у складу са Кимовим причама да је ово корак ка стабилности, може још и да се деси да се затвори тај 50-годишњи сукоб. сви искулирају и буду срећни. само је кључно да се Амери питају што мање.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

bas htedoh da otvorim topic...sta reci, samo su potvrdili ono u sta se vec odavno sumnjalo/znalo...mislim jebote, severna koreja, jedan od najgorih komunistickih rezima na svetu, nemaju sta da jedu, a prave atomsku bombu, sernjaju po zapadu i kurce se...

btw kole, mislim da ce materijal stici iz bivseg sssr-a...cini mi se da je jedan ruski general pri nekoj istrazi o kradji nukleanog materijala prokomentarisao da se i krompiri bolje chuvaju:)

zasto tako gledas na stvar, da se kruce... imas li mozda bolji predlog kako da ocuvaju suverenitet pored sve veceg uticaja amera&japana ?

btw jel to sto se moze chuti na diskaveriju i slicnim, 100% absolutely true? ipak je to tv :) da je tako od '91. do sada vec bi imali seriju nuklearnih teroristichkih napada (pu pu pu daleko bilo)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tacno je ali Jack Bauer i Chuck Norris su pobili sve kriminalce i teroriste koji su se domogli nuklearnih bombi ili nekad pomislili da to urade.

Americki uticaj slabi? Videcemo, uglavnom ne gine nam intersantnih 20 godina. Da parafraziram kinesku "kletvu" : Da Bog da ziveo u interesantnim vremenima :).

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ali kako im je legendaran onaj jedan drzavni televizijski kanal, covece :))

jel to ono sto je bilo kod Olje Beckovic u utisku ?

Znaci , lik kao da je pokusavao da oduva televizor onim svojim "huuuuk uuugggkkksdss sd ssssssss" , definitivno su razvili i dobro "jezicko oruzje" tokom svih ovih godina :)

inace , mislim da je besmisleno to sto rade , jer je sudbina sveta odavno u rukama Amerike i "nekih drugih ljudi" :P

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

. и драго ми је због косооких, сад и они имају чему да се радују у својој беди. 50 година комунизма и глади је релативно мала цена да се обезбедиш да те никад нико више не нападне.

Da, verovatno je malim gladnim kosookima bas drago ( a mozda cak i milo) sto je draletu drago :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

50 година комунизма и глади је релативно мала цена да се обезбедиш да те никад нико више не нападне.

da, sad ce moci na miru da zive u svom jadu i bedi i crkavaju od gladi pod mudrim vodjstvom kim dzong ila/njegovog sina/unuka...ali nema veze, vazno je da na njihovo tlo nece krociti pokvarena zapadnjacka kapitalisticka noga!

zasto tako gledas na stvar, da se kruce... imas li mozda bolji predlog kako da ocuvaju suverenitet pored sve veceg uticaja amera&japana ?

jeste, japan ce ih okupirati opet...jebote dokle ce se jednoj zemlji toliko nabijati na nos sranja koja su radile budale pre 60 godina...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jeste, japan ce ih okupirati opet...jebote dokle ce se jednoj zemlji toliko nabijati na nos sranja koja su radile budale pre 60 godina...

zauvek, ako mene pitas. Nemacka je posle 50 godina opet ucestvovala u agresiji i to na nas i to je izmenila Ustav samo zbog toga. trebalo bi i mi da imamo desetak- dvadeset taktickih i po neki Taepodong2 za takve eventualnosti...

kad imas atomku vise ti niko ne sere oko ljudskih prava, niko ti ne preti bombama, nisi vise parija nego partner. samo je pitanje koliko ce pametno Kim da iskoristi novostecenu poziciju. ne zaboravite da su Ameri okupirali Jug, i da iz ugla prosecnog Severnokorejanca sasvim pije vodu prica o oslobodjenju zemlje. S. Koreja vise nema potrebe za vojskom od 1,2 miliona ljudi, niti za slicnim sranjima, dakle moze da se okrene vise ka razvoju. traze bilateralne razgovore sa SAD, da bi resili problem okupacije i rata koji je jos uvek pod primirjem. to je put ka resenju, samo SAD nece sa njima da pregovaraju uopste.

to sto su diktatura, pa sta. mnogi drugi su bili diktature. nije moje da nekom kazem kako treba da radi. Imperije zasnovane na liberalizmu i demokratiji prestaju da budu liberalne i demokratske kad se dodje do necijeg prava na izbor da ne budu demokrate i liberali. kao i kod svih drugih Imperija, onda se te vrednosti moraju NAMETNUTI SILOM. i upisam se od smeha kad neko brani Imperiju samo zato sto je konformista. ja na primer podrzavam rat koji SAD vodi protiv islamo-fasista po svetu, jer i nama preti slican rat, pa mozemo da budemo prirodni saveznici. ali da podrzavam brljotinu u Iraku ili gubljenje vremena oko S. Koreje... taman posla. S. Koreja je Kinesko dvoriste, pa neka ga oni sredjuju.

cudi me kako to kad analizirate neki problem ne pokusate malo da se stavite u poziciju osudjenih. sta se sve nama desilo i kakve su sve pricali lazi o nama i vi i dalje zdravo za gotovo prihvatate pricu CNN-a ili BBC-a o nekome drugom.

edit>

malo mi je nabacan tekst, ali ukacicete valjda poentu...

[:D]

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ako mislite da JK ne voli SK, tu se grdno varate, kada su bili problemi u SK sta mislite ko im je slao pomoc, to je isti narod i spojice se kad se najmanje nadamo.

Amerika polako slabi, ja sam vec rekao prognozu, ako Amerika u sledecih 10 godina ne okupira bliski istok i ako se ne uvuce preko Gruzije Rusiji u trbuh oni padaju i postace obicna regionalna sila ono sto je danas Rusija.

Kina, Indija i Rusija ce da vode kolo a Japanci ce da se okrenu protiv Amerike kad se ovi budu najmanje nadali da im vrate za one 2 atomke sto su bacene na njih.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...