Jump to content

300!!!


Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tu od magije, igore, nema ni m

film je uzasno govno, jedan od retkih gde dijalozi toliko ne funkcionisu da se zapitas "kako je neko OVO mogao da snimi omg"

a klanje, ko klanje, moglo je i bolje, jer realno sat vremena recikliraju istih 2 minuta

Ma lol ko jos trazi dijaloge u ovakvim filmovima :)

Ok, rezimirajmo, meni bilo do jaja, uuu, wauuuu, dum tras, sisa, mmmm, lezbejke, aaa, duuummm, trasss. Plus sam samo jednom trcao iz bioskopa da pisam. Potpuna zabava za 1 vece

Da je jos postojao snajperista koji ubije xerxesa ili kako vec, pa bilo bi to totalno iskustvo. mada ni harvi kajtel koji cisti bojno polje od krvi i sranja pred turisticku sezonu ne bi bio lose resenje.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Meni je film sasvim ok. Prvo sam dosta davno video trailer, a onda ovde naletim na topic, kad je ,vec sam zaboravio ko, postovao link za strip. Nakon toga i nisam ocekivao delo a la Ben Hur ili tako sto, vec cisto akcioni film sa przenjem scena borbi itd.

Kad se pogleda, strip je strip, zar ne? Ne verujem ni da bi stripovana Ana Karenjina bila odradjena do detalja po knjizi jer bi bila u mnogim momentima extremno dosadna, tako da ne mogu da poredim 300 strip sa knjigom Ognjena Kapija. A ni da ocekujem da ga neko uradi na taj nacin.

E sad, kad pogledate strip 300, postavlja se jednostavno pitanje, kako od toga napraviti film od 1h30m? Da nisu trebali da popune sa komicnim predahom kao SW epizodu 1? To sto su ubacili americka proseravanja tipa Spartanci= freedom fighters a persijance tako da im samo Sadam fali, zabole me :)

Da su stavili istinu da su oni bili robovlasnici gde im je tih 8000 ratnika sluzilo da drze u strahu 250 000 robova, da nisu proterivali porodicu sa detetom koje je defektno nego isto bacali par km od grada u klisuru itd itd...da li bi onda to i dalje bila ekranizacija stripa 300? Ne.

Koga zanima dramaturgija, nek ceka ekranizaciju knjige, koga zanima istina, nek pogleda neki dokumentarac, a sto se tice stripa i njegove ekranizacije, ne kontam sta ste ocekivali :)

Link to comment
Share on other sites

aaa pa nemoj tako, pokazali su na pochetku bacanje sa litice...pa je efialtesova pricha ok u kontekstu "pobegli su pre nego sto su bili primorani da ga bace"

ono sto nisu rekli je da je prestolonaslednik izuzet iz agoge, tj leonidu nisu *khm* "poduchavali" stariji ratnici od 8me do 20te godine...sad jes da se istorichari svadaju dal je bilo samo trljanja ili i insercije ali opet pederastija je bila ok tokom agoge

u stvari 300 je odlichan film iz aspekta da pokazuje kako je teshko ekranizovati neshto sto se chini da je chist slam dunk =o)

Link to comment
Share on other sites

:)

josh da su ubacili i to da su im bili zabranjeni odnosi sa zenama do zenidbe, i da je bio podstican homoseksualizam, u fazonu "najbolje brani ljubavnik ljubavnika" (misleci na cuvenu formaciju pri vojevanju), imali bi verovatno Aleksandar 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

malopre odgledo..skroz dojaja

sad kad citam..malo su ga ljudi preterali sa hejtom..niko nije ocekivao velelpnu epopeju vanserijske umetnicke vrednosti, nego cistu akciju i lozenje..uzivanje na 95 min.holivudski komentari su nesto nasta se covek mora navici i jednostavno nauciti da `vari` tj. ne primecuje kad neki lik u nekom amer. filmu kaze nesto idiotski nasta njihova publika napravi uzdah i raznezi se a nasa se smori..to je standard..

i naravno da se za ovakav film i prica i istorija i strip prekrajaju sve radi zabave koja je potpuna..imajte u vidu da je film bilo skupo praviti..mora to negde i da se naplati - na amer. trzistu najvise. samo zavisi sta je ko ocekivao..

meni je licno bilo krivo kad se zavrsio..da su se krljali bar jos 20 min puno bi mi srce bilo...

p.s. jel neko zna - da li je pesma knights of cydonia koji nasi pustaju uz reklamu stvarno deo filma ili bar osta ili su nasi rekreativno ubacili..posto sam bash prizeljkivao da u ponekoj `nabojitoj` krvavoj-mach scceni chujem sjajni muse solazu...

Link to comment
Share on other sites

film je sa istorijskog aspekta,manje vise sjajan.

naravno uz herodotova preterivanja(koja su ipak vernija istoriji nego strip) dodata su i neka extra preterivanja,ali ne previse.

uglavnom,film mi se svideo.

http://s2.bitefight.ba/c.php?uid=22457

b:"jeli,jel ovo na slici fred durst ili onaj njegov brat limp bizkit?"

mare:"glupa je ko kugla ispod kauca"

Link to comment
Share on other sites

pa sa istorijskog aspekta nije sjajan ni strip a ni film

(o herodotu i da ne govorimo,covek je pisao da je bilo 5 miliona persijanaca)

jer zaobilaze osnovnu cinjenicu da se kod termopila nije borilo samo 300 spartanaca, vec i oko 700 tespijanaca koji su takodje odlucili da ostanu i suprotstave se xerxu..i pomalo ih i istorija `zaboravlja`..no to za film i za pricu nije ni bitno...

bitno je lozenje,spartanci-kraljevi,vojnici..itd..

Link to comment
Share on other sites

Akcija u filmu je super uradjena, bitke su odlichne, al jedino sto pomalo poremeti dozivljaj je javljanje naratora i slow-motion tokom njegovog govora. Al ipak, to je holivudski film, a svaki holivudski film je prvenstveno pravljan da bi bio prikazan u americi, evropa je second in line, a da njihovoj red-neck debilnoj populaciji ne bi film bio konfuzan, morali su da ubace povremena objashnjavanja, sto je ostatku sveta usralo film i rating je 8.0/10 bash zbog toga, da su ti pojedini delovi izbacheni, siguran sam da bi Troju premashio po ocenama gledalaca i kritike.

Link to comment
Share on other sites

al jedino sto pomalo poremeti dozivljaj je javljanje naratora i slow-motion tokom njegovog govora.

i ako se samo na trenutak prisetis da kad citas strip, veliki deo teksta nije u oblacicu, vec u pravougaonicima sto u sustini i predstavlja naraciju, shvatices da je to do jaja sto je uradjeno tako.

http://s2.bitefight.ba/c.php?uid=22457

b:"jeli,jel ovo na slici fred durst ili onaj njegov brat limp bizkit?"

mare:"glupa je ko kugla ispod kauca"

Link to comment
Share on other sites

Ma mene nervira ?to su nekako umek?ali strip.

Izbacili su recimo scenu kada rade sklekove dok im drugi stoje na le?ima, kada se Stelios saplete, pa ga kapetan ubije od batina zbog toga, ili kada ja mislim isti taj Stelios ka?e "We're with you, sir. To the death.", a Leonida odgovara "I didn't ask. Leave democracy to the Athenians, boy." :)

Scene sa suzama u o?ima su tako nepotrebne u ovom filmu...

icon_salute.gif

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

A jel jos nekom baja sto igra leonidu lici na pevaca one grupe sto peva toxicity?

System of the dawn, setih se :)

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...