Jump to content

Megastructures


Dule_smor

Recommended Posts

Gunkanjima Island

gunkanjimaoutliners0.jpg

Uglavnom ludi Japanci izgradise ostrvo sa samim ostrvom, tako neki trip..

U pocetku je bio neki mali greben i onda se pretvorio u ogroman betonski grad.

Dok je danas ostrvo/grad duhova x)

gunkanjima8lm2.jpg

gunkanjima9np5.jpg

83fmp8.jpg

edit: ne znam dal me zezate il sta al evo stavljam preko imageshacka..

I kad vam pise IPB Image kliknes na ta slova desnim klikom i pritisnes view image.. : )

Edited by xnikolax

1336¼

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

da bi se izgradio taj toranj utroseno je X godina, n broj radnih sati, radilo je n2 radnika, bezbroj tona celika, betona, pleksiglasa, mermera, (...)

i jedan poveci avion da se opet to sve svede na nulu...

nije da prizeljkujem, ali ova megalomanija se nastavlja iz doba hladnog rata...

btw, sta bi sa onom piramidom u Tokijskom zalivu? ona je trebala da se napaja metanom iz mocvare koja bi bila u dnu same piramide, a u njoj bi zivelo i radilo nekih "tricavih" cca. 100.000 ljudi.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

znam da smo negde imali ovaj topic:)

elem, evo liste najvisih zgrada u izgradnji...verovatno znate da je trenutno najvisa zgrada burj kalifa u dubaiju, sa nekih 830m visine...ali to ce uskoro biti prevazidjeno posto se planiraju cak 3 solitera visine preko 1km i jedan koji ce probiti granicu od jedne milje...vecina ih je u arapskom svetu naravno...evo par linkova, kad ce djilas da nam napravi nesto od ovoga u bgu!

http://www.tallestbuildingintheworld.com/skyscrapers_under_construcion.php

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_and_structures_in_the_world

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

kad ce djilas da nam napravi nesto od ovoga u bgu!

Не кад, већ да ли хоће. А одговор на то питање није позитиван, али није ни негативан, а да ли ће бити позитиван, видећемо... BorisSmiley.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kori drug...btw, sabija ovaj hotel sto su napravili u meki, preko 600m visine, i ogromna stambena povrsine posto nije klasican soliter

http://en.wikipedia.org/wiki/Abraj_Al_Bait

Upon its opening, the Abraj Al Bait Towers in Mecca, Saudi Arabia, will take the record for the largest inhabited building in the world. It has the largest floor area of any structure in the world with 1,500,000 square metres (16,137,600 sq ft) of floorspace.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Brate 1600 metara zgrada? GDE JA ZIVIM KOJI KURAC! Ovde josh uvek ne mogu da izgrade mostove od 1600 metara a da valjaju kurcu i da im ne treba 5 godina!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Meni su sranje te visoke zgrade - nit volim visinu, nit izgledaju neshto preterano lepo (pogotovo ovo sranje u Meki, koje izgleda kao parodija na Big Ben i staljinove solitere). Bilo bi cool da naprave neki grad kao piramidu ili kao ono chudo u Deux Ex Human Evolution.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...