Jump to content

Dosta je bilo shale...


Recommended Posts

Pa organizatori samo hotje da se nastavi razvijanje sc-a u srbiji, sto je otezano wc3-em, posto je novim klincima lakse da ukljuce autokast na skoro svaku magiju, nego da se "muche" da bacaju pojedinacno sa svakom jedinicom kao u sc-u :)

Sto se tice cs-a, uvek ce biti najpopularnija kompeticija, zato sto i od onog lakog u wc3-u, postoji josh lakshe u cs-u ;)

E sad, da li je organizatorima vaznije da se vishe nashih ljudi pokaze uspeshno u inostranstvu ili kolicina ljudi koja ce doci na event je ocigledna, posto nase zenske, muske cs ekipe nisu uspele da prodju grupe na wcg/ecg/eswc-u, ali se josh uvek odrzavaju kompeticije na nashim teritorijama za tu igru.

Verujem da bi velika kolicina ljudi zelela da imamo po 2-3 predstavnika za wc3/sc/fifu/nfs, koji su postigli mnogo bolje rezultate nego nashe cs ekipe, ali to se netje dogoditi, dok kanterashi ne predju na sc/wc3/fifu/nfs, posto je ocigledno da nashe cs ekipe ne mogu da opstanu vishe od mesec dana u istom sastavu, cast zenskoj cs ekipi, koja opet, ne moze da prodje grupu.

Na slican nacin fudbal u nasoj zemlji jebe ostale kompeticije, u kojima smo mnogo kvalitetniji, ali koje su manje pratjene, bash zato sto zahtevaju vishe mozga.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

juce sam spamovo ceo dan velikom broju ljudi da dodju da se prijave! Pola njih me je pitalo koji je ovo sajt, da nikada nisu culi a nisu ni culi da ste ukinuli :):):) Ovime zelim da kazem da nije merilo ovaj sajt!

mislim da smo jos na drugoj strani zakljucili da se popularnost sca ne meri po ovom forumu vec po a) interesovanju ljudi na lokalnim kvalifikacijama b) broju takmicara prethodne dve godine. Ali to uopste nije vazno, bash mislim da se za dzabe vrtite u krug. Valjda ste skapirali da to za sada nece dovesti do rezulata :) Ono, meni je bolje sto vise igara to bolje, al' ja nemam veze sa wcgom niti o tome odlucujem. Opet, mogu da razumem ako iz nekog razloga finansijski/logisticki nije isplativo da se neki turnir organizuje.

Link to comment
Share on other sites

Posto sve vreme pricamo o online turnirima koji su izgleda jedino sto se desava na SC sceni, da li mozete da mi posaljete/postujete linkove sa sajtova tih velikih turnira gde se nasi igraci takmice? Kako domacih, tako i stranih. Da vidimo te uspehe protiv stranih igraca u poslednjih par meseci.

Recimo da bi to mogla da bude prva polazna tacka u nastavku diskusije.

ahahahahaha, izvini shone, ovo je totalno frendli pitanje, ali koji bi rezultat bio kad bi primenio to na nashu cs scenu?:))))

posebno ono "Da vidimo te uspehe protiv stranih igraca u poslednjih par meseci."

Mislim, realno, nashi fifa igraci su poznatiji u svetu nego cs igraci [:D][:D]

Skroz kapiram da je cs jednostavno popularniji u srbiji, ali ako se po ovom sto si ti naveo, odredjuje ko ostaje, a ko ide, onda bi se cs igrao nikad :)

Evo, odvojio sam neko vreme da se informishem, ukucaj "vanilica starcraft" na guglu, mislim, sve ce ti biti jasno :), gomila sajtova sa njegovim replayevima, gomila njegovih uspeha itd itd, gomila klinaca koji prate to, videcesh da cak ima i svoje fan-ove, verujem da ima josh takvih igraca kod nas ;)

Dok, nasha glorija koja je osvojila eswc kod nas, ima jedva nekoliko matchova na guglu, jedan je od sveta igara, drugi je od klanrura, a treci je neki praistorijski arhiv od cpl-a u beogradu 2004, gde je glorija osvojila 6to mesto :) od 6 mogucih ekipa naravno, i bilo je josh gomila ne povezanih matchova sa nekih ruskih sajtova.

Kapiram da ovo nije takmicenje za Mr. popularity, ali mislim da je svaka druga nasha scena bila mnogo reprezentativnija u svetu nego nasha cs scena, koja je realno bruka i sramota kod nas, a i u svetu (kradja komponenata po turnirima, vandalizam, itd).

@lucky: naravno, logicnije je i isplatljivije da se posalje cs ekipa u razgledanje metropola [:D][:D]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

mislim da smo jos na drugoj strani zakljucili da se popularnost sca ne meri po ovom forumu vec po a) interesovanju ljudi na lokalnim kvalifikacijama b) broju takmicara prethodne dve godine. Ali to uopste nije vazno, bash mislim da se za dzabe vrtite u krug. Valjda ste skapirali da to za sada nece dovesti do rezulata :) Ono, meni je bolje sto vise igara to bolje, al' ja nemam veze sa wcgom niti o tome odlucujem. Opet, mogu da razumem ako iz nekog razloga finansijski/logisticki nije isplativo da se neki turnir organizuje.

ne samo sam hteo da kazem da neki ljudi cekaju registraciju i prijavice se posto sam im IZREKLAMIRAO ovaj sajt

Nije zeus neko mautin king i master koji vodi njega a ne ceka!

hvala ghost-e na podrsci!

Edited by Attila
wltdo.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ma kakva podrska, evo meni kao wc3 igracu bi vishe odgovaralo da sc bude izbacen iz kompeticije, posto bi po nekim nezvanicnim informacijama bilo 2 slota za wc3 ove godine, ali gde je tu moral? Neko se trudi da uradi nesto za nashu zemlju, sto bi mu onda to pravo/uzivanje bilo uskratjeno, zato sto je kod nas slab odaziv na profesionalnom takmicenju? Pa stoni tenis bi ukinuli pre 100 godina u srbiji da su koristili takvo razmishljanje.

Verujem da su organizatori zaboravili da pomenu, da je odaziv kod nas vazniji, nego uspeh nasih igraca u svetu. Pa onda u cemu je problem, sto ne bi doveli x*n random likova koji ce "igrati" stacraft ;)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Moram se sloziti sa gostom sto se tice kauntera.

Realno vecina njih nije zasluzila da ide ni u przogrnac.

Ali i dalje stoji cinjenica da je njih prosle godine doslo gomila cak i na budjavi source, a jako malo je bilo starovaca.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

evo cisto posto vidim da napusavate cs [:D]

ako bas neke zanima,kolko se ja secam CS ekipa (kgb) je najbolje prosla u SF,prosli grupu a kasnije izgubili od SK,koji je bio 3i ...

na eswc u parizu su se kidali ,16-13 izgubili,od ekipe koja je kasnije bila u finalu istog(SK.dk)..

a to sto smo(cs) u singapuru "ispusili" to je vise zbog source-a....

ne kazem da su predstavnici u sc,tacnije jedan [:D] bio los,ali nemojte bezveze da pricate o stvarima koje ne znate....

Link to comment
Share on other sites

realno filip lepo kaze, tachno je to da starkrafta treba da bude, i da je mozda nepravda uchinjena, ali ne morate da blatite druge igre i na taj nachin prikupljate poene

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Lepo sam vas zamolio da se drzite price o SC-u i da zaboravite na price o drugim igrama. Osim niple i nidzike, ovde je svako promasio temu tu necu ni gubiti vreme da vam odgovaram.

@nidzika

Ja ne kazem da SC kao igra izumire, ali iz mog pogleda kao organizatora u ove dve godine svake godine situacija je bila sve losija i losija i niko ne moze to da mi ospori jer su u pitanju ciste brojke.

Mozda su tu neki novi klinci, ali prosto ja tu pricu slusam vec duzi period a da treci put pravim SC turnir i da opet bude onako mali odziv, to ne zelim.

Ja nemam problem sa tim da ove godine uvrstimo SC u neoficijalne turnire pa da vidimo tu novu SC scenu na delu, te u slucaju da su ljudi stvarno poceli da igraju da onda od sledece godine vratimo SC medju oficijalne igre. Naravno, to je pod uslovom da mi ne ukazete da sam pogresio tj da se SC scena razvija a ne smanjuje i da je ne vratimo medju oficijalne igre vec ove godine.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problem sa tim da ove godine uvrstimo SC u neoficijalne turnire pa da vidimo tu novu SC scenu na delu, te u slucaju da su ljudi stvarno poceli da igraju da onda od sledece godine vratimo SC medju oficijalne igre. Naravno, to je pod uslovom da mi ne ukazete da sam pogresio tj da se SC scena razvija a ne smanjuje i da je ne vratimo medju oficijalne igre vec ove godine.

Ovo znachi samo jedno, ti si vec doneo odluku da ga ove godine ne bude. Za dogodine nas, da ti pravo kazem zabole, a koliko si patetichan ispada da treba cele godine mi tebi da se dokazujemo? pa ce mozda neki tvoj poltron da kaze da postojimo?? Ne znam kako se ti osecash kada se objave rezultati, ali mene bi bilo blam da me neko tamo pita odakle sam i kakav mi je score u "oficijelnim" igrama. Pa rezultatski treba da se samoubijesh jer ti bi trebalo da budesh "kao neki" oficijelni predstavnik nashe zemlje. Ponashash se sasvim suprotno, uskogrudo gledash kroz prizmu profita, zanemarivshi rezultate.

Jadno i patetichno.

@all

ja sam sa ovim postom zavrshio dalju raspravu na ovu temu, izvinjavam se svim posetiocima ovog topica koji su se nashli pogodjeni ili na neki drugi nachin uvredjeni mojim postovima(ovo se ne odnosi na "prozvane")

p.s.

moja podrshka za celokupnu gaming zajednicu i dalje ostaje bezrezervna, kako logistichki tako i finansijski.

GG no RE vs no manner

Link to comment
Share on other sites

Ovo znachi samo jedno, ti si vec doneo odluku da ga ove godine ne bude.

Odluka je donesena kao sto se moglo procitati na pocetku ovoga topika, cela ova diskusija se vodila zbog price da li tu odluku treba promeniti ili ostaviti onakvu kakva je, a koliko vodim vi upravo dokazujete da ne treba da se menja.

Za dogodine nas, da ti pravo kazem zabole.

Ne znam da li je potrebno ovo i da komentarisem. Trazite od mene da se SC vrati kao oficijalna igra a u isto vreme vas bole dupe za buducnost.

U svakom slucaju, kao sto sam vec par puta rekao ovo nije stvar dokazivanja meni tokom cele godine kao sto ti navodis u svom postu.

Da SC zajednica postoji i da je stvarno aktivna kao sto bi trebala da bude onda se ne bi ni postavljala ovakva pitanja.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Share on other sites

a brate shone i ti se ponashash kao da necesh da vratish sc, odnosno, da ti bash ne odgovara njegovo vracanje.U svom prvom postu si zamolio da se ne quotuju delovi tvog posta nego da se gleda kao celina...A ti sad izdvajash njihove delove i shvatash ih kako ti odgovara...

Link to comment
Share on other sites

Odluka je donesena kao sto se moglo procitati na pocetku ovoga topika, cela ova diskusija se vodila zbog price da li tu odluku treba promeniti ili ostaviti onakvu kakva je, a koliko vodim vi upravo dokazujete da ne treba da se menja.

onda si mogao da kazesh to je to i the end a ne da "zavlachish" masu i ulivash laznu nadu. Ochigledno je da nisi ni imao nameru da ga vracash i sve te priche da se kao "lomish" su u cilju oduzimanja vremena i zivaca nama kao "oshtecenoj" strani.

Trazite od mene da se SC vrati kao oficijalna igra a u isto vreme vas bole dupe za buducnost

nisi se poneo ni malo "ljudski" i ne vidim iz kog razloga treba da se "kao" trudimo i tebi neshto dokazujemo. Ti nas rejpujesh a mi treba da ti kazemo "hvala" za "mozda dogodine"???

@spils

zar nisi do sad shvatio da su mu dvostruki standardi middle name?

@shone

definitivno si izvrshio "rape" nad najvecom igrom ikad. Ostacesh upamcen samo po tome jer je ochigledno da te po rezultatima niko nece pamtiti. I da hocesh teshko da cesh dogodine moci da "vratish" SC jer ti je ovim tvojim postupkom SC zajednica (najveci deo) okrenula ledja.

treba da te je sramota.

Edited by Mazzola^^
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je kao dan da organizatori nisu ama bas nista ucinili da obaveste javnost NA VREME kako ce skloniti Starcraft iz takmicenja. A sada je u poslednjem momentu dato igracima da spasavaju stvar, dok se organizatori mrste na svaki argument.

Ja licno sam fanatik za SC, nisam profi igrac ali sam na battle.net-u vec par godina i odgledam dnevno po 10 replay-eva. Radje mi je da odgledam replay nego sportsku utakmicu. Iako sam i redovan posetilac rura, ne svracam na SC podforum jer on NE ODRAZAVA popularnost ove igre na domacoj sceni. Za ovaj topic sam saznao preko home stranice rura.

Ukloniti Starcraft zato sto hiljadu klinaca igra debilne igrice nije razlog. A dokaze koji organizatori traze su u najmanju ruku rigorozni i potpuno nepravedni, s obzirom da nisu najavili u napred da ukidaju SC.

Samo na Jetsetu ima oko 15-20 dobrih, profi igraca za koje ja znam, a gde su drugi, koji mozda nisu toliko umesni ali takodje igraju redovno.

Bilo bi to tuzno takmicenje bez Starcrafta.

Moj predlog je da organizatori pokazu malo entuzijazma i dobre volje u svemu ovome. E da jos nesto, koliko sam uspeo da vidim sa ranijih postova, igraci nisu pljuvali organizatore nego h1ghly-ja, a on se ne racuna jer je mali smrad.

Prema tome Shone i drugi, pokusajte da ne shvatite licno dobacivanja i razumete. Zasto da odlicna igra kao Starcraft trpi nepravdu samo zato sto zahteva malo inteligencije i umeca, pa odziv nije jak kao neko smece sto svako moze da igra...

edit: I zanemarite Macolu, molim vas. Svaka zajednica ima po jednog retu, pa je tako i sa SC zajednicom.

Edited by [BMF]Psycho

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

mislio sam da napishem neki odgovor u tvom stilu (pljuvachkom) ali necu da se spushtam na tvoj primitivni nivo, nisi vredan toga.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Samo na Jetsetu ima oko 15-20 dobrih, profi igraca za koje ja znam, a gde su drugi, koji mozda nisu toliko umesni ali takodje igraju redovno.
Ajde ne lupetaj, kod nas nema pro igraca, ako znash uopshte shta znaci rec "profi"...

edit: I zanemarite Macolu, molim vas. Svaka zajednica ima po jednog retu, pa je tako i sa SC zajednicom.
Procitaj tvoje i mazzoline postove i videcesh da su isti, samo shto ti prdish zavijeno u oblandu, a on sreze bez uvijanja. Rekao sam vec, svaka akcija izaziva reakciju, i svako od nas reaguje drugacije na ovakve akcije, nikom nije padalo na pamet da pominje organizatore u protekle 2 godine u negativnom kontekstu, ali sada kada su kako si i sam rekao nametnuti nejednaki kriterijumi, kad se neshto ubacuje jer po defaultu mora, onda je teshko biti poptuno primeren finoj diskusiji.

A sada je u poslednjem momentu dato igracima da spasavaju stvar, dok se organizatori mrste na svaki argument.
Eto vidish, mazzola je jedan od prvih koji je uleteo da spashava stvar.

I josh neshto za SVE, nemojte da sad ispadne da su pojedinci koji malo slobodnije odgovaraju na ovom topicu krivi shto Starcraft nije na domacim WCG kvalifikacijama, prvo je Highly skrenuo sve sa teme, a sad ti Psycho ulazish u topic sa istim pobudama, a to nam ne treba ni zero %. Mada je koliko vidim iz najnovijih shonetovih postova odavno sve gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problem sa tim da ove godine uvrstimo SC u neoficijalne turnire pa da vidimo tu novu SC scenu na delu, te u slucaju da su ljudi stvarno poceli da igraju da onda od sledece godine vratimo SC medju oficijalne igre. Naravno, to je pod uslovom da mi ne ukazete da sam pogresio tj da se SC scena razvija a ne smanjuje i da je ne vratimo medju oficijalne igre vec ove godine.
Tek tad ne bi niko doshao, i opet bi stekao pogreshan utisak. I ne razumem kako za tebe moze biti pokazatelj aktivnosti starcraft igraca, postovi turnira na sajtovima, meni je to bilo najlakshe da isfabrikujem (shto ne bih nikad uradio) i tebe bi to razuverilo. Do godine mogu da pishem po sajtovima o navodnim turnirima, i vi organizatori cete misliti da se sve razbuhtalo u staru ponovo. Pa valjda su merodavniji postovi nidzike, vanile, flastera, spilsa, ipak su to igraci koji pretenduju da idu na WCG, i zbog njih mi je i najvishe krivo, neko se ubije vezbajuci mesecima, i onda mesec dana pred kvalifikacije, procita da je pojedinac doneo odluku da se igra izbaci iz takmicenja.

Kako i ko da te razuveri kad ne verujesh njima?

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je kao dan da organizatori nisu ama bas nista ucinili da obaveste javnost NA VREME kako ce skloniti Starcraft iz takmicenja. A sada je u poslednjem momentu dato igracima da spasavaju stvar, dok se organizatori mrste na svaki argument.

Ja licno sam fanatik za SC, nisam profi igrac ali sam na battle.net-u vec par godina i odgledam dnevno po 10 replay-eva. Radje mi je da odgledam replay nego sportsku utakmicu. Iako sam i redovan posetilac rura, ne svracam na SC podforum jer on NE ODRAZAVA popularnost ove igre na domacoj sceni. Za ovaj topic sam saznao preko home stranice rura.

Ukloniti Starcraft zato sto hiljadu klinaca igra debilne igrice nije razlog. A dokaze koji organizatori traze su u najmanju ruku rigorozni i potpuno nepravedni, s obzirom da nisu najavili u napred da ukidaju SC.

Samo na Jetsetu ima oko 15-20 dobrih, profi igraca za koje ja znam, a gde su drugi, koji mozda nisu toliko umesni ali takodje igraju redovno.

Bilo bi to tuzno takmicenje bez Starcrafta.

Moj predlog je da organizatori pokazu malo entuzijazma i dobre volje u svemu ovome. E da jos nesto, koliko sam uspeo da vidim sa ranijih postova, igraci nisu pljuvali organizatore nego h1ghly-ja, a on se ne racuna jer je mali smrad.

Prema tome Shone i drugi, pokusajte da ne shvatite licno dobacivanja i razumete. Zasto da odlicna igra kao Starcraft trpi nepravdu samo zato sto zahteva malo inteligencije i umeca, pa odziv nije jak kao neko smece sto svako moze da igra...

edit: I zanemarite Macolu, molim vas. Svaka zajednica ima po jednog retu, pa je tako i sa SC zajednicom.

lol...

a ja mislio cs forum pun "posebnih" likova

Link to comment
Share on other sites

Verovatno nisam kompetentan da pricam o svemu ovome, ali koliko vidim vama je najveci problem da shonetu dokazete da je SC aktivan i da se igra.

Organizujte neki tur i dokazite to tek je 12. jun, WCG je u avgustu, a druga konferencija za stampu je (kako je neko rekao koliko se secam) sredinom jula.

Imate do tada vremena dosta, mozete da organizujete jedan tur na primer 10. jula i pokazete daima ljudi koji igraju SC i slicno.

Ako zaista igrate i SC scena nije zamrla, kao sto kazete da nije, dokazite, nemojte da *$njate po forumu i pljujete jedni druge, vec mrdnite masno dupe sa stolice i uradite nesto.

brate ja verujem da su tebi najbolje namere, ali to shto predlazesh je falsifikat, da se mi dogovorimo i da organizujemo neki turnir izmedju sebe to je veshtacki, svako od nas igra kad moze, ne medjusobno, vec sa strancima, evo mazzola moze 3gb snimljenih partija da uploaduje ako ce to nekog zadovoljiti, samo javite gde [:p] Najlakshe je da se sakupimo i odigramo izmedju sebe, ali to nije nikakav pokazatelj aktivnosti tokom godine.

jetset2.jpgjetset.jpg

Evo ovo je cist fabrikat, dogovorili smo se da se nadjemo i sad kao time dokazujemo da nas ima, da smo aktivni? Inace na kanalu ima najvishe 8 coveka, i to je stanje koje traje par minuta, ostalo smo po igrama, shto je jel'te i glavna svrha battle neta, a ne chat.

Ako ce nekog snimljene partije zadovoljiti, svih nas je pun hard disk istih...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...