Jump to content

Dosta je bilo shale...


Recommended Posts

Preskocicu veliki deo postova sa ovoga topica, jer prosto nisu vredni paznje i necu se ni udostojiti da im odgovorim zbog nacina na koji su pisani.

Pre svega da se razumemo SC jeste super igra, koju sam i ja igrao par godina sa uzivanjem i koja me je uvek odusevljavala. Ali poenta je na situaciju gledati realno i zakljuciti neke stvari.

Ono sto mi se ne svidja na ovom topiku, jeste da pojedinci koji se nisu udostojili da dodju na proslogodisnji WCG, sada su ovde najglasniji.

Ono sto mi se ne svidja na ovom topiku, jesu komentari kojima se pokusava pokazati da SC zasluzuje mesto na WCG-u. Niko ne pokusava da pokaze tu aktivnost nase SC scene, vec svi pljuju organizatora. Svaka cast.

Mene kao organizatora u SCG stvarno ne interesuje sta se desava u drugim zemljama. Te price da je WCG osnovan zbog SC-a itd, tim pricama ovde nema mesta jer one ni u jednom slucaju ne uticu na odluku sta ce se igrati kod nas. Svaka zemlja u svetu ima drugaciju 'gaming scenu' te se samim tim i u svakoj zemlji igraju druge kombinacije igara.

Prosle godine na finalu u Sava Centru, bilo je 18 SC igraca!! Da ne kazem da je i tih 18 jedva skupljeno uz cimanje Stinga koga ovde sada svi pljuju ioako nema veze sa ovom odlukom.

A bila je ista prica kao i ove godine. Bice nas mnogo, svi se spremaju bla bla bla. Opet ista prica?

Jedina razlika prosle godine je da se Vanilica opasno spremao za WCG i da je hteo nesto da ostvari tamo!

Prosle godine Vanilica je sam najavio se vise nece 'profesionalno' baviti igranjem, te taj argument vise ne postoji.

Da li je potrebno da dodam cifru prijavljenih igraca u svim kvalifikacionim centrima u Srbiji? Tj totalnu ne zainteresovanost igraca da se pojave na tim turnirima.

E sad, kao sto sam vec rekao... niko od vas nije ni pokusao da pokaze tu vasu trenutno aktivnost. Te vase rezultate i tih XY igraca koji trenutno igraju i razbijaju SC. Ono sto sam ja nasao na internetu oko nase SC scene je bilo krajnje porazavajuce. Te u slucaju da gresim, budite dovoljno ljubazni pa mi to pokazite.

Poenta je voditi konstruktivne diskusije, a na ovih 5-6 strana ovoga topica toga definitivno nije bilo, cast izuzecima...

Meni nije problem priznati gresku i promeniti neke stvari, ali za tako nesto ja treba da uvidim tu gresku a na ovome topiku to definitivno ne uvidjam. Cak stavise, sudeci po komentarima koje vidim ovde.. odluka je vise nego na mestu.

Veoma je lepo sto vi zelite da pravimo turnir za vas 10 koji SC igrate poslednjih X godina, ali prosto to nije moja racunica. Nije problem da se napravi SC turnir, ali da se SC uvrsti u oficijalnu igru, to je veliki problem.

Kao sto sam vec rekao, bilo bi veoma lepo da neko pokaze tu nasu aktivnost i da pokaze zasto SC zasluzuje da bude oficijalna igra. Mene prazne price ne interesuju.

Forumi ne aktivni? Turniri ne postoje ? Okupljanja ( da li ima potrebe da se pogleda par topika na RUR-u kako su prosla okupljanja)?

Naravno, vi svi sada igrate na internetu po turnirma, hajde onda da vidimo te rezultate. S'obzirom da imate toliku zelju da SC bude na WCG-u, siguran sam da vam nece biti problem da napravite presek aktivnosti nase SC scene.

Zamolio bih ljude koji ne znaju da vode konstruktivnu diskusiju, da zaborave na ovaj topik jer vasim postovima samo izazivate kontra efekat.

Takodje, zamolio bih vas da ne izdvajate delove mog posta i da samo na njih odgovorate, vec da na post gledate kao na celinu.

Hvala.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bolna chinjenica za tebe je da ko god da ode na WCG od SC playera pokazace vishe (dokazano) od bilo kog igracha wc3, dzaba vas ima ko "pleve" kad niko od vas nema pojma (rezultatski dokazano)

hmm da, od tih raspalih silnih warcraftasha troje imaju profesionalne ugovore sa AllTheRage klanom, jedan igra u EuroCupu (jedini Srbin ove godine koji to igra) itd itd..

malo pogledaj i ostale sajtove, i informacije, pa tek onda napishi neshto.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Uopste ne vidim nikakvu poentu toga sto se ovde vredjate i prepucavate.

Kao prvo, _velika_ zamerka za organizaciju, topic o tome da li SC treba da bude na WCG-u ove godine ili ne je trebalo postaviti bar nedelju dana ranije; odgovor tipa "Malopre su mi javili" nije opravdanje, vise lici na to da je losa organizacija i izgleda kao da je sve vec ranije sve odluceno i dovedeno pred svrsen cin.

Ali sad sta je tu je... Time sto se svadjate i vredjate organizatore, necete nikome pokazati da biste u dovoljnom broju dosli na WCG, i da SC treba vratiti na listu igara. Ako vec postoji bar nekakva shansa da se vrati, onda bolje dajte neki predlog i ideju, organizujte se i dokazite da ste u pravu. Nemate sta da izgubite ako pokusate. Ali svadjom (a ni pravljenjem spiskova ;)) necete uraditi nista.

Ljudi koji ogranizuju turnire i WCG rade to iz cistog entuzijazma, trose svoje slobodno vreme, i svoje zivce na kraju krajeva, ne vidim stvarno da neko tu moze da izvuce neku veliku korist.

Sto se tice toga da neko ne moze da postuje zato sto se juce registrovao i sl. mislim da ne bi bio nikakav problem da se na nekom drugom forumu otvori topic, a ovde stavi link, pa bar posredno da mogu svi da kazu sta misle :)

gl hf :)

Link to comment
Share on other sites

kazi mi samo jednu stvar, da se ne bi upushtali u dalju raspravu.

Ko je najdostojnije prezentovao nashu semlju na WCG 2005? znachi ne trazim da mi pishesh neke analize nego rezultatski ko je bio najbolji od nashih predstavnika.

I razmisli malo, imash choveka koji odskache od svih ovde zajedno i po skill-u i po rezultatima i ti se pravish pametan i ne dozvolish mu da nas i dalje reprezentuje kako i treba. Kakve veze ima to kolko je igracha bilo, kolko ce ih biti i sl. Cilj je da se za nas chuje i da se ostvari rezultat vredan paznje a sa ovim "tvojim" izborom igara veruj da nam se ne pishe dobro. Reci mi shto nisi ukinuo cs? kad niko nikad nije nishta napravio na tom WCG-u a vodish chopor.

Kazesh Sting je zahvalan za onih 18 playera? Vidim da si totalno ne obavesgten ali da ti otvorim ochi: tog istog Stinga ne ceni niko iz SC zajednice, a kamoli da moze da utiche na nekog (mozda 1 ili 2 sluchaja mada i to teshko)

nastavice se....

Link to comment
Share on other sites

hmm da, od tih raspalih silnih warcraftasha troje imaju profesionalne ugovore sa AllTheRage klanom, jedan igra u EuroCupu (jedini Srbin ove godine koji to igra) itd itd..

malo pogledaj i ostale sajtove, i informacije, pa tek onda napishi neshto.

odnosi se na WCG nemoj da se pravish lood.

Kad treba da pokazu da znaju (WCG) pokazu kolko su "mali" igrachi.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pgtour.net/ladder.ranks.php?countrycode=yu

evo ovde je 10 nepoznatih igraca vama ,nama poznatih. Pogledajte ko je prvi nije vanilica vec jedan decak iz kikinde koliko ja znam i ima veci rang u ovom turnamentu nego sto je imao vanilica!!

Na ovom takmicenju ne igramo spils , vanilica , hico, red , mystic , niko iz ns-a neigra mocola ma da ne nabrajam .. mi igramo samo po kanalima gde se sakupljaju dobri likovi a ako oces jos dokaza mogu da ovde postavim print skrin kada se nadjemo na kanalu!

Hajli ne mesaj se i kakve veze ima w3 sa wcg-om ? prestani da lupetas a ti macolo ostavi ga vidis da je pomahnitao!

Link to comment
Share on other sites

odnosi se na WCG nemoj da se pravish lood.

Kad treba da pokazu da znaju (WCG) pokazu kolko su "mali" igrachi.

vanila je 2x bio treci, isto kao i wc3 igrachi, znachi pokazali su isto. case closed.

a ti atila, ako ti se ne svidjaju moji postovi, nemoj da ih chitash, imash ignore opciju.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

vanila je 2x bio treci, isto kao i wc3 igrachi, znachi pokazali su isto. case closed.

a ti atila, ako ti se ne svidjaju moji postovi, nemoj da ih chitash, imash ignore opciju.

vanila je bio treci od 8 i malo je falilo da prodje dalje da ne pominjem to u kojoj igri je enormno jacha konkurencija.

Link to comment
Share on other sites

djuk je 2004-e bio u grupi od 7 ljudi, gde su prva dva koja su prosla igrala u polufinalu..izgovore uvek mozemo da nadjemo, ali je chinjenica da je kgb, tj cs najvishe uradio na wcg-u kod nas

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nemojte ljudi ko boga vas molim.

Meni je taj wcg bio strava prosle godine, upoznao sam dosta likova , prvo attilu koji me je ljubacno udomio!

Prvo nisam ni hteo da dodjem na wcg jer nije bilo kvalifikacija u Kikindi. Da nije bilo attile ne bih ni dosao! I jeste li vi svesni koliko ima igraca koji ne mogu da dodju zbog novchanih i stambenih problema ???

i da li ste svesni da ima ljudi koji nikada nisu chuli za rur ... jer ih ne zanima .... mislim da ne bi trebali da izbacite SC !

I like the sound of killed marines & marauders

Die terran die

Link to comment
Share on other sites

djuk je 2004-e bio u grupi od 7 ljudi, gde su prva dva koja su prosla igrala u polufinalu..izgovore uvek mozemo da nadjemo, ali je chinjenica da je kgb, tj cs najvishe uradio na wcg-u kod nas

vanila je 2x bio treci, isto kao i wc3 igrachi..

znam da je za tebe porazavajuca chinjenica da je SC uspeshniji pa ne prezash ni da iznesesh neistinu. Ko da necu da proverim jebote?

nema izgovora slika sve govori:

wcgduke.jpg

nisam siguran da se za broj 5. kaze da je trece mesto?

wcgvanila.jpg

za tvoj info dobio je ovog indijca i sa njim podelio to zadnje mesto. btw prichamo o bliskoj proshlosti (znachi zadnji WCG 2005) i nemoj neshto da mi vadish iz praistorije. Ako i povuchesh paralelu sa tom "praistorijom" mozesh i sam da vidish da je kvalitet igre nasheg predstavnika u wc3 u silaznoj putanji, dok sa druge strane (argumentovano) vanilina igra je na sve vecem stepenu uspeshnosti i umeca.

shto se tiche KGB-a koliko se ja secam nisu ni trebali da idu jer su bili 2. na WCG kvalifikacijama ali ih je politika poslala tamo(kao i u wc3 chini mi se), znachi da je otishao onaj ko je trebao verovatno bi i taj score bio malo bolji. Gledano pravolinijski proshli su u sledeci krug, ali ako gledash grupu dodjesh do zakljuchka da se u indoneziji i portugalu igra veoma jak CS ( ne zelim da umanjim njihov result jer su ipak u sledecem kolu ispali od mnogo jake ekipe i da su imali malo one srece iz izvlachenja grupe taj result bi sigurno bio bolji)

Edited by Mazzola^^
Link to comment
Share on other sites

na pr... nV.Sovaa i njegov brat ReV-Stimpi ... pripremaju se za wcg nonstop a ni ne znaju za ovaj sajt i forum.... isto tako i moj drug iz razreda... mislim da pravite gresku ....

I like the sound of killed marines & marauders

Die terran die

Link to comment
Share on other sites

sve je to tachno macolo, ali rekoh gore u postu 2004-e kad je djuk igrao, tad je bio u grupi sa todom i caravaggiom iz rusije, proslu godinu nisam pominjao. Znam da je prosle godine vanila bio u najjachoj grupi, i svaka chast mu za ovo.

Ovaj topic vishe ne vodi nichemu, organizator je rekao svoje, najbolje je da ga Sting zakljucha da stavimo tachku na celu ovu raspravu.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

sve je to tachno macolo, ali rekoh gore u postu 2004-e kad je djuk igrao, tad je bio u grupi sa todom i caravaggiom iz rusije, proslu godinu nisam pominjao. Znam da je prosle godine vanila bio u najjachoj grupi, i svaka chast mu za ovo.

Ovaj topic vishe ne vodi nichemu, organizator je rekao svoje, najbolje je da ga Sting zakljucha da stavimo tachku na celu ovu raspravu.

Pa naravno da je tacho kao i sve ono shto sam do sada i uvek pisao. Ja lichno nemam apsolutno nikakvu korist i jedina satisfakcija mi je da se ispravi ono shto shto je "greshkom" (verujem nehotichnom) izazvano.

btw nisam za to da se zakljuchava topic jer neki ljudi chekaju validaciju ne bi li vam i oni neshto rekli o vashem postupku.

p.s.

iskreno se nadam da ce organizator izaci u susret (ne meni) velikoj SC zajednici i dozvoliti ucheshce jer znam da ce SC igrach (bilo da je on vanila ili spils ili flaster....) u Monzi napraviti taj "korak" ka novom slotu. Mi samo trazimo da nam se vrati pravo koje nam po svim merilima i rezultatima pripada.

eto toliko

Link to comment
Share on other sites

hm, kontam da kao prvo , neko od organizatora treba da nam kazhe , postoje li ikakve shanse da se napravi taj turnir za sc, chiji ce pobednik ici u monzu?

Mislim da nema smisla da se mi raspravljamo ako ne postoje nikakve shanse.Ja sam rekao , chak i da izgubim, a velika je shansa da se to desi, ici cu u monzu sa pobednikom o svom troshku da se zajebavamo...

Ne mislim da cete mnogo para platiti bus do Monze, zar ne?Koliko sam ja upucen ,a to je podosta, smeshtaj je placen od strane sponzora lokalnog organizatora.Zaista ne mislim da postoji neki razlog , pogotovo ne finansijski , da se SC izbaci iz takmichenja, a da se ubaci neka igra za koju je 90% ljudi prvi put chulo.

Stoga, molim vas odgovorite prvo na prvi pasus moga vrsnog posta, pa da se dogovaramo dalje.Ako je uslov da na finalu bude 32 choveka , to je najmanji problem, bice nas 32.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je skandalozno da ne bude tur u SCBWu, ako fale ljudi, ja cu sigurno da dodjem da igram, iako cu sve da izgubim, moje je mishljenje da MORA DA SE IGRA STARDZA

Tako mi mikiza, nemojte ovo da oduzimate najvecim frikovima na RURu ;)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

StarCraft / Brood War

Forum posvecen jos uvek najpopularnijem RTSu na ovim prostorima (pa i u svetu) ...

Forum Led by: Dule_smor, Sting

ovo pise za ulazak u forum tako da ja mislim da je neophodno da se ova igra pojavi!

Postovacu skrinove kada se nadjemo sa igracima i sta god da treba samo da se vrati igra!

Spile oces i meni da platis bice jos vece zezanje onda :D

Link to comment
Share on other sites

Kazesh Sting je zahvalan za onih 18 playera? Vidim da si totalno ne obavesgten ali da ti otvorim ochi: tog istog Stinga ne ceni niko iz SC zajednice, a kamoli da moze da utiche na nekog (mozda 1 ili 2 sluchaja mada i to teshko)

Ovo nisam znao, voleo bi da mi je neko to rekao u lice ako je tacno.

U svakom slucaju ono shto treba da se uradi je :

presek aktivnosti nase SC scene

Zato ajde da se organizujemo, ili uradite to bez mene poshto me niko ne poshtuje, ali vec jednom pocnite da radite.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Kakav bre presek sta to znaci ????

ako ce te ubirati dobar kes onda ce se organizovati ?? koje su to pederske fore sto ne radimo presek za svaku igru onda ?

ali ako to treba da se uradi da bi se igra vratila uradicemo nije problem. Pametniji popusta :D

Link to comment
Share on other sites

Ovo nisam znao, voleo bi da mi je neko to rekao u lice ako je tacno.

Ljudi koji danas igraju SC i chine tu zajednicu i ne znaju da postojish, opet oni koji znaju ili ne igraju ili zbog tebe i tvog uticaja ne postuju ovde na forumu. Imash arogantan stav a nemash osnovu na kojoj bi taj i takav stav mogao da se temelji.

p.s.

Ovo za "face to face" objasnicu ti ja budi siguran, hteo sam i davne 2004 ali mi je GiskE rekao da nisi vredan truda, mada vidim da sad, ako bash insistirash nije mi problem (chak suprotno)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...