Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

'Doppler', Erland Lu(Erlend Loe).

Kratka knjiga, radi se o anti heroju koji bezi u sumu i pocinje tu da zivi sam, ne voli ljude i sve vezano za njih, uz sve to gomila opaski i odlicnog humora. Preporuka. =)

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Ne daj mi nikada da odem od Kazuo Išigura

Roman o odrastanju troje dece u domu i shvatanju da oni nisu baš kao ostali ljudi, već bivaju spremani za nešto njima nepojmljivo.

Na stranu što je komentar na poleđini spojlovao glavni zaplet, knjiga je odlična. Ima nenametljiv narativni stil gde knjigu doživljavate kao osobu koja vam prepričava događaje iz svoje prošlosti, provlačeći kroz njih i osećanja sete i gorčine koje doživljava sada kada pogleda unazad.

Svaka preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Procitao nedavno ponovo Dnevnik ruma od Thompsona i posto znam da je film u pripremi nesto guglao i naisao na pismo Hunter S. Thompsona izvrsnom producentu 2001ve kad je film bio prvi put u pripremi. Pokidah se od smeha pa sam odlucio da podelim sa vama :)

Haha, dobar, dobar

Link to comment
Share on other sites

Usao u plato knjizaru d'uznem neke knjige. kad ugledam na polici Borilacki Klub od Palanjuka i sav srecan je pazarim za 850. dodjem kuci, kad ono knjiga na ijekavici, izdavac iz Banja Luka. znam je napamet, a hteo cisto da je imam u kolekciji

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

moram sa nekim da podelim svoju geek srecu. Nasao sam pre neki dan u novoj knjizari u zgradi Akademije, englesku kopiju Red Mars od K.S. Robinson. Jes da sam knjigu citao vec, ali sam morao da je uzmem. Nazalost, izgleda, da nisu uvezli i ostatak trilogije

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

To teh shopmobile!

k1i30v3r276_metro_2034_delfi_knjizare.jpg

Cena: 1080.00din

http://www.delfi.rs/ka1un9940/delfi_knjige_metro_2034.html

In other news, borim se polako ali sigurno sa Senekom - Pisma prijatelju, sjajan za lagano citanje natenane :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Kome se svideo Metro 2033 svideće mu se i ova knjiga, iako je malo tanka na overarching priči.

BTW tvrdi povezi su super, ako kupujem knjigu za policu trudim se da odvojim još koju kintu za tvrd povez jer će paperback posle par decenija akanja da se raspadnu.

Link to comment
Share on other sites

On Stranger Tides - Tim Powers (tvrd povez - long live IP Sirius)

Avanturistička priču sa jakim natprirodnim i okultnim elementima smeštenu na početak 18. veka - vreme kada je legendarni gusar Crnobradi širio užas Karipskim morem. Priča prati dvadesetosmogodišnjeg lutkara Džona Šandanjaka u pokušaju da se trgovačkim brodom domogne obala Jamajke, ali iznenadni napad gusara i bitka u kojoj on ranjava gusarskog kapetana, u potpunosti menja njegov život i odvodi ga u pustolovinu prepunu vudu magije, duhova i spektakularnih pomorskih bitaka u kojima pored živih, učestvuju i mrtvi pomorci.

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Pirati sa Kariba 4 - Na cudnijim plimama (((o:

http://www.imdb.com/title/tt1298650/

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

metro 2034, generalno gledano, kome se svideo metro 2033 svidece mu se i metro 2034, mene je iskreno pomalo na trenutke smorio, na previse mesta je zbrzao radnju, ali moram reci da je majstor za pisanje kraja.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Imam jednu veliku molbu za rurovce koji su iz većih gradova:

Elem, prošle godine sam iz biblioteke uzeo i pročitao Nekronomikon, zbirku knjiga H. P. Lavkrafta, i planirao da je jednog dana i kupim kako bih je imao i kod kuće stalno. Sad mi se ukazala dobra prilika jer kolege sa posla hoće da mi kupe nešto za rođendan, pa sam mislio da bude baš ovo. Avaj, apsolutno nigde kod ovih većih izdavača nema da se nabavi, a i ono malo što odnekud dobiju plane za čas i odmah se rasproda. U centrali jedne od tih knjižara su mi čak rekli i da izdavač knjige (Everest Media) više ne radi (čak im i sajt trokira i ne može da se otvori), i da verovatno neće dobijati knjigu ubuduće :(

Ako neko u nekoj knjižari slučajno naleti na ovo, ili zna gde može da se nabavi, bio bik vrlo zahvalan da ostavi neki kontakt telefon ili nešto slično. Za one koji nisu upoznati, knjiga izgleda ovako:

http://zivot.krstarica.com/l/razno/kultura/knjige/velicanstvena-zbirka-lavkraftovih-prica/

Tvrd povez, gomila ilustracija, kvalitetan papir da ima da bude da ima. Hvala unapred.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Баш квалитетно урађена књига.

Можеш је набавити код Бобана Кнежевића, треба да отвори малу књижару "Чудна књижара" али до тада могу га добити преко мејла и телефона

znaksagite@yahoo.com

064/8441526

http://www.znaksagit...ra/everest.html

Моја препорука да узмеш још неки наслов од Евереста : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bolje nisi mogla reci. Vecina ide na sajam da kupe vrhunska literarna dela kao shto su "Seks i Grad" i "Jedi, Moli, Voli" i slicne baljezgarije...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

"Seks i Grad" i "Jedi, Moli, Voli"

[roflmao]

salu na stranu, s'obzirom da sam fan SF/EF/Alt zanra od prosle godine sam krenuo da kupujem polovne knjige, cene umeju da budu socne ali zbog manjka ponude novih/republished naslova nista drugo mi ne preostaja.

E da, sajam je za hipstere.

infidel

Link to comment
Share on other sites

Mozda se nismo dobro razumeli, sajam je fenomenalna stvar i ne bi mogao bez njega da preguram godinu finansijski shto se tice knjiga [:)]. Ovde se prica o pozerima koji nagrnu samo na sajam a nikad ne citaju knjigu [:D].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam i taj mobilni i rečeno mi je da više knjigu neće štampati (navodno je u pripremi drugo izdanje na jesen, koje će biti prošireno). On mi reče da možda još ima oko 50-ak komada po knjižarama da se kupi. Sad tražim gde stignem, al' mrka kapa izgleda :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...