Jump to content

Dovoljna plata?


Recommended Posts

Nesto prelistavam onaj "pitam te, pitas me" topic, i tu pred kraj se javilo pitanje "kolika je za vas dovoljna plata", pa par njih reklo 1000 evra, sto me je malo nateralo da razmislim o tome, i da tu pricu prenesem u zaseban topic.

Interesuje me, najprostije, kako ste dosli do toga da je 1000 evra kesh koji bi mog'o da vas "zadovolji" na mesecnom nivou? I uopste, koji bi kesh vama bio dovoljan? Nemojte sad, "10 000 evra", jer je to kapiram svima dovoljno, vec neki optimum u skladu sa potrebama i mestom gde zivimo, i uopste platama i u svetu, ne mora samo kod nas.

Nikada se nisam time nesto bavio, valjda zato sto ni nemam platu u pravom smislu te rechi, ali evo sad ovako "na brzaka" kada sracunam, imam 200tinak evra troska za raznorazne telefone, racune, adslove i netove, na sta treba nabaciti hranu, izlaske, nepredvidjene troskove, obnavljanje garderobe/tehnike ... jel imate i fond "za crne dane" u tih 1k?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2k FTW!

Imas za sve racune, imas tokom godine kesh da zabodes neko gotivno letovanje(ako si sam onda neko extra gotivno letovanje, ali racunam wife & kids i tako to), plus mozes da stekas za crne dane(i to ne malo :).

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

Ja guram trenutno s nekih nepunih 200 evara. Ono, ok mi je poshto zivim sa starcima, pa nemam izdatak za gajbu, komunalijefood&shit uletim kad treba. Ako nemam nekih nepredvidjenih izdataka za garderobu/mashinu/etc uspem da sklonim i 100 evropljana mesechno.

Kontam da bi mogo za nekih 600 mesechno da se "osamostalim". Kontam da bi s tom lovom mogo da odvojim za kredit za gajbu i da mi ostane za opushten life, kontam da bi chak mogo da iscedim i 50-ak mesechno za crni fond.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

meni konkretno za zivot ode 15-20k mesecno na neke osnovne stvari (hrana, komunalije, net) i ne bas nesto posebno izlazaka.

u ovo treba racunati da ne placam iznajmljivanje i da stan od 26m2 grejem na struju, sto i nije neki trosak s obzirom na velicinu stana.

inace "dovoljna plata" je vrlo diskutabilan pojam. :\

kapiram da bi sa oko 500e mesecno mogao da budem skroz zadovoljan sto ne znaci da ne bih hteo vise, a isto tako ne znaci da ne bi radio za 10 - 15.000 din ako ne moze da se nadje posao u datom trenutku...

Edited by GcV.Bjeli
Link to comment
Share on other sites

pa u principu treba ti 1000 jura za porodicu

300 za stan (kirija ili rata za kredit)

300 za kola (rata za kredit + benzin)

i 400 za 4 nedelje hrana + sve ostalo

to je sve bez letovanja, zimovanja, rata za ekskurziju, garderobe itd. i sl.

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Pazi ja kad gledam troskove imam otprilike 2-3K dinara za Internet i telefon, jedno 6-7K dinara za benzin za auto, jos jedno min 4-5K za izlaske i slicne zajebancije, sto ce reci do 15K. Jos kada bih sam morao da placam rate za kola i sl to mi je jos 15K, sve ukupno oko 30K, sto ce reci oko 350e samo za zajebancije. Jos ako bih morao da placam stan to je 200-300e, i hranu i rezije isto toliko. Dakle oko soma dodje ok, mada mislim da bih mogao da prezivim i sa recimo 600, ako "stegnem kais".

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1500 jura bi mi zavrshilo sve shto mi treba, ukljuchujuci kredit za stan, kola i ostale stvari, i da mi ostane za zezanje.

radio sam sa ortacima ranije rachunice, to je za skroz samostalnu varijantu.

1000 eura ako bih zhiveo sa devojkom/ortakom, a da on/a ima svoju platu od 500+ eura

edit: zbog shkolarine i troshkova zhivota 250-300 obavlja posao

dodushe snalazim se trenutno i sa manjom platom, ali to je zbog sporednih poslova koji mi zakrpe budzet [^]

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

1000 eura bi mi pokrilo ratu za stan, klopu, obnovu tehnikalija ponekad, izlaske, ok letovanje, normalan zivot bez shtekanja na glupim stvarima. Ostalo bi min 100eura za slamaricu.

Olaksavajuce mi je to shto imam vec svoj ok auto koji sam zaradio ranije, koji ide na plin i nema skupog odrzavanja.

Link to comment
Share on other sites

Znachi vi bi voleli da budete narodni poslanici? :)))

30k je ful za mene, gajbu imam, eventualno neka kola, al ne bi se lozio na kredit [to mu dodje mach sa 2 oshtrice]. Fon me ispada 300-400 kinti, net 2 soma, struja da kazem 1.3k i ostatak da odlazi na hranu mesechno bi me koshtalo oko 20k ukupno. 10k u dzepu moz da ide za bacanje para na odecu, izlaske i sl.

Edited by stalja
Link to comment
Share on other sites

hmmm, ja sam mislio da je lucky rekao :

Interesuje me, najprostije, kako ste dosli do toga da je 1000 evra kesh koji bi mog'o da vas "zadovolji" na mesecnom nivou? I uopste, koji bi kesh vama bio dovoljan? Nemojte sad, "10 000 evra", jer je to kapiram svima dovoljno, vec neki optimum u skladu sa potrebama i mestom gde zivimo, i uopste platama i u svetu, ne mora samo kod nas.

mislim ...

1. oni koji bi da odvajaju za gajbu i kola po 700+ evra mesecno - nadam se da vam se nikad ne bi desilo da ostanete bez posle na 2 - 3 meseca :))

ja toliko hrabrosti bas ne bi imao

2. iskreno sumnjam da ce mnogo ljudi sa ovog foruma imati plate od 700+ evra :)

Link to comment
Share on other sites

Stan imam, tj. ovaj stan u kom zivim sa mojima se vodi na moje ime + shto su burazer i sestra vec dobili po stan od mojih, pa je ovaj stvarno moj. Kapiram da bi tih 1000e bilo sasvim dovoljno (500e komunalije + hrana, 500e ostalo). Isto tako kapiram da ko bi god imao 1000e platu (ili ima) da bi jako lako nashao nachin da je potroshi, i da mu onda ni ona ne bi bila dovoljna.

Link to comment
Share on other sites

Slazhem se sa weaselom, 200 je apsolutno kul kada si sa svojima i naravno znash da baratash keshom..

Kada bih zhiveo sam.. pa sve zavisi da li imam svoj stan ili bih morao da iznajmljujem jedan.. ali 500 bi mi sve troshkove pokrilo.. Iskreno i ne poznajem bash mnogo ljudi koji imaju vetju platu od 400-500, a ovi koji imaju 1000 su proputovali pola sveta.

Shto naravno nema veze sa realnim stanjem plata kod nas.. ali stvari su malko bolje u poslednje vreme..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...