Jump to content

Ko nije gresan neka prvi baci kamen


Recommended Posts

1. Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.

2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.

3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.

4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.

5. Поштуј оца својега и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.

6. Не убиј.

7. Не чини прељубе.

8. Не кради.

9. Не сведочи лажно на ближњега својега.

10. Не пожели ништа што је туђе.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

[deal]

Dakle koliko ste bozijih zapovesti prekrsili u svom zivotu? :)

Ja konkretno 7 :)

Aj sada vi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sedam.Josh uvek se nisam ogreshio o ubistvu,idolisanju drugih i drugim bogovima.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni jedno.

da...narocito pod 7 ;)

@topic

ako se racuna to sto kaze Pesma,onda sam ja na 9(bilo bi 10,ali ne racunam ovu prvu) :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

sve sem 6 i 9, inace ko mi kaze da kao klinac nije ukrao zvaku ili sl. u prodavnici laze, ili oni koji nisu iz bg-a ako mi kazu da im najveca zanimacija leti nije bila kradje komsijskog voca takodje lazu :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

[check]1. Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим менe

[check]2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.

[check]3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.

[check]4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.

[check]5. Поштуј оца својега и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.

[josh ne]6. Не убиј.

[check] 7. Не чини прељубе.

[neva]8. Не кради.

[check]9. Не сведочи лажно на ближњега својега.

[check]10. Не пожели ништа што је туђе.

Imajutji u vidu da ne verujem u boga... prva automatski otpada

2. jbg normalno da nisam nikada sluzhio tesli,einstein-u, Satriani-u... ali jbg, idoli su mi

3. Jel se to odnosi na neshto tipa:

da bog da ... neki od sledetjih nastavaka:

- jeo mrtve roditelje

- gledao dete u formalinu

- ...

4. wow... sigurno tju da worshipujem nedelju... pff isti ko drugi dani, osim shto imam vishe vremena za moje poslove/zhelje/interese

5. Svadjao sam se s tjaletom jedno vreme non stop... a pod ovom stavkom se pretpostavlja ona apsolutna poslushnost/poshtovanje, pod koju sigurno ne spadaju... odredjene izjave uputjene njemu...

6. da li treba da objashnjavam?

7. jbg... pre neka 3 meseca sam imao neke... "zanimljivosti" sa devojkom jednog lika iz razreda...[zvizhdanje] naravno nisam znao da mu je devojka... [/zvizhdanje]

8. nisam josh, niti ne verujem da tju ikada

9..... ma mrzi me

10. materijalista, shta tjesh [:D] nije lako gledati vile i H2-ove na tv-u i ne pozheleti da to budu tvoji [:D]

Zastarela pravila napisana ljudskom rukom sa ciljem da drzhe potchinjene mase u pokornosti, oslanjajutji se na njihov strah od nepoznatog...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...