Jump to content

Muzika za kola


dovlagsi

Recommended Posts

Sto se onog harman/kardon-a tice, kul je stvar. Ipak, ~300 evra ajpod + 200 evra za ovu stvarcicu... mada opet, kul je kombinacija skroz.

Neko je spomenuo i njihove zvucnike... nisam siguran, ali mislim da ne postoje. Tj. ne postoje zvucnici univerzalnog tipa, vec samo oni koji se fabricki ugradjuju u neke automobile. Za kola, meni je najbolji Dynaudio program.

Ma ti si bash mutav ... levo desno pa harman kardon :)) Kako to dobro zvuchi, jedni od top 5 zvucnika za mene koje sam imao prilike da oslushnem.

Kad si ti majke ti cuo harman/kardon u kolima? :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja u kolima imam Pioneer DEH-3700MP koji pusta mp3 i u zelenoj je boji, tako da mi se slaze uz ostatak instrument table i standardno Fabia ozvucenje. Mislio sam da kupim neke zvucnike za pozadi, ali sam zakljucio da mi zaista ne trebaju posto se 80% vremena vozim sam u kolima, a i kada nisam sam ko jebe ove pozadi :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

o cemu oko muzike pricamo uopste?

i odakle si ti quote-ovao u prvom post-u

ako mislis na mp3-audio playere ...... po meni je maltene svejedno dok ima ok izlaz(20hz-22khz i bez prevelikog suma)

za zvucnike .... ja nikad ne bi dao kesh za neki sistem nego kupio zvucnike koje mislim da mi odgovaraju i uklopio u kola(2 vrata, 2 gepek, 1 woofer) i neko pojacalo koje moze da radi s tim zvucnicima.... sve moze da bude hommemade i bice 5% razlike izmedju njih koji su dobro projektovani i najskupljeg ozvucenja iste snage, sto se ne isplati, sem ako imas para za bacanje.

za muziku, kao muziku, po meni je neprevazidjena goa...

tolko od mene

Link to comment
Share on other sites

Ja u kolima imam Pioneer DEH-3700MP koji pusta mp3 i u zelenoj je boji, tako da mi se slaze uz ostatak instrument table i standardno Fabia ozvucenje. Mislio sam da kupim neke zvucnike za pozadi, ali sam zakljucio da mi zaista ne trebaju posto se 80% vremena vozim sam u kolima, a i kada nisam sam ko jebe ove pozadi :)

Uzmi, recimo, zvucnike Pioneer TS-A1711 (ili 1311 koji su nesto manji) - par napred i par nazad. Ta cetiri zvucnika te mogu kostati nesto malo preko 100 evra, a razlika u odnosu na fabricki zvuk ce ti biti neverovatna. Govorim iz mog iskustva... I obavezno uzmi zvucnike i pozadi, nema to veze samo sa ljudima koji tu sede.

o cemu oko muzike pricamo uopste?

i odakle si ti quote-ovao u prvom post-u

ako mislis na mp3-audio playere ...... po meni je maltene svejedno dok ima ok izlaz(20hz-22khz i bez prevelikog suma)

za zvucnike .... ja nikad ne bi dao kesh za neki sistem nego kupio zvucnike koje mislim da mi odgovaraju i uklopio u kola(2 vrata, 2 gepek, 1 woofer) i neko pojacalo koje moze da radi s tim zvucnicima.... sve moze da bude hommemade i bice 5% razlike izmedju njih koji su dobro projektovani i najskupljeg ozvucenja iste snage, sto se ne isplati, sem ako imas para za bacanje.

za muziku, kao muziku, po meni je neprevazidjena goa...

tolko od mene

Pa, nema neke posebne teme. Zapravo, preneo sam onaj pocetni quote iz topika o Zastavi 10, koji je ocigledno malo otisao u offtopic. A kapiram da je ovo uvek zanimljiva tema za diskusiju.

Sto se tih sistema tice, danas mozes da imas sasvim pristojan (original fabricki) sistem za male pare. Velika vecina CD/MP3 plejera danas ima kvalitetno i snazno MOSFET pojacalo i podrzavaju vrlo niske i vrlo visoke vrednosti izrazene u Hz. Domaca radinost se eventualno moze primeniti za woofer, ali ako nemas bas mnogo prostora u gepeku ili ako zelis da isti sacuvas, neces moci nikada da napravis dovoljno mali sub koji ce izvlaciti priblizne performanse original fabrickih.

100 evra plejer - 100 evra za 4 zvucnika - 150 evra za (kvalitetan) vufer

Toliko ti treba za muziku za potpuno uzivanje u kolima.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Mali OT, mada i nije toliko kada bolje pogledam :P

Koji mp3 player uzeti za oko 100e? Keva ostavila plochicu u kolima pa sam ja ostao uskracen muzike :P

Imam solidne default zvuchnike, to mi ne treba za sad.

P.S. video sam ja Harman-Kardon zvuchnike u techinom Daimleru X330 :P

Edited by Pajser

Ei Aaniigoo 'Ahoot'e

Link to comment
Share on other sites

xwave uzmi, skoro sam pomagao ortaku da ugradi u fiat bravu, anti shok, mp3 ofkors, radi odlichno za te pare.

Aaaa, ni slucajno! :)

Iako kosta 70 evra, model je star 4 godine, ima standardno 4x40w pojacalo i nikakvu kontrolu ekvilajzera. Imao moj drugar u Golfu4. Dobro on radi, ali ima boljih u tom cenovnom rangu... modernijih.

Do 100 evra mozes gotovo bilo koji od poznatijih proizvodjaca.

Npr:

Kenwood KDC-4531 (nisam siguran da li mu je cena pala ispod 100e):

kdc-w4531.jpg

Sony CDX-S2250:

cdx-s2250_right_im.jpg

Pioneer DEH-3700MP:

deh3700mp_detailpage.jpg

Panasonic CQ-C1321NW:

cq-c1321nw_10.jpg

Panasonic ima i jos neke jeftinije modele, ljudi ih dosta kupuju.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja prodajem Enzer (pimp my ride ovo ono :P) mp3 dvd (pusta dvd,vcd...itd...ali ne divx:P) za kola,ima 7" tft,ako oce neko...pm :) ,novo,samo otvoreno da ga vidim :P (jako povoljno)

Edited by AyS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

panasonik je krsh ...

a ti porky , molim te mi daj neki cenovnik gde mi se vise isplati da pravim pojacalo nego da kupim fabricko... mislim i nemoj da sernjash da izmedju homemade i fabrickog ima 5% razlike ... vise se isplati da kupish pojacalo nego da pravish ...

greska

nisam video da pricash o sistemu za ozvucenje , pf ko ce stvarno da kupi za vece pare sve u kompletu lepo odesh pokupujesh shta ti odgovara i kraj ...

mislim razlike ni nece biti uradish sve po semama

Edited by Intruder
Link to comment
Share on other sites

hm ja imam neki deh stari koji ne pusta mp3 i pocinje da me nervira 18+ pesama non stop rezanje. ali realno ne daje mi se ni 100e za ove :( ima li nesto jeftinije a da je valjano. mada ovaj sony izgleda bas kul

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

Ja reko shta da se slusha dok se vozi, pa da zbori da je najbolji psytrance :D

Al ovako (bar kolko sam skontao):

Pioneer

Takodje, nznm dal sam u greshci al zar Alpine ne radi i muziku?

Link to comment
Share on other sites

hm ja imam neki deh stari koji ne pusta mp3 i pocinje da me nervira 18+ pesama non stop rezanje. ali realno ne daje mi se ni 100e za ove :( ima li nesto jeftinije a da je valjano. mada ovaj sony izgleda bas kul

Ako hoces kvalitetnu stvar, 100 evra je stvarno neka donja granica. Sad je X-Wave izbacio neke nove modele, bili su jeftini modeli do sada, ne znam za ove nove... Ako nadjes negde AEG, on nije los. LG, Roadstar, Sonashi i slicno zaobilazi. Ovde imas malo teksta ako ces ipak da dajes stotinak evra...

Ja reko shta da se slusha dok se vozi, pa da zbori da je najbolji psytrance :D

Al ovako (bar kolko sam skontao):

Pioneer

Takodje, nznm dal sam u greshci al zar Alpine ne radi i muziku?

Radi, dobri su, ali skupi. Pioneer je popularan kod nas jer nije previse skup za to sto nudi.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

dovla procitah.. misha mu malog meni to sve isto. dakle odaj nam ovde tajnu, koji je po tebi best buy ? (najduze traje kvalitetom + dobar izlaz )

fala :)

pljunucu tih 100e

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

dovla procitah.. misha mu malog meni to sve isto. dakle odaj nam ovde tajnu, koji je po tebi best buy ? (najduze traje kvalitetom + dobar izlaz )

fala :)

pljunucu tih 100e

Ja sam oduvek bio veran Pioneer-u, sto znaci da bi Pioneer DEH-2800MP bio meni naj. Ako vec mene pitas...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

150 + 60 + 80 = 290 evra*. Ako je placeno i evro preko toga - nije se isplatilo.

* - Bez montazhe.

Btw, low-end Alpine products? Oh Whyyyyy...?? Alpina pravi fenomenalne stvarcice, ali u visim klasama. Ovo ostalo im je sve precenjeno. Mislim, sta reci kad je onaj radio jos uvek 4 x 45w ne-MOSFET.. i moze da kosta preko 100e.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...