Jump to content

Muzika za kola


dovlagsi

Recommended Posts

muzika se ne pravi tako.ti silni i silni watts nabacani ne moraju da daju jak a jos manje kvalitetan zvuk.to se ode kod profi cike i on ti to ukombinuje.racunaj 500e za profi nadrkano kidanje

http://s2.bitefight.ba/c.php?uid=22457

b:"jeli,jel ovo na slici fred durst ili onaj njegov brat limp bizkit?"

mare:"glupa je ko kugla ispod kauca"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da ne otvaram novi :P

Dakle , ne razumem se u materiju , ali , koliko treba para za lozacko ozvucenje :) , ja imam neki pioneerov katalog , ali nema cena.

E sad ono sto sam ja gledao je ove jacine (ne znam koliko je dovoljno):

neki a-Ccelerate zvucnici 4-sistemski zvucnici 380W

woofer a-Ccelerate 1000W.

Jel to dovoljno jako i jel zna neko cenu.

Dakle zanima me misljenje o ovoj kombinaciji , kao i predlozi za neku drugu varijantu...

takodje koliko je instalacija toga itd..

pazi ti accelerate zvucnici sto si gledao su elipse 80w RMS (380w peak power-a) i negde su oko 6500, a slicne 3-sistemce tj. ts-a6911 koji su isto 80w rms ali 330w peak power-a mozes da nadjes za 4500 u kbc-u :) :) :) pogledaj gore post-ove, i ti vuferi su oko 70e i oni su 400wRMS... pa vidi jos pojacalo, kutija, kablovi to ja ne znam bash tacno....

imam taj isti katalog pa se pravim pametan [8D][8D] a i pogledaj detaljnije na http://www.pioneer.eu/eur/products/25/index.html

Link to comment
Share on other sites

muzika se ne pravi tako.ti silni i silni watts nabacani ne moraju da daju jak a jos manje kvalitetan zvuk.to se ode kod profi cike i on ti to ukombinuje.racunaj 500e za profi nadrkano kidanje

Au , 500 jevreja.

Ima li neka ekonomicnija varijanta :)

I mislio sam da je tako , zato sam i pitao za misljenje....

Link to comment
Share on other sites

Hehe, zavisi sta podrazumevas pod "lozacko ozvucenje"? :)

Npr. glavna jedinica sama kosta oko soma evra, ako hoces da imas high-end sistem.

Ako hoces, mogu ti "izvuci" najbolje iz tvog budzeta, ako si mislio ozbiljno da stavljas nesto u kola. Dakle, koliki ti je budzet? :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

E ovako procitao sam ovde sve i svasta i ima tu nesto...bio sam u istoj dilemi pre mesec dana i zavrsilo se na sledecem...sto se plejera tice tu ima sve i svasta a ako se nema para onda neki pioneer moja preporuka deh4800 jel je prvi model koji ima mogucnost da se odseku niski da ne idu na elipse nego na sub ako ga ima...ekvilajzer odlican dosta podesavanja itd. Ja sam ga platio 120e sa ugradnjom u NS sto je jako jako dobra cena. Ako se ima para neki bolji pioneer iz serije 6 ili 7 ili neki alpine. Zvucnika isto ima sve i svasta licno bi sve sony zaobisao jel je dno :D Pioneer ima dobrih zvucnika al opet valjaju im samo zuta serija koja nije jeftina. Od zvucnika ja sam se odlucio za infinity 3-way elipse koje ne da sevaju nego zlo uopste mi ne treba sub ko ne veruje moze da cuje :D ako su skupi infinity onda treba ici na jbl...toliko od mene

Link to comment
Share on other sites

Pohvali nam se, sta imas?

ma nemam ja opasnu muziku :D pionir je oni 4sistemci sto je neko pominjao od 80vati realne snage ili kako to vec ide :D i pionirov plejer :D neki pih :D ne znam :D pisao sam pre :D mogu da potrazim ako te zanima platio sam ga 190e hm pre 3ili 4 godine mp3 je ....a mozda su mi tablice slabo pricvrscene;)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

...Zvucnika isto ima sve i svasta licno bi sve sony zaobisao jel je dno :D Pioneer ima dobrih zvucnika al opet valjaju im samo zuta serija koja nije jeftina. Od zvucnika ja sam se odlucio za infinity 3-way elipse koje ne da sevaju nego zlo uopste mi ne treba sub ko ne veruje moze da cuje :D ako su skupi infinity onda treba ici na jbl...toliko od mene

Uuuu... bas suprotno. Zuta serija je ekstra za pare koje dajes. Mislim, 6000-8500 din za takav zvucnik je smeh. A ja u kolima imam "akselerejt" pionirovu seriju (A), i to stariju generaciju, koja i dalje izuva samo sa pojacala H/U (4x50w).

300 evra + head unit je vec mnogo bolja situacija. :)

Moj predlog je da pocnes sa ozbiljnom konfiguracijom, bez sabvufera i pojacala. To sve da bi kasnije mogao da dodas sub, bez da menjas eventualne losije zvucnike and stuff.

Elem, najbolja stvar kojom mozes da pocastis svoj automobil su DOBRI PREDNJI ZVUCNICI!! Mnogi se tripuju da kupuju opasne elipse za zadnju plocu, ne sluteci koliko je to bezveze. :) Bez sumnje trebas da juris ove zvucnike: Blaupunkt VPc 172 !

To je Blaupunkt-ova Velocity serija koja jednostavno jebe kevu. Kostaju do 150 evra, za sta dobijas odvojeno donji zvucnik (vufer) i gornji zvucnik (tweeter). Link ti prikazuje 17-ice, ali ima ih i kao 13-ica, zavisno koliko mesta imas napred.

Pozadi mozes uzeti Pioneer-ove elipse, i to Pioneer TS-A6911 (vise basa - oko 60e) ili Pioneer TS-E6996 (vise kvaliteta - oko 100e). Druga varijanta je nesto skuplja, ali ni prva ne zaostaje nesto preterano po osobinama - ako nista, "glasnija" je varijanta. Ali, najbolje sto mozes staviti pozadi i zavisi iskljucivo od prostora - Pioneer TS-A2011 (oko 90e)! Bas ovog trosistemca je 20 cm, ali ima zato mid-bass od skoro 7 cm! To znaci do jaja puno, ispostavice se kasnije. Ako si pak "pretty-fly" i imas prostora za jos vecu stvar - Pioneer TS-A2511 (oko 140e) !!! Bas - 25cm, nominalni input je 100 vati - nikad ti vufer nece trebati.

Znaci, ultimativna kombinacija ti je onaj komponentni Blaupunkt gore i ovaj poslednji Pioneer. Kada budes kasnije imao jos kesa bukvalno samo kupis (eksterno) pojacalo, prikacis i imas duplo jacu muziku. Dakle, stedis unapred. :)

Na ove zvucnike, naravno, treba dodati i troskove instalacije koji mnooogo variraju. Gledaj samo da radi neko ko zna, barem ako mislis uzimati ovako ozbiljnije zvucnike. Dakle, sa troskovima instalacije prelazimo onu cifru od 300 evra, pa ces morati da farbas caleta da radio kosta nekih dvestotinak evra, a ustvari ces uzeti (vec toliko puta pominjani) Pioneer DEH 4800 za nekih 100 i nesto evra. :)

Ovo je moja topla preporuka, jer je kasnije vrlo laka za "nadogradnju". Dakle, ne menjas nista - samo pojacas. :)

Comments?

edit: Ako pak mislis da neces skorije nadogradjivati:

- Pioneer 4800 MP - H/U - 120e

- Pioneer TS-A1711 (or Magnat Bull Power ili bilo koji skuplji) - napred - 50e

- Pioneer TS-A6911 - nazad - 70e

- Pioneer TS-W206A - vufer sa pojacalom - 200 e

btw, nije da mnogo volim Pioneer, nego su oni realno najbolji za neki low i mid budget. Alpine je zakon u toj nekoj visoj klasi. Kenwood ima odlicne H/U ali isto samo skuplje modele. Blaupunkt je preskup za ono sto nudi (osim Velocity zvucnika koji su neprocenjivi). Sony je dresh. SAL zvucnici nisu losi (posebno ORANGE) ali za bas mali budzet. Infinity i JBL su okej, ali opet malo poskupi... Magnat je takodje ekstra... i tako... :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

elem, prvo da se zahvalim dovli sto je tako lepo izlozio sve opcije i olaksao mi eventualnu kupovinu:)

e sad druga stvar, mene zanima da mi date adrese/brojeve proverenih radnji u kojima ugradjuju plejere/zvucnike i ostalo, jer ne bih da me neko odere ni da mi loshe ugradi zvucnike...recimo ovi stari zvucnici su prilicno loshe montirani, jos imam i brdo plastike u vratima tako da sve to rezonira...a posto je karavan pozadi nemam dasku pa i to pravi probleme sa montazom...tnx:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pominjao u par navrata mesta za ugradnju i kupovinu. Nista se bitno nije promenilo, tako da mozete da search-ujete podforum slobodno. Ako je ugradnja problem, ima u halooglasima nekoliko oglasa koji se stalno ponavljaju... jedan tip je sa nbgda, drugi negde u takovskoj. Par ljudi je radilo kod njih i kazu da je okej, ali naravno najbolja (tj. najjeftinija) varijanta je da nadjete nekog caletovog drugara/poznanika koji je elektricar ili nesto tome slicno. Ako stavljate kvalitet pre cene, onda svakako moji drugari iz servisa Atom u Vojvode Stepe.

Mada realno, zvucnike i plejer mozes sam ugraditi dokle god imas dovoljno vremena i ne mnogo sporednih "dzidza-bidza" za ugradnju.

Jos nesto sto se kupovine tice... mislim da je u ComTrade-u jos uvek aktuelna rasprodaja za US Blaster. Mozete vrlo jeftino pazariti zvucnike, pojacala i pribor. Pitajte Lakija, on bi trebao to da zna.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jao ljudi ja sa zada imam LG-ev cd plejer i dva X-WAWE zvucnika po 120W.Ali razmisljao sam da izvadim ove i da uzmem neke pionirove ali dobre i 3 woofera za gepek ali bas jaka i cd-player isto njihov.Sad ne mora sve da bude pioniriovo samo da bude dobro i da gruva.Moze li neko da mi preporuci neke dobre komponente??Pare nisu problem samo da budu dobri komponenti i da otkidaju.

Link to comment
Share on other sites

^ Nadam se da ovo nije neciji alt..

Ako ces kvalitet zvuka, juri Alpine. Ako ces samo bas, onda te bas zabole. Samo da plejer ima kontrolu vufera - to je obavezno. Cemu tri vufera u gepeku? :)

Size doesn't matter - uzmi jednu dobru 12-icu ili 15-icu, pa joj napravi jos bolju kutiju i povezi na monoblok (eventualno bridzovano dvokanalno) pojacalo. S obzirom da kreces sa muzikom otpocetka, onda gledaj da uzmes sve od jedne kompanije, posebno ako novac nije frka. A to je ili Alpine ili Pioneer. Moze i Blaupunkt.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Da bi ugradio, recimo, tri sub-a u gepek treba ti: tri zvucnika, tri kutije (ili velika spojena), dosta mesta, troduplo vise debelih kablova, jak kondenzator, verovatno jos jedan akumulator sa posebnim instalacijama, jos pojacala itd. Logicno, za to treba vise para pa moras negde i da ustedis. Ili ces kupiti losije zvucnike, ili losiji materijal za kutiju, losije pojacalo itd. Sve ce to na kraju sigurno losije zvucati nego jedan dobar vufer sa dobrim pojacalom i kutijom. Kapiras? Da bi ugradio tri dobra vufera, sa svim pratecim materijalima, treba ti nekoliko hiljada evra. Sub-ovi nisu jednostavni kao bilo koji drugi zvucnici, jer traze mnogo struje. A to nije za zezanje.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

e 'vako, interesuje me neko midl klas ozvucenje sa mp3 cd (ili dvd) plejerom ;)

dakle po vama koji je best buy ? strp'o bi ga u juga cisto da imam sta da slusam dok vozim, ubija me tisina...

dakle 2 x zvucnici (prednji) + plejer

ugradjivao bi sam tj. sa caletom

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...