Jump to content

Okupacija Kosova?


Recommended Posts

Bravo Shekk, ako ti veruješ da će radikali ući u vlast, sigurno ima još ljudi koji to veruju, i onda sigurno i u EU neko računa na to. To dokazuje da sam u pravu i da je ovo odličan potez. Nisam ih ja provalio, i to celoj priči nije nikakva mana, jer ja se bavim ovim profesionalno.

EU od svega najviše ne želi nove generatore krize, i uvek se trudi da te eventualne generatore umiri na svaki način, zato i titraju jajca šiptarskim teroristima u stand by-ju. Scenario koji oni žele da izbegnu, a koji im je sad bačen na sto je: proglasi se nezavisno Kosovo, DSS i SRS izglasaju okupaciju, G17 i SPO zbog toga napuštaju Vladu, u Vladu ulazi SRS, i onda nastaju sranja... Misliš da to EU želi? Naravno da ne, zato je ovo odličan potez, jer će se sad verovatno brinuti i o našoj reakciji...

A Vlada u celoj ovoj priči se pravi blesava i drži se po strani, i ne ofira se zvanično, isto kao što neke Vlade guraju nezavisnost, a ćute zvanično.

I ovo nije nikakva priprema za rat, niti zaoštravanje odnosa sa međunarodnom zajednicom (jer ne zaboravite da se na drugoj strani lovi Ratko Mladić, i biće ulovljen vrlo skoro), ovo je ojačavanje pregovaračke pozicije koja je do sada bila slaba da slabija ne može biti.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali nasi debili su probali da se priblize NATOu tako shto ce da potpisu taj sporazum medjutim srz sporazuma u tome da ukoliko se u Raskoj oblasti(Sandzaku) muslimani pobune mi ako intervenisemo vojno NATO moze lagano da udje i proglasi protektorat...

Ne znam kako ovo da ti saopstim, ali ako oni hoce da naprave protektorat od Sandzaka on ce g ai napraviti, i to nema ama bas nikakve veze sa time da li imaju prolaz kroz nasu zemlju ili ne. 1999. nisu imali prolaz preko nase zemlje, hteli su Kosovo, jesu li ga dobili? Jesu. Jedini je problem u tome da smo potpisali sporazum u Rambujeu bi ga oni isto tako dobili, ali bi i mi ostali tamo i ne bi silan narod izginuo i bio proteran.

Naravoučenije:

Deka jes da ima protezu u kojoj mu fali trećina zuba, ali i dalje mo

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Prvo, pozivanje na rat je u najdemokratskijim državama poptuno legitimna opcija kada su ugroženi vitalni nacionalni interesi. Ne vidim da su Buš i Bler smatrali to za zaostalu i nelegitimnu opciju. Ali ovde se ne radi o tome. Koštunica nema ni u najmračnijim mislima nikakav rat. Proglašenje okupacije ne podrazumeva rat! Republika Irska je do najskorijeg vremena imala u ustavu član koji kaže da je severna Irska okupirana teritorija. Čini mi se da je to posle nekih pregovora izbačeno oko 97.

Što se tiče Republike Srpske to si potpuno u pravu, i to treba da se radi. Ali to verovatno pominješ zato što je i Đinđić svojevremno na to igrao. A to nije ništa manji "greh" u diplomatiji i međunarodnim odnosima od ovoga, jer to predstavlja otvorene pretenzije na teritoriju druge suveren države.

Ponavljam da sam siguran da se ne priprema nikakav rat, ali dok god mnogi ljudi veruju da je to tako, to je dobro za Srbiju, jer se i javno mnjenje konstanto prati, tako da će efekat biti uverljiviji. Zato ko veruje, neka veruje i dalje. [:D]

Evo Tači je ponovo pretio pre 3 dana u Berlinu, i ne primetih da im to nešto slabi poziciju, na protiv, britanski zavničnici u isto vreme propovedaju u Beogradu "njegovu stvar".

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

"Rat se ne moze izbeci, moze se samo odloziti, u korist drugih" - Makijaveli.

Sta god da se desi, izbice rat... Tacnije, nastavice se rat na Kosovu, koji nikada nije ni okoncan...

Ako Kosovo dobije nezavisnost, bice rat - ili Srbije sa Kosovom, ili ogromni nemiri unutar Srbije... Ako Kosovo ne dobije nezavisnost, bice novi 17. mart...

Ovakav stav Tomislava Nikolica je sasvim ocekivan i logican, sa obzirom na to da se niko od nasih zvanicnika nije ni potrudio da prokomentarise izjavu Dzona Sojersa da ce Kosovo biti nezavisno. Tada su trebale da se organizuju demonstracije sirom Srbije, da izadju milioni ljudi na ulice, da to prenesu sve svetske medijske kuce - da se vidi da je Srbima stalo do Kosova. To, naravno, nije uradjeno.

Link to comment
Share on other sites

@Klinac balavac :

Tvoje razmisljanje je odlicno.

Vidi se da se dosta razumes u politiku i tako te odnose.

Ali je poenta da ovde, kad god je moglo da se zasere, zaseravalo se na kvadrat i uvek je pobedjivala najgora opcija (po nas)

Zato ja tipujem da ce se opet izazvati rat na kosovu, i da cemo imati opet intervenciju NATO na nas.

Link to comment
Share on other sites

Ja bogme ostajem ovde do poslednjeg metka,do poslednje granate,a fala bogu ima ih dosta :)

ostacesh ovde duugo, predugo. mozda ces ziveti vecno.

@sheyn:

proveo sam neko vreme u njihovom okruzenju, tacnije 8 1/2 meseci i to tvoje "sevanje" bih voleo da vidim kako bi funkcionisalo kada bi ti prvi komshija bio shiptar. siguran sam da bi se osecala vrlo opushteno i sigurno, i da ti ne bi falila ni dlaka sa glave. pruzili bi ti oni puno ljubavi, u to budi sigurna.

epic je u pravu za prodaju imanja, tako se zaista desavalo. a veliki deo tih ljudi galami kako su oni proterani odande i kako im je sve oduzeto.

@stalja: ne brini, prosechni zivotni vek peshadinca u borbi je najduzi, chak do 25 minuta.

@zivp: novac gubi vrednost u drzavi u kojoj je rat (tj. novac koji cirkulishe u privredi)

@topic: vodjenje rasprave "shta je moglo a shta ne" i "trebali su da urade ovo ili ono" i konstatacije "kako su glupi" i mnoge druge su suvishe. iz jednog veoma prostog razloga: u rambujeu je bilo jako malo ljudi i ti ljudi su o tim dogadjajima izvestili josh neke ljude, sumirano: ta grupa ne broji vishe od 30 sveukupno. dakle, ta nekolicina zna SHTA i na KOJI nachin se razgovaralo u francuskoj na tom sastanku i na sastancima koji su bili pre i posle njega. javnost je ili delimichno obaveshtena ili neobaveshtena, ali nikad u potpunosti. niti ce ikada biti. stoga, nagadja.

najbolji primer je bio u drugoj polovini proshlog veka u nashem susedstvu: rumunija je bila pod jednim chovekom. zvao se chaushesku. i vazio je za tiranina. po njegovom smaknucu otvorena su dokumenta u kojima je pisalo, izmedju ostalog, da je rumunija vratila sve dugove koje je imala i da je pochela da ostvaruje chist profit. po prvi put postajala, tj postala je ekonomski nezavisna drzava. naravno da se ne slazem sa metodama koje je koristio, ali zar ta revolucija nije mogla da se desi mnogo ranije. recimo, pre same mogucnosti da rumunija postane ekonomski nezavisna....

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Evo sada sam chuo da je Toma Nikolic izjavio da ce da izvrsi okupaciju Kosova ako Kosovo postane nezavisno.

Shta mislite o tome?

Raduju me takve njihove izjave... Uz malo srece i najveci retardi shvatice

da je to samo bunch of loonie bastards, te ce im uskratiti svoju retardsku

podrsku na sledecim izborima... [8D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim da ja Busa i Blera ne smatram zaostalom i neligitimnom opcijom. Problem je samo sto su oni na celu najvecih svetskih sila, pa im se jednostavno moze. To bas nije karakteristicno za Srbiju.

Pa nemoj sad da menjaš teze, ti si govorio kako rat nije legitimna politička opcija, ja kažem da jeste i dalje (na žalost), inače da to nije legitimna opcija, niko ne bi imao vojsku, a kao što znamo svi je imaju. Dakle, pričamo o ratu kao legitimnoj ili nelegitimnoj opciji. Naravno da nisam poredio Amerikance i Britance sa nama. I da se razumemo, mislim da bi još jedan rat sa svetom uništio Srbiju i rasparčao je još više.

Tomislav Nikolic je direktno pozivao na rat, tj na odbranu teritorijalne celovitosti svim sredstvima. Citiram:

"Podstaknuti pričom o nezavisnosti Kosova i Metohije koju plasira engleski diplomata, mi smo se dogovorili da u slučaju da eventualno dođe do takvog raspleta da neko proglasi nezavisnost Kosova i Metohije, Narodna skupština Republike Srbije donese rezoluciju po kojoj bi tu nezavisnost odmah proglasila okupacijom dela teritorije Srbije, i zadužila sve one koji u Srbiji po ustavu imaju dužnost da brane celovitost Republike Srbije, da Srbiju brane svim mogućim sredstvima", kaže Tomislav Nikolić za B92.

Pa naravno, to je deo trika.

Tako da to znaci pozivanje na rat. A moja kritika Kostunici se odnosila na to posto se on nije oglasio po tom pitanju posle sastanka, a ni posle Nikoliceve izjave, stice se utisak da on takav stav podrzava.

Pa naravno, to je deo trika.

Samo sto si se malo zeznuo oko definicije suverene drzave, sto Bosna po svim okvirima nije. Sve dok imaju Viskog predstavnika koga ne bira narod na izborima su oni protektorat koliko i Kosovo i Metohija.

Naravno, da je to tačno, ali nije kao Kosovo, BIH je priznata država, članica UN, OEBS-a, itd... To što je ona po suštini unutrašnjeg uređenja protektorat ne znači ništa. Da ponovim da se slažem da treba igrati i na kartu RS, ali ti isto ponavljam da se tu radi o otvorenim pretenzijama na članicu UN (ako tako više voliš umesto "suverene države") što povelja UN EKLSPICITNO zabranjuje. Dakle, treba igrati na tu kartu, ali to nije ništa manje radikalna stvar nego reći da ćeš čuvati SVOJU teritoriju svim sredstvima, samo zato što je Zoran isto to rekao. Pekao je on i vola sa Karadžićem pa ovog traži Hag...

Stav britanskih zvanicnika je takav zato sto albanci imaju jaku lobi strukturu kod njih, ali se ni najboljim lobiranjem ne mogu potpuno izvaditi takve fleke kao sto pravi Taci. Mogao si proteklih par dana da pratis gospodina Lajona iz Medjunarodne krizne grupe u nekoliko emisija, i mogao si da vidis da je njegov stav poprilicno protivan bilo kakvom pozivanju na nasilje. Sa druge strane posto mi imamo mnogo losiju lobi strukturu u svetu, izjave Tomislava Nikolica ne mozemo da peglamo tako lako kao sto mogu albanci Tacijeve. Na kraju krajeva i Taci je kao sto si ti to formulisao "opozicioni vođa, zvanično nema nikakvog uticaja na politiku zemlje, ali se sastaje sa premijerom i razgovara".

Jebote, još će na osnovu ovog čovek da pomisli da ti zaista misliš da se MZ ponaša nepristrasno i pravedno, shodno ponašanju konkretnih država. Niko nam ne misli dobro, jedino šta oni žele to je da imaju ovde miro područije bez kriza i samo se prema tome upravljaju.

Da se izrazim Đinđićevski:

Mi i Šiptari smo trenutno kao dva krokodila u istom kavezu. EU, SAD i ostali su čuvari u zoo vrtu koji žele mir u kavezu. Mi smo onaj previše miran krokodil, i čuvari kao Sojers nas gađaju novčićima (bombastičnim izjavama) da vide da li smo živi. Šiptari su agresivan krokodil. Čuvari imaju samo jedno parče mesa koje bi da prebace kod Šiptarskog krokodila kako bi se smirio. Poenta je da moramo da pokažemo da smo živi, i da ih nateramo da se plaše i naše reakcije, i učinimo da meso preseku na pola, tj. da zaista težimo kompromisu, a ne da se zamajava flegma krokodil dok mu iza leđa otimaju meso.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Evo sada sam chuo da je Toma Nikolic izjavio da ce da izvrsi okupaciju Kosova ako Kosovo postane nezavisno.

Shta mislite o tome?

nije rekao da ce da izvrshi okupaciju, nego se kao dogovorio sa koshtunicom da ce da proglase kosovo okupiranom teritorijom.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Joj Zwerkooo... Pa šta misliš da je ta eventualna nezavisnost Kosova rezultat našeg lošeg tretmana Šiptara i njihovih ljudskih prava? Pa oni se bore za to već 120 godina najmanje. Ali stvar je u tome što ranije nije bilo takvih pizda od ljudi u ovom narodu koji bi rekli, dobro eto vam ga kad ste zapeli... To je ovde problem, mi smo kretenska generacija Srba, slaba karika u lancu...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Guest sinister

a ovi radikali su mi se vise smucili sa njihovim fazonima:"Srbija FTW OWNED!!!1111"

sto pre shvatimo da je Kosovo izgubljeno manje cemo pretrpeti gubitaka...

i meni je mnogo zao ali Kosovo nije izgubljeno tek tako...nego je prodato...

iz fazona:

Shiptar-SH

Srbin-S

SH:za koliko bi ti prodao kucu?

S:nije na prodaju...ali kad bih prodavao...recimo za 10.000evra

SH:aj ja tebi dam 30.000 evra...

S:OMG ajde ajde...

i taj "Srbin" dodje ovde sa tom kintom i pocne da kuka kako su ga isterali iz rodjene kuce!!!

MRSH BRE!!!

molim te, znaci molim te...

nemoj tako da pricas, jel ne znas kako je...

Link to comment
Share on other sites

7 godina bez rata, pa ne moze to tako!

7 godina? kad pre?!

@sinister: bilo je ljudi koji su bili primorani da prodaju kuce, ali je mnogo veci broj onih koji su ih samoinicijativno prodali i dosli u gradove centralnog i severnog dela srbije. ti ljudi su prvi poceli to da rade i kada je odnos stanovnistva porastao u korist siptara, do skorasnje manjine pocele su da koriste i druge metode da "naprave dogovor" oko prodaje kuca.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

shto se tiche prodaje imanja dole...

Pa razmislite vi da nemate nista, tj. da vam je sve ostalo dole i nema nikakve sanse da se vratite... naravno da biste prodali shta imate dole i ispod cene ako treba...

Takodje, ima mnogo ljudi koji ne mogu da prodaju svoja imanja dole...

@ep1c

ne znam da li ti je ta prica iz iskustva ili samo pokusavas da zasmejes nekoga iako stvar nimalo nije smesna

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...