Jump to content

Udarishe junacki na Bogoljuba...


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bilo koji fakultet sluzi samo da ti otvori vrata ka intervjuu za posao, da bi kroz ta vrata prosao diploma ti nista ne znaci vec samo znanje i snalazljivost, po meni je to i najveca prednost privatnih fakulteta(ja inace idem na singidunum, fakultet za turisticki i hotelijerski menadzment), posto drzavni uglavnom ili nemaju prakse uopste ili imaju nesto mizerno, najbolji primer; drzavni fax za turizam u ns pruza oko 4 nedelje prakse u sve cetiri godine, ukoliko se sam student ne iscima da nadje neki posao koji racuna kao praksu, ovaj moj fax meni pruza nesto manje od 4 meseca prakse, uz mogucnost dodatne letnje prakse. uostalom pitajte neke diplomirane ekonomiste, svi ce vam reci da ono sto ucite na ekonomskom faxu(npr) je 85% beskorisno i necete nikad koristiti

moj glas ide privatnim faxovima

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ne znate vi nenada ... :)

Moram da primetim da se vetjina stavova ovde (i ustvari bilo gde gde se vode ovakve diskusije) zasnivaju na onome sto je "neko nekome rekao" ... mis'im, kako sad ja mogu da znam _tacno_ kako je na BK fakultetu ako nisam na njemu? Mogu znati kada mi kazhe ortak, ali to je sigurno 10% neke ukupne priche, pa malo dodas, malo oduzmes, nekome vise odgovara, nekome manje.

Ono sto je cinjenica jeste da privatni fakulteti vise nisu ono sto su bili (ono lako zavrshavanje iz prvih godina) i da su, posebno oni priznati od strane ministarstva, morali da zadovolje neke postavljene standarde. Drugo, svaki od tih "matorih" privatnih kao sto je Megatrend, BK i slicno stoji solidno posebno u odnosu na novije privatne, pa cak i na neke drzhavne, ovde znam o cemu pricham :)

Konacno, te priche, sa megatrendom/bk nece niko da te zaposli su potpuno glupe, jer nece da te zaposle ni sa jednim faksom :) A ako hoce, onda je ta diploma manje vise neki kao osnovni set stvari koje moras da imas (kao poznavanje engleskog, ovo ono) da bi uopste poceli da pricaju sa tobom. A tek kad im na osnovu onoga sto si radio, sto znas, sto ces raditi ili na konto nekih dodatnih sertifikata (ms-ov na primer) pokazhes da si ti onaj pravi, mogu te uzeti u razmatranje. To sto je neko zavrsio ETF a neko Megatrend, ovom prvom apsolutno nista ne garantuje.

Link to comment
Share on other sites

^^^ Upravo!

Druga je priča od trenutka kada te uzmu u razmatranje. Tada dolazi do izražaja ono što znaš. A to što znaš i da li nešto znaš je najkonkretnije do tebe i tvoje svesti tokom procesa sopstvenog obrazovanja. Jednako si mogao da ne naučiš ništa i na BK i na državnom i obrnuto.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Moram da primetim da se vetjina stavova ovde (i ustvari bilo gde gde se vode ovakve diskusije) zasnivaju na onome sto je "neko nekome rekao" ... mis'im, kako sad ja mogu da znam _tacno_ kako je na BK fakultetu ako nisam na njemu? Mogu znati kada mi kazhe ortak, ali to je sigurno 10% neke ukupne priche, pa malo dodas, malo oduzmes, nekome vise odgovara, nekome manje.
nije samo na osnovu onoga shto je neko rekao nego i an osnovu onoga shto vidish iz svakodnevnog zivota. shto se megatrenda tiche, masa ljudi se sa mashinca posle 1,2 godine se prebaci na isti; i kad jednostavno vidish da daju ispite kao iz pichke onda posumljash da enshto nije u redu, jel da.

interesantno ali eto ne znam nikoga ko je ispushio negde pa otishao an bk. s druge strane ima ljudi koji su se trazili po mnogim faxovima, ovaj igi na primer se ponashao kao neka seoska mlada ;), bole takodje, ali nigde gde su se prebacili im nije teklo med i mleko, nego ej bilo zasuci rukava pa udri.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

laki kakish preterano ..

pored ovoga shto je margi rekao, jedan od pokazatelja o kakvom faxu se pricha su udzbenici po kojima se predaje .. ne moze niko sa Megatrenda da me uveri da je to shto oni uche neka statistika ako ona staje na 170str. mislim gde smo mi u gimnaziji ?

drugi od pokazatelja je predmeti koji se uche na dotichnim faxovima. kako mozesh da objasnish da neko ko je na finansijskom smeru na BK nema predmet tako krucijalan kao bankarsko rachunovodstvo ?

da ne pricham dalje ..

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

http://ftb.uni-bk.ac.yu/rasporedispita/ind...ubmit=Prika%BEi

I bankarsko racunovodstvo, i finansijsko racunovodstvo. Raspitaj se pre nego sto lupis brate.

A na konto udzbenika...vrednost knjige se ne meri po njenoj debljini.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

http://ftb.uni-bk.ac.yu/rasporedispita/ind...ubmit=Prika%BEi

I bankarsko racunovodstvo, i finansijsko racunovodstvo. Raspitaj se pre nego sto lupis brate.

A na konto udzbenika...vrednost knjige se ne meri po njenoj debljini.

znao sam da cesh se odmah ti javiti :) nisam dzaba lupio jel kad sam pitao Dejanu ona nije imala taj predmet ili se mozda nije tako zvao .. u svakom sluchaju nije radila nikakve konta iz njega niti znala da tako neshto postoji .. a nije od onih koji su kupili diplomu

za ovo drugo nemoj da se pravish kad znash na shta sam mislio :p

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Verovatno se drugacije zvao, ili je bio integrisan sa jos nekim racnovodstvom, nisu tolike banane sigurno.

Znam na sta si mislio, mislio si na to kad imas 20 statistickih metoda za jednu operaciju;

jedna je maksimalno efikasna, ali postoji jos 19 koje nisu ni za kurac, ali koje ces svejedno morati da naucis, i koje se nalaze u knjizi da bi zbog broja strana zasluzila tvrdi povez i cenu od 3000 dinara. Ma ajde molim te, svo to sviranje kurcu. Dacu ti moje knjige pa vidi na kraju krajeva, neke su sa pravnog, neke sa ekonomije, neke od profana koji predaju kod mene, ali nema nijednog pamfleta.

A za megatrend smo apsolvirali da je "boli te kurac" fakultet.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

laki kakish preterano ..

pored ovoga shto je margi rekao, jedan od pokazatelja o kakvom faxu se pricha su udzbenici po kojima se predaje .. ne moze niko sa Megatrenda da me uveri da je to shto oni uche neka statistika ako ona staje na 170str. mislim gde smo mi u gimnaziji ?

A sto bi pokazatelj kvalitetne knjige bilo to sto ona ima 2000 stranica? Ne cudi me da je to zaostavstina nekih "davnih vremena" pa da su ti svi muceni pisci isforsirani da vestacki povecavaju broj stranica nekim glupostima, ajd u vidu dodatnih recenica, paragrafa, vec i citavih celina, a posle na ispitu "e ucite od glave 3 do 7" ... na kraju, mnogi profani na faksovima ce ti reci da su knjige iz kojih se uci preglomazne i da knjige ne trebaju biti vetje od 200 strana (lupio sam cifru).

Ja licno mislim da knjiga treba da bude "tanka" tj. da sadrzhi sushtinu, osnovne stvari koje ce ti pomotji da razumes nesto, a posle da sve nekom praksom i mesecima/godinama kakvih vezbi i posla (van faksa) to nadogradjujes. Ali to je vec moje misljenje, poJenta je da ne vidim zasto je negativno kada je knjiga tanka, zasto nije negativno ako je knjiga debela?

Link to comment
Share on other sites

osecam da mozete vi ovde da se preganjate ovako, josh deset godina. Ali fakat je da ce vreme jedino pokazati ko je u pravu, kada se za npr 10 godina nadjete negde i uporedite svoje portfolie

ko ima vecu kucu, bolja kola, lepshu zenu, vishe dece, vishe kose, manje kilograma...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...