Jump to content

Slike u sobi?


Lucky

Recommended Posts

Mislio sam da ovo stavim u klejbezable, al' se setih da je ovde "kultura" pa kao i "umetnost" pa rek'o neka ide ovde. Pravim neko malo istrazhivanje ili tako, sta znam, editorijal oko slika u kutjama, posebno mladih, ovo ono, pa me interesuje da li imate slike na zidovima u svojim sobama, i ako imate da li one nesto znache ili su vam ih matorci utrpali pa ih ni ne primecujete.

Da ne budem jedan od onih koji postuju topic a ne odgovore i sami ...

1. "Rhino", bakropis, sramota, al' ne mogu da se setim imena coveka, a znam ga licno,

2. "Ptica" vostane boje / tempera, Milos Radulovitj (ovaj je umetnik 23. ipo veka),

3. "Idila", ulje na platnu, Kuzmanovitj (ovo je prva slika koju sam sam licno trazhio da mi kupe, negde sa 6-7 godina),

4. "David", Bernini, grafika 7/10,

5. Dva portreta psa kojeg sam imao, slikala neka zhena sa Kipra,

Sve ove slike nemaju skoro nikakvu materijalnu vrednost ali meni prilicno znache. Tipa ovo sa psom je jasno, ova Milosheva isto, Rhina sam dobio na poklon od tog lika, Idilu kao sto napisah trazhih da mi kupe, Davida sam sam opet birao ali kada sam bio nesto stariji, i tako.

E a sad vi! Sto vi detaljniji, to moj rad bolji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

baš sam skoro kupovao neke slike, smešno koliko je to jeftino kod nas.. osim šačice "afirmisanih", akademski slikari prodaju svoja dela u bescenje..

trenutno mi je samo jedna slika uramljena i okačena, akvarel crkvenog tornja koji je naslikao sestrin bivši.. kad se definitivno "skućim", pokačiću i ostalo.. al u svoju sobu verovatno ne, ako išta bude, biće filmski posteri, to mi je ipak omiljena umetnost.

Link to comment
Share on other sites

nemam slike u sobi , ali nagovaram kevu da zavrsi goblen Mona Lize, pa da okacim.. jos uvek su mi na zidu posteri iz mid-adolescentskog doba, mrzi me da reorganizujem..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

na zidu, rur, igi pot i mika hakinen (west) posteri, od chega je mika onaj sa autobuske stanice, bash veliki

pored toga jedan grafit, bubnjarska palica Larsa Urlicha (metallica), moja prva polomljena palica, par potencijalnih grbova benda i flajera svirki i jedan biohazard graf... i gomilu kachketa i kapa okachenih koje vishe ne koristim (nosim)

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

poshto mi je cale slikar, puni su mi zidovi slika ... ;]

najvishe ima mrtvih priroda, jedan vodopad, zima, i jedna gde moj burazer i ja kao klinci ( 2,3godine ) sedimo na automobilskoj gumi :]

inache vecina je ulje na platnu mada ima i par akvarela ...

Edited by RaveN
Link to comment
Share on other sites

trenutno u sobi imam 2 ulja kikija militjevitja uramljena i dedin portret (ulje, cheka da bude uramljen i okachen).

ali to imam od kada smo krechili (neka varijacija shpanskog zida -suza-). Pre, dok sam imao tapete, lepio sam postere (filmske, strip [khm]poruchnik bluberi[/khm] i neke tripozne)

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Kada reorganizujem prostoriju javitju... ali generalno ste videli na klejbezablama shta mi je na zidu... :) (topic sa maskembawa)

btw.. uglavnom, imatju mapu middleeartha... onda sam ja neshto u paintu crtao pre 10 dina ( za neki chasopis) i to mi je u A3 formatu pa i to sam okachio... ondak imam u A0 formatu mapu sveta iz moje knjige... koja je neshto nedovrshena... i par slichki uramljenih i par razglednica lepih i imam neku sliku (neka bezvredna ali simpa slika sa nekih bahanalija iz raja :)

eto

nadam se da sam bijo od pomotji

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

U svojoj sobi imam neku chudnu sliku koja simbolizuje zivot [videtju da okachim fotku]

Sad treba da uramim q4 poster =]

U dnevnoj keva okachila sliku mrtve prirode koju sam naslikao sa 10 'dina [meni je slika sranje, al' okachitju

je poshto svima koji su je videli deluje fino :P]

PS: Ko je u mogutjnosti mogao bi da slika te slidze

Link to comment
Share on other sites

bonus(neka devojka sa dezertom) postur, diablo(igrica) poster, gamer(neki rambo) poster ;P

2male slike koje sam dobio od zhene iz panceva od kevine drugarice! jedna: reka tamis, chamci, most

druga: grad pancevo,jedna ulica

i bas mi smeta sto imam 3postera i 2 male slike u sobi koja je inace ogromna (bila je dnevna jedno vreme)

Link to comment
Share on other sites

imam samo dve uramljene "slike" na zidu, i to imam papirus na kome je nacrtan skarabej(kostao boga oca, ali je fantastican rad), i borbe bikova uljem, fantasticno izgleda takodje kostao boga oca...'

u bg-u u sobi koju rentiram imam dva uramljena goblena i to svrcu(diznijev ker) i bambi, ne znam sta to radi na zidu a iskreno da vam kazem nemam neku posebnu zelju da pitam gazde :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

u ja imam dosta uglavnom slike gradova gde sam bio

imam akvarel pariza jednog malog "originalnog" dalija

uramljenu chelzijevu ulaznicu

neku mapu jadranskog mora, mapa velike britanije

papirus koji sam doneo iz egipta i neki meksicki trip koji je isto radjen na nekom specijalnom papiru

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

sad ce secam kako mi je psiho pircao kako je napavio poster :)

2 slike neke prirode :)

jedna je neko drvo koje je sliko A.Cirkovic

druga je neka seoska kuca koju je slikao Milos Lazic(ovo je valjda caletov prijatelj)

uglavnom slike su dosta stare

valjda iz iz 80ih godina

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Stric mi je slikar, a za ostale lokalne slikare odradjivao sam raznorazne pripreme, flyere, etc i kako su oni uglavnom bez kinte cesto dobijam raznorazne slike, grafike...na zidu trenutno drzim jedno ulje na platnu iz ciklusa "Zena", dve linografije (kombinacije linoreza i serigrafije) sa motivima barke u luci, i dve grafike sa biblijskim motivima...sad mogao bi malo da refresujem, smorilo je malo moram da priznam...

fml

Link to comment
Share on other sites

Moja keva kupuje slike ko luda...vishe ne vodim evidenciju shta je shta jel me smara njen stav,ne kupuje ona slike zbog umetnosti nego da bi mogla da se hvali pred drugima,blago receno BLJAK...bas zato u moju sobu ne zalazi....samo moj portret kad sam bio klinac radjen u Budvi cini mi se i velika zastava Partizana preko jednog zida....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...