Jump to content

Teoloshka rasprava na temu: Cvarak!


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cedjenje cvaraka .. ?? hm.. kod nas se to radi drugacije..

znaci odstrani se masno tkivo od koze, isecka na kockice i baci u veliki kotao koji se stavi na vatru. cvarci se znaci prze i usled tog przenja odsranjuju deo masti .. na kraju ostatak cvarka pliva na masti, to se pokupi cediljkom (u njemu ima jos poprilicno masti) a ono sto ostane je mast i koristi se za razna pecenja.

i da.. na gotove cvarke se sipa mleko.. budu ekstra

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Sir, Lucky, sir si zaboravio!!!

Uf ... sirac :) Pao mi je napamet, da priznam, ali rek'o ovo sto sam napisao je "osnovni model" i ono ne valja da fali nesto od pomenutog. Bez sira se nekako i mozhe, al' da dodatno cini sve bogatijim, istina je i treba to praktikovati :) Vidim da cemo na sledeci RHH da donesemo lukac i slanincu ;)

na gotove cvarke se sipa mleko..

Ovo obavezno.

Link to comment
Share on other sites

@Lale To se zove domatja sapunjara, meso u elementarnim tragovima, najvishe 1 crta shirine milimetar-dva. I vidish, shto Bole kaze - cheese uz sve to. Motjno do jaja.

@dvnityCker To je generalna procedura, nikakva presa, samo cediljka pa zavatash iz kazana.

@Ivan Ne serendaj. Potezesh te bezvezne viceve u ovako vaznoj raspravi. [:D]

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Cvarke nesto ne jedem u poslednje vreme, ionako sam se toliko ugojio da ce jos malo od mene da ih prave. Ali meni su najbolji ovi ol' skul, tj prvi koje je Kole pomenuo.

Inace sto se EU tice ne morate da se tripujete pricama koje Kurir plasira kako cemo morati da se odreknemo cvaraka i sljive. Poenta je da ti cvarci nece moci da se prodaju na trzistu EU, jer jednostavno nece moci da dobiju sertifikat posto se fazon posle kilograma pojedenih dobija instant zapusenje aorte. Niko nece braniti ljudima da prave domace cvarke, pa cak i da ih prodaju u nekim domacim radnjama, iz prostog razloga sto je to za internu upotrebu. Bole njih dupe sto se mi medjusobno trujemo holesterolom dok to ne prodajemo kod njih pa i njih trujemo.

A sto se Slovenaca i sljivovice i bureka tice, oni ih jesu za sada patentirali da samo oni mogu da ih prodaju na trzistu EU, ali mi kada udjemo u EU mozemo da na sudu dokazemo da su to izvorno nasi proizvodi i da onda samo mi mozemo da ih prodajemo pod tim brendovima. To je recimo Grcka uradila sa feta sirom, iako je neko vec to ranije bio zastitio pre nego sto su oni usli u EU.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Uf, ja volim lebac, luk, so i slaninicu na ovaj fazon (jedino sto to nisam jeo vec sto godina) ... ali ili da slaninica bude ona sto ima dosta mesa (i bez onih hrskavica u gornjem sloju) ili da bude ona sto uopste nema mesa, ali onaj beli deo (koji cini zapravo citav kaish) nije masan kao kod ove obichne, vec onako slan i mozhe da se jede ok ... ne znam kako se tacno zove ta vrsta.

mislim da je pancheta ime te slanine :D

Link to comment
Share on other sites

`Rskave cxvarke i josx ako su topli odma` add to favorites...a najvisxe mrzim kada su zxilavi, a to se desxava kada nisu dovoljno dugo topljeni tj majstori previsxe pijani i isto tako je losxe kada cxvarak predobro izgleda isto tako mirisxe a kada ga zagrizesx MINA tvrd k`o kamen...e sad o kombinacijama sa cxvarcima mozxemo da raspredamo na xy strana, naravno sir je ql da neutralisxe masnocu, lukac mozxe, vruc `lebac OMG krecu bale...I josx nesxto mislim da postoji dosta velika razlika izmedju srbijanskih i vojvodjanskih cxvaraka i ostalih krmecih proizvoda...valjalo bi se to proucxiti, predlazxem da se sastavi expertski tim i da se kusxa nekih mesec do dva ne bi li se odgonetnula misterija :))))

fml

Link to comment
Share on other sites

Ja volim hrskave i suve, ali volim i da zaluta neki hrskav spolja a unutra masan, ali ne onako zilavo masan neg' vodeno masan ako me kapirate.

Jednom sam jeo cvarke sa slaninicom i belim lukom (prijel mi se ta kombinacija) i bilo je skroz OK.

Mada su prava stvar cvarci, beli lebac, krupnije secen kiseli kupus sa tucanom paprikomi ko voli rakijica.

E to je uzitak.

too care :)

pomenuh u drugom topicu klanje u selu.

elem, nejednom zamalo nisam dobio batine, seckamo tako kaisheve i komade sala za chvarke, i ja posto ne volim bas tako skroz masno, skidam salo sa mesa i ono odvalim fino parche mesa da bude u chvarcima, a sine baba, deda, tjale skachu na mene 'aaaaaaaaaaaa sta stavljas to meso, aaaaaaaaaaa' skidaj to :)

uglavnom, posle par puta kad im je promaklo i kad su probali, nisu se vise zhalili, takve ja samo i volim, svezhe (ohladjene, ali ne skroz) i da ima malo mesa da zapadne medju zube. Naravno, posoljeno+beli lebac, nista vise, mozda malo kisele ili koce, da legne lepse :)

Edited by Ji 4Tze
Link to comment
Share on other sites

@dvnityCker  To je generalna procedura, nikakva presa, samo cediljka pa zavatash iz kazana. 

ovde kod nas.. bosanska procedura :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

1. Sa malo mesa

2. Nikako kozura ili bilo sta sto je teze za procesuirati u ustima

3. Ma moraju da budu bas "onakvi", a to se tesko da opisati, probas, valjaju, i to je to. Baba pravi fantasticne.

Pitanje za MVB: sta kavurma, sprze se cini mi se secam da je odlicna stvar, ovo je nekako suvlje i kompaktnije ali se ne secam ni ukusa ni sta bi mogli da stavljaju oni odozdo unutra

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...