Jump to content

pricajte.


byp_

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znachi za koju godinu zverko dolazi na rhh u trodelnom pal zileri ili armani odelu sa filip patek satom  i zlatnim dugmadima za manzetne[;)]

kod nas te pare pored poslanika (koji imaju te pare ali ne znaju da se srede, da ne izgledaju kao da su juche sisli sa volovske zaprege, ni sa milion evra) jedino imaju josh raznorazni distributeri uvozne robe (kafa, sokovi, farbe, samponi...) i vlasnici marketinskih agencija . Bio sam na onom marketinskom festivalu - Zlatni kurac (pevac) - golden cock i nisam mogao da verujem da toliko mogu da zarade ljudi koji u sustini nemaju nikakvo strucno obrazovanje iz tog polja a sav tezak rad im odradjuju dizajneri koje placaju manje vishe smesno

Vidish ja sam zbog toga otishao da radim napolje i imam u principu vecu platu od poslanika, ali zivim u Moskvi koja se smatra jednim od najskupljih gradova u svetu, tako da mi dodje na isto...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

nema Duffa kod krsta, najblizhi nama Vracarcima je ili onaj na Autokomandi ili onaj skroz gore na kraju bulevara. Inace je kod ovog na Autokomandi definitivno 50% petkom pivo, 30% na random sto rece stator plus 1. u mesecu 50% na sav rostilj, tako da je to akcija u svakom duffu ondaK.

Bio sam na onom marketinskom festivalu - Zlatni kurac (pevac) - golden cock i nisam mogao da verujem da toliko mogu da zarade ljudi koji u sustini nemaju nikakvo strucno obrazovanje iz tog polja a sav tezak rad im odradjuju dizajneri koje placaju manje vishe smesno

Bas sam hteo da odem na ovo, da vidim sta imaju da ponude, ali nije bilo vremena. A mislim da nije bilo loshe. Imas jos neke utiske osim ovih profesionalno/frustrirajucih? :)

Link to comment
Share on other sites

u sustini ne, jer je taj nazovi festival namenjen vishe velikim firmama koje traze odgovarajucu kompaniju da odradi kampanju, promociju nego za obichan svet kome sve to deluje kao vasar tastine i beogradskog dzet seta. Ali je ipak neverovatno kako ti ljude mlate pare i kako prodaju maglu i nista za nesto...Apatinska pivara potrosi godisnje 9 miliona evra na marketing, sto znachi da jedna marketinska kompanija uzme nekoliko stotina hiljada evra kao honorar.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Naravno, potpuno je ocekivano da se pobunim.

Igz, da ti samo znas sta sve treba za jednu reklamu, znao bi da dizajneri tu rade jedan mali delic posla. Naravno, posto samnom ne vredi raspravljati, imam za tebe literaturu, sve lepo na engleskom, sa sve divnim podacima, ko je ko u firmi i primerima iz prakse.

Ima doduse sad malo istine oko obrazovanja ljudi kod nas, ali je izjava:

"mogu da zarade ljudi koji u sustini nemaju nikakvo strucno obrazovanje iz tog polja a sav tezak rad im odradjuju dizajneri koje placaju manje vishe smesno"

smesna, cak bih rekao komunisticka (poznao je da kod nas direktori preduzeca nisu, zaista nista radili), a cak i da je tacna govori mnogo vise o dizajnerima nego o njihovim pretpostavljenim.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

,Sep 20 2005, 16:30]

Igz, da ti samo znas sta sve treba za jednu reklamu, znao bi da dizajneri tu rade jedan mali delic posla. Naravno, posto samnom ne vredi raspravljati, imam za tebe literaturu, sve lepo na engleskom, sa sve divnim podacima, ko je ko u firmi i primerima iz prakse.

"mogu da zarade ljudi koji u sustini nemaju nikakvo strucno obrazovanje iz tog polja a sav tezak rad im odradjuju dizajneri koje placaju manje vishe smesno"

smesna, cak bih rekao komunisticka (poznao je da kod nas direktori preduzeca nisu, zaista nista radili), a cak i da je tacna govori mnogo vise o dizajnerima nego o njihovim pretpostavljenim.

komunisticka?!? ok, bole, ti kao i uvek imash svoje misljenje. za razliku od tebe ja indirektno ili direktno znam dosta ljudi u domacim marketinskim agencijama i kako se u njima radi. Mozesh sada ti meni da pricash o istrazivanjima trzista,definisanja proizvoda, definisanja ciljne grupe, prodavanja idealnog modela korisnika umesto idealnog proizvoda (sistem - mozda budem baja kao on ako kupim to i to ) i siguran sam da na fonu uchite dosta o tome... ali nashe domace agencije (koje su sada uglavnom odkupljenje od strane globalnih propagandnih kuca) vode ljudi (u smislu osnovali su firmu i ubiraju lavovski deo profita, samo na osnovu toga a ne na osnovu strucnosti i nekog umnog rada) koji u 99 % slucajeva nemaju ni 10 % tog obrazovanja. na primer, kampanje za Cocktu i mentos kod nas modeluje moj nesvrsheni, stariji, kolega sa arhitektonskog fakulteta....

Kod nas, do pocetka 90-tih, nije postojao marketing kakav je bio u svetu. I onda je svoju marketinsku produkciju otvorio ko je god u tom trenutku imao kesha

Ali ti, kao i uvek znash najbolje, tako da - u pravu si Bole.whatever you say

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Juce bio u Duff-u sa drustvom jer je poppust ponedeljkom pa smo za 160 din kupili puljnu susam pljeku :) E da imali su i sveze priloge bas tada tako da sam se odvalio

Kecap

Luk

Paradajz

Zelena Salata

Krastavci

Ruska salata

Krem sir sa susamom

Senf

Slikao ortak sa mobilnim dakle pljeka je bila visoka kao otprilike kada se otvore usta najvise sto mozes pa tako 2 puta [:D] Ono sad mi lose, kada se probudis pijan je mila majka u odnosu na ovo [:D]

Aha, isto taj rad samo na Komandi...

Meni samo nije jasno kako se tacno jede pljeskavica sa tolikim brojem priloga? Ja recimo nikada ne stavljam vishe od 2-3 jer krene da curi, kaplje, ispada na sve strane i tome slicno.

Da, stvarno su se dobro setili da otkupe. Taman da ne moram da skidam sa neta te starije epizode, a ovo ostalo novije sam iovako svuk'o pa da uklopim ;)

Pa nisi ni svestan, kad vidim one sve priloge u Duff-u ne znam gde cu pre [:p][:D]. Moja kombinacija je Opanak (nenormalno dobro) ili Pileci mix, kechap, pavlaka, pechurke u pavlaci, pechurke u kechapu, ruska(malo), paradajz, luk.

jel taj duff negde kod krsta?

Ja znam samo za onaj u Blokovima i na Komandi. Mada mislim da ima i jedan u Ustanichkoj.

@topic: Vratio se malopre iz shkole, sad trazim neshto za download tokom noci, jedem i gledam forum (multitasking) [:D].

Link to comment
Share on other sites

Znachi za koju godinu zverko dolazi na rhh u trodelnom pal zileri ili armani odelu sa filip patek satom  i zlatnim dugmadima za manzetne[;)]

Ma sta za koju godinu, na sledeci RHH [:D]

kod nas te pare pored poslanika (koji imaju te pare ali ne znaju da se srede, da ne izgledaju kao da su juche sisli sa volovske zaprege, ni sa milion evra) jedino imaju josh raznorazni distributeri uvozne robe (kafa, sokovi, farbe, samponi...) i vlasnici marketinskih agencija . Bio sam na onom marketinskom festivalu - Zlatni kurac (pevac) - golden cock i nisam mogao da verujem da toliko mogu da zarade ljudi koji u sustini nemaju nikakvo strucno obrazovanje iz tog polja a sav tezak rad im odradjuju dizajneri koje placaju manje vishe smesno

Esencijalno i jedni i drugi rade isti pos'o - prodaju muda za bubrege :)

Ali cisto da mi se Bole ne naljuti, ima i u jednoj i u drugoj grupaciji onih koji savesno i strucno rade svoj posao :)

jel taj duff negde kod krsta?

Pazi, ono za prozivanje muskog roda i nekako, ali da ne znas gde su omiljena hranilista istih? C...c...c Pa najranjiviji smo dok jedemo [:D]

Ima na Auto-komandi, iza Piramide i u Ustanickoj, popusti su isti svuda.

@topic: Malo mi se popravilo zdravlje, vise ne iskasljavam male zelene. Doduse smaranje ceo dan sa nekim glupim obavezama, a sutra ispit...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ono za prozivanje muskog roda i nekako, ali da ne znas gde su omiljena hranilista istih? C...c...c Pa najranjiviji smo dok jedemo [:D]

joooj,izvini...ako bi nekako mogli da mi oprostite,o pripadnici presvetog&savrsenog muskog roda ( :

>>ot: znaci ne mogu da verujem da se ovi pokemoni jos uvek prikazuju...

I MAY NOT BE PERFECT, but parts of me are excellent

Link to comment
Share on other sites

Pa nisi ni svestan, kad vidim one sve priloge u Duff-u ne znam gde cu pre . Moja kombinacija je Opanak (nenormalno dobro) ili Pileci mix, kechap, pavlaka, pechurke u pavlaci, pechurke u kechapu, ruska(malo), paradajz, luk.

Ja jos uvek mislim da je zato najbolje u duffu kupiti obicnu pljeskavicu i nabiflati je kojekakvim prilozima i onda dobijes neki ekvivalent punjenoj na nekom drugom mestu ili slicno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...