Jump to content

pricajte.


byp_

Recommended Posts

jedem pizzu.. pijem "zuti" sinalco...

skidam neku muziq... zivot je lep :)

Jel to neki fazon da vi iz Vojvodine pijete Sinalco ili...? :D

E secam se da si ranije pitao za neki kaput...ortak ima neki do jaja Nemacki casopis (samo metal muzika) i imaju uponudi kozne mantile,mantile iz "Matrixa" i tako to...

a nisu bas toliko skupi (recimo kozni mantil je 99.99e :D,jbga tako pise) ....eto mozes tu da narucis:)

@topic...ustao sam rano da bih ucio fiziku...ali cu prvo da idem da jedem nesto...

@corey...ajde ne moras,postedecu te ovog puta:DDDDDD

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jel to neki fazon da vi iz Vojvodine pijete Sinalco ili...? :D

E secam se da si ranije pitao za neki kaput...ortak ima neki do jaja Nemacki casopis (samo metal muzika) i imaju uponudi kozne mantile,mantile iz "Matrixa" i tako to...

a nisu bas toliko skupi (recimo kozni mantil je 99.99e :D,jbga tako pise) ....eto mozes tu da narucis:)

@topic...ustao sam rano da bih ucio fiziku...ali cu prvo da idem da jedem nesto...

@corey...ajde ne moras,postedecu te ovog puta:DDDDDD

Mi iz Vojvodine smo skovali zaveru da samo pijemo Sinalko , jer ovde ni nema drugih pica [peep]

Link to comment
Share on other sites

daklem..

pukoh godinu... tj obnovih je... (i pisem u nekom cudnom vremenu.. fcuk gramat1ck4 :P)

i tako.. palo gomila planova u vodu u jednom jebenom trenutku... malo sam ispizdeo...

pisacu kasnije... sad idem da skujem plan kako da povadim creva profesoru i asistentkinji... [:D]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Danas lep dan u školi :D as iz fizike,2 iz hemije i 5 iz geosa :)

btw dali ortaku 50 din. da prođe skinute guzice kroz hodnik škole i lik prošo :) mi popadali a ovi prvaci se našli u čudu šta su upisali :DD

Isto kasnije trebam da odem do sajma a tako me mrzii....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dan poceo realtivno solidno, ustao, blejao malo, smisljao neke planove i dosao na posao.

I sad posto u firmi riknjava kopir svakim pet minuta, a i faks radi na principu ink-jet tehnologije, pa mora da se puni kertridz svakih dve nedelje, doslo se na ideju da se nabavi neki od ovih fancy multifunkcijskih uredjaja. Odem ja tako prosle nedelje u onaj HP centar da se raspitam sta mi je tu najbolje, fina teta mi uvali neku knjizicu sa proizvodima, ja tu skapiram da je za potrebe firme najbolji neki LaserJet 3380, i ona mi da spisak jedno 20ak domacih firmi gde to moze da se pribavi. E sad posto ja radim u javnom preduzecu onda postoji neki postupak da mora da se pribavi najmanje tri ponude za sve sto se nabavlja, pa se onda bira najpovoljinija. Reklo bi se da je onda moj danasnji posao trebalo da bude prilicno lagan, da krenem po onom spisku da vidim koje su cene po razlicitim firmama i da im trazim da nam zvanicno dostave ponudu. I tu krece pakao...

Treba imati u vidu da to sto ja trazim nije bas najstandardniji stampac, kosta oko 700 evra bez PDV-a, ali opet sa druge strane nije ni neko cudoviste od 5k evra (kakvih ima), a na spisku su sve neke "renomirane" nase fime. Evo nekoliko odgovora koje sam dobio, znaci moja standardna prica ide "Dobar dan, ja sam taj i taj, iz te i te firme, hteli bi da nabavimo LJ 3380, koja je cena i jel mozete da nam dostavite ponudu?"

- "A jel mozete da nazovete sutra, sve kolege iz komercijale su nam otisle na sahranu?" (dzizus!)

- "Sacekajte prebacicu vam kolegu..." (cuju se naki zvukovi i posle pet minuta nicega ja spustam slusalicu).

- "Imate to na sajtu!" (posle odlaska na njihov sajt, koji sam inace sam morao da izvucem iz Googla, zakljucujem da nemaju na sajtu, ali me mrzelo da je zovem ponovo da joj sve po spisku).

- "Mi to cak i nemamo trenutno na lageru" (kao da bi ja trebalo da znam sta oni imaju na lageru...)

- (sekretarica me prebacuje kod kolege, koji sudeci po zvukovima u pozadini ima kancelariju pored mesalice za beton) "Trenutno nemamo to, ali posaljite vi nama faks da vam dostavimo ponudu, pa cemo nesto vec uraditi"...

I naravno sta bih ja bio ako ne bi hejtovao jednu od kompanija koje sam zvao: http://poslovi.infostud.com/konkursi/2005/...hp?posaoID=4805 Citajte tamo pod "Rec vlasnika kompanije" [roflmao]

Ruku na srce u dve firme su neke tete bile jako ljubazne, tako da cu posao najverovatnije zavrsiti preko njih, ali je opet problem sto od 10 firmi koje sam zvao su 2 zaposlena bila ekstra ljubazna i potrudila se da mi prodaju to sto hocu, 5 njih su potpuni debili, dok ostalih 3 su onako indiferentni, ali mi nisu pomogli da kupim zeljenu stvar.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

i tako.. palo gomila planova u vodu u jednom jebenom trenutku... malo sam ispizdeo...

pisacu kasnije... sad idem da skujem plan kako da povadim creva profesoru i asistentkinji...

Gledaj na to sa vedrije strane - imaces citavu sledecu godinu da das taj jedan ispit (i plus one dodatne van uslova ;))

btw dali ortaku 50 din. da prođe skinute guzice kroz hodnik
Link to comment
Share on other sites

- "A jel mozete da nazovete sutra, sve kolege iz komercijale su nam otisle na sahranu?" (dzizus!)

O pobogu :) Ja bih ostao prilicno sokiran da mi je ovako nesto rekla :)

A, pretproshlog leta doshli ja i dyape_zmay u Bechitje, posle proputovanja po ekoloshkoj drzavi pomotju autobusa, shatora, shtapa i kanapa. I kao aj iznajmimo neku dvokrevetnu sobu. Odmah na stanici neki smarach kao otjete sobe. Aa, nikada netjete natji dvokrevetnu. Nisam bio na crnogorskom primorju 7 godina, dyape josh vishe, uglavnom onako ludi, kretjemo se, uslovno recheno Dedinjem. Ono fensi apartmani levo, desno. Tek na kraju ulice, jedna stara zgrada u moru novih, neka baba nam mashe iz dvorishta. Mi kao ajde. "Imam sobu za vas, jeftino 6 evra". Mi kao ql! "A otishle mi dve studentkinje iz Bosne, jednoj umro brat pa morala da ode".

Kako sam se isekao, od struka nanize. Tek dyape, ma ko zna, mozda baronishe eto tako da napravi prichu. Mozda, rekoh ja, malo se smirih i posle nisam mislio o tome do sada :)

Uglavnom, zapanjili biste se kada bi znali shta su sve spremni ljudi da slazu :)

Ono staro u shkoli a i ona scena iz "Tri palme za dve bitange i ribitzu" kad lik kaze "Evo da mi umre majka ako lazem". Sledetji kadar brkata zena u kuhinji, vata se za srce i pada [:D]

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

zwerko, to je standardna priča za nas, retkost je naći čoveka koji profesionalno obavlja svoj posao, od kasirice u pekabeti do komercijaliste u pakomu.. o ovima sa malo viših pozicija koji još mogu i da lapaju ne vredi ni pričati.

ja kad sam kupovao monitor, nigde nisu imali na lageru, u dve-tri firme ih je mrzelo da povežu i upale, a u imtelu, gde su imali najveći izbor, gazda il šef il štaveć mi nije dao da promenim rezoluciju (a bio je namestio 1024 na 17" tft-u)..

tužno je što u 90% privatnih firmi situacija nije bitno bolja nego u društvenim od kojih u neku ruku i očekuješ takav tretman..

Link to comment
Share on other sites

posla preko glave do kraja nedelje, ali sam se bar naspavao za vikend.

Zverko, kod nas se ceka na nabavku trebovane opreme po 6 meseci, zbog tog jebenog zakona o javnim nabavkama, tako da se ne uzbudjuj previse.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...