Jump to content

pricajte.


byp_

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Longleyy

Ma nemoj nista da se traumiras. Znam licno ljude koji su se na prvi pogled razocarali u Pariz (ja to slusao rodjenim usima u sred Pariza). Svasta covek ocekuje pre nego sto vidi sta se ispunilo od njegovih ocekivanja. Sto se gradova, generalno, tice, jedino kako mozes da ocenis objektivno sveukupnu vrednost je da posetis mnogo gradova po svetu (subjektivno ces sam odrediti gde ti se najvise dopalo).

Pa tako i ja razmisljam nekako , mislim mozda se nisam najbolje izrazio , verovatno sam ja imao neku sliku o BG-u ,po pricama,u svojoj glavi i ocekivao sam nesto savrseno...

a ne, ne...tamo momci koji drze do sebe, idu Dunaaavskom u lanenim kosuljama, sa sesirom na glavi i tamburicom u rukama i pevaju mladim snasama....

Nepotreban hejt , niti sam ja rekao da je tako , niti je realno tako...

Link to comment
Share on other sites

nije hejt nego glupa generalizacija. upravo kao i tvoja konstatacija koju si izveo nakon jednog prolaska kroz grad i to kroz mondenske elitne ulice, koje su i steciste fensi likova koji citaju cosmo i nose spajdermen naocare i pri tom zaboravljash da ih mozda ima vishe nego u ns samo zato sto je ns osam puta manji...probaj da nadjesh takvog nekog "kastrata" preko dana u blokovima ili zemunu...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Da , samo shto sam ja naglasio 2 stvari:

1.Da je to moj utisak na prvu loptu , sto znaci da nikako ne moze biti potpuna i realna slika o BG-u.

2.Da sam se prosetao samo Kalemegdanom i Knez Mihajlovom i malo okolo , ali uglavnom centar.

poenta: utisak mi je baziran na osnovu te dve stvari i verovatno nepotpun isto kao i tvoj , samo sto sam ja lepo napisao zasto tako mislim , dok si ti lupio glupost , mozes da dodjes u NS kad otjes i da se nadjemo i da stojimo u Dunavskoj od 08-20 i ako vidish jednog lika sa gitarom i sesirom koji peva o mladim snasama imash 20e od mene.

Ja sam "roze majce" video , ali sumnjam da si ti video "slamnati sesir".

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Skidam neki film...ladim yaya...vecherao neki omlet sa extra sirom...

Nekako uvek ispadne da slabo jedem preko dana i onda se uveche prezhderem ko' svinja i ne mogu da spavam...

BTW Shto tiche ovoga NS vs. BG svaki grad ima neki svoj sharm... Ne zhelim previshe da pricham o BGu poshto nisam previshe vremena proveo tamo, ali shto se tiche Novog Sada meni iz godine u godinu smeta sve vishe stvari.

Zida se gde se stigne, i to po pravilu one shabanske chetvorospratnice u svim duginim bojama. Znachi preko puta mene ide niz zgrada u bojama: svetlo plava, tamno plava, ljubichasta, zelena a nedaleko zhuta, narandzhasta, pink itd.

Pored razlichitih boja po arhitektonskoj strukturi uopshte im nije tu mesto.

Ono shto mi mnogo vishe smeta od urbanistichkog haosa su razni doshljaci (pre svega oni od preko Drine i iz Milove republike). Ne zhelim da generalizujem i stavljam sve u isti kosh ali vecina tih ljudi nije sposobna ili jednostavno nece i ne zheli ni makar da pokusha da se prilagodi sredini u koju je doshlo.

Znachi nemoj da se deresh ko' da si na brdu, nemoj da divljash u saobracaju, malo prilagodi rechnik...ponashaj se "pitomije" itd.

Inache deluje mi kao da se razlike izmedju BGa i NSa polako smanjuju, odnosno Novi Sad lichi sve vishe na BG u negativnom smislu.

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

ti decko ne razumesh nesto posebno pojmove hiperbole i ironije... a o novom sadu dosta znam jer ne svracam samo za exit.Samo hocu da kazem da kada misljenje zasnivash na malom reprezentativnom uzorku onda dobijash ekstremne zakljuchke. To je kao kada bi otisao na Senjak ili Dedinje i rekao da svi mi u beogradu imamo srerbne kvake i svako vozi audi a8

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Skidam neki film...ladim yaya...vecherao neki omlet sa extra sirom...

Nekako uvek ispadne da slabo jedem preko dana i onda se uveche prezhderem ko' svinja i ne mogu da spavam...

BTW Shto tiche ovoga NS vs. BG svaki grad ima neki svoj sharm... Ne zhelim previshe da pricham o BGu poshto nisam previshe vremena proveo tamo, ali shto se tiche Novog Sada meni iz godine u godinu smeta sve vishe stvari.

Zida se gde se stigne, i to po pravilu one shabanske chetvorospratnice u svim duginim bojama. Znachi preko puta mene ide niz zgrada u bojama: svetlo plava, tamno plava, ljubichasta, zelena a nedaleko zhuta, narandzhasta, pink itd.

Pored razlichitih boja po arhitektonskoj strukturi uopshte im nije tu mesto.

Ono shto mi mnogo vishe smeta od urbanistichkog haosa su razni doshljaci (pre svega oni od preko Drine i iz Milove republike). Ne zhelim da generalizujem i stavljam sve u isti kosh ali vecina tih ljudi nije sposobna ili jednostavno nece i ne zheli ni makar da pokusha da se prilagodi sredini u koju je doshlo.

Znachi nemoj da se deresh ko' da si na brdu, nemoj da divljash u saobracaju, malo prilagodi rechnik...ponashaj se "pitomije" itd.

Inache deluje mi kao da se razlike izmedju BGa i NSa polako smanjuju, odnosno Novi Sad lichi sve vishe na BG u negativnom smislu.

Jako velika istina , i ne samo po pitanji gradjenja i saobracaja i tako tih stvari , nego po ponasanju ljudi...

Link to comment
Share on other sites

e je*em ti sajam knjiga, je*em ti beograd i sve redom! znaci digli su nas u 7h ujutru da idemo u skolu, zatim u bg na sajam knjiga i evo tek smo se sad vratili iz je*enog BG-a....

Knez mihajlova je nesto preterano! odmah bi se tamo preselio, pored svih tih butika i radnji... :)))) i svetala na sve strane

inace, zakacili smo se sa nekim pickama iz bg-a kad smo cekali u busu ostatak skole, odnosno tovarili devojku od drugara. on sam (pijan) kreno na njih 5,6 oni ga spicili ciglom u glavu i pobegli kad smo izasli iz busa.....pickeeeee pickeeeee :D

inace, drvosece idite u sumu a ne u evropu. sta fali da muskarac nosi roze? ajde da cujem.... drvosece

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

ti decko ne razumesh nesto posebno pojmove hiperbole i ironije... a o novom sadu dosta znam jer ne svracam samo za exit.Samo hocu da kazem da kada misljenje zasnivash na malom reprezentativnom uzorku onda dobijash ekstremne zakljuchke. To je kao kada bi otisao na Senjak ili Dedinje i rekao da svi mi u beogradu imamo srerbne kvake i svako vozi audi a8

Da samo sto ja nisam preuvelicavao , a ti jesi , po mom misljenju bez razloga.

Uglavnom nebitno , ja sam vishe puta naglasio da verovatno gresim , bash zato sto sam

zakljucio samo na osnovu setnje centrom i okolinom centra , sliku sam vishe izneo kao neko moje zapazhanje...

Pogresio sam i necu vishe da pricam o BG-u dok ga celog ne obidjem i ne provedem malo vremena u njemu.

Link to comment
Share on other sites

nemoj sad da se vadish... !!!! btw zadnji put kad sam bio u ns-u,ne znam kako se zove ulica,uglavnom kod meka,kod pozorista,ima "plato" neki..... chirokane_roze-majice_uske_farke_lanci_puma_patike poznato;P?

Link to comment
Share on other sites

A sta ce Frodo tamo(u Vilenjackoj zemlji) da radi sto bi tamo ziveo...mislim sto samo on sto ne i Sem i ekipa???

Tamo idu vilenjaci kada se umore od zivota. Shvati to kao raj na zemlji, kome pristup imaju samo vilenjaci ali mogu da povedu i ponekog izuzetnog gosta.

p.s. zhivotni cilj mi je da odem na Kubu da zhivim dok je josh Kastro zhiv (dok ne upadnu u tranziciju;)...

Bio poznanik koji je strastveni putnik avanturista. Steka kintu non-stop i putuje po svetu ali gleda da se sto extremnije provede. Razocarao se u Kubu. Kaze da nije onako kao sto je predstavljaju. Mada imao je gomilu zanimljivih prica, mrzi me da prepricavam sada.

@Longleyy:

Pedercica ima vise jer ima vise stanovnika. Proporcija.

Prljavije jeste. Nervoznije jeste.

A ti si definitivno bio na pogresnim mestima. Pogotovo sto se tice hrsa.

@topic:

Gladan sam. Odo nesto calabrcnem, pa na spavanje.

Sutra rano ustajanje, sredjivanje nekih poslica, sajam knjiga, ucenje (satro :).

Link to comment
Share on other sites

@longleyy

bio sam u centru danas bash sa nekim drugaricama iz NS koje su kao doshle na sajam i video boga oca fensi likova... chak vishe nego fensi riba. Skroz se smorio nekako... nemo' se ljutish brate al' sam ja mislio da je vetjina njih doshla iz NS kao i te moje drugarice. Kasnije sam skapirao da nije vetjina.

d celog BG-a jedino mi je Kalemegdan i Knez MIhajlova ok , sve ostalo mi je tako nekako tuzno i sivo
ti si ovo samo i video od Beograda, pored sajma. A to je jako mali deo koji mene najvishe ume da iznervira zbog ljudi recimo... da si proshetao odatle do Vrachara ili Gardosha imao bi drugachiju sliku... koja opet ne bi bila realna :)

prljav jeste i previshe, ali pripremi se na to da su veliki gradovi takvi... London je recimo 2 puta prljaviji.

k'o shto reche noodle, jeo si na pogresnim mestima.

@noodle

nisam ja ni mislio da je na Kubi milk & honey. Ali ta ljudska energija i filozofija zhivota me neverovatno provlachi... i to tje trajati samo dok je Kastro zhiv... to jest, dok su relativno izolovani od sveta.

@topic

odo legnem, mrtav sam

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

pijem kaputjino, slusam Nove Ninja Kornjache,...chekam da Leonardo pridje nekom klincu

i da mu trazi licnu kartu....Obozavam projektovanje, ali imam nekog debila od profesora...koji je debil i smarac i nakaza i jede govna...jebatju mu mater...inace petak je pa veceras TRAMVAJ pa PLASTIC vrte flip i mkdsl..pijancenje

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

Kada sam poslednji put bio sa zenom u BG-u vodio sam je u Koshutnjak i Topchider :) Znam da joj se svidelo Ushce i Sava oko blokova, no najomiljenija mesta su bila Merkator, Millenium centar i Piramida [:D]

@topic: treba izdrzati danashnji dan... Sutra cu da spavaaaam! O YEAH!

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

sa Dior naocharima koje 90% mojih drugarica imaju , srebrnim patikama i chirokanom obojenom u plavo , stvarno retko , eventualno u modeni...

A one Bakster Stokman naocare? Apsolutni su mi hit, znas da ispod njih nista normalno neces videti, pa cim ih neko nosi, samo skrenes glavu ... filter 101% :) Sto se priche oko BG vs NS tiche, ne bih dalje da sirim diskusiju, manje vise ste i sami zakljucili one prave stvari. Jedino sto ih dodatno produbljujete nekim glupavim komentarima, al' ajde, to sad nije vazno.

Znam da joj se svidelo Ushce i Sava oko blokova, no najomiljenija mesta su bila Merkator, Millenium centar i Piramida

Ja sam se bas iznenadio ovih dana kada sam otisao u Millenium centar i skapirao da je on skroz pretvoren u zenski trzni centar (mozda su me zato cudno gledali ;)). Vise nema onih radnji u kojima sam bio pre par godina, vec su sve butici i donji vesh, a delta i urban koji imaju svoje radnje su skroz zenske radnje, nema muske odece. Cisto da znam da ne idem ponovo ... A uvek je tu ispred Milenijuma Escada, sigurno mozhe da se nadje nesto lepo, a sa povoljnom cenom :>

Pokusavam da narezem neki DVD al' mi ne ide, sad cu za to da otvorim topic specijalni, a pored toga sam nesto calabrcn'o i sad opet idem u turu po gradu. Nesto posla 'vamo 'namo, pa posle RHH.

Link to comment
Share on other sites

pijem kaputjino, slusam Nove Ninja Kornjache,...chekam da Leonardo pridje nekom klincu

i da mu trazi licnu kartu....Obozavam projektovanje, ali imam nekog debila od profesora...koji je debil i smarac i nakaza i jede govna...jebatju mu mater...inace petak je pa veceras TRAMVAJ pa PLASTIC vrte flip i mkdsl..pijancenje

jel se ti to nadash da lidija dolazi ? [:D]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...