Jump to content

SERONJA IZ PRVE BEOGRADSKE


Recommended Posts

Trazhio sam neshto u fioci, i sluchajno iskopao ovu pesmu, koju je po istinitoj prichi napisao neki lik iza Prve Beogradske gimnazije. U pitanju je '84. godishte, koje je pre 3 godine bilo na maturskoj ekskurziji.

SERONJA IZ PRVE BEOGRADSKE

Jednog dana vracali se,

Iz Soluna nashi djaci,

Sa maturske ekskurzije,

Beogradski chetvrtaci.

Vozio ih autobus,

Vracao ih do hotela,

A usput su prolazili,

Kroz velika grchka sela.

Bez problema putovashe,

Do jednoga crnog chasa,

Kada jedan momak mladi,

Kratkih nogu, vitka stasa,

Ne napravi frku celu,

I nachini teshke jade;

Razrednu je i drugove

Naterao da se gade.

A to shto se obrukao,

Nek' zahvali crnoj sreci,

Kako se to dogodilo,

Pesnik ce vam ovaj reci.

Toga dana, ovaj dechko,

Nekakvo je grozdje jeo,

I josh pio neko pivo,

Obrok mu je taj preseo.

Priteralo mladog momka

Da veliku nuzhdu vrshi,

Pa vozacha pita prvo,

Da pravila ne prekrshi.

Al' nervozan vozach beshe,

Pa dechaka ovog tera,

Reche njemu da se strpi,

Dok ne stugnu do hotela.

Al' prekasno bec bijashe,

Vozach ljutito se dere,

A dechaka priteralo,

Ce u gace da s' usere.

U trenutku ochajanja,

Kad pri chistoj svesti nije,

On viljushkom navrzao,

Da toalet s njom obije;

A koji je zakljuchao,

Ovaj vozach lica ljuta,

Da ko ne bi tu nuzhdio,

Vec da stane pokraj puta.

Kad ulete u toalet,

WC sholju grli, ljubi,

Seo na nju, sere, stenje,

Pogled mu se negde gubi.

Kada svrshi svoju duzhnost,

U svesno se vrati stanje,

I izlazi iz WC-a,

Sa nekol'ko kila manje.

Po vozilu sad se neki,

Nepoznati miris shiri,

Vozach stade da proveri,

Pa u WC sholju viri.

Kada vide shta je bilo,

On u tome crnom trenu,

Zaustavi svu kolonu,

Zove dishu i razrednu.

Razredna je odmah stigla,

Disha nekim poslom smeten,

Viche: "Viki, crno dete,

Nisi dete, nego kreten!".

Kad evo ga, stizhe disha,

Pa sve pita shta je bilo,

Vozach ljutit ispricha mu,

Kako se i shta desilo.

Dok razrednoj suze idu,

Vozach hoce da ga bije,

A disha se suzdrzhava,

Smejo bi se, al' ne smije.

I na kraju momak ovaj,

Nailonsku kesu uze,

Na ruku je navukao,

Dok razredna roni suze.

Pa prilazi WC sholjim

Nit' se stidi, nit' se gadi,

Do laktova rukom krenu,

Da iz sholje govna vadi.

Kad je pos'o zavrshio,

Svoj minuli rad on baci,

Smeju mu se profesori,

Vozach, disha i svi djaci.

Kad izlete iz WC-a,

Drugovi ga dochekashe:

"Izvadi li, kolika su?"

Svi ga redom zapitashe.

On se hvali drugovima,

Da veliko govno ima,

Chini mu se, govno nije,

No dimljena, jebem li je!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A joj... [roflmao]

a inace vozach je smradina...primetio sam da i po gradskom su svi nesto namunjeni,kad ih pitas nesto nikad ne odgovore normalno nego vichu....

ma bre to je zato shto su vozachi uglavnom iz nekih selendri, a u seledrama se po defaultu dere, bio veseo ili ljut =)

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Kad je pos'o zavrshio,

Svoj minuli rad on baci,

ajme choveche:D

imao je moj ortak u 3. razredu gimnazije pismeni na temu chekajuci godoa.pisao je o novonastalim problemima u drzhavu usled nepushtanja hi-mana,kadishona i ostalih olskul crtaca,i problemima u skupshtini:Du to vreme je gospodar prstenaca bio popularan pa je sastav pocheo-...pricha kazhe sledece...:)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

aj i ja da ispricam moju ispalu nije ovakav blam al svejedno

kad smo se vracali exkurzija iz madjarske presli smo madjarku granu i sad cekamo nase carinike da se smiluju a posto se ortaku i meni pripisalo a nije bilo wc-a u basu a i bedaq bio da idemo u kukuruze nas dvojca se vratimo do madjarske grane jer je bila bliza

ispisamo se mi i krenemo nazad al nas zaustavi madjarski carniki i pita gde smo posli :)

a pogadjate mi nit poneli pasose nista gologuzani krenuli na pisanje

jedva smo mu objasnili da smo mi vec prosli i da nas ceka bas

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Nema bas direktne veze sa topicom ... pre neki dan sam se setio jednog od najboljih poslova koje covek moze da obavlja. Posle granice sa Bugarskom kada idete na more postoji jedna pumpa (neka divchos standardno) koja je jedino mesto sa bugarske strane gde mozete da stanete i sipate benzin, kupite nesto, odete u klonjaru, pre nego sto nastavite dalje. Sledeca zgodna lokacija je Sofija ali do nje ima jedno chuku vremena kolima ako ne i vishe, posto je na toj poziciji najveci broj pandura koji zaustavljaju i hoce kintu.

eNivejZ, u toj divchos pumpi sedi baja na ulazu u wc i naplacuje isti pola evra (inace cete te sitne evre imati jer pri prolasku granice placate za ciscenje i dezinfekciju automobila, putarinu i slicno, sve u evrima). Ispred te neugledne klonjare sa cucavcima je red ljudi (dodushe dosta brzo to ide) i ako taj tip ne mozhe dnevno da skupi nekoliko stotina evra nista nije uradio. Prosto ti dodje da zatvoris pumpu i samo da drzis otvoren wc :)

Link to comment
Share on other sites

ma bre to je zato shto su vozachi uglavnom iz nekih selendri, a u seledrama se po defaultu dere, bio veseo ili ljut =)

defaultu!!!lol....

Ali ima i putnika smaracha...kako sam se smejao sto je neki lik ispalio neku zenu!

Sedim ja u 18-ici (ka zemunu)

i u jerkovicu neka zena pita:"jel ide ovaj autobus do opstine nbg???"

vozach:"Ne!"

Ona:"e pa onda necu da udjem u autobus"

Vozac:"BOLI ME BAS KURAC STO NECES DA UDJES!!!"

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja jednu slicnu situaciju na ekskurziji u Grckoj kad smo bili.

Naime jedno tri-cetiri autobusa koliko je bilo staje pored neke livade iz nepoznatog razloga, verovatno se izgubili pa se vozaci konsultuju kako dalje. I sad svi blejimo, a nas nekolicina jelte sedi na onim poslednjim sedistima u basu. Ono sto mi u tom momentu ne znamo jeste da jedna riba iz naseg odeljenja izlazi napolje da pisa. Samo odjednom cujemo kako se ovi iza iz double-deckera nesto deru i masu nam, i mi kao u fazonu ovi su malo previse varili (Margi, Milic, Stija i komapanija u tom basu). Tek snimimo kako nam pokazuju nesto na zbunje, i skapiramo da je ova riba stala da pisa otprilike tako da je ne vidi prednji deo naseg basa, mi je malo vidimo, a ovi iza uzivaju u pogledu i navijaju. Brate koji je to blam bio kad je usla u bas :) Plus sto je to otprilike bila riba na koju se pola skole lozilo...

eNivejZ, u toj divchos pumpi sedi baja na ulazu u wc i naplacuje isti pola evra (inace cete te sitne evre imati jer pri prolasku granice placate za ciscenje i dezinfekciju automobila, putarinu i slicno, sve u evrima). Ispred te neugledne klonjare sa cucavcima je red ljudi (dodushe dosta brzo to ide) i ako taj tip ne mozhe dnevno da skupi nekoliko stotina evra nista nije uradio. Prosto ti dodje da zatvoris pumpu i samo da drzis otvoren wc :)

Tamo je najcrnje sto je wc pola evra a smrdi za medalju. Ono bolje da sacekas par kilometara pa da ides u neku njivu...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

a bila je i ona fora samo ne znam dali je istina

kad je isto palila exkurzija u budimpestu

i poceli likovi da smaraju vozaca da stane

i sta ne on pored nekog kukuruza i istrce 4-5 njih da obave nuzdu

i valjda se njih 3 vratilo utrce u bas a vozac kako je nadrkan bio mislio je da se svi vratili zatvori vrata i zapali

tek posle sat dva voznje su provalili da fale ljudi pa se vracali nazad a ovi likovi sede pored puta i cekaju :)

Edited by phantomq

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

kod nas nisu hteli da stanu liku, pa je pišao u flašu.. posle dobio ukor i ne znam ti ja šta sve ne..

Jbt pa sto je to za ukor...osim ako je neko kasnije probao da cuga...

onaj fazon "kad hoces da se osvezas, ti uzmi ono najdobro..."

Edited by OrthodoX

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

e nemam pojma što su mu dali ukor, sad kad malo razmislim.. kapiram da pišanje u flašu nije razlog da kazne njega nego da vozača pregaze autobusom.. no, bio sam suviše pijan da bih obraćao pažnju na celu aferu, a po povratku se to nekako zataškalo i eto..

Link to comment
Share on other sites

^^^Jebao bi im mater!!!

Tako isto i na chasu...

znaci hocu da se upisam u gace,a prof. nece da me pusti napolje,kad bih se kojim slucajem ispisao u korpu na sred casa odma' bih bio izbacen...

a kad smo vec kod ukora ja sam u osnovnoj dobio ukor zato sto sam pobegao sa testa iz fizike i kad me razredna pitala zasto ja rekao:"pa bolje da pobegnem nego da dobijem keca!!!"

i 'ladno mi zbog toga zabila ukor,matora kravetina!

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...