Jump to content

London, 7. jul


Guest

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

,Jul 9 2005, 16:25]Zwerko jel hoces da kazes da kada su Ceceni pravili sranja po Moskvi da to nije bio teroristicki akt, jer ako si prihvatio sta je rekao Regan, onda ce biti da gresis, jer su oni napali civilne ciljeve, ne vojne.

jesi li uopshte prochitao njegove postove, poshto ja nigde ne vidim pominjanje chechena u tom smislu..

edit: da ti pojasnim - on je smatrao da checheni nisu teroristi po zerbah-ovoj definiciji. Nigde nije rekao da nisu teroristi po Reganovoj definiciji. Svi znamo koliko su civila pobili..

(zwerko, je li dobijam neke pare za advokaturu? [:D] )

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Ma koliko se trudili da opravdate zapad sa stanovishta "Checheni su Freedom Fighters", to ne moze da prodje iz jednog prostog razloga - Rusi naprimer nikada nisu rekli da su Arapi Freedom Fighters kada su rokali Amere i Engleze, niti su opravdavali nijedan teroristichki napad na zapadu - u ovome je razlika, mislite o tome. A da je globalna politika ljigava, jeste...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ma koliko se trudili da opravdate zapad sa stanovishta "Checheni su Freedom Fighters", to ne moze da prodje iz jednog prostog razloga..

je li chita iko ishta ovde ili samo kachite unapred pripremljene tekstove..

Link to comment
Share on other sites

Iskreno recheno, boli me qrac za englesku i njihove lidere , ako nek imaju teroristichke napade kad nas jashu, i oni i zapad, ko ih JEBE!!!!

A to da ce nama neko neshto da uradi, nece, jer pola sveta i zapad misli da nahsa zemlja pruza utochishte bash teroristima i da je kod nas kriminal 2. u svetu po jachini tako da opushteno, a ko jebe zapad [8D]

Link to comment
Share on other sites

da se ja vratim na ruse:

oni su najvece picke. kao svi fora braca, ovo ono.

pazi: igram ja warcraft na bn-u 1v1 sa nekim rusom.

razvalim ga ja, i on me pita kao "brate aj mi daj free win treba mi da ne kvarim skor". ja mu lepo kazem: -tebi bih prvom dao, gotivim tvoj narod i sve, ali ne mogu jer zaista i meni treba, mozda cak i vise nego tebi.

kad' je kren'o da me pljuje...

i po babu i po stricevima. te "your fuckin' country, poorest on balkan, you will all die stupid terrorist, your country is shame for whole europe, oh, you have a net?

strange, i thought you dont have even a power... etc...

zato kazem svi su oni isti, svi gledaju samo sebe, a i ti rusi, "nasa braca", koliko god oni to negirali sve vise padajuj pod uticaj USA koja diktira sve.

a sto se tice londona, naravno zao mi je tih nevinih ljudi, jer su ti isti teroristi koji su ucestvovali u tom napadu ucestvovali i u genocidu na srbima pre 10ak godina.

kada je persija trebala da se iskrca na atiku svi grcki narodi bili su poplaseni. kada su spartanskog vojskovodju upozoravali da se nece nebo videti od persijskih strela, on je na to mirno odgovorio: -bas lepo, boricemo se u hladu.

Link to comment
Share on other sites

Bata Cali, aj iskuliraj, vidis lepo da smo svi citali Zwerkov post, jednostavno covek nije znao sta hoce da kaze, ceo post je bez ikakve ponte, citirao je Regana, a onda krenuo da to objasnjava sa losim primerima, a kasnije je skrenuo sa teme, tako da trk pravni fax da ucis, a ne tu da se zzishlo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

da se ja vratim na ruse:

oni su najvece picke. kao svi fora braca, ovo ono.

pazi: igram ja warcraft na bn-u 1v1 sa nekim rusom.

razvalim ga ja, i on me pita kao "brate aj mi daj free win treba mi da ne kvarim skor". ja mu lepo kazem: -tebi bih prvom dao, gotivim tvoj narod i sve, ali ne mogu jer zaista i meni treba, mozda cak i vise nego tebi.

kad' je kren'o da me pljuje...

i po babu i po stricevima.  te "your fuckin' country, poorest on balkan, you will all die stupid terrorist, your country is shame for whole europe, oh, you have a net?

strange, i thought you dont have even a power... etc...

zato kazem svi su oni isti, svi gledaju samo sebe, a i ti rusi, "nasa braca", koliko god oni to negirali sve vise padajuj pod uticaj USA koja diktira sve.

a sto se tice londona, naravno zao mi je tih nevinih ljudi, jer su ti isti teroristi koji su ucestvovali u tom napadu ucestvovali i u genocidu na srbima pre 10ak godina.

To mora da je bio neki Jevrej [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Bata Cali, aj iskuliraj, vidis lepo da smo svi citali Zwerkov post, jednostavno covek nije znao sta hoce da kaze, ceo post je bez ikakve ponte, citirao je Regana, a onda krenuo da to objasnjava sa losim primerima, a kasnije je skrenuo sa teme, tako da trk pravni fax da ucis, a ne tu da se zzishlo.

:P

kapiram da sam ga jedini skapirao, i to na nachin koji sam opisao u ranijem postu, a vi ste se zaglavili kod 'neshvatljive' izjave da checheni nisu teroristi samo zato shto su udarili na 'svetu rusku zemlju'..

Link to comment
Share on other sites

Bas sedmog je moj ortak krenuo iz Londona za Beograd. Inace nas covek (tamo zivi). Kaze da su malo panicili (normalno) ali ih nisu zadrzavali na aerodromu. Njegova keva je u to vreme isla na posao. Stigla je u centar taman kada su culi za explozije. Dobro je da nije kasnila. :(

Zanimljivo, taj moj drug je poveo jednog Irca da mu pokaze Srbiju. Malo sam ga zezao za IRA ali se nije dao isprovocirati. :)

Cuo sam da IRA uvek najavi svoje napade. Jel to znaci da u njihovim napadima nema zrtava ili sta???

Link to comment
Share on other sites

Bata Cali, aj iskuliraj, vidis lepo da smo svi citali Zwerkov post, jednostavno covek nije znao sta hoce da kaze, ceo post je bez ikakve ponte, citirao je Regana, a onda krenuo da to objasnjava sa losim primerima, a kasnije je skrenuo sa teme, tako da trk pravni fax da ucis, a ne tu da se zzishlo.

Ok, Bole sad posto si ga citao onda probaj i da ga razumes. Ako ti to ne podje za rukom za jedno dan-dva probacu malo da pojednostavim.

:P

kapiram da sam ga jedini skapirao, i to na nachin koji sam opisao u ranijem postu, a vi ste se zaglavili kod 'neshvatljive' izjave da checheni nisu teroristi samo zato shto su udarili na 'svetu rusku zemlju'..

Bitno je da me ti, duso, razumes. Zato ti i dobijas ordenje, a ne Bole [:)]

Cuo sam da IRA uvek najavi svoje napade. Jel to znaci da u njihovim napadima nema zrtava ili sta???

Ne mogu bas da najave napade jer bi ih onda uhapsili pre nego sto ih izvedu. Ali se zna da su postojale indicije po kojima se moze ocekivati napad IRA - najcesce neke provokacije od strane Britanaca u Severnoj Irskoj.

A u njihovim napadima ima itekako zrtava, tu nisu nista bolji od ovih drugih terorista, samo sto ovi sto sad deluju imaju savrsenije eksplozive i rade kao samoubice pa prouzrokuju vise zrtava. Krvavi petak je bio jedan od takvih dogadjaja kada su postavili 22 bombe sirom Belfasta i ubili devetoro ljudi a ranili oko 130. Ali to nikako nije najtragicniji dogadjaj, mada mislim da je ovo sada teroristicki akt sa najvise zrtvana na tlu Velike Britanije do sada. Naravno cela prica oko IRA je sada vec zastarela posto su pre skoro deset godina objavili prekid vatre i do sada se nisu ponovo oglasavali, iako mnogi i dalje strepe od njih.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sto je bio odgovor na Bloody Sunday koji se desio oko 6 meseci ranije, da ne zaboravimo, sto ne opravdava Bloody Friday, ali svakako dosta govori.

Mislim da ce poceti da mi se dize kosa na glavi od ovog "ne opravdam terorizam, ali ruku na srce zasluzili su". Mislim koliko treba da prodje da stignemo do toga da jedan zlocin ne moze opravdati drugi? Osveta nije legitimno sredstvo borbe.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nije legitimno sredstvo borbe, ali terorizam, ma koliko sumanut bio mora imati neki racionalni, neideoloski (verske, politicke razlike), realni razlog za svoj nastanak, makar to bila i osveta jer je to realna ljudska osobina.

ono sto mi nije jasno, kada vec razgovaramo o terorismu, jesu ciljevi Al-Kaide. IRA se borila za jedinstvenu Irsku, ETA se bori za nezavisnu Baskiju, ali zasta se bori AL-Kaide? Za unistenje izraela?Za nezavisnu palestinu? za isterivanje svih zapadnjaka i njihovog novca i uticaja iz islamskog dela sveta? za unistenje celog hriscanstva, posto smo svi mi nevernici ( ma koliko nase religije imale zajednickog) ? Za slobodni irak? za uvodjenje serijata u svim muslimanskim drzavama?

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...