Jump to content

Londonsko reshenje za Balkan


Recommended Posts

Институт за политичке студије из Лондона предложио прекомпоновање граница. Уместо Косова, Србији Вуковар и Бањалука. У конфедерацији под именом ''Југославија'' биле би Србија и Црна Гора, Санџак и муслимански регион у БиХ (''Бошњакија'')

Институт за политичке студије из Лондона сачинио је документ којем нуди ''рационално решење за бакански проблем'', али упозорава да је такво решење могуће само ако је међународна заједница спремна да организује мировну конференцију о поновном уређењу граница у региону.

Према предлогу Института, који је поштом доспео и до Тањуга, Хрватска би за почетак, требала да одустане од Вуковара, Белог Манастира, Ердута и Борова, који би требало да се припоје Србији. Истовремено би се омогућило десетинама хиљада српских избеглица из Хрватске да се врате у Крајину, а Хрвате из ових градова и из Војводине требало би охрабрити да се преселе у унутрашњост Хрватске, уз одређене компензације.

Независна република Босна и Херцеговина треба да престане да постоји. Република Српска, у садашњим границама, треба да се споји са Србијом, чиме би се, како је наведено, задовољиле историјске жеље Срба да контролишу територију с друге стране Дрине. За узврат, Србија треба да буде спремна да одустане од Санџака, а Црна Гора би требало да допусти општинама Рожаје и Пљевља да постану део санџачког региона. Предложено решење предвиђа да Србија допусти Мађарима из северне Војводине да се припоје домовини, као и градовима Босилеград и Даниловград, у којима претежно живе Бугари, да се сједине с Бугарском.

Општинама на југу Србије

Alan Smith ftw.

Link to comment
Share on other sites

ma ovo ne valja nista...

da dobijemo RS i deo uz Dunav, a da izgubimo KiM, deo Vojvodine, Istocne Srbije, Juzne Srbije i Raske...

BSSSSSSSSSSH

1. hrvati na ovo NIKAD nece pristati

2. muslimani, takodje, na ovo NIKAD nece pristati

3. Srbi na ovo NIKAD nece pristati

4. Slovenci na ovo nikad nece pristati

5. Makedonci nece pristati

zadovoljni bi bili samo siptari, bugari i madjari, koji bi od nas strpnuli po deo teritorije.

evo mog plana:

da se siptari iz regiona podstaknu da odu u Albaniju, ali da Crnoj Gori pripadne Skadar i Metohija, a Srbiji Kosovo.

BiH da prestane da postoji, da se balijama da nekakva drzavica oko Sarajeva i Tuzle i da se isele tamo svi iz Raske. BiH da podele Srbi i hrvati.

da hrvati daju autonomiju RSK, i da se tamo vrate Srbi.

Makedonija, Srbija, CG i RS da udju u tesnu federaciju, koja ce garantovati za RSK.

Hrvatska da pripoji deo BiH, gde zive hrvati (Mostar).

bugari da ga sisaju.

madjari da ga sisaju.

svi ostali da ga sisaju.

eto...

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje:

1.Plan je veoma slozen(konfuzan).

2.Svako mirnodopsko prkrajanje granica na ovom prostoru je NEMOGUCE.

3.Ime "Jugoslavija" je nedopustivo, jer je to oduvek bila jedna veshtacka tvorevina.

4.Srbija chini velike teritorijalne ustupke i gubi teritorije na kojima su vekovima ziveli

Srbi (Sandzak-Raska-Kolevka Srbije),a zauzvrat dobija veoma malo.

5.U Rozaju i Pljevljima ima DOSTA Srba koji bi po planu trebalo da budu drzavljani neke druge vestachke tvorevine (konfederacije) bez garancije da ce im biti postovana ustavana prava i druga gradjanska prava.

6.Svaka konfederacija izuzev Svjacarske (koja i nije konfederacija po stvarnom stanju) u istoriji nije bila dugog veka.

Imam josh puno primedbi, ali ovo su najbitnije.Iz gore navedenog se JASNO vidi moje misljenje.Takodje mislim da je jedina dobra stvar pripajanje Republike Srpske Srbiji, ali isto tako mislim da je to mazanje ochiju, jer teritorijalno Srbija gubi mnogo vishe nego sto dobija.

p.s. svaka migracija stanovnistva dirigovana nekom vishom instancom nailazi na zestok otpor cak i u granicama jedne drzave,a kamoli izmedju razlichith drzava pritom veshtacki stvorenih.

Proud to be SERB

Link to comment
Share on other sites

Предложено решење предвиђа да Србија допусти Мађарима из северне Војводине да се припоје домовини, као и градовима Босилеград и Даниловград, у којима претежно живе Бугари, да се сједине с Бугарском.

[roflmao]

dadadada

Link to comment
Share on other sites

ako nishta drugo, dobro sam se nasmejao [:D]

zashto bi iko zheleo da bude sa muslijama u savezu?

na stranu chinjenica da ovaj plan zahteva masovne migracije ljudi koji su generacijama zhiveli na tom tlu..

Link to comment
Share on other sites

Pazi nama su vec jednanput u skorijoj istoriji englezi i nemci prekrajali granice (1991, sfrj). Ali tada o tome NIKO nista nije znao i bilo je super tajno. tako da je ovo cista izmisljotina jer da tako ensto stvarno postoji za to niko ne bi jednostavno znao od nas "smrnika". A Dzefri Saks je prosle godine reko u gde se granice na balkanu postave u sledecih 5 godina tu ce ostati sledecih 50 godina. A ovo sve se za sledecih 4 godine nece desiti..

Link to comment
Share on other sites

BiH mozemo da podelimo mi sa foruma... [:D]

A mozemo i da napravimo nukelarnu lelektranu na kopaoniku da imamo struje za zimu... [:)]

BiH je vec podeljena ne moze vise! :) tako da tu nemas sta da delis! KiM vec nezvanicno pripada Albaniji posto se ljudi tamo izjasnjavaju na odakle si: Pristina, Albanija! A nema bash srba tamo :( koji bi rekli drugacije!

Ljudi ne misle nista lose, ali sta englezi znaju o tradiciji i ponosu? To je ovde problem a ne sama teritorija! Mislim treba im samo reci da se ne trude mi ovde svedno igramo 'last man standing' tako da ko prezivi pricace!

Link to comment
Share on other sites

Предложено решење предвиђа да Србија допусти Мађарима из северне Војводине да се припоје домовини

Kakvo je bre ovo izmisljanje, u Vojvodini zivi 65% srba a oko 11% Madjara. Pa madjari cak ni nemaju ekstremisticke stavove oko ovih teritorija...

Bugari isto... i drugo nema opstina gde Bugari cine vecinu, vec samo gde ih ima dosta...

Ajde daj neki link sa ovom vescu ili bilo sta sto bi potvrdilo ovu tvoju pricu!

Kakav bre Londonski plan, londonski plan je bio osmisljen pocetkom rata u Bosni...

Edited by IvYu[SQK]
Link to comment
Share on other sites

Pa mis'im, sta se lozhite ... to sad mozhemo mi da sednemo jedan dan negde na pitje, i da napravimo nas plan za resenje problema na Balkanu, ili preuzmemo samo ovaj draskov na primer, i njega posaljemo tanjugu, i onda da se tamo neki drugi ljudi tripuju oko toga :) Ono, ima takvih ideja i planova mali milion, a ovaj je realan kao i onaj da nas sve spakuju u veliki shatl i posalju na Mesec (mozda je ovaj drugi i realniji ;)).

Koliko sam procitao sam ovako ukratko, i ako ostavis po strani politicku situaciju, ovakve selidbe i seche i pripajanja ne bi mogle da se izvedu skoro nikako.

Link to comment
Share on other sites

Ono, ima takvih ideja i planova mali milion, a ovaj je realan kao i onaj da nas sve spakuju u veliki shatl i posalju na Mesec (mozda je ovaj drugi i realniji ;)).

Taj je mnogo realniji.

Ko god je u fazonu da menja granice na Balkanu moze slobodno da ide da prica sa Baronom Minhauzenom.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kolika god to jeres za većinu vas bila, ja bih voleo da umesto već izgubljenog kosova dobijemo teritorije na kojima zapravo ima srba (tj. republiku srpsku).. naravno, to teško da bi sa ovakvim kartama u ruci osvojila i neka prava diplomatija, a kamo li ovo što mi imamo (svilanović koji se izvinjava, vuk koji ide okolo i objašnjava stranim političarima da je draža bio kul)..

Ja kažem da osnujemo firmu RUR Aerospace Industries, teraformiramo Mars i naselimo samo poželjne: uz nas, fotomodele, glumice...

ja sam uz tebe, tomke!

Link to comment
Share on other sites

ljudi jeste vi... ovo su neke budale sto kaze laki sele na pice napisale par redova i bacile na net da se budale loze... smesno je...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

interesantno je da je tito hteo da posle drugog svetskog rata 'osvoji' jedan veliki deo severne albanije i operacija je vec bila spreman vojska na granici ovo ono... a onda je stigla pretnja od sovjeta da da ni ne sanja o tome inache ce biti velikih problema... posle toga je valjda tito morao da ode u moskvu da izvadi situaciju il tako nesto - bio neki interesantna bilten o tome u politici

dakle nas sovjeti nisu zezali svoga ovoga ne bi ni bilo :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...