Jump to content

Fallout 3


MiGsa

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ajoj, pa mene si sad ubio:) mislim, ja nisam mator (preterano) po godinama, a ni po mozgu, ali za ove favorite games izgleda da jesam...mislim, kolege matori gejmeri koji se kunu u starkrafte, AoE i slicno:(

ne bih da zvucim ko neki deda, ali ako ste mojih godina, kako ste uspeli da u mozak urezete te igre, zar to nije bilo 'posle paljevinskog uzrasta', sta je sa ghost'n'goblins, bubble bobble, sf2, pa onda one ostale sa automata od pre petnaestak dina, pa onda PoP, pa battle isle, pa settlers (ja dvojku nikad nisam mogao da igram, kao sto vudu ne moze AoE), WC i WC2, panzer general i ostali generali, HoMM i HoMM2 (trojku nikad nisam mogao da igram ko ova dva), shadow of the beast, another world i flashback i tako dalje i tako blize...

ne kenjam, nego se pitam, posto valjda te igre igras sa desetak godina najvise, a kasnije sve manje i sve se manje primas, ono, oces da jebes i da pijes, igras ih, ali nisi vise onoliko magicno opcinjen:) ja znam da sam za strit fajterom blejao i gledao u onaj aparat po sat vremena, a ono blinka insert coin:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, ja svoj komp imam tek od '99, al se igram aktivno od '92 s tim što je to bilo na Atariju 2600, Segi i kasnije u buvari, a na kompu sam gledao da igram samo kad uvatim priliku kod nekog... tako da automatne platforme, tuče i slične razne konzolne igre ne računam u taj "vau" efekat jer prosto, nije isto kad ti obrćeš War2 kampanju sam u kući pa se uživiš u sve to, i kad si u dreci i gužvi u Sega klubu pa nit čuješ muziku, nit vidiš lepo sliku na buđavim EI televizorima... zato mi je "urezano" samo ono što sam igrao tek po kupovini kompa, znači AoE, Starcraft, Heroji 3 i igre koje sam prethodno propustoo pa sam gledao da nadoknadim što pre (Doom, Quake 1/2, War2 itd).

Link to comment
Share on other sites

pa ja sam 99 imao 486:), pre nje sam imao sezu, a pre toga a500, a pre toga amstrad. i sve sam imao kasno, amigu tipa 94, segu 97, amstrada 92...ali sam visio po automatanama i kod likova fala bogu, tako sam pikao prince of persia odma kad je izasao na ortakovoj 386, za amigu sam odma pokupovo sve hitove za kojima sam balavio listajuci skove, wc i wc2 smo pikali misiju po misiju naizmenicno ja i ortak na njegovoj 486, posle sam ja uzeo sam, ali sam sve to pikao ranije...

sto se tice buvara i buke, brate, to je poseban smek, cujes gomilu onih automata kako nesto sviraju, pa nacujes i svoj s vremena na vreme, cekas nekog klinca da ga ubiju kroz pet minuta pa da ti uzmes i predjes, jebote, ja kad se setim gomile blokmenskih glasova u isto vreme kako nesto cavrljaju, dima i onog budjavog ekrana i zvuka 'vuuuuush ju es ej' kad avion leti u strit fajteru, meni nije dobro sat vremena:)

da, jos jedna stvar:

igram ti ja recimo megalomaniju na amigzi i primam se i nista mi nije jasno i udubljujem se i tripujem se i izvlacim na papir, nemam koga da pitam, igram ko retard i ne znam ni sta je tech tree, a i da mi neko objasni morao bi par puta da mi objasnjava, i sve me to do jaja drzi i igram po tipa deset sati ko kreten i nije mi dosta, istrazujem razne tripove. a igrica nikad manja, nikad jednostavnija.

evo sad, igram ti ja eu3, nista mi nije jasno, igra zajebana, velika, kompleksna, odem na forum, pitam par pitanja, uzmem manual, procitam, sve mi jasno, aninstaliram:) nema tripa kad ti je na tacni sve:) a ko je sad karakter da ne ode na net i informise se, a jos nije u pitanju neki walkthrough nego najnormalniji kontrolni sistem koji i treba da znas? ja kad sam provalio sta treba u battle isle ja sam kupio sebi jos 100 sati igranja:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni, kad pomenuste HL, prvo na pamet padne History Line a ne Half Life, jbga :(

kao sto je receno, a i vi ce te vremenom skontati (zavisno od godina), one prve igre - tipa prvih hiljadu :P, ureze se u secanje i budi nostalgiju. Ove nove, mlacenje prazne slame, budzenje grafike i mali ili nikakav iskorak (pa cak i korak nazad) u odnosu na te prvobitne ideje/igre.

Sledeci stadijum je gledanje filmova, kenjanje po forumima, pa onda dl svega i svacega, a onda uglavnom ugasen komp dok ga dete ne upali (u ovo zadnje nisam jos upao) :)

Nego naleteo sam pre neki dan na screenshotove Arcanuma, i došla mi želja da igram Fallout. Kako da je potisnem i ugušim? Halp me f0rum!

Kreni da ga igras pa ako te smori, to je to, ako ne - one more at the light side! :)

ili jednostavnije odigraj Arcanum?

Link to comment
Share on other sites

poenta je da se nikom odavde nece fo3 svideti jer ste omatorili i ne zanimaju vas vise igre, samo to necete da priznate.

Inace neka moja zapazanja :)

system shock2 ima super grafiku.

trziste igara za konzole je uvek bilo jako ili jace od pc trzista.

od 2001 (warcraft3) nije izasala ni jedna VELIKA igra za PC. Bilo je codova, warhammera, lotrova, bioshokova (e ajde on jeste mega :) ) ali ostalo je bulja. E u stvari bio je RTCW sjajan je :). A POSEBNO neki dobar MP nije izasao.

Sad svi cekamo na veliki blizzard za sc2 i diablo 3, ali opet :

Recimo sting i dule nece igrati sc2 sa zarom kao sc jer prosto sad imaju brucke. (dobro dule se brije al ipak)

A bulja je zato sto su svi koji porede recimo <2000 i >2001 zaboravili da uzmu faktor odrastanja u razmatranje. velika je razlika izmedju 13 i 19 godina.

Tako da, vratimo se na temu makar fo3 bio najbolji G-u ce smrdeti jer je igrao fo2, a vudu ce bar opet na par dana dobiti da testira brzu karticu i bice happy :)

inace, ima igara kojima cak ni faktor godina ne pomaze.

FEAR, Crysis, far cry, i slicna ostvarenja, boze kakva govna

vidish, na primer, meni je jedan sam & max pre vishe od 13 godina bio carska igra, a ova nova 3d varijanta mi je josh bolja (jer ga radi ista ekipa koja ochigledno ne razmishlja samo o tome kako da se shto bolje proda). zatim, fallout i baldurs sam igrao mnoogo posle nego shto su izashle i blie su mi super a fallout 1 koji josh nisam igrao sam siguran da bi mi se svideo.

pre nije bilo prezasiceno trzhishte i ljudi nisu imali shta da igraju. mogao si da napravish neshto zahtevno za mozak a to bi kupili i ljudi koji mozga nemaju (a takvih je vecina) jer im je dosadno pa ti kao nekako prezhivish. shta mislish zashto lucas arts vishe ne radi avanture? zato shto nisu brze i nije grafika nabudzhena i nije easy (nightmare za prosechnog gejmera), tj drugim rechima da bi se igra prodala moraju da i debili mogu da uzhivaju u njoj shto znachi da ako hoce humor - bice loshe knock knock fore (fallout 3, koliko vidimo iz najava), ako hoce brzu akciju - neprijatelji moraju ipak da ne budu bash jaki (quake 4) itd...

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

jeste, a za 15 dina neko nekom prica 'a kad se sastanu federer i djokovic onda je to bilo do jaja, ovaj ovakav, a ovaj onakav, a sad koje sranje'. nije u tome poenta, uvek su postojala 'dobra stara' i 'losa nova' vremena koja su, nekim cudom, uvek zavisila od godina pojedinca. hmmm?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Realno je da se svi plase promena ali je isto tako realno i da nisu sve promene dobre...

Izvinte bankare, nismo znali da ste sad i stohastikčki filosof [:X]

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Gamasutra interviewed Emil Pagliarulo on the writing and design of Fallout 3.

My background is very much hardcore PC gamer guy. Now, I'm a big Xbox 360 player too, but I definitely still have those PC sensibilities, and those have definitely worked their way into Fallout 3.

You look at Fallout 3, there are a lot of old-school PC clues -- reading text, going into old computer screens. It's charming in a way. Old-school PC games have a lot of depth, and I think we definitely bring that.

http://www.gamasutra.com/view/feature/3775...the_.php?page=1

lol

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...