Jump to content

Fallout 3


MiGsa

Recommended Posts

Održavali su licencu tako što nisu dupetom mrdnuli? Višegodišnja posvećenost? Održavali su "ime živim" i ostavili igru "u sećanju"? Da, to sve spašava jednu franšizu, a kad se pljune keš da se kupi licenca, to je onda veleizdaja čiji akteri zaslužuju streljanje.

Koja gomila sranja. Izgubio si svaki dodir sa zdravim razumom, izađi malo na vazduh.

Misliš objasnićeš mi onako ko na onoj drugoj temi, posle čega sam samo zacementirao mišljenje koje sam prethodno imao? Onda samo udri.

Šta sereš jebote, pa upravo je poenta ubacivanja vatsa da se isključi mogućnost da FO3 bude samo još jedan FPS u rpg oblandi.

Smeta ti potezni vats i hoćeš da se izbaci, a ovamo ti smeta kad igra ima samo real-time akciju? Pa jebote primećuješ li logičke nedoslednosti ovde?

kao sto rekoh ja nisam mrdao dupetom, dok ostali jesu, opet izvrcesh moje rechi bobo

da vishegodishnja posvecesnot, to je ono kada modujesh stvari, pishesh raznorazne artikle, pravish intervjue sa developerima, analizirash uticaj na druge igre i slicno, dizesh svest ostalih ljudi o toj igri, stvaras spontano community oko cele te priche, govorish o igri u superlativima, to je ono sto je tebi naravno totalno strano i chudno. da to odrzava franshizu zivom, to i sama igra i developeri koji su je uradili. sigurno je ne odrzava grupa namazanih finansijera chije igre se prave za svakog, pa tako danas je ustanju svako da da misljenje pod utiskom da je igrao nekakv rpg. izvade lovu, pljas na sto i i oni su odjednom spasioci? roflmao... ovo je klasichan corpse-rape, odlichan primer cyber nekrofilije, u glavnoj ulozi deathesda u svom neznanju pokushava da ozivi mrtvo telo jedne legende aroganto stavljajuci mu svoju pishu u usta... to se tako ne radi... fali tebi josh godina staza u ovako zaludjenoj misiji kao sto je pracenje propasti rpg zanra

I igra može da ima i akciju i tb, eto ti ga Arcanum, uspešno su pokrili i jedne i druge i niko nije kenjao kako borba u arkanumu ne valja, jer je u startu mogao da izabere samo onu koja mu se sviđa, i da se koncentriše na priču. Jao da, pa i to je pravio Black Isle, mora da su i oni pičkice jer nisu ostali dosledni!

E nisu, nego ti nemaš pojma.

pa o tome ti pricham, ti nisi svestan svog neznanja i svog neukusa. ako je nesto u arkanumu loshe to je borba. zasto? jer je i real time i tb, a suckuje i jedna i druga varijanta. isto kao i u tacticsu! tu su se svi opekli i uvideli da ne moze i jare i pare. da si ulazio u mehaniku igre malo detaljnije, da si pratio tadashnji razvoj tih igara i diskusiju sa developerima uvideo bi koliko su problema imali da implementiraju obe stvari. zato i kazem da ce borba da smrdi, ili da bude samo RTwP ili brate chista rokachina... a ne prodaju muda za bubrege, sto bi rekli nasi :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kao sto rekoh ja nisam mrdao dupetom, dok ostali jesu, opet izvrcesh moje rechi bobo

da vishegodishnja posvecesnot, to je ono kada modujesh stvari, pishesh raznorazne artikle, pravish intervjue sa developerima, analizirash uticaj na druge igre i slicno, dizesh svest ostalih ljudi o toj igri, stvaras spontano community oko cele te priche, govorish o igri u superlativima, to je ono sto je tebi naravno totalno strano i chudno. da to odrzava franshizu zivom, to i sama igra i developeri koji su je uradili.

ooooooooooooo brate mili, ja kao da pričam sa bukvom.

kakve jebene veze ima pisanje artikala i modovanje, igra je bila out of print do pre pola godine kad su krenuli da štancuju opet na konto hajpa oko trojke, kako su koji kurac mogli da ikako pomognu dizanje igre čija je firma propala? u kakvom lalalendu živiš ti, nije mi jasno nikako. šta, misliš ako si nekom narezao fallout da si tako "pomogao igru"? lol bre, LOL!

nma je svirao kurcu do nedavno sa svojom jednom vesti u mesec dana, i da nije bilo trojke, sve bi potonulo u zaborav. hoćeš mi reći da si svakodnevno posećivao nma dok nije aktivno počela cela priča oko trojke? na forumima skoro i da nije bilo topica o falloutu, o kakvom dizanju svesti pričaš? fo je bio mrtav konj i živeo je samo u sećanjima vas izlapelih sa maglovitim mozgom, a ovi što su krenuli da štancuju reizdanja su se dobro ogrebali na celu bethesdinu priču u zadnjih pola godine. prekini da lupaš više, izgledaš ko granpa simpson kad prepričava bartu događaje iz oba svetska rata pomešano.

pa o tome ti pricham, ti nisi svestan svog neznanja i svog neukusa. ako je nesto u arkanumu loshe to je borba. zasto? jer je i real time i tb, a suckuje i jedna i druga varijanta. isto kao i u tacticsu! tu su se svi opekli i uvideli da ne moze i jare i pare. da si ulazio u mehaniku igre malo detaljnije, da si pratio tadashnji razvoj tih igara i diskusiju sa developerima uvideo bi koliko su problema imali da implementiraju obe stvari. zato i kazem da ce borba da smrdi, ili da bude samo RTwP ili brate chista rokachina... a ne prodaju muda za bubrege, sto bi rekli nasi :)

ti bre nisi normalan. jel si ti uopšte video arcanum kako izgleda? u opcijama imaš tb, rt i fast rt, kakav i jedan i drugi? i kako može da sakuje borba u ft kad je borba jedna od najjačih strana te igre? aha da, tebi se ne sviđa, i prema tome to je univerzalna činjenica da je ta borba sranje.

ta dva sistema su odvojena i rade onako kako rade. tb je potpuno funkcionalan, to što nemaš buđavi heksagonalni kursor ko u falloutu i što kretanje karaktera nije crappy ko u falloutu ne znači automatski da je ceo borbeni sistem sranje. ljudi su komotno mogli da izaberu koji im se sistem više sviđa i tako da završe celu igru, jer je black isle lepo uvideo da nema smisla silovati igrače da koriste sistem koji ne žele, nego da svako može da igra kako hoće. i to je pravilno, zdravorazumsko razmišljanje.

lično ću fo3 više igrati preko vatsa ako ispadne dobar, ali ako ima ljudi koji hoće real time, daj im jebeni real time, ne razmišljaju svi isto ko ti.

edit: u stvari nemam se ja više šta sa tobom raspravljati na ovu temu, vrtiš jednu istu šuplju i netačnu priču već nekoliko postova, svako sećanje na ove igre si izvitoperio do maksimuma i nekom prodaješ muda pod bubrege. eto ti tu pa širi laži i dalje, ja ovde gubiti vreme u borbi sa vetrenjačama više neću. good day.

clipboard02ng2.jpg

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

tebi treba jedan dobar vrsni sex pa da prestanesh da neartikulisano izvrcesh tudje rechi u zavisnosti kako ti proradi gastritis

nemas pojam kakav je arcanum a uzimash ga u usta, prochitash bilo koji rivju sa nekog relevantno rpg sajta i mozda ti sine zasto je tako

nisi igrao propisno fallout a u stanju si da ga kritikujesh (btw njihova ponovna prodaja je krenula mnogo pre objavljivanja bethesdinog fo3)

u FT potezna borba suckuje, a real time je sranje jer ne morash nista da taktizirash mozesh samo da protrchish krzo mapu sa ukljuchenim burst-om, a tebi je tu borba dobra... [roflmao]

da si zapravo pratio na vreme sve vezano za gorepomenute igre mozda bi ti to i skapirao

koja ce sledeca tvoja vrsna izjava da bude vredna kvotovanja? da je Lionheart sjajan rpg? ne bi me chudilo

idi pravi modove za oblivion i nwn i pusti one koji hoce normalno da komentarishu fallout kada vec nisi u stanju za to

ta dva sistema su odvojena i rade onako kako rade. tb je potpuno funkcionalan, to što nemaš buđavi heksagonalni kursor ko u falloutu i što kretanje karaktera nije crappy ko u falloutu ne znači automatski da je ceo borbeni sistem sranje. ljudi su komotno mogli da izaberu koji im se sistem više sviđa i tako da završe celu igru, jer je black isle lepo uvideo da nema smisla silovati igrače da koriste sistem koji ne žele, nego da svako može da igra kako hoće. i to je pravilno, zdravorazumsko razmišljanje.

lično ću fo3 više igrati preko vatsa ako ispadne dobar, ali ako ima ljudi koji hoće real time, daj im jebeni real time, ne razmišljaju svi isto ko ti.

ne znam kako sebi dozvoljavash da dajesh tako glupave pretpostavke, ali samo ispadash smeshniji iz posta u post :)

G!, sto se tebe tice, kakvo misljenje imas o borbi i skill sistemu u silent stormu?

sto se mene tiche uzivao sam u borbi iz SSa, samo sto je sniper bio totalno imba, a i skill sistem je malo bio konfuzan

ali sve u svemu dosta sam se zabavio (pogotovo pre pojavljivanja onih kvazi robotskih odela, zaboravih kako se zovu)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

lol? Zamisli neka igra se vishe ne igra posle 10 godina. ZOMG RUN TO THE HILLZZZZ!!

kladim se da ce se fo3 igrati josh uvek 5 godina poshto izadje.

not.

zato shto ce se igrati 7ma expanzija, fo3 - Mutant Island

not.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

u FT potezna borba suckuje. a real time je sranje jer ne morash nista da taktizirash mozesh samo da protrchish krzo mapu sa ukljuchenim burst-om, a tebi je tu borba dobra... [roflmao]

Zashto potezna borba suckuje kad je to jedino shto je dobro u igri?. Real time je tu kad postanesh toliko imba da te mrzi da klinesh jednom po fragu - sa jednim likom naoruzhanim FN-FALom sam se proshetao kroz Springfield

btw borba u arcanumu je najvece sranje shto sam video. pokushali su da naprave hibridni sistem borbe, a napravili su katastrofu.

Link to comment
Share on other sites

btw borba u arcanumu je najvece sranje shto sam video. pokushali su da naprave hibridni sistem borbe, a napravili su katastrofu.

tacno. Posebno "mage" varijanta igre. mnogo mi se vise dopala "tehnika" naravno pre svega zbog tezine i izazova, koga zaista skoro da nije bilo ako se igra "real time-mage" varijatna. ko je shvatio razumece:)

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto toliko pljujete po arcanumu ja sam svojevremeno obozavao arcanum i volim arcanum vishe nego fo ( iz razloga zato sto taj univerzum vishe volim nego fo univerzum ) .

Takodje upocetku sam bio na G*-ovoj strani mnogo vishe ali sada vidim da nije sve tako crno belo ... realno i ti ga pretara , necu da kenjam previshe ali ja bi bio srecan da se igra uopste i pravi , pa ako je govno ... govno je ... ako ti izmami jedan osmeh onda je opet bolje nego da je nisu ni pravili , a svakako niko od nas nece puci neke silne pare za istu ;) .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

G bre opusti se. Svi cemo igrati F3, ali to nikada nece biti isti osecaj kao kada smo igrali F1,2. Nego G uzmesh lepo SANDBOX od Crysis-a kada izadje i napravish Fallout na svoj nacin [haha2]. Brate, izravnash sve, ne treba ti voda, moze neko omanje jezerce u pustinji, dodash oluje i vetrove, malo snega i cepaj.

Edited by support
Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto ste stekli utisak da sam se ja boze me sacuvaj nesto iznervirao :)

happy happy joy joy :P

samo smaraju svi koji se ponasaju kao da mi je bethesda dala jedan kolektivan blowjob

turn base u tacticsu sa ove perspektive je sjajan, jer danas nemash nista od TBa u najavi. tada je bio zbog losh izbalansiranosti i povezanosti sa special-om (kao izbog poredjenja developeta FTa sa JA2, da ne pricamo koliko je to tek smeshno), i zbog toga sto su mape bile takve da je bilo vrlo dosadno igrati TB, nije bilo potrebe za bilo kakom taktichnoscu, opalish jedan metak sa sniperom namestish sve na burst i svi dotrche na puskomet

e da niko ne pljuje arcanum, sjajna igra, tu je odmah pored fallouta, steta sto se josh jednom pokazalo da je izbalanisrati igru sa implementiranim RT i TB nemoguca opcija

btw ja sigurno ne gledam crno belo na ovu stvar, uvek istaknem sta je dobro od najavljenih stvari, sta da radim kada ima vishe loshih stvari koje se kose sa zdravim razumom kada se pravi nastavak neke franshize

sta su novinari videli na prezentaciji pa da su im usta puna "objektivnih" pohvala

Desslock mentions that his next two PC Gamer columns will be about Fallout 3, the next one explaining scaling in the game; and the column after a follow-up to his older Memo to Bethesda article. Desslock also posted his impressions of Fallout 3. Robur, another journalist invited to Bethesda's press event, also relays his own impressions on RPGCodex.

We saw one possible solution for one quest. We were told about SPECIAL, skills, perks, but didn't see the full list or how the tests (?) in the Vault will influence those numbers. Ultima style? Oblivion? I prefer a classic sheet with points actually. We saw three, four battles. Ant, mutants, super mutants, behemoth. We saw no sub quest. We saw the world and I have to say that I like its looks. We were told that there would be more voice actors for less NPCs, instead of 1500 (Oblivion) "just" a few 100. We were not able to play the game ourselves. So, where does that leave me and my opinion? I think it *can* be a good game - *inspired* by Fallout. Kinda like a remix version with Bethesdas flavour. But not a direct sucessor that many F1/F2 fans would have liked it to be. You know, it's Bethesda, not Bioware or Obsidian. They are for example not going to change their art pipeline and forget all that they have done before. Now, do I like that? The jury is still out on that. I wish I could've played it myself and would have been able to mess around with VATS and dialogue (the new and improved Radiant AI) and character stuff myself. That's how I so far have ended each of my previews. Cause there is not more I can say at the moment about it. Anything else would be unfactual, wild guesses. Apologies if this wasn't jubilant or spiteful enough - I wish I had more facts and experiences.

cheers!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve lepo govorite, ali samo hoću da istaknem jednu stvar. Kada u umetnosti (da, igre su umetnost) radite nastavak ili nešto na očiglednoj tradiciji ili u odredjenom duhu ili nastavljate univerzum etabliranog dela, NARAVNO DA POSTOJI OBAVEZA i prema originalnim tvorcima i prema fanovima, ali i prema samom delu.

Dalje, da bi nešto unapredio, poboljšao itd. moraš prvo da razumeš šta je to što radiš, a ne da nasumično menjaš. Ako neko iz razvojnog tima kaže (parafraza) "ne dugujemo ništa tvorcima originalnog Fallouta, niti fanovima", to je u najmanju ruku nepristojno.

Link to comment
Share on other sites

Nije zato shto oni ovde ne stvaraju umetnost vec cistu komercijalu od koje ce zaraditi BRDO para. A zaradice, jer ce ovo biti jedna od boljih igara ove godine, iako ce sa starim fallout-om imati jako malo veze. Prvo i najgluplja stvar, Washington DC izgleda kao da je istrulio jer niko nije radio odrzavanje 200 godina, a ne kao da je bio zalivan Nuklearnim raketama.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ih, umetnost. To je toliko sirenje teme i jos nije argumentovano da ispada smesno. Drugo, nikako ne bih ulazio u trzisne principe oko cele ove halabuke napravljene oko FO3 jer tu svaki "fan" gubi u startu. Pljujte po developerima, ali nikako i nikad po izdavacima, jer je to besmisleno osim u slucaju da se oformi zvanicno telo koje ce kroz pravni sistem delovati, sto se naravno nikada nece desiti jer je apsurdno. A besmisleno je zbog toga sto postoji nesto sto se zove pravo na privatnu/intelektualnu svojinu koja kaze da onaj cije je nesto moze sa tim da radi sta hoce u okvirima zakona. A svi smo mi ovde vec pregazili ljude cija je to igra time sto smo igrali hakovane kopije.

Poenta moje price je da ako vec hocete da pljujete po igri koja nije izasla (sto moze imati svojih pozitivnih strana jer ponekad developeri poslusaju fanove), radite to samo i iskljucivo u okviru igre, jer ovako sve deluje veoma neozbiljno i neubedljivo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

pa bethesda je i developer i izdavach, tako da mozemo da ih pljujemo [:p]

pljuvati igru a ne pljuvati izdavaca/developera koji je tu igru radio je neozbiljno ? pffff... kada tako gledash ceo ovaj forum je neozbiljan, a jeste (hvala bogu) , tako da ne vidim poentu :]

anyway, od sutra krece e3 pa se ocekuje navala novih detalja

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

bole opet seresh

pre ko zna koliko je vec recheno (ako ne od strane svih ostalih sa *khm* "nashe" strane ono od strane mene) da je jasno zasto oni to rade (gta igre/fps su najprodavaniji podzhanr za brzu zaradu tj odnos ulozhenog vremena u razvoj i zarade je odlichan po izdavacha (koji realno diktira devovima sta da rade, za sluchajeve da to nije ista firma))

ono zasto ih mrzimo je zato sto postoje firme koje nalaze nachina da se koliko-toliko suporotstave publisherima i naprave i igru za novo trenutno trzhiste i ispostuju stare fanove in the process

ovi to ne da rade, nego ni ne pokushavaju, samo zamazuju ochi, potkupljuju i govore da je ovo sledeci ®evolutivni pomak za franshizu, josh samo da kazhu da leche rak i sidu flashiranom ladnom fuzijom i angazhovace ih neko iz kabineta dika chejnija...

hence the hate

Link to comment
Share on other sites

Chisto da se malo dogradim na Arcanum temu:i pored svih slinih bagova,loshe inplementiranog sistema borbe i malo "ne bash najsrecnije" izabranog dizajna gradova, to mi je i dalje jedna od igara koja mi je ostala u najlepshem secanju od svih(pored DD) RPG/FRP igri koje sam ikad igrao.

Jednosatvno recheno: prebogata pricha,ogroman nelinerani svet,specifichna atmosfera i totalno kul likovi.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kome da se javim da mi vrate 34MB za interview koji vredi koliko i razgovor ispred zadruge minus pivo i ribe koje prolaze u minicima? Nista novo nije receno, samo potrdjeno ono sto se vec zna, nista novo od materijala nije prikazano itd. Totalni gubitak vremena.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nigde nema filmica sa E3 o F3, ali ima previewa.

"Game is running on DX 9 right now and they would "never release just on Vista"

- "Absolutely not" to multiplayer

- "The game is defaulted to first-person mode, but can be played in third-person as well. The development team redesigned the third-person camera system from Oblivion to make it functional, and now the player can play the entire game outside the main character's body without a problem. Additionally, the camera can be fully controlled to allow for different viewing angles; if you want the traditional 3/4 view from the old Fallout games, you can have that. Otherwise, the default third-person cam is situated behind the main character and slightly off to the right, allowing you to still see everything directly in front of you as well as your character."

- If it was in Oblivion, it’s in Fallout. In fact, you could say that Fallout is "Oblivion: The Geiger Scrolls".

- "Right now, one of the most foul-mouthed games I can remember in a while. Think of a swear word even you wouldn’t use. It’s probably in there".

- "The violence and humor are still very much a part of the Fallout universe. The game's atmosphere is best described as gritty, and we admit that it was surprising at first to hear a character curse and later see a sign outside of the vault that read "Let us in motherfuckers". The headshots and limb shots are very gruesome, and with a laser gun you actually cut their head off instead of causing it to explode. Though the Fallout universe may precede it by a while, we can't help but be reminded by Gears of War.

Highlight of the event: a friendly Vault robot, who turns bitter and obnoxious once you turn your back on it."

- "Fallout 3 looks fantastic. The level of detail is boosted up a notch or two and the result is all on the screen. We're told that the tweaks made to the engine allow the developers to make the world far more detailed than Oblivion ever was. Rusted-out cars, ruined mailboxes and crooked power lines all work together to create a very believable nuclear wasteland".

- "Not only are the load times improved from Oblivion, but almost everything else limiting the game has been, too. For starters, the visual density in Megaton is much greater than anything seen in Oblivion. Each building is built of many separate scavenged parts, and it looks more like a movie than real-time gameplay footage."

- "All and all, I was very impressed with what we saw of Fallout 3. The game is very similar to Oblivion in ways, but also vastly different. The Fallout theme is very strong throughout, and the ability to play in a top-down zoomed out mode should please fans of the franchise (whether or not it will work in fights we didn't see). Will fans of the game like it? I can't say, because everyone will like and hate some of the things Bethesda has done. What is obvious, though, is that Bethesda is treating this game very seriously, and is trying their hardest to please old fans, as well as bring in the new".

Edited by support
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...