Jump to content

War of the Worlds


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gori film skoro nisam gledao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

moj covek [:D]

( [;)] )...

nemojmo preterivati sa zakljuchcima :D

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Uopste nije knjiga nego radio emisija.

bole, lepo ti ja kazem cuti kad nisi siguran.

orson vels je 1938. napravio radio dramu, baziranu na knjizi Herberta Dzordza Velsa koja je napisana josh 1898, dakle punih 40 godina ranije.

evo ti deo sa pocetka:

No one would have believed, in the last years of the

nineteenth century, that human affairs were being watched from the timeless worlds

of space.

No one could have dreamed we were being scrutinized, as someone with a microscope

studies creatures that swarm and multiply in a drop of water. Few men even considered

the possibility of life on other planets and yet, across the gulf of space, minds

immeasurably superior to ours regarded this Earth with envious eyes, and slowly and

surely, they drew their plans against us.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ovde ima mnogo pametnijih od mene. Poenta mog posta nije bila da li postoji knjiga ili ne nego na osnovu cega su radjeni filmovi. Ta bi knjiga ostala potpuno nezapazena da Orson Vels nije napravio opstu paniku kada je na radiju rekao da su nas marsovci napali.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Pesma je legendarna - ako se neko seca emisije o SF kinematografiji u shkolskom programu '80-ih, ta pesma je bila osnova za muziku u shpici  [:p]

ah boze kako sam se przio kao klinac na tu emisiju... a onaj voditelj (jebga zaboravio sam ko je i sta je) je tako cool odradjivao taj posao... brrr sav se najzim kako je bio jeziv [:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

koliko mi god to izaziva fizichki bol moram da kazhem da je Bole donekle u pravu =o)

naime Spilbergo je otkupio taj radio-script koji su pisali Orson Vels i josh jedan lik i sva prava oko njega i na osnovu toga je (shatro) radjen ovaj WotW...takodje i film i iz pedes'neke i naravno HGW-ova knjiga su koristeni...mada mislimd a je sve ovo samo navlakusha da ljudi upoznati sa pomenutim materijalom dodju da pogledaju film =o))

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ovde ima mnogo pametnijih od mene. Poenta mog posta nije bila da li postoji knjiga ili ne nego na osnovu cega su radjeni filmovi. Ta bi knjiga ostala potpuno nezapazena da Orson Vels nije napravio opstu paniku kada je na radiju rekao da su nas marsovci napali.

bez radio drame mozda bi bilo i filma. bez knjige ne bi bilo ni drame ni filma.

danas sam pogledao ovaj film u takvudu i duboko sam se razocarao. Bolji je AI npr ali se spilberg nije nesto pomakao u odnosu na vecinu svojih poslednjih radova. Mislim da nastavlja neke svoje greske posebno u tome sto mu scenariji postaju sve banalniji i banalniji, cak i kada se ekranizuju dobra i poznata dela svetske knjizevnosti.

Film se sam po sebi odmah poredi sa filmom Znakovi i mislim da je losiji od Znakova, iako ovaj drugi ima za vecinu razocavarajuci kraj, mozda samo zato sto nije zavrshen u vatrometu krvi, specijalnih efekata i americhkih zastavica. Spilberg nije uspeo da kreira isti nivo neizvesnosti i uzbudjenja jer ste vec nakon prvih pet minuta videli da dolaze vanzemaljci, kako im izgledaju masine, kako su se zarili u zemlju tokom oluje i time se skoro nista ne ostavlja gledaocu da ne zna, a zna se cega se ljudi najvishe boje - nepoznatog. u roku od sat vremena se vide vanzemaljci koji ne deluju nimalo zastrasujuce dok trapavo preturaju po podrumu, ruseci bicikle i pri tome ne provale tri ljudske osobe... Isto kao u znakovima, uzi fokus filma je jedna manje vishe neobichna porodica. Dok je u znakovima Mel Gibson uverljivo glumio oca, udovca koji nakon smrti svoje zene prestaje da veruje u boga, a odlichni Hoakin Kortes se nalazi u ulozi njegovog brata, ovde imamo Toma Kruza koji izigrava obichnog luckog radnika,razvedenog oca jednog 16-togodisnjeg (otprilike) sina i desetogodisnje cerke.... da li vama tom kruz moze da glumi tako nesto, ubedljivo ? Njegov odnos sa sinom je patetichan...mada je mozda pogreshka u izboru glumca za ulogu robija (sina)

Dok u Znakovima specijalnih efekata ima veoma malo, ovde se obilato koriste ali ne doprinose radnji koja deluje samo kao kolaz raznih poprista ubijanja...

sve u svemu, film nema neku vrhunsku atmosferu ali je za letnji hitic dobar

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Odgledah ga i ja malopre.

Pravo pitanje je zasto je ovaj film snimljen. OK efekti su zaista fascinantni, kao i sound editing, ali to nije razlog da se napravi film koji je u svojoj sustini drama i to lose napisana. Ne mogu da se slozim sa Igzom da je ovaj film gori od Znakova, jer je to za mene jedan od najgorih filmova koje sam gledao u zivotu. Takodje mislim da je Tom Kruz sjajan glumac (za razliku od Gibsona koji zna samo jednu vrstu face da napravi) i koliko se to moze odglumio je licnost koja nikada nije bila spremna da postane otac i kojoj su vanzemaljci pomogli u tome da shvati zasto je dobro biti tata.

I pored toga sto je ovo realno jedan od najgorih Spilbergovih filmova, ovaj reditelj ne prestaje da me odusevljava svojim genijalnim kadrovima (narocito u prvoj polovini filma), da i dalje, posle ovoliko snimljenih filmova pravi potpuno inovativne kadrove.

Ziveli!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Tja `bes film u kojem Will Smith ne tuce vanzemljace :D mislim ono sta znam ok je prvih pola sata kad je sve malko nepozanto i onda cekas i cekas i cekas da se nesto desi da krene neko przenje, kraj filma je jedan od najgorih koje sam do sada video kao stigli su gde su krenuli onaj user ostao ziv pu bem mu sunce :D i oni se zagrle mislim ono bljak...

Link to comment
Share on other sites

kolko me je sincic smorio... znaci ona scena na brdu... kad se prepiru kako ovaj mora da vidi a ovaj nemoj sine nemoj sine... alo ko je tu otac a ko je sin... shta on ima jedno 14-15 godina... (nema vozacku, a kod njih se dobija sa 16) ... fakin founi pejtriots :)

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...