Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

I ja bih to voleo da vidim :) Meni su kao odgovor poslali mail da ću da dobijem mesec dana besplatno pošto sam se interesovao ranije. Došao sam privatno do nekog lika koji radi tamo i koji mi je rekao da "sam što nije", ali ne zna još kad će tačno biti, mada najverovatnije u narednih mesec dana (to je bilo pre desetak dana) i da će mi se javiti, pa ću ja ovde preneti. Promoterke u Imo centru su mi rekle da treba da startuje krajem jula, ali ne verujem da su one previše upućene. Mada kad već dele flajere po Imo centru bilo bi logično da će da krene uskoro...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hm nema na sajtu :) dao mi je drug cenovnik koji se odnosi samo na pravna lica :) jos nisu krenuli za fizicka :)

sad cu da uploadujem na neki sajt samo da nadjem na koji :D

aj valjda ovaj valja

http://jumbofiles.com/s9zlqpye3k0x/00806 Cybernet Technology.pdf.html

ili ovaj

http://www.sendspace.com/file/mbi53d

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Orion Fegetkom je polutajno podigao cene svih ADSL usluga, popišao se po starim korisnicima ukinuvši im veće stepene popusta.

Preporučujem vraćanje opreme, uzimanje migracionog koda i javno uriniranje u prostorijama korisničkog servisa da se ne ostane dužan.

Od vas dobrih ljudi rura tražim preporuku kuda da selim priključak

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Kod mojih na gajbi - Radijus Vektor je kablovski operater :fp:

Opcija je i Beogrid jer instalaciju imam a i mogu na prepaidu da ostanem i kad potpišem korisnički ugovor ali stvarno ne znam kakav je reliability neta preko beogrida, jer ako otkaže ikad zvaće mene da cimaju a ne korisnički servis, adsl su bar doživeli kao nešto što nije do mene pa me ne zovu [kijanje]

Ako iskoristim promociju da za 2godišnji ugovor dobiješ cenu nižeg paketa - ne znam ni da li to važi još - mogu da im uzmem kod telekoma 4mbit za ~1500 dingera (ja bez ugovora plaćam 2100+, ja mislim da je samo EUnet skuplji [crap] )

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

samo [:)] a ne [:D] ? Eto i ti si ih napljuvao [:D]

Šalu na stranu ništa lepo o njima nisam čuo, a tu je opet "e ovo sranje na koje si nas prebacio nam ne radi" momenat [:D]

Jebeš ga, baciću kockice na kraju, isto sranje je sve, a možda im ponude i Targo bwhahahahaha [:D] [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

meni je radijus vektor bio prvi "broadband" provajder (posle dve godine jahanja besplatnog probnog gprs-a, :')) i u to vreme su bili neviđeni pilićari. davao sam oko 20 evra za 64 kilobita, morao sam da kupim modem (50e fazon) i gasili su mi net ako slučajno zakasnim 15 minuta sa uplatom.

doduše, to je bilo 2003. godine :D

Link to comment
Share on other sites

ovo ja slušam o njima otkad postoje, I da im je korisnička podrška nepostojeća i da je "šef" "gazda" ili koga god tražiš kad te napuši operater večito "na odmoru" itd... naplašen sam šta ću, nemam živaca za praziluk biznismene i njihove male feude [:D]

Jebote 3mbit kod Oriona je sada redom 2399 1899 1599 uz ugovornu obavezu na 3 12 24 meseca respektivno... 1.5mbit paket više i ne postoji kao adsl samo 1 MBiz u šit tehnologijama koje su neobee i ko god ono beše valjali korisnicima pre stapanja u Orion... pa treba zemlja da ih proguta pička im materina lopovska.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Migracioni kod se koristi kod adsl korisnika :) tj da ne izgubis port u slucaju prelaska kod drugog provajdera onda dobijes migracioni kod i imas 2 nedelje da nadjes provajdera inace mozes da izgubis port :D Targo samo u blokovima za sada :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

И јел има инфо где све Тарго телеком има изграђену инфраструктуру, и када то треба да почне?

Od njih sam dobio info da im je "za početak" ideja da rade samo NBGD. Pretpostavljam da im je najisplativije zbog velike gustine naseljenosti (malo kabla ide na puno ljudi). Počeli su od savskih blokova pa će tu prvo i da puste, a verovatno vrlo brzo i u drugim delovima NBGD-a. A kad će da počne je odgovor "samo što nije" već par meseci :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Имају пошту, трафику, месару, паркинг а сада и добар нет, па тај Нови Београд је обећана општина : (

Супер то за миграциони код, помислио сам на то али ми било чудно да то нису пре спомињали када сам давно мењао провајдера, или је то нова пракса.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jebote 3mbit kod Oriona je sada redom 2399 1899 1599 uz ugovornu obavezu na 3 12 24 meseca respektivno... 1.5mbit paket više i ne postoji kao adsl samo 1 MBiz u šit tehnologijama koje su neobee i ko god ono beše valjali korisnicima pre stapanja u Orion... pa treba zemlja da ih proguta pička im materina lopovska.

danas bas kad sam isao da platim svoj racun, kao srecni mali dron. i pitam ih, da li cu moci da predjem na novi ugovor sada kada mi istekne ovaj kojim sam vezan, u kome placam 4mb 1850~ din, posto sam video da ce 5mb da bude 1300 dinara

kad ono medjutim, zena za sankom mi kaze "pa znate, ipak ce 4mb da bude i dalje 1800 din a ponuda od 1300 nece ni da postoji, zao nam je kao da nije do nas nego je poskupeo internet u celoj zemlji"

ja sam stvarno zadovoljan sto se tice kvaliteta njihovih usluga ali sto se cena tice. ne zelim vise jebeno da placam 2k dinara mesecno za usranih 4mb. gde su te bolje ponude koje ubijaju monopole..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam da li da pitam ovde jer je vezano za adsl, ali opet je tehnicko pitanje...

Jel postoji nacin da se sa glavnog iptv rutera podesi brzina protoka na razlicite kompjutere, tipa komp1 - 1mb ; komp2 - 3mb?

Koristim neki tp linkov switcher i sa njim ne mogu da uradim nista, ako moze direktno preko ovog glavnog rutera, trebao bih da kupim jos jedan kabl od 20-ak metara, sto zapravo i ne bi bio problem ako je ovo izvodljivo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...